Dzisiaj jest niedziela, 20 Sty 2019
Znajdujesz sie w:     Home
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW PDF Drukuj Email

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do trzeciego etapu (wojewódzkiego) w konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019.

Konkurs polonistyczny
NATALIA SZEWCZYK - klasa 8c - opiekun Małgorzata Możdżeń

Konkurs matematyczny
JAN ZDYB - klasa 8a - opiekun Patrycja Dziedzic
G R A T U L U J E M Y !

 
Żywa lekcja historii - spotkanie z kombatantem PDF Drukuj Email

17 grudnia w naszej czytelni miało miejsce niezwykłe spotkanie. Uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w wyjątkowej, ,,żywej” lekcji historii. Niezwykłym gościem, który przyjął nasze zaproszenie i zaszczycił nas swoją obecnością był pan porucznik Jan Jabłoniec ps. ,,Fiat” – żołnierz Armii Krajowej walczący w oddziale Zdzisława Brońskiego ,,Uskoka’’ w 1944 r. Spotkanie w formie fantastycznego wywiadu poprowadził pan prof. Tomasz Panfil, historyk, Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Lublinie. Nasi uczniowie z zapartym tchem słuchali opowieści mającego ponad 90 lat kombatanta, które stanowią świadectwo prawdziwego patriotyzmu i poświęcenia Ojczyźnie. Spotkanie wywarło ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach. Przypomniało, że musimy być wdzięczni tym, którzy oddali swe życie za naszą wolność i pielęgnować pamięć o nich.

 
Informacja o zaległościach PDF Drukuj Email

UWAGA RODZICE - zaległości w opłatach !!!

Rodziców którzy nie dokonali wpłat za wyżywienie (wykazy należnych płatności wg id dziecka poniżej) prosimy o jak najszybszą wpłatę na indywidualny nr konta bankowego podawany przy zapisie dziecka, przeciwnym wypadku dziecko zostanie skreślone z listy stołujących się oraz sprawa zostanie skierowana do Komornika. Potwierdzenie wpłat jak najszybciej  proszę dostarczyć do p. Intendentki.

wykaz_zaleglosci_oddzial_przedszkolny.txt

wykaz_zaleglosci_kl.1-8.txt

 

 
Pielęgnowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia PDF Drukuj Email

IDĄ ŚWIĘTA... W dniu 11.12.2018r. klasy 4b i 4c odwiedziły Muzeum Wsi Lubelskiej i brały udział w zajęciach warsztatowych wykonywania ozdób choinkowych. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego rysu historycznego tradycji bożonarodzeniowych. Zajęcia odbywały się w scenerii wigilijnej z wykorzystaniem zabytkowych ozdób choinkowych zawieszanych rokrocznie przez kilkadziesiąt lat w domach kilku wybranych rodzin zamieszkałych w Lublinie. Na zajęciach w muzeum służą one jako wzory dla wykonania ozdób choinkowych przez uczniów. Połączenie prezentacji zabytku-rekwizytu i wiedzy o poszczególnych zabawkach choinkowych z samodzielną pracą dzieci prowadzi do ukazania np. bożonarodzeniowego drzewka jako scenerii świątecznych wydarzeń i tradycji umiejscowionej w konkretnej rodzinie. Poznawaliśmy specjalne znaczenie czasu przedświątecznego i tego jak ważny jest wkład pracy każdego domownika w budowaniu klimatu nadchodzących świąt. Podziwialiśmy zabawki wykonane z różnych materiałów. Wśród nich łańcuch z szyszek z modrzewia i orzechów laskowych (przyczepiane lakiem do nitki). Mikołaja z waty i kolorowego papieru, pawie oczka, dzwoneczki z koralików i bardzo ciekawe ozdoby z opłatka, witrażyki, werbenki, pajączki. Na koniec sami okazaliśmy się bardzo kreatywni i wykorzystując nasze umiejętności plastyczne wykonywaliśmy nasze małe arcydzieła. To była dla nas uczta estetyczna i prawdziwa lekcja historii. Gorąco polecamy wizytę w galerii zdjęć!

 
Konkurs Origami PDF Drukuj Email

Sukcesem zakończył się udział naszych uczennic  w III Wojewódzkim Międzyszkolnym Konkursie Origami „Moja przygoda z legendami polskimi”Julia Donica  zajęła  I miejsce w kategorii klas 4, a Amelia Biszczak zajęła I miejsce w kategorii klas 6. Prace zostały wykonane pod opieką  Małgorzaty Jankowskiej i Elżbiety Nakoniecznej. Na konkurs wpłynęło 148 prac z Lublina i województwa lubelskiego. Konkurencja była  duża, a więc sukces tym bardziej cenny.  Dziewczynkom gratulujemy wygranej. Zapraszamy do GALERII >>>

 
Mikołajki w Oddziale Przedszkolnym. PDF Drukuj Email

W dniu 6.12.2018r. do naszej szkoły zawitał długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Dzieci z oddziału przedszkolnego od samego rana wyczekiwały na jego wizytę. Gdy Mikołaj pojawił się w sali – zerówkowicze przywitały go piosenką. Następnie Święty Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom prezenty, które bardzo wszystkich ucieszyły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii >>>.

 

 
Zajęcia cyrkowe PDF Drukuj Email

To nie żarty!
W poniedziałek 03.12.2018r. uczniowie klas 4b, 4c i 5a: wzięli udział w niecodziennych warsztatach. Cyrku było co nie miara…
W programie zajęć znalazły się: nauka podstaw żonglerki jednym, dwoma i trzema przedmiotami o różnym stopniu trudności, począwszy od chustek, przez piłeczki, talerze rozkręcane oraz zabawy z użyciem flowerstick, diabolo, kendama. Dzięki różnorodności form i wykorzystywanych do ćwiczeń przyborów zajęcia były niesamowicie ciekawe a nawet emocjonujące, bo wcale nie jest łatwo utrzymać kręcący się talerz na delikatnym patyku, ale nam się to udało! Dowiedzieliśmy się, że np. żonglerka poprawia efektywność procesu uczenia się a udział w warsztatach przynosi szereg korzyści związanych ze sferą poznawczą: aktywizacją obu półkul mózgowych, rozwojem koordynacji wzrokowo-ruchowej, wzmocnieniem koncentracji i uwagi, był to też świetny trening motoryki małej i dużej.
Nie wszystkie sztuczki udawały się nam od pierwszego razu, uczyliśmy się przeżywania porażek i pokonywania trudności, ale przede wszystkim DOBRZE BAWILIŚMY SIĘ!
Naprawdę było warto wziąć udział w tym pouczającym cyrku.
Zapraszamy do GALERII >>>

 
SP23! PROFESJONALNE POKAZY GIMNASTYCZNE – TO MY! PDF Drukuj Email

Uczennice naszej szkoły z klas II- VIII uświetniały pokazami gimnastycznymi wydarzenia:

* 22.09.2018r. Otwarcie Parku Zawilcowa na Kalinowszczyźnie - Galeria >>>

* 06.10.2018r. Pierwszy Zjazd Absolwentów SP 23 - Galeria >>>

* 17.11.2018r. XVII Jesienny Turniej Szachowo - Warcabowy "Integrujemy się w rywalizacji sportowej" w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. - Galeria >>>

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galeriach.

Berta Belniak i Maria Soja

 
Konkurs czytelniczy PDF Drukuj Email

23 listopada laureaci Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego zorganizowanego przez ZS nr 12 w Lublinie odebrali nagrody. Był to nietypowy konkurs czytelniczy, bo bardziej sprawdzał wiedzę o Polsce, jej historii i współczesności, niż czytanie. Nasi trzecioklasiści poradzili sobie bardzo dobrze. Julka Skulimowska z 3b zajęła 2 miejsce ( pierwszego nie przyznano), a Magda Białek, Agatka Prokopiuk i Rafał Radziwiłko (wszyscy z 3a) zdobyli wyróżnienia. Konkurs zorganizowany był z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i wierzcie mi, nie był łatwy. Tym bardziej wielkie gratulacje dla jego uczestników! Zdjęcia z wręczenia nagród znajdują się w GALERII

 
Mieszko, podatki i paragony PDF Drukuj Email

Co mają wspólnego? Okazuje się, że bardzo dużo. Wytłumaczyła to uczniom klasy 3a pani Monika Jaskowiak. Prywatnie pani Monika pracuje jako mama Natalii i Mikołaja z naszej szkoły, służbowo - w Izbie Administracji Skarbowej. Może nie zajmuje się na co dzień Mieszkiem I, ale podatkami, owszem. I teraz już uczniowie 3a wiedzą, że podatki zbierano już za Mieszka I, że teraz również każdy z nas składa się na ogólne potrzeby czyli szkoły, drogi, leczenie czy kulturę. W zupełnie inny sposób niż za wspomnianego Mieszka I, ale cel jest bardzo podobny. Utrzymujemy nasze państwo. A zapytacie, skąd te paragony. Nie wiem jak wy, ale trzecioklasiści wiedzieli! Przecież na wycieczkach kupują lody i zawsze biorą paragony. To potwierdzenie zakupu i tego, że kupujemy je z uczciwego źródła. Czyli takiego, które odprowadza podatki do  skarbu państwa.

Pani Monika została nagrodzona oklaskami, oceniona przez uczniów na 6, a dzieci otrzymały upominki ufundowane przez Krajową Administrację Skarbową. Wykład został udokumentowany, a dowody rzeczowe w postaci fotografii można obejrzeć w GALERII

 
9 listopada godzina 11.11 PDF Drukuj Email

Dzisiaj o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie naszej szkoły odśpiewali pełną wersję hymnu narodowego w ramach "Rekordu dla Niepodległej". Część zrobiła to w salach lekcyjnych, część w czasie uroczystego apelu. I obojętne, gdzie był on wykonywany, uczniowie zasłużyli na najwyższą ocenę. A oceniali prawdziwi znawcy: pani Dyrektor Renata Kwiatosz i nauczyciel historii Grzegorz Kijewski, najwyraźniej wzruszony postawą uczniów. Podczas apelu uczniowie klasy 4f i 2c recytowali wiersze. Wysłuchaliśmy również pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego. Warte podkreślenia  jest to, że chórowi towarzyszyły głosy dzieci z widowni. Cieszyła również postawa uczniów: na widowni przeważały barwy narodowe, a sami uczniowie zachowywali się godnie, jak na tak ważne Święto przystało. Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w GALERII >>>.

 
Zwolnienie ucznia z zajęć PDF Drukuj Email

Wzór do pobrania: zwolnienie ucznia z zajęć >>>

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 31