Dzisiaj jest poniedziałek, 18 Mar 2019
Znajdujesz sie w:     Home
Rowerowa klasa PDF Drukuj Email

Już od dawna dzieci i rodzice z klasy 2a przygotowywali się do dorocznego rajdu rowerowego. Było czyszczenie i smarowanie rowerów, przymierzanie kasków, sprawdzanie, czy te z ubiegłego roku jeszcze pasują. 6 czerwca 2018 r. na zbiórce przed szkołą zameldowało się 23 rowerzystów mniejszych i 12 całkiem już dużych. Ścieżką rowerową nad Bystrzycą pojechaliśmy na Zalew Zemborzycki. Trzeba uczciwie przyznać, że pokonaliśmy ten dystans niemal dwukrotnie szybciej niż w klasie pierwszej. Pierwszy punkt wyprawy wypadł na wielkim placu zabaw nad Zalewem. Gdy już przestały cieszyć ( zmęczenie materiału!) atrakcje na placu, udaliśmy się na lekcję przyrody do kącika edukacyjnego Nadleśnictwa Świdnik. Lekcje o lesie poprowadzili ... rodzice! Bardzo zasłużone szóstki dla uczniów posypały się jak z rękawa. Przyznam, że rodzice byli zaskoczeni wiedzą swoich pociech. Kolejny punkt programu to Park Linowy. Nie rozumiem dlaczego, po linach chodziły tylko dzieci! Rodzice, trenujcie, bo w przyszłym roku znowu będzie wstyd! Zakończenie rajdu dziwnym trafem wypadło ponownie na pewnej działce na wyspie RODOS, czyli w Rodzinnych Ogrodach Działkowych Ogrodzonych Siatką. Po wielu kilogramach grilowanej kiełbaski, truskawek i lodów bez narzekania na bolące nogi wróciliśmy do szkoły. I zaczynamy trenować do kolejnego rajdu. Może pani skusi się już we wrześniu? Zdjęcia z rajdu znajdują się w GALERII >>>

 
"Dobry Start" PDF Drukuj Email

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start". Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start" to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

Poniżej przedstawiamy Państwu Rodzicom ulotki i plakaty informacyjne dotyczące tego programu. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Ministerstwa www.mrpips.gov.pl/DobryStart

Dobry Start ulotka >>>

 
Poloneza... PDF Drukuj Email

Poloneza czas zacząć…

I zaczęliśmy, zgodnie z wytycznymi Biura Rekordów dnia 08.06.2018r. o godzinie 11:00, na szkolnym boisku zabrzmiała dobrze nam znana muzyka Wojciecha Kilara – „Polonez” z filmu „Pan Tadeusz” reżyserii Andrzeja Wajdy.

Wielogodzinny trud treningów dwudziestu czterech par: czterdziestu ośmiu uczennic i uczniów z klas IV- VII, przygotowywanych pod kierunkiem nauczycieli pani Berty Belniak i pana Przemysława Wieczorka, został zwieńczony przepięknym pokazem tańca z ciekawą, bogatą choreografią. Eleganckie stroje, wysoki poziom umiejętności, gracja ruchów, dostojność i szyk wykonanego tańca urzekły oceniających nas fachowym okiem specjalistów: panią Iwonę Karpińską – Spasówkę (pełniącą rolę stewarda) i pana Piotra Bałabuszka (pełniącego rolę świadka wydarzenia) a zarazem zawodowego sędziego tańca, który skomplementował nas słowami: „Piękno i siła w prostocie. Dawno nie widziałem tak równo wykonanego przez dzieci i młodzież poloneza.”                                                                                                                                           A było kogo podziwiać. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania, co najlepiej odzwierciedlały łzy wzruszenia w oczach mam obserwujących wydarzenie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji tej pięknej inicjatywy. Berta Belniak,  Przemysław Wieczorek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej GALERII

 
Wyjście do Straży Pożarnej PDF Drukuj Email

W dniu 7.06.2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0 „a” wybrały się wraz z paniami na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie (Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 4 w Lublinie, przy ul. Węglarza). Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z trudną pracą strażaka, a także obejrzeć co kryje się dokładnie w wozie strażackim. Była to bardzo ciekawa lekcja, dzieci utrwaliły sobie także numery ratunkowe 998 i 112, oraz poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa. Atrakcją była również możliwość obsługi węża gaśniczego. Opiekun Małgorzata Bałanda. Zapraszamy do obejrzenia galerii >>>.

 
Patriotyczna Majówka PDF Drukuj Email

Konkurs fotograficzny "Patriotyczna Majówka" został rozstrzygnięty. Jury w składzie: Barbara Niewiadomska, Izabela Szkoda i Mariusz Kimak (fotograf) przyznało I miejsce pracy pt. "Patriotyczny deser", autor Michał Gładosz z klasy 5a, II miejsce pracy pt. "Czas na Niepodległą", autorka Wiola Mróz, klasa 5a, III miejsce pracy Uli Kutnik, klasa 4c. Jury wyróżniło prace Szymona Żmijskiego z klasy 6c, Igora Kozaka z klasy 4a i Szymona Kutnika z klasy 3c. Wystawę wszystkich patriotycznych fotografii można obejrzeć w holu głównym szkoły.

 
Festyn PDF Drukuj Email

Zbliża się koniec roku szkolnego, pogoda dopisuje, więc czas na Festyny! Pierwszy w tym sezonie odbył się w środę 30 maja na boiskach szkolnych. Organizatorami tej świetnej zabawy była nasza szkoła i UKS " Szkoła Pływania 23". Można było pomalować sobie twarz w różne wzory, puszczać ogromne bańki, zawrzeć znajomość z antyterrorystami, zjeżdżać z nadmuchanej  zjeżdżalni, dla odmiany popływać nie na treningu, a na boisku w wielkiej kuli, a nawet poboksować się bezkarnie z kolegą lub koleżanką! Atrakcji było mnóstwo, a wszystko to odbywało się w towarzystwie wyśmienitych gości. Bawili się z nami pani Marta Wcisło- Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Lublin, pani Bożenna Kozieł - Inspektor WOiW UM Lublin, pan Konrad Tarnowski -kierownik referatu ds. rozwiązywania problemów uzależnień Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UM Lublin, pani Wioletta Wziątek- kierownik, główny specjalista Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, pan Andrzej Zięba -Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Kalinowszczyzna i przedstawiciel WZZ Solidarność Oświata, pan Radosław Łukanowski - Komendant Komisariatu II Policji, pani Celina Stasiak- Prezes Okręgu Lubelskiego ZNP, pan Andrzej Sar- Przewodniczący Rady Rodziców naszej szkoły, pan Krzysztof Szulej- Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Orląt Lwowskich, pani Violetta Kowalik - Dyrektor Przedszkola nr 13. Nie zabrakło również Przyjaciela szkoły - pana Mariusza  Siembidy- Olimpijczyka, pływaka. To właśnie z jego rąk dzieci z zerówek otrzymały dyplomy ukończenia kursu pływania w ramach akcji "Lubelskie Pływające Przedszkolaki". Gratulacje przedszkolakom oraz życzenia sukcesów sportowych uczniom złożył gość honorowy Festynu, pan Krzysztof Żuk- Prezydent Miasta Lublin. Ku ogromnemu żalowi uczestników na tym Festyn zakończył się. Nie martwcie się jednak. Ponownie spotkamy się 12 czerwca! Zdjęcia z Festynu zamieszczone są  w GALERII.

 
Wizyta robocza PDF Drukuj Email

Przed dniem Mamy do klasy 2 a przyszły uczennice Zespołu Szkół Odzieżowo - Włókienniczych z nauczycielkami panią Grażyną A. (prywatnie mama Ali z 2a) i panią Moniką M. Cała wizyta utrzymana była w głębokiej tajemnicy przed Mamami, gdyż jej celem było wykonanie prezentów dla rodziców. I jak przystało na Szkołę Odzieżową- starsze (duuuużo starsze!) koleżanki, pomagały drugoklasistom wykonać koszulki z indywidualnymi nadrukami. Na koszulkach znalazły się ciepłe słowa, kwiatki, nawet nowe auta dla Taty i oczywiście serduszka, bo prace wykonane zostały z sercem! Dziękujemy Wam Koleżanki z sąsiedniej szkoły. Mamy nadzieję, że nasza współpraca dopiero się zaczęła. Zdjęcia z tej super wizyty możecie obejrzeć w GALERII

 
REKORD PDF Drukuj Email

POLONEZA CZAS ZACZĄĆ

Nasza szkoła w dniu 8.06.2018r. o godzinie 11:00, na terenie boisk szkolnych podejmie próbę ustanowienia Rekordu Polski w liczbie par jednocześnie tańczących poloneza. Na potrzeby tego rekordu przyjmuje się, że polonez to uroczysty, polski taniec ludowy, któremu towarzyszy gracja ruchów i posuwiste kroki. Poloneza wykonuje się w rytmie ¾. Czterdziesto ośmio osobowa grupa tańczących uczniów z klas IV-VII uczestniczy w zaawansowanych treningach pod kierunkiem pani Berty Belniak i pana Przemysława Wieczorka.

Wszystkich sympatyków tańca i zainteresowanych zapraszamy na to niecodzienne wydarzenie.

 

 
Magiczne Powietrze PDF Drukuj Email

Realizacja Projektu Edukacyjnego „Magiczne Powietrze” w nasze szkole.
W ostatnim czasie, szczególnie w okresie zimowym słyszeliśmy wiele  na temat  często pojawiającego się w polskich miastach smogu oraz o pogarszającym się stanie powietrza i szkodliwości występujących w nim zanieczyszczeń.
15 maja w nasze szkole odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego i wręczenie nagród. Na uroczystości gościliśmy przedstawicieli lokalnych  mediów oraz przedstawicielkę fundatora nagród Panią Kierownik Referatu ds Kampanii Ekologicznych i Ochrony Zwierząt Wydziału Ochrony Środowiska  Urzędu Miasta Lublin Panią Joannę Jaroszuk-Oniszko.
Klasy IV i V   miały za zadanie  wykonanie ilustracji do wiersza w dowolnej technice.
Przedstawiciele klas starszych wybierali jedno z proponowanych do realizacji zadań,
a efekty swojej pracy  przedstawili w formie plakatów oraz prezentacji multimedialnych.

Nauczyciele koordynujący realizację projektu: Eliza Czerniakowska,  Teresa Kuszyk, Bożenna Kraśnicka, Elżbieta Piskorska, Iwona Spasówka dokonali oceny efektów pracy uczestników na podstawie ustalonych kryteriów i postanowili  nagrodzić autorów   najlepszych  prac . Upominki ufundował Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin. Dziękujemy serdecznie za wsparcie. Wręczenia nagród dokonali Pani Kierownik Joanna Jaroszuk-Oniszko wraz z Panem Dyrektorem naszej szkoły Kamilem Dąbrowskim.
Najciekawsze prace przygotowały uczennice z klasy 4e: Olga Lipska, Ania Mendel, Martyna Skrzypiec, Aleksandra Tadewicz; z klasy 5d Amelka Jędrzejewska, Amelia Szych; z klasy 6c Urszula Dudkowska, Jga Lewandowska.
Z klas starszych najwyżej ocenione prace przygotowali : klasa 7b: Miłosz Szczotka, Kacper Banaszkiewicz i Sebastian Pyszyński,  Weronika Podkowińska, Daria Rybicka, Sandra Skórska, Wiktoria Butrymowicz, Małgosia Warda i Magdalena Poleszak; klasa 7c: Natalia  Szewczyk i Armina Martirosyan; klasa 7a: Paweł Kowalski i Jakub Grabowski.
Realizacja projektów edukacyjnych wchodzi na stałe do zadań realizowanych w nasze szkole. Dziękujemy uczniom  za udział w projekcie i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.
Koordynatorzy projektu.

 

 
List Minister Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email

List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców i Opiekunów Uczniów kl. VII

https://men.gov.pl/wp-content/uploads/2018/05/list-minister-edukacji-narodowej-do-rodzicow-i-opiekunow-uczniow-_2018.05.18.pdf

 
Czyste powietrze PDF Drukuj Email

17 maja najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego 0 b wraz z wychowawczyniami p. Hanią Manel i Małgorzatą Komstą podsumowali udział w Programie Przedszkolnej Edukacji Antynikotynowej, prezentując swoim starszym kolegom, nauczycielom i rodzicom inscenizację "Czyste powietrze wokół nas".

Mali aktorzy zachęcali do dbania o naszą planetę oraz informowali o szkodliwości i skutkach palenia tytoniu. W inscenizacji wystąpiły również Mamy prezentując wysoki pozom aktorski. Brawo Mamy- bardzo rzadko widzimy Was w tej roli!    M. Komsta

Zapraszamy do naszej GALERII

 
Rowerowa Wiosna PDF Drukuj Email

Miło nam poinformować, że Małgosia Stalka uczennica naszej szkoły wygrała w pierwszym konkursie "Rowerowej wiosny" na zdjęcie w drodze do szkoły. Gratulujemy Małgosi i zachęcamy innych do brania udziału w akcji. Atrakcyjne nagrody czekają :)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 34