Dzisiaj jest środa, 19 Sty 2022
Znajdujesz sie w:     Home
Komunikat nr 1 PDF Drukuj Email
środa, 11 marca 2020 13:55

Komunikat nr 1 dotyczący zawieszenia zajęć.

W związku z zagrożeniem zarażenia koronawirusem zostają zawieszone zajęcia w Szkole Podstawowej nr 23 w Lublinie oraz na pływalni od 12 marca do 25 marca 2020 r., z czego pierwsze dwa dni (czwartek i piątek, 12-13 marca) to okres przejściowy. Stołówka szkolna będzie nieczynna od 16 marca do 25 marca 2020 r.
W okresie przejściowym nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze w świetlicy. Od poniedziałku, 16 marca br. zajęcia zostają zawieszone. Uczniowie klas 0 – VIII nie przychodzą do szkoły.
Prosimy o systematyczne sprawdzanie informacji w dzienniku elektronicznym i na stronie szkoły.

Barbara Niewiadomska
wicedyrektor Szkoły Podstawowej 23 w Lublinie

 
Komunikat Dyrektora - profilakltyka zdrowotna PDF Drukuj Email

Komunikat nr 2

Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie
z dnia 2 marca 2020r. w sprawie profilaktyki zdrowotnej

Szanowni Państwo Rodzice!

Poniżej przesyłam aktywne linki do stron internetowych odnośnie profilaktyki zdrowotnej. Proszę Państwa Rodziców o zapoznanie się i zapoznanie dzieci z komunikatami poniższych organizacji:

1. Aktualności GIS:

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

2. Jak myć ręce? Instrukcja mycia rąk:

https://gis.gov.pl/zdrowie/zasady-prawidlowego-mycia-rak/

3. „Jak uchronić się przed koronawirusem?” Infografiki Światowej Organizacji Zdrowia WHO

https://www.pzh.gov.pl/jak-uchronic-sie-przed-koronawirusem-infografiki-swiatowej-organizacji-zdrowia-who

 

Z poważaniem

Kamil Dąbrowski

Dyrektor SP 23

 
III miejsce w konkursie literackim PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 marca 2020 08:28

zdjęcie laureataMiło nam poinformować, że Michał Turek (kl. 5b) zajął III miejsce w II Wojewódzkim Konkursie Literacko-Plastycznym Poświęconym Wybitnym Polakom ,,Ja i mój autorytet – Jan Paweł II”. Michał przygotował na konkurs piękny wiersz pod opieką p. Magdaleny Kosteckiej. Gratulujemy serdecznie, zwłaszcza, że w kategorii literackiej wpłynęło aż 127 prac.

5 marca w Szkole Podstawowej nr 56 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, w którym Michał uczestniczył wraz ze swoją opiekunką. Konkurs objęty został honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin - Pana Krzysztofa Żuka oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty – Pani Teresy Misiuk.

Życzymy lekkiego pióra i dalszych sukcesów! :)

 
II runda zawodów O Laur Lubelskiego Koziołka PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 marca 2020 08:13

zdjęcie zawodników z opiekunamiII runda zawodów O Laur Lubelskiego Koziołka za nami. Podopieczni Justyny Rdest i Tomasza Chmury, zawodnicy UKS SP 23 Lublin z klasy 1a i 2a po raz kolejny okazali się bezkonkurencyjni.

Wyniki: http://live.megatiming.pl/gorski/2020/03_07_lublin/wyniki.pdf

Galeria zdjęć >>>

 
ABC Ekonomii PDF Drukuj Email
piątek, 06 marca 2020 07:43

plakatZ ogromną przyjemnością oraz ciekawością :) informujemy, iż przystąpiliśmy do Projektu "ABC Ekonomii", mającego na celu upowszechnianie edukacji ekonomicznej i finansowej wśród uczniów klas I-III. Koordynatorem ww. projektu jest Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.
Będziemy także przygotowywali się do świetlicowego oraz międzyszkolnego konkursu wiedzy.

 
Drzwi otwarte! PDF Drukuj Email
środa, 04 marca 2020 09:50

zdjęcie powitalneWłaściwie dla przyjaciół zawsze drzwi mamy szeroko otwarte. Ale tym razem otworzyliśmy je dla szczególnych gości. Dla naszych przyszłych uczniów i ich rodziców. W sali gimnastycznej przywitał ich pan dyrektor - Kamil Dąbrowski. Krótko, zwięźle przedstawił ofertę edukacyjną, choć krótko mówić o naszej szkole - to sztuka! Uczniowie z klasy 5f pod kierunkiem pani Magdy Kosteckiej przygotowali przedstawienie o kłócących się kredkach i przesłaniu jakie z takich kłótni wynika. Chór szkolny z akompaniamentem pana Darka Kwiatkowskiego zaśpiewał kilka piosenek, a spotkanie zakończył występ gimnastyczek przygotowanych przez panie Bertę Belniak i Marię Soję. A potem cała szkoła ze wszystkimi atrakcjami była do dyspozycji gości. Tego jednak żadne słowo nie opisze. To trzeba zobaczyć na własne oczy! Zapraszamy zatem do Galerii >>>

 
Wyróżnienia muzyczne PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 marca 2020 00:00

zdjęcie wyróżnieniaLuty był dla naszego ucznia, Mateusza Bruchackiego, bardzo pracowity! 1 lutego zdobył on wyróżnienie w VIII Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Jezus Malusieńki", natomiast 29 lutego wywalczył wyróżnienie w VII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Angielskiej Let's sing. W pierwszym z tych konkursów nagrodę za najlepszy akompaniament otrzymał również Pan Dariusz Kwiatkowski. Wielkie gratulacje dla Mateusza i Pana Darka, zwłaszcza, że poziom tych konkursów był bardzo wysoki. Życzymy dalszych muzycznych sukcesów!

 
Warsztaty chemiczne dla przedszkolaków PDF Drukuj Email
piątek, 28 lutego 2020 00:00

zdjęcie uczestnikówDnia 27 lutego 2020 naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkoli nr 50, 52 oraz 59. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach chemicznych. Podczas spotkania poznały pracę chemika oraz obserwowały i wykonywały samodzielnie doświadczenia chemiczne. Wizyta w szkole wywarła na przedszkolakach ogromne wrażenie oraz rozbudziła zainteresowania kolejnym etapem nauki. Zdjęcia w GALERII >>>

 
"NEW START = NEW LIFE" PDF Drukuj Email
środa, 26 lutego 2020 08:37

sportowcy z dyrektorem SP23We wtorek 25 lutego 2020r. w Szkole Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie uczestniczyliśmy w wydarzeniu profilaktyczno - sportowym „New start = New life" zorganizowanym przy współpracy z Fundacją Druga Szansa Łukasza Kadziewicza. Sportowcy prowadzili zajęcia multisportowe oraz opowiadali o swojej karierze sportowej. Wszyscy obecni świetnie się bawili. Zapraszamy do Galerii zdjęć >>>

Wydarzenie w mediach:

https://www.tvp.pl/regiony-tvp/regiony/lublin/informacje/panorama-lubelska/wideo/25-lutego-2020-g-830/46818426
panorama lubelska 8:30, minuta 0:06:40
https://www.tvp.pl/regiony-tvp/regiony/lublin/informacje/panorama-lubelska/wideo/25-lutego-2020-g-2130/46829865
panorama lubelska 21:30, minuta 0:12:00

https://kurierlubelski.pl/gwiazdy-sportu-zachecaly-uczniow-szkoly-podstawowej-nr-23-w-lubline-do-aktywnosci-fizycznej-zobacz-zdjecia/ar/c2-14815252
https://www.dziennikwschodni.pl/sport/uczniowie-sp-nr-23-w-lublinie-spotkali-sie-ze-znanymi-polskimi-olimpijczykami-zdjecia,n,1000261148.html
https://radio.lublin.pl/news/lukasz-kadziewicz-sport-to-sa-same-pozytywne-wartosci

 
„Lubelszczyzna – godna Europy ojczyzna” PDF Drukuj Email
środa, 26 lutego 2020 07:55

zdjęcie z koncertu laureatówUczennice Zuzanna Nowak (kl. 5b) pod opieką p. Magdaleny Kosteckiej oraz Natalia Targońska (kl. 6e) przygotowana przez p. Małgorzatę Dziatkiewicz reprezentowały naszą szkołę w Konkursie Recytatorskim Poezji Regionalnej „Lubelszczyzna – godna Europy ojczyzna”, który odbył się 7 lutego w SP nr 33 w Lublinie. Do konkursu przystąpiło w sumie 85 uczestników.
Z radością donosimy, że Zuzia Nowak wyrecytowała sobie III miejsce w kategorii klas V-VIII.
25 lutego w Trybunale Koronnym odbył się uroczysty Koncert Laureatów Konkursu, podczas którego Zuzia miała przyjemność zaprezentować swoją recytację.
Honorowy patronat nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego, Wojewoda Lubelski, Lubelski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Lublin, Przewodniczący Rady Miasta Lublin, Radio Lublin, Związek Literatów Polskich oraz Redakcja Kwartalnika „Akcent”.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Zdjęcia z Koncertu >>>

 
III miejsce w konkursie literackim PDF Drukuj Email
piątek, 21 lutego 2020 12:53

zdjęcie poetkiMiło nam poinformować, że Nadia Gajo (uczennica kl. 5f) zdobyła III miejsce w I Wojewódzkim Konkursie Literackim "Przyroda jest poezją". Na konkurs wpłynęło blisko 90 prac, więc tym bardziej gratulujemy Nadii. :)

Dziękujemy także Alicji Borys (kl. 5f), Julii Donicy (kl. 5d) oraz Dominice Bulińskiej (kl. 5d) - uczennice również wymalowały słowem piękne pejzaże i godnie reprezentowały naszą szkołę.

Opiekunem młodych poetek była p. Magdalena Kostecka.

 
Pływanie - "Laur Lubelskiego Koziołka" PDF Drukuj Email
wtorek, 18 lutego 2020 00:00

zdjęcie pływakówzdjęcie kilku zawodników

W I rundzie zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka udanie zaprezentowali się nasi uczniowie trenujący w klasach profilowanych na poziomie klas III - VI. Zawodnicy trenujący pod okiem pana Grzegorz Steca łącznie zgromadzili aż 9 medali nierzadko poprawiając swoje najlepsze życiowe osiągnięcia.

Wszystkim gratulujemy udanego występu!!!

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 13 z 53