Dzisiaj jest czwartek, 17 Paź 2019
Znajdujesz sie w:     Home
Konkurs czytelniczy PDF Drukuj Email

23 listopada laureaci Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego zorganizowanego przez ZS nr 12 w Lublinie odebrali nagrody. Był to nietypowy konkurs czytelniczy, bo bardziej sprawdzał wiedzę o Polsce, jej historii i współczesności, niż czytanie. Nasi trzecioklasiści poradzili sobie bardzo dobrze. Julka Skulimowska z 3b zajęła 2 miejsce ( pierwszego nie przyznano), a Magda Białek, Agatka Prokopiuk i Rafał Radziwiłko (wszyscy z 3a) zdobyli wyróżnienia. Konkurs zorganizowany był z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i wierzcie mi, nie był łatwy. Tym bardziej wielkie gratulacje dla jego uczestników! Zdjęcia z wręczenia nagród znajdują się w GALERII

 
Mieszko, podatki i paragony PDF Drukuj Email

Co mają wspólnego? Okazuje się, że bardzo dużo. Wytłumaczyła to uczniom klasy 3a pani Monika Jaskowiak. Prywatnie pani Monika pracuje jako mama Natalii i Mikołaja z naszej szkoły, służbowo - w Izbie Administracji Skarbowej. Może nie zajmuje się na co dzień Mieszkiem I, ale podatkami, owszem. I teraz już uczniowie 3a wiedzą, że podatki zbierano już za Mieszka I, że teraz również każdy z nas składa się na ogólne potrzeby czyli szkoły, drogi, leczenie czy kulturę. W zupełnie inny sposób niż za wspomnianego Mieszka I, ale cel jest bardzo podobny. Utrzymujemy nasze państwo. A zapytacie, skąd te paragony. Nie wiem jak wy, ale trzecioklasiści wiedzieli! Przecież na wycieczkach kupują lody i zawsze biorą paragony. To potwierdzenie zakupu i tego, że kupujemy je z uczciwego źródła. Czyli takiego, które odprowadza podatki do  skarbu państwa.

Pani Monika została nagrodzona oklaskami, oceniona przez uczniów na 6, a dzieci otrzymały upominki ufundowane przez Krajową Administrację Skarbową. Wykład został udokumentowany, a dowody rzeczowe w postaci fotografii można obejrzeć w GALERII

 
9 listopada godzina 11.11 PDF Drukuj Email

Dzisiaj o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie naszej szkoły odśpiewali pełną wersję hymnu narodowego w ramach "Rekordu dla Niepodległej". Część zrobiła to w salach lekcyjnych, część w czasie uroczystego apelu. I obojętne, gdzie był on wykonywany, uczniowie zasłużyli na najwyższą ocenę. A oceniali prawdziwi znawcy: pani Dyrektor Renata Kwiatosz i nauczyciel historii Grzegorz Kijewski, najwyraźniej wzruszony postawą uczniów. Podczas apelu uczniowie klasy 4f i 2c recytowali wiersze. Wysłuchaliśmy również pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego. Warte podkreślenia  jest to, że chórowi towarzyszyły głosy dzieci z widowni. Cieszyła również postawa uczniów: na widowni przeważały barwy narodowe, a sami uczniowie zachowywali się godnie, jak na tak ważne Święto przystało. Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w GALERII >>>.

 
Zwolnienie ucznia z zajęć PDF Drukuj Email

Wzór do pobrania: zwolnienie ucznia z zajęć >>>

 
Pocztówka z Lublina PDF Drukuj Email

W roku szkolnym 2018/2019 klasa 2b bierze udział w warsztatach muzycznych i plastycznych w ramach projektu edukacyjnego "Do trzech razy sztuka” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie. W październiku odbyły się pierwsze zajęcia z tego cyklu pod hasłem "Pocztówka z Lublina”. Zapraszamy do "Galerii zdjęć", aby obejrzeć uczniów w akcji.

 
Urodziny Kubusia Puchatka PDF Drukuj Email

14 października 1926 r. ukazała się pierwsza książka A. A. Milne’a opisująca przygody Kubusia Puchatka. W tym roku uroczy Miś skończył już 92 lata!!! I w dalszym ciągu nas zachwyca swoim niepowtarzalnym wdziękiem i dziecięcym urokiem. Z tej okazji klasa 2b została zaproszona na urodziny  Kubusia Puchatka do Miejskiej Biblioteki Publicznej - filia 11. Były życzenia dla Jubilata, zagadki i dużo zabawnych niespodzianek, również ,,małe Conieco’’. Zapraszamy do przeczytania cytatów i zerknięcia do "Galerii zdjęć" >>>.

Cytaty z książki "Kubuś Puchatek" - Alan Alexander Milne
"Sztuka dawania podarunku polega na tym, aby ofiarować coś, czego nie można kupić w żadnym sklepie".
"Wiesz, Prosiaczku… Miłość jest wtedy… Kiedy kogoś lubimy… za bardzo".
"Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ? Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje".
"Jeśli spadniesz na kogoś, nie wystarczy powiedzieć, że nie chciałeś. W końcu ten ktoś też wcale nie chciał, żebyś na niego spadał".
"Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić".

 
Dni Kariery PDF Drukuj Email

Klasy 8 i 7 wzięły udział w Dniach Kariery organizowanych przez Miejski Urząd Pracy i Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego. Uczniowie zapoznali się z ofertą szkół dotyczącą kształcenia zawodowego, uczestniczyli w różnych warsztatach - „Ciasteczkowe innowacje i wyroby z marcepana” , „Piekarska kreatywność dla każdego” oraz próbowali różnych specjałów prezentowanych przez szkoły kształcące w zawodzie piekarz/cukiernik.

Zapraszamy do galerii >>>

 
3. Nocna Mila Niepodległości PDF Drukuj Email

Zapraszamy do udziału w 3.Nocnej Mili Niepodległości rozgrywanej w ramach Biegowej Triady Niepodległości w rocznicę 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Zapisy do biegu na stronie internetowej: https://zapisy.ultimasport.pl/zapisz/430.

Zawodnicy mają do pokonania 1609 metrów profesjonalne przygotowanej trasy z pomiarem czasu i zwrotnym numerem startowym.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie: http://solidarnoscrodzin.pl/

Bieg został wpisany w program uroczystości państwowych 11 listopada 2018r.

 
Dzień Seniora PDF Drukuj Email

Pięknie żyć w każdym wieku – taka myśl przyświecała spotkaniu uczniów klasy 2a z seniorami z okazji Dnia Seniora. W  uroczystości zorganizowanej przez Centrum Usług Socjalnych przy ul. Lwowskiej uczestniczyła także pani wicedyrektor naszej szkoły Urszula Spaczyńska. Spotkanie miało na celu integrowanie różnych pokoleń. Dzieci dla seniorów przygotowały ciekawy występ, w którym oprócz wierszy, piosenek i tańca w humorystyczny sposób przedstawiły uroki i problemy dojrzałego życia. Dla seniorów były także życzenia i własnoręcznie wykonane upominki. Wszyscy razem doskonale się bawili rozwiązując przygotowane przez seniorów zagadki. Był także słodki poczęstunek. Teraz czekamy na kolejne spotkanie. Zapraszamy do galerii >>>

 
Poszukujemy ratownika do pracy PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo!

Poszukujemy ratownika do pracy.
W przypadku osób zainteresowanych prosimy o składanie CV z klauzulą "RODO" w sekretariacie szkoły lub drogą mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Bliższych informacji udziela kierownik obiektów sportowych nr tel. 444 44 08 wew. 30 lub drogą mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 
Problem techniczny z centralą telefoniczną PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo!

Z związku z problemami w komunikacji telefonicznej wymagającymi zaawansowanych czynności technicznych, uprzejmie prosimy o kontakt ze szkołą drogą mailową (adres w zakładce Kontakt).

Kontakt z pływalnią pod tym samym adresem.

Za utrudnienia przepraszamy!

 
Dzień pomarańczowy PDF Drukuj Email

W czwartek, 18.10.2018r. mieliśmy w klasie 0b jesienny Dzień Pomarańczowy. Dzieci były ubrane w jesienne barwy, bawiliśmy się w jesienne zabawy i pląsaliśmy przy piosenkach o jesieni. Zerówkowiczom najbardziej podobał się szalony taniec ze wstążkami. Zapraszamy do galerii >>>

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 39