Dzisiaj jest niedziela, 26 Wrz 2021
Znajdujesz sie w:     Home
Próbny egzamin ósmoklasisty PDF Drukuj Email
piątek, 27 marca 2020 13:12

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych.

Zainteresowani uczniowie będą mogli skorzystać od 30 marca do 1 kwietnia br.

Arkusze do egzaminu próbnego

Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych.

więcej informacji na stronie: http://sp23.lublin.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=82&Itemid=107

 
Komunikat nr 5 PDF Drukuj Email
wtorek, 24 marca 2020 08:48

Komunikat nr 5
Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie
z dnia 23 marca 2020r. w sprawie organizacji warunków do nauki, nauki poza szkołą i zachowania bhp nauki domowej.

Szanowni Państwo

Ze względu na zawieszenie zajęć w szkole, zgodnie z zaleceniem MEN, pragniemy podzielić się sugestiami dotyczącymi nauki młodzieży w domu.

Jak zorganizować dziecku warunki do nauki w domu?

Więcej…
 
Komunikat nr 4 PDF Drukuj Email
wtorek, 24 marca 2020 08:38

Komunikat nr 4
Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie
z dnia 23 marca 2020r. w sprawie zachowania cyberbezpieczeństwa

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

Internet stał się w obecnym czasie narzędziem powszechnym, ale również niezbędnym w przekazywaniu wiedzy oraz komunikowaniu się z Państwem oraz z Państwa dziećmi. Tak samo jak Internet służy pożytkowi w równym stopniu (ze względu na nieograniczony dostęp) niesie wiele zagrożeń. Dlatego ważne jest, aby zapewnić Państwa dzieciom bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu czy aplikacji mobilnych. Poniżej podajemy przykłady, w jaki sposób mogą Państwo zapewnić bezpieczeństwo dzieciom podczas korzystania z Internetu:

Więcej…
 
Komunikat Dyrektora - organizacja pracy PDF Drukuj Email

Komunikat nr 3

Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie

z dnia 16 marca 2020r. w sprawie pracy szkoły

 

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie i Rodzice,

W związku z zawieszonymi zajęciami edukacyjnymi w Szkole Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie informuję, że wszystkie zajęcia zostają odwołane w terminie 12-25 marca 2020r. tj. obowiązkowe, pozalekcyjne, sportowe, profilowane, sks-y oraz w ramach udzielanej p-p-p. Szkoła nie świadczy także opieki świetlicowej ani zajęć dla przedszkolaków.

W tym czasie w Szkole nie są realizowane zajęcia komercyjne. Na czas trwania przerwy w związku z zagrożeniem epidemicznym nie są prowadzone najmy pomieszczeń i obiektów.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Państwa oraz Pracowników Szkoły proszę o ograniczenie bezpośrednich kontaktów i wizyt w Szkole. W ważnych sprawach proszę o kontakt mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefoniczny 81 4444408. Ponadto, drzwi do szkoły są zamknięte. W razie konieczności należy skorzystać z dzwonka z lewej strony drzwi (stojąc do nich przodem) w godz. 8.00-14.00.

Proszę śledzić stronę internetową szkoły, jak również na bieżąco wiadomości w dzienniku elektronicznym.

Państwa Rodziców i Uczniów zachęcam do bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i wychowawcami. Proszę o wykorzystanie tego czasu do realizacji zadań, kart pracy, przesyłanych materiałów i poleceń, które przekazywane są Państwa dzieciom. Proszę, aby – choć zdalny – jednak był żywy kontakt Państwa z nauczycielami.

Z poważaniem, życząc zdrowia

Kamil Dąbrowski
Dyrektor SP 23

 
Komunikat nr 2 PDF Drukuj Email
środa, 11 marca 2020 17:07

Szanowni Państwo!

Rodzicu,
- ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostają zawieszone od 12 marca br. 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
- jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
- przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
- rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,
- pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
- przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
- odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy e-podreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
- przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.


Pozdrawiam
Barbara Niewiadomska
wicedyrektor SP 23 w Lublinie

 
Komunikat nr 1 PDF Drukuj Email
środa, 11 marca 2020 13:55

Komunikat nr 1 dotyczący zawieszenia zajęć.

W związku z zagrożeniem zarażenia koronawirusem zostają zawieszone zajęcia w Szkole Podstawowej nr 23 w Lublinie oraz na pływalni od 12 marca do 25 marca 2020 r., z czego pierwsze dwa dni (czwartek i piątek, 12-13 marca) to okres przejściowy. Stołówka szkolna będzie nieczynna od 16 marca do 25 marca 2020 r.
W okresie przejściowym nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze w świetlicy. Od poniedziałku, 16 marca br. zajęcia zostają zawieszone. Uczniowie klas 0 – VIII nie przychodzą do szkoły.
Prosimy o systematyczne sprawdzanie informacji w dzienniku elektronicznym i na stronie szkoły.

Barbara Niewiadomska
wicedyrektor Szkoły Podstawowej 23 w Lublinie

 
Komunikat Dyrektora - profilakltyka zdrowotna PDF Drukuj Email

Komunikat nr 2

Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie
z dnia 2 marca 2020r. w sprawie profilaktyki zdrowotnej

Szanowni Państwo Rodzice!

Poniżej przesyłam aktywne linki do stron internetowych odnośnie profilaktyki zdrowotnej. Proszę Państwa Rodziców o zapoznanie się i zapoznanie dzieci z komunikatami poniższych organizacji:

1. Aktualności GIS:

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

2. Jak myć ręce? Instrukcja mycia rąk:

https://gis.gov.pl/zdrowie/zasady-prawidlowego-mycia-rak/

3. „Jak uchronić się przed koronawirusem?” Infografiki Światowej Organizacji Zdrowia WHO

https://www.pzh.gov.pl/jak-uchronic-sie-przed-koronawirusem-infografiki-swiatowej-organizacji-zdrowia-who

 

Z poważaniem

Kamil Dąbrowski

Dyrektor SP 23

 
III miejsce w konkursie literackim PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 marca 2020 08:28

zdjęcie laureataMiło nam poinformować, że Michał Turek (kl. 5b) zajął III miejsce w II Wojewódzkim Konkursie Literacko-Plastycznym Poświęconym Wybitnym Polakom ,,Ja i mój autorytet – Jan Paweł II”. Michał przygotował na konkurs piękny wiersz pod opieką p. Magdaleny Kosteckiej. Gratulujemy serdecznie, zwłaszcza, że w kategorii literackiej wpłynęło aż 127 prac.

5 marca w Szkole Podstawowej nr 56 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, w którym Michał uczestniczył wraz ze swoją opiekunką. Konkurs objęty został honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin - Pana Krzysztofa Żuka oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty – Pani Teresy Misiuk.

Życzymy lekkiego pióra i dalszych sukcesów! :)

 
II runda zawodów O Laur Lubelskiego Koziołka PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 marca 2020 08:13

zdjęcie zawodników z opiekunamiII runda zawodów O Laur Lubelskiego Koziołka za nami. Podopieczni Justyny Rdest i Tomasza Chmury, zawodnicy UKS SP 23 Lublin z klasy 1a i 2a po raz kolejny okazali się bezkonkurencyjni.

Wyniki: http://live.megatiming.pl/gorski/2020/03_07_lublin/wyniki.pdf

Galeria zdjęć >>>

 
ABC Ekonomii PDF Drukuj Email
piątek, 06 marca 2020 07:43

plakatZ ogromną przyjemnością oraz ciekawością :) informujemy, iż przystąpiliśmy do Projektu "ABC Ekonomii", mającego na celu upowszechnianie edukacji ekonomicznej i finansowej wśród uczniów klas I-III. Koordynatorem ww. projektu jest Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.
Będziemy także przygotowywali się do świetlicowego oraz międzyszkolnego konkursu wiedzy.

 
Drzwi otwarte! PDF Drukuj Email
środa, 04 marca 2020 09:50

zdjęcie powitalneWłaściwie dla przyjaciół zawsze drzwi mamy szeroko otwarte. Ale tym razem otworzyliśmy je dla szczególnych gości. Dla naszych przyszłych uczniów i ich rodziców. W sali gimnastycznej przywitał ich pan dyrektor - Kamil Dąbrowski. Krótko, zwięźle przedstawił ofertę edukacyjną, choć krótko mówić o naszej szkole - to sztuka! Uczniowie z klasy 5f pod kierunkiem pani Magdy Kosteckiej przygotowali przedstawienie o kłócących się kredkach i przesłaniu jakie z takich kłótni wynika. Chór szkolny z akompaniamentem pana Darka Kwiatkowskiego zaśpiewał kilka piosenek, a spotkanie zakończył występ gimnastyczek przygotowanych przez panie Bertę Belniak i Marię Soję. A potem cała szkoła ze wszystkimi atrakcjami była do dyspozycji gości. Tego jednak żadne słowo nie opisze. To trzeba zobaczyć na własne oczy! Zapraszamy zatem do Galerii >>>

 
Wyróżnienia muzyczne PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 marca 2020 00:00

zdjęcie wyróżnieniaLuty był dla naszego ucznia, Mateusza Bruchackiego, bardzo pracowity! 1 lutego zdobył on wyróżnienie w VIII Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Jezus Malusieńki", natomiast 29 lutego wywalczył wyróżnienie w VII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Angielskiej Let's sing. W pierwszym z tych konkursów nagrodę za najlepszy akompaniament otrzymał również Pan Dariusz Kwiatkowski. Wielkie gratulacje dla Mateusza i Pana Darka, zwłaszcza, że poziom tych konkursów był bardzo wysoki. Życzymy dalszych muzycznych sukcesów!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 50