Dzisiaj jest sobota, 24 Sie 2019
Znajdujesz sie w:     Home
Szkolne boiska PDF Drukuj Email

Uwaga!

Decyzją Dyrektora szkoły od dnia 12 października 2018r. (piątek) szkolne boiska (znajdujące się na terenie SP23) zostają zamknięte. Boiska przy szkole będą użytkowane wyłącznie w czasie zajęć edukacyjnych.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na sportowe obiekty ogólnodostępne, tj. np. Zielony Orlik przy ul. Lwowskiej oraz nowootwarty Park przy ul. Zawilcowej.

Za niedogodności przepraszamy.

 
Współpraca z Młodzieżowym Domem Kultury "Pod Akacją" PDF Drukuj Email

W roku szkolnym 2018/2019 w ramach współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury "Pod Akacją" klasa 0 „a“ bierze udział w projekcie edukacyjnym. Co miesiąc dzieci z "zerówki" będą uczestniczyć w zajęciach muzycznych i plastycznych. 10 października odbyły się pierwsze zajęcia. Zapraszamy do "Galerii zdjęć", aby obejrzeć dzieciaki w akcji.

 
Dąbrowa 8.10 PDF Drukuj Email

8 października 2018 r. na podsumowanie zajęć o lesie i jego mieszkańcach klasy 0a i 0b wybrały się na wycieczkę do Dąbrowy. Dzieci dowiedziały się m.in. czym różni się dąb czerwony od szypułkowego, rozpoznawały zwierzęta – niestety na ilustracjach, rozwiązywały leśne zagadki. Po zajęciach z leśniczym odbyło się ognisko, podczas którego uczniowie zerówek z pomocą opiekunów upiekli kiełbaski. Był też czas na zabawę i zbieranie darów jesieni. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. >>>

 

 
Mamy Mistrza Polski w tenisie stołowym PDF Drukuj Email

Z wielką radością chcielibyśmy poinformować, że nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły Paweł Janowski został Mistrzem Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w tenisie stołowym, w kategorii do lat 40. Zawody odbyły się w Łodzi, w terminie 5-7.10.2018r.

Przed rokiem Pan Paweł był trzecim nauczycielem w Polsce.

Gratulujemy osiągniętego sukcesu.

Zapraszamy do galerii zdjęć >>>

 
Klasa 2c w ławach radnych PDF Drukuj Email
Już wkrótce, 21 października, w Lublinie odbędą się wybory. Z tej okazji klasa 2c wraz z wychowawczynią Małgorzatą Małecką odwiedziła Lubelski Ratusz.
Nasi uczniowie dowiedzieli się m.in. ilu w Lublinie mamy radnych (31), jakimi sprawami zajmują się i jak wyglądają obrady rady. O tym opowiedzieli im radni: Jadwiga Mach i Zbigniew Jurkowski.
Na koniec nasi uczniowie zasiedli w.... ławach radnych na sali Rady Miasta, a także na miejscach przeznaczonych podczas obrad dla przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady. Nie mogło zabraknąć oczywiście wspólnego zdjęcia. Zapraszamy do galerii >>>
 
Nasi uczniowie na zaczytanych ławkach PDF Drukuj Email
Klasa 2c wraz z wychowawczynią Małgorzatą Małecką wzięła udział w akcji "Zaczytane ławki", która przez dwa tygodnie gościła w Lublinie. Oryginalne, bajecznie kolorowe ławki w kształcie otwartych ksiąg można było spotkać w SKENDE Shopping. Zaczytane ławki to niezwykła inicjatywa, która przypomina, dlaczego książki są tak ważne – mówił do naszych uczniów Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE Shopping. – Dzięki tym bajecznie kolorowym, nietypowym ławkom możemy pokazać, jak znaczącą rolę w naszym życiu codziennym pełni kultura i sztuka - podkreślił pan dyrektor.
Nasi uczniowie włączyli się także do akcji #siedzeiczytam, Was też do tego zachęcamy!
 
Światowy Dzień Zwierząt 2018 PDF Drukuj Email

W tym roku w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt zbieraliśmy karmę dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Z klas młodszych najwięcej karmy zebrały 2a, 3a, 2b, klas starszych 5c, 4c, 6a.  Pobiliśmy rekord i zebraliśmy razem 475kg karmy oraz 7 worków kocy i zabawek. Pan Dyrektor Kamil Dąbrowski w imieniu społeczności szkolnej przekazał zebrane artykuły na rzecz schroniska.  W nagrodę uczniowie klas starszych wzięli udział w dniu otwartym. Niespodzianek dla naszych uczniów było wiele: spotkanie z egzotycznymi zwierzętami, pokazy ratownictwa, spotkanie z mistrzem świata w karate Danielem Iwankiem, gry i zabawy oraz  zwiedzanie schroniska. W czasie  naszej wizyty schronisko odwiedził Pan Prezydent Miasta Krzysztof Żuk  i zachęcał uczestników spotkania do adopcji zwierząt. W klasach młodszych i świetlicy szkolnej  zorganizowany został konkurs plastyczny pod tytułem „ Mali przyjaciele zwierząt”. Autorzy najciekawszych prac otrzymali nagrody ufundowane przez schronisko. 
Dyrektor szkoły oraz organizatorzy – nauczyciele przyrodnicy składają wszystkim serdeczne podziękowanie za zaangażowanie i pomoc przy  przeprowadzeniu akcji na terenie szkoły.
Zdjęcia w galerii >>>

 
Na planie filmowym "Wojennych Dziewczyn" PDF Drukuj Email
Klasa 2c wraz z wychowawczynią Małgorzatą Małecką wybrała się we wtorek na plan filmowy serialu "Wojenne dziewczyny", który kręcony jest w Lublinie. Nasi uczniowie od "kuchni" mogli poznać, jak powstaje ten niezwykle popularny serial telewizyjny.

O grze aktorskiej naszym uczniom opowiedziała między innymi jedna z głównych bohaterek Marta Mazurek, serialowa Irena Szczęsna. Niezwykle sympatyczna aktorka zapozowała także do pamiątkowych zdjęć z każdym z naszych uczniów. Nie mogło zabraknąć również sesji z planu zdjęciowego m.in. ze statystami występującymi w filmie.   Zapraszamy do galerii zdjęć >>>

 
Spotkanie z mistrzyniami PDF Drukuj Email
Uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią Małgorzatą Małecką spotkali się z mistrzyniami lekkiej atletyki, zawodniczkami AZS UMCS Lublin: złotą medalistką ostatnich mistrzostw Europy w pchnięciu kulą Pauliną Gubą, ubiegłoroczną brązową medalistką mistrzostw świata w rzucie młotem Malwiną Kopron oraz finalistką ME i mistrzynią Polski, Karoliną Kołeczek. Mistrzynie opowiedziały naszym uczniom o drodze na podium ME i MŚ, a także zachęciły do uprawiania lekkiej atletyki. Na zakończenie spotkania nie mogło zabraknąć oczywiście pamiątkowego zdjęcia, na którym znalazł się także.... wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk, którego kilka chwil wcześniej odwiedziły znakomite sportsmenki.
 
Lekcja doradztwa zawodowego PDF Drukuj Email

W ubiegłym tygodniu w ramach realizacji programu Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego, odwiedziła nas mama Dominika - ucznia kl. 3 b, która pracuje w Pracowni Rentgenowskiej. Pani Aneta jest  specjalistką  z zakresu radiologii i diagnostyki elektromedycznej.
W czasie wykładu wzbogaconego prezentacją multimedialną uczniowie poznali badania obrazowe, metody i techniki radiologiczne. Ta niezwykła lekcja z pewnością przybliżyła młodym słuchaczom ten bardzo ciekawy zawód.
Dziękujemy Pani Aneto!
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii >>>

 
101 i jeszcze jeden dzień PDF Drukuj Email

Taką rocznicę należało godnie uczcić. I tak właśnie zrobiliśmy. 6 października, w sobotę szkoła była życzliwie otwarta dla tych, którzy ją ukończyli, którzy tu pracowali i obecnie pracuję. W skrócie: w sobotę odbył się I Zjazd Absolwentów naszej szkoły. Żadne słowa nie oddadzą atmosfery tego spotkania. Śmiech, łzy, uściski, okrzyki radości i wspomnienia. Tych było najwięcej. W części oficjalnej pan dyrektor Kamil Dąbrowski powitał gości: byłych uczniów, byłych dyrektorów i wicedyrektorów szkoły, byłych nauczycieli i pracowników oraz przybyłych na naszą uroczystość przedstawicieli władz. Pokazaliśmy Im w krótkim programie artystycznym występ zespołu tańca  ludowego, chóru i gimnastyczek artystycznych. Szkolny kronikarz odczytał zgromadzonym historię szkoły. Mogliśmy ją także zobaczyć na ekranach w sali gimnastycznej i w holu szkoły. W korytarzach szkolnych można było obejrzeć wystawę 101- lecia, kroniki i pamiątki sprzed lat. Można było zajrzeć w każdy kąt szkoły, porozmawiać ze swoimi belframi i zjeść kawał pysznego okolicznościowego tortu. I jeszcze zrobiliśmy coś, co pozwoli cieszyć oczy przez kolejne 101 lat! Wspólną fotografię i mnóstwo, mnóstwo zdjęć. Zajrzyjcie do galerii, a przekonacie się, że warto było ten dzień spędzić razem z nami. Zainteresowanych informujemy, że myślimy już o kolejnym Zjeździe! Zdjęcia w galerii >>>

 
Doświadczenia agrofizyczne PDF Drukuj Email

W dniu 21.09.2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 „a” i 0 „b” wybrały się wraz z paniami na warsztaty w ramach „festiwalu nauki”  pt: „ Agrofizyczni szaleni naukowcy, czyli proste doświadczenia agrofizyczne”. Podczas tych warsztatów, dzieci poznały w prosty i zrozumiały sposób jak reagują ze sobą różne materie. Każdy z uczestników brał udział w doświadczeniu z pomocą pań. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. >>>

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 37