Dzisiaj jest sobota, 04 Gru 2021
Znajdujesz sie w:     Home
Warsztaty Wielkanocne 2019 PDF Drukuj Email

Warsztaty w wielkanocnym klimacie

Wielkanoc już tuż… tuż, dlatego klasy 4a i 4f, aby poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pod opieką p. K. Adamkiewicz i p. M. Kosteckiej udały się na warsztaty wielkanocne. Odbyły się one 12 kwietnia w ośrodku ,,Dom Nasutów”. Uczniowie mieli możliwość uwolnić swoje plastyczne i kulinarne talenty. Każdy uczestnik wykonał przestrzenną pisankę i unikatową torbę na prezenty. Trzeba przyznać, że kreatywność i zaangażowanie naszych czwartoklasistów zasługują na uznanie. Natomiast mazurki, upieczone i udekorowane przez naszych uczniów, to naprawdę cukierniczy Mount Everest. Warto wspomnieć, iż chłopcy przyznali, że ,,przy tym pieczeniu, to można się nieźle zmachać”. Wyrażamy nadzieję, że ta świadomość zaowocuje pomocą w kuchni swoim zapracowanym Mamom .

W nagrodę za aktywny udział w zajęciach, uczniowie szukali ukrytych dla nich na terenie ośrodka jajeczek. Oczywiście, nasi poszukiwacze bez najmniejszego problemu odnaleźli każde jedno. Zapraszamy do GALERII. >>>

 
Rozstrzygnięcie ogólnopolskich konkursów PDF Drukuj Email

Protokół komisji konkursowej

Z posiedzenia Jury z dnia 10-04-2019 r. dotyczącego IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata”. Organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Krzysztof Żuk - Prezydent Miasta Lublin, Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego, Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty, Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski, Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Więcej…
 
Powitanie wiosny 2019 PDF Drukuj Email

W tym roku 21 marca powitaliśmy Wiosnę tradycyjnie z Marzanną. Uczniowie klas 1, 2, 3 z nauczycielami przeszli w barwnym korowodzie ulicami Lublina w okolicach naszej szkoły. Nieśliśmy Marzannę i kolorowe kwiaty, śpiewaliśmy piosenki o Wiośnie. Zdjęcia z tego radosnego wydarzenia w GALERII >>>

 
Otwarte Mistrzostwa Lublina w Sumo PDF Drukuj Email

W dniu 14.03.2019 odbyły się  Otwarte Mistrzostwa Lublina  dzieci, młodzików i juniorów w Sumo. Do konkurencji przystąpili również uczniowie naszej szkoły i jednocześnie zawodnicy UKS "Aktywni Lublin": Rafał Myszak, Krystian Myszak, Hubert Szafranek i Adam Jaszczuk.  Jesteśmy dumni z naszych uczniów:  walczyli bardzo dzielnie i z pełnym zaangażowaniem mimo, że swoją przygodę z matą rozpoczęli w lutym tego roku na zajęciach Ju-Jitsu w SP 23.

Największym sukcesem może poszczycić się Adaś Jaszczuk, który w swojej kategorii wiekowej zdobył brązowy medal!
Brawo chłopaki !!!
 
23 Konkurs Piosenki Angielskiej PDF Drukuj Email

23 Konkurs Piosenki Angielskiej już za nami. W tym roku w eliminacjach wyłoniono 14 uczestników, w tym dwa duety. Jury w składzie: Elżbieta Nakonieczna, Maria Soja i Ola Kociubowska (uczennica klasy 7c), uległo piosenkom nostalgicznym, z głębokim przekazem.

I miejsce wyśpiewał sobie uczeń klasy 4a, Mateusz Bruchacki. Jego przejmująca i nad wyraz dojrzała interpretacja piosenki „My brother under the sun” podbiła serca jurorów i publiczności.

II miejsce zajęła Olga Włosek z utworem „Hurt”, III miejsce zdobył duet Julia Kulińska i Dawid Geworgjan wykonując „Shallow” ( Bradley Cooper i Lady Gaga byliby zazdrośni o to wykonanie). Wyróżnienia trafiły do Julii Wójcik i Dawida Geworgjana, który oprócz duetu zaśpiewał solo. Bardzo dziękujemy uczestnikom i wszystkim, którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie konkursu, a w szczególności niezawodnemu fundatorowi nagród: Centrum Języka Angielskiego Helen Doron Urszula Szubartowska. Zapraszamy do GALERII >>>

 
Międzynarodowy Dzień Lasów PDF Drukuj Email

W dniu 20 marca 2019 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie obchodzono Międzynarodowy Dzień Lasów. Wydarzenie zorganizowała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych oraz Koło Naukowe Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 2a i 3b. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca leśnika w praktyce, co to jest trzebież, szkółka leśna, czy numerator do drewna. Wspólnie bawiły się i uczyły podczas konferencji prasowej, w której Lenka i Zuzia , uczennice kl.2a, wcieliły się w rolę leśników, zadziwiając wszystkich swoją wiedzą o lesie oraz kreatywnością podczas wypowiedzi.

W holu CK UP na wszystkich czekało mnóstwo ciekawych stoisk m.in. przedstawiających tropy i odgłosy leśnych zwierząt, konkursy, zagadki i quizy, warsztaty plastyczne z wykorzystaniem drewnianych krążków, ekspozycja drewna i płodów runa leśnego oraz wystawa fotograficzna.

Spotkanie rozbudziło zainteresowania przyrodnicze uczniów, kolej więc na odwiedzanie lasów i GALERII.

 
Czy psycholog leczy psy? PDF Drukuj Email

Na ten temat 25 marca dyskutowały z panią psycholog, mamą Franka, uczniowie klasy 3a. Mama natychmiast poprawiła, że raczej holują. Dzieciaki nie dały się zwieść żartom dorosłych i bardzo poważnie podeszły do tematu. Była to kolejna lekcja w 3a prowadzona przez rodziców. I kolejna zakończona sukcesem. Dzieci zachwycone zajęciami dziękowały pani Justynie, pani Justyna zachwycona wystawiła wszystkim opinie psychologiczną (odbyły się liczne badania!) - Super dzieciaki! Zdjęcia nie oddają atmosfery tego owocnego spotkania, ale warto je obejrzeć w GALERII.

 
Rozstrzygnięcie VI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego PDF Drukuj Email

Rozstrzygnięcie VI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Architektura Lublina i okolic "PEJZAŻE MISTYCZNE"

Organizator:

  • Szkoła Podstawowa nr 25 im. W. Broniewskiego w Lublinie
  • Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" w Lublinie
  • Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Drodzy użytkownicy, czytelnicy i wszystkie osoby "zaglądające" od czasu do czasu na naszą stronę internetową.

Pragnę poinformować Was, że w dniu 21 marca 2019r. odbył się wernisaż i uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród dla młodych artystów z wielu szkół podstawowych z Polski i innych krajów, którzy wzięli udział w tym mądrym, pięknym i promującym nasze miasto i jego okolice konkursie. Zainteresowanych szczegółowymi informacjami zapraszam na stronę internetową Szkoły Podstawowej nr 25 w Lublinie, na której znajduje się protokół.

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie wzięli udział w tym konkursie. Okazało się, że warto było podjąć ten twórczy wysiłek, że warto było przeżyć tę artystyczną przygodę, którą było zmierzenie się z pięknem Lublina.

Dwoje naszych uczniów zostało laureatami. Są nimi: MARIA KUPCZAK z klasy 6b i OREST PADAŁKA z klasy 6a

Pragnę w tym miejscu najserdeczniej podziękować wszystkim uczniom, którzy rysowali i malowali nasze miasto. Zachęcam ich do dalszej wytrwałej pracy twórczej,  rozwijania swoich talentów i zdolności oraz kształtowania takich cech charakteru, które pozwolą im w przyszłości odważnie podejmować się wykonywania różnych życiowych zadań.

Dziękuję rodzicom za zrozumienie dla dziecięcych pasji i owocną ich realizację.

Dziękuję Dyrekcji naszej szkoły za wsparcie w moich działaniach, zrozumienie i motywowanie.

Dziękuję wszystkim nauczycielom za wspólną pracę . Owszem jest to sukces plastyczny ale taki sukces "rodzi się z wielu edukacyjnych i wychowawczych źródeł".

Dziękuję Organizatorom za niewyobrażalną pracę jaką musieli wykonać, by zorganizować ten konkurs.

Więcej zdjęć w GALERII >>>

nauczyciel plastyki Włodzisław Tybiszewski

 
Podziękowania od Schroniska dla psów PDF Drukuj Email

 
Pstryk i Działa PDF Drukuj Email

I MIEJSCE W REGIONALNYM KONKURSIE ELEKTRYCZNYM „Pstryk i Działa”. Uczniowie naszej szkoły: Kacper Banaszkiewicz, Maciej Hetman, Miłosz Szczotka i  Michał Warda z kl. 8b zajęli I miejsce w  Regionalnym Konkursie Elektrycznym „Pstryk i Działa” organizowanym przez Zespół Szkół Energetycznych im. prof. K. Drewnowskiego w Lublinie we współpracy z Instytutem Fizyki Uniwersytetu Marii Curii Skłodowskiej w Lublinie.
Patronat honorowy nad konkursem objęli: Lubelski Kurator Oświaty,
Prezydent Miasta Lublin.
Uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczycielki fizyki p. Elizy Czerniakowskiej.

 
Odkrywamy talenty PDF Drukuj Email

Uczniowie z klasy 4d oraz kilka osób z klasy 4e bierze udział w całorocznym projekcie "Młodzi zdolni z Lublina". Działaniami objęci są też rodzice dzieci – w ramach zajęć z psychologiem mogli dowiedzieć się jak utalentowane są ich dzieci i jak te zdolności rozwijać. Młodzi geniusze z naszej szkoły mogli dowiedzieć o swoich mocnych stronach oraz zintegrować się podczas zajęć dodatkowych. Natomiast podczas ferii rozwijaliśmy nasze zdolności uczestnicząc w zajęciach z robotyki.

To doskonała okazja do rozwinięcia kompetencji informatycznych i technicznych młodych konstruktorów. Zajęcia z robotyki to również szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych. Każdy uczestnik samodzielnie spróbował swoich sił w konstruowaniu i programowaniu robotów. Dodatkowe, aktywne formy nauki pozwoliły dokładniej zrozumieć matematykę, informatykę oraz technikę, dlatego dzięki warsztatom z robotyki uczniowie lepiej radzą sobie z codziennymi lekcjami. Samodzielne wykonanie z pozoru trudnych projektów konstrukcyjnych sprawiło uczniom wiele satysfakcji i radości oraz zdecydowanie umocniło ich wiarę we własne możliwości.

To jeszcze nie koniec naszych działań. Teraz młodzi zdolni podejmują pracę w grupach na rzecz szkoły. Pod koniec roku przedstawimy swoje osiągnięcia podczas dnia talentów na jednej z lubelskich uczelni. Trzymajcie za nas kciuki:). Zdjęcia z zajęć w GALERII >>>

Koordynator projektu Agnieszka Walczak

 
Drzwi otwarte 2019 PDF Drukuj Email

28 lutego pootwieraliśmy wszystkie drzwi w szkole. I te wejściowe i te do sal szkolnych witając w ich progach znakomitych gości - naszych przyszłych uczniów z rodzicami. W sali gimnastycznej serdecznie przywitał ich pan dyrektor Kamil Dąbrowski przedstawiając zgromadzonym bogatą ofertę  szkoły na rok szkolny 2019/20120. Z prezentacji multimedialnej goście dowiedzieli się, jak wiele wydarzeń sportowych, kulturalnych, artystycznych, charytatywnych dzieje się każdego roku. Oddział przedszkolny wystawił sztukę "Kopciuszek", której wykonanie wzruszało i bawiło. Świetnie (jak zwykle!) zaprezentował się chór szkolny kierowany przez pana Darka Kwiatkowskiego w wesołym, kolorowym repertuarze. Po nim goście obejrzeli dynamiczny, sportowy występ akrobatek. Nie warto opisywać tego wystąpienia. To trzeba było obejrzeć! Z sali gimnastycznej goście udali się na wycieczkę po szkole. Pracownie, biblioteka, świetlice, sale gimnastyczne i basen naprawdę miały otwarte drzwi! A w nich uczniowie i nauczyciele pokazywali, czym na co dzień żyje szkoła. To ważne wydarzenie jak zawsze sfotografowaliśmy, zdjęcia zamieściliśmy w GALERII. Zapraszamy.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 20 z 52