Dzisiaj jest niedziela, 20 Sty 2019
Znajdujesz sie w:     Home
Informacje z Centrum Bajki PDF Drukuj Email

Miło nam poinformować, że Gabrysia Kapek ucz. kl. 3a została członkiem Dziecięcej Rady Programowej
w Centrum Bajki w Pacanowie.


Na Facebooku Gabrysia udzieliła swojego pierwszego wywiadu. Poniżej link:

https://www.facebook.com/EuropejskieCentrumBajki/videos/1743130812419806/

Poniżej umieszczamy informacje ze strony Centrum Bajki...

Więcej…
 
Wyniki XXII Konkursu Piosenki Angielskiej PDF Drukuj Email

 

1 marca w szkole odbył sie XXII Konkurs Piosenki Angielskiej. Wystąpiło 12 wykonawców wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Jak na konkurs z tradycjami przystało, poziom był bardzo wysoki i bardzo wyrównany. Usłyszeliśmy najnowsze hity rozgłosni radiowych oraz nigdy niestarzejące sie przeboje. Królował Ed Sheeran. Aż sześcioro wykonawców interpretowało jego utwory. Wygrała Kinga Grabowska wykonując piosenkę "I see fire"...Eda Sheerana. Stałym bywalcem konkursu jest Dawid Geworgjan, który w tym roku zajął II miejsce z piosenką "Perfect"...Eda Sheerana. Trzecie miejsce zajęła Ala Borys z klasy trzeciej. Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć >>>

 
Tu spełniamy marzenia PDF Drukuj Email

27 lutego otworzyliśmy drzwi szkoły naszym przyszłym uczniom. W sali gimnastycznej ciepłymi słowami powitał Ich pan dyrektor Kamil Dąbrowski. Goście obejrzeli przedstawienie p.t. "Szewczyk Dratewka" w wykonaniu uczniów klasy 3a i 3 b. Reżyserkami wspaniałego spektaklu były panie Lidia Stępniewska i Dorota Żuchnik. Podobny zachwyt wzbudził występ czterdziestu pięciu gimnastyczek przygotowanych przez panią Bertę Belniak i Marię Soję. Mama występującej Ali z 2 a powiedziała: Tak spełniają się marzenia. Dwa lata temu moja córka po występie gimnastyczek  w dniu otwartych drzwi westchnęła: ja też bym tak chciała!  Po występach goście zwiedzali szkołę. Ba, nie tylko zwiedzali, ale mogli jej również doświadczyć. Samorząd Uczniowski i nauczyciele przygotowali w salach lekcyjnych warsztaty fizyczne, chemiczne, plastyczne. Dzieci programowały roboty, lepiły, układały origami, ćwiczyły w sali gimnastycznej. Rodzice mieli okazję porozmawiania z dyrektorami szkoły i nauczycielami. Tego dnia do późna dyżurowała pani sekretarka udzielając rodzicom odpowiedzi na pytania: kiedy i jak zapisać dziecko do szkoły. Tych, których przekonaliśmy, że to właśnie nasza szkoła jest najlepsza, zapraszamy we wrześniu. Do zobaczenia! Zdjęcia z tego szczególnego wydarzenia znajdują się w GALERII

 
Najlepsi z najlepszych PDF Drukuj Email

W piątek 23 lutego podsumowaliśmy I półrocze. Uczniowie z najwyższą średnią ocen i wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem zostali wyróżnieni dyplomami. Dyplomy otrzymali również ci, którzy nie opuścili ani jednej godziny w ciągu 5 miesięcy. I wcale nie było ich tak mało! Jak co roku uczniowie wybierali Koleżankę lub Kolegę z klasą. Ci, którzy zasłużyli na największe zaufanie swoich rówieśników, także otrzymali dyplomy. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego. Podsumowanie I półrocza przygotował Samorząd Uczniowski, któremu pomogła pani Ula Pawłowska - opiekunka SU i pani Barbara Niewiadomska.

Drodzy uczniowie, do zobaczenia w czerwcu w kolejce po dyplomy. Oby ta kolejka była stale dłuższa!

Zapraszamy do GALERII zdjęć: klasy 1-3 i klasy 4-7

 
Inne spojrzenie na język niemiecki PDF Drukuj Email

26 stycznia grupa uczniów z klasy 7c pod opieką p. Anny Kulik brała udział w warsztatach z języka niemieckiego na UMCS w ramach "Spotkań z lingwistyką". Można było poczuć atmosferę uniwersytecką w samym środku sesji egzaminacyjnej. Spotkanie dotyczyło spojrzenia na polskie i niemieckie graffiti i przeniosło naukę niemieckiego w szkolnej ławie w inny wymiar:). To było bardzo ciekawe doświadczenie. A.Kulik

Zdjęcia w galerii >>>

 
Niech żyje bal! PDF Drukuj Email

16 stycznia od rana do wieczora cała szkoła rozbrzmiewała muzyką. Korytarz drugiego piętra zamieniliśmy na salę balową, a pana Darka Kwiatkowskiego- nauczyciela muzyki, na orkiestrę. Bo to każdemu znany w szkole i poza nią Człowiek Orkiestra. W rytm muzyki różnych pokoleń, na parkiecie ( no dobra, na płytkach ceramicznych) pojawiały się różne postacie: wróżki, bałwanki, Indianie, kowboje, obcy z innych galaktyk, bohaterowie i superbohaterowie, księżniczki. Nad wszystkimi oprócz wychowawczyń i rodziców czuwały służby mundurowe. Widziałam na własne oczy policjantki i policjantów, przedstawicieli wojska, oraz niezidentyfikowane, ale uzbrojone obiekty. Gdy szkołę opuścili ostatni przebierańcy, sala balowa zamieniła się w dyskotekę. Wszyscy bawili się świetnie, a następnego dnia bardzo punktualnie podjęli naukę. Zaczęło się odliczanie dni do ferii. Zdjęcia z balu możecie obejrzeć w GALERII

 
XXII Konkurs Piosenki Angielskiej PDF Drukuj Email

Zbliżają się WALENTYNKI, a wraz z nimi czas śpiewania po angielsku na szkolnej scenie.

Przypominamy, że do udziału w XXII Konkursie Piosenki Angielskiej zapraszamy dzieci, które pięknie nauczą się na pamięć tekstu piosenki albo zaoferowanej przez nas, albo jak to było w poprzednich latach wybranej przez was samych. Jeśli zdecydujecie się na swój ulubiony utwór wówczas należy niezwłocznie, jeszcze przed feriami zimowymi (najpóźniej do 25 stycznia 2018 r) dostarczyć do organizatorów:

 • nagranie oryginalne
 • tekst
 • wersję karaoke
 • Pamiętajcie również o dopracowaniu układu choreograficznego.

  Na zgłoszenia oczekują nauczyciele języka angielskiego.

  Organizatorzy

   
  Jasełka PDF Drukuj Email

  Dzięki paniom katechetkom: Danucie Rutkowskiej i Marii Soi mogliśmy wspólnie przeżywać przygotowania do najpiękniejszych  polskich Świąt. 21 grudnia spotkaliśmy się w sali gimnastycznej na Jasełkach. Wielka grupa aktorów, reprezentantów wszystkich roczników, w pięknym przedstawieniu przypomniała nam wydarzenia sprzed tysięcy lat. Jak zwykle mogliśmy podziwiać wspaniałą scenografię, kostiumy i grę występujących dzieci. A potem wszyscy śpiewaliśmy kolędy. Wspomagał nas chór szkolny pana Darka Kwiatkowskiego. Ten wyjątkowy dzień w roku, jak żaden inny, uświadamia nam, że łączy nas wszystkich: uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców szczególna więź. Pamiętajmy o tym do kolejnego Bożego Narodzenia.

  Zapraszamy do GALERII >>>

   
  Igrzyska dzieci w drużynowym tenisie stołowym PDF Drukuj Email

  Igrzyska Dzieci w drużynowym tenisie stołowym – 1 miejsce

  W Gimnazjum nr 2 przy ul. Lwowskiej 2 odbył się drużynowy turniej tenisa stołowego w ramach Igrzysk Dzieci miasta Lublin. Bardzo dobrze spisali się uczniowie naszej szkoły, którzy pod opieką Pana Pawła Janowskiego zajęli 1 miejsce uzyskując tym samym awans na Mistrzostwa Województwa.

  Szkołę reprezentowali Michał Warda 7b oraz Tomasz Skrzypek 5d.  Wyniki poszczególnych spotkań:

  SP 23 – wolny los

  SP 3 – SP 23 0:3

  Rafałko – Skrzypek 0:2 (9:11, 9:11)

  Podsiadło – Warda 0:2 (5:11, 4:11)

  Rafałko/Podsiadło – Skrzypek/Warda 0:2 (5:11, 4:11)

  Więcej…
   
  Pomagamy! PDF Drukuj Email

  W czwartek 14 grudnia szefowa sztabu akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" Jolanta Grądkowska zameldowała podczas szkolnego apelu: zebraliśmy 130,5 kg darów. Podziękowała  darczyńcom za ten szczególny dar, jaki niektórzy posiadają- za chęć dzielenia się z innymi. Przy okazji podsumowania akcji obejrzeliśmy przedstawienie "Szewczyk Dratewka" w wykonaniu dzieci z klas 3 a i 3 b. Ci, którzy pamiętają tę lekturę, mogli przekonać się, że jest to książka ponadczasowa. Do tego świetna scenografia, dobrze obsadzone role. Te miłe wrażenia z przedstawienia zawdzięczamy paniom Lidii Stępniewskiej i Dorocie Żuchnik - wychowawczyniom aktorów. Po przedstawieniu poznaliśmy laureatów szkolnych konkursów: plastycznego i literackiego związanych z postacią pewnego starszego pana o imieniu Mikołaj. Organizatorkami konkursów były panie Małgorzata Ciosek i Jolanta Foc. Na zakończenie uczestnicy konkursu fotograficznego "Barwy jesieni" otrzymali dyplomy i nagrody. Dzisiejsze spotkanie w sali gimnastycznej przypomniało nam, że wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z niecierpliwością czekamy na Jasełka i wspólne kolędowanie.

  Zapraszamy do galerii >>>

   
  Konkurs "Orzeł Biały nasza duma" PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Dyrektor SP23   

  Zachęcamy do udziału, więcej na stronie Kuratorium Oświaty w Lublinie:

  https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=8608

   

   
  Mikołajki na sportowo PDF Drukuj Email

  Nie ma w naszej szkole Mikołaja bez "Mikołajek na sportowo". Zatem i w tym roku 6 i 7 grudnia bawiły się sportowo wszystkie dzieci. Od klas 1 po 7! I mimo dyplomów z wpisanym miejscem klasy, każdy w tych zawodach był wygrany. W końcu co roku chodzi o świetną zabawę i zbiórkę słodyczy (słodki bilet!) dla tych, którzy mają ich niewiele. Dziękujemy organizatorom za świetne przygotowanie Mikołajek i do zobaczenia za rok!

  Galeria zdjęć kl. 1-3 >>>

  Galeria zdjęć kl. 1-7 >>>

   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 10 z 31