Dzisiaj jest wtorek, 17 Wrz 2019
Znajdujesz sie w:     Home
Czyste powietrze wokół nas PDF Drukuj Email

Gdy powietrze jest czyste, widać barwy ojczyste.

Co roku w oddziałach przedszkolnych realizowany jest Program Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej “Czyste powietrze wokół nas”. Dzieląc się swoją wiedzą, dzieci z kl. 0b wystąpiły z krótkim, podsumowującym program przedstawieniem pod hasłem: ”Gdy powietrze jest czyste, widać barwy ojczyste”. Pod tym samym hasłem wychowawcy 0b p. H. Manel i p. L. Stępniewska zorganizowały dla klas 0-3 konkurs plastyczny, na który wpłynęło ponad 100 prac. Komisja konkursowa nagrodziła 22 prace i wyróżniła 16. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione rysunki były prezentowane na korytarzu szkolnym. Zdjęcia w GALERII >>>

 
Góra Grosza PDF Drukuj Email

 
Wizyta w Skansenie PDF Drukuj Email

Dnia 3 czerwca 2019 r. uczniowie klasy 1 c pojechali do Skansenu. Dzieci zobaczyły dawny wiatrak typu holenderskiego, w którym mieścił się młyn. Dowiedziały się, w jaki sposób odbywało się w nim mielenie ziarna na mąkę. Uczniowie zwiedzili chałupy zamożnych oraz mniej zamożnych właścicieli i poznali różnice między nimi. Potem poszli do miasteczka prowincjonalnego, gdzie zwiedzili zakład fryzjerski. W tym zakładzie przewodniczka pokazała im dawne sprzęty fryzjerskie do golenia oraz wykonywania modnych fryzur. Na zakończenie uczniowie zwiedzili drewniany kościółek oraz dwór. Po zwiedzaniu wszyscy poszli na lody. Zdjęcia w GALERII >>>

 
Zawody w gimnastyce sportowej PDF Drukuj Email

SUKCESY, TO NASZA SPECJALNOŚĆ !

Tegoroczne pokazy gimnastyczne wywołujące wachlarz emocji od zachwytów do wzruszeń już za nami. Przyszedł czas na zawody w gimnastyce sportowej dziewcząt, które odbyły się 03.06.2019r. na boiskach Szkoły Podstawowej nr 39. Reprezentację Szkoły Podstawowej nr 23 tworzyły uczennice klas I – IV: Iga Rosołowska, Lilia Plottke, Lena Wilczek, Zuzanna Pastuszuk, Sara Bukowska, Agata Prokopiuk, Emilia Wieczorek, Zuzanna Nowak, zaprezentowały one bardzo wysoki poziom umiejętności zdobywając w klasyfikacji drużynowej w wieloboju dziewcząt III miejsce zaś na poszczególnych przyrządach w wieloboju indywidualnym następujące lokaty:

Emilia Wieczorek - I miejsce w skoku przez kozła
Sara Bukowska - II miejsce w skoku przez kozła
Agata Prokopiuk - III miejsce w skoku przez kozła
Zuzanna Nowak - III miejsce w skoku przez kozła
Zuzanna Nowak - I miejsce w układzie ćwiczeń wolnych na ścieżce gimnastycznej
Lena Wilczek - I miejsce w układzie ćwiczeń wolnych na ścieżce gimnastycznej
Agata Prokopiuk- II miejsce w układzie ćwiczeń wolnych na ścieżce gimnastycznej
Emilia Wieczorek- III miejsce w układzie ćwiczeń wolnych na ścieżce gimnastycznej
Zuzanna Pastuszuk - III miejsce w układzie ćwiczeń wolnych na ścieżce gimnastycznej
W klasyfikacji rocznikowej: Emilia Wieczorek, Agata Prokopiuk, Sara Bukowska uzyskały III miejsce.

W sumie dziewczęta zdobyły aż 20 medali, na taki sukces trzeba było rzetelnie pracować. GRATULUJEMY SUKCESÓW! Jesteśmy dumni z naszych medalistek, które zostały przygotowane przez panie Bertę Belniak i Marię Soję.

Zapraszamy do GALERII >>>

 
Mistrzostwa Lublina klas profilowanych cd PDF Drukuj Email

Uczniowie naszej szkoły, pływający w klasach profilowanych w barwach UKS Olimpijczyk 23, zdominowali Mistrzostwa Klas Profilowanych, które 29 V odbyły się na pływalni Aqua Lublin. Dorobek naszych pływaków to 10 medali, z czego aż cztery to te najcenniejsze, złote. Szczegółowe wyniki po adresem: http://live.megatiming.pl/bujak/2019/05_29_lublin/wyniki.pdf
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do GALERII >>>

 
Egzamin na kartę rowerową PDF Drukuj Email

UWAGA!!!

ROWERZYŚCI Z KLAS 4-8.

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

Aby przystąpić do egzaminu należy:

  1. Pobrać z sali numer 48 KARTĘ ZALICZEŃ
  2. Dokładnie wypełnić wraz z podpisem Rodzica.

  3. Na wypełnionej karcie nie może również zabraknąć podpisu wychowawcy.

  4. Z poprawnie uzupełnioną kartą należy zgłosić się 5.06 g. 14.30 na OBOWIĄZKOWE szkolenie teoretyczne oraz z zakresu Pierwszej Pomocy, które odbędzie się w naszej szkole.

  5. Na Karcie zaliczeń instruktor po zajęciach potwierdza udział kandydata w szkoleniu.

  6. Dnia 10.06 g. 13.35 w sali 48 odbywa się EGZAMIN TEORETYCZNY.

  7. Karty uczestników którzy POZYTYWNIE zaliczyli egzamin teoretyczny zostaną zebrane przez prowadzącego.

  8. Dnia 11.06. g. 8.00 na boisku szkolnym odbywa się EGZAMIN PRAKTYCZNY (prowadzący oddaje KARTY ZALICZEŃ).

  9. Na egzaminie praktycznym niezbędne bedą ci ROWER oraz KASK.

PAMIĘTAJ O WSZYSTKICH WPISACH NA KARCIE ZALICZEŃ

TYLKO Z WYPEŁNIONĄ KARTĄ ZOSTAJESZ DOPUSZCZONY DO EGZAMINU PRAKTYCZNEGO!!!

Dziedzic Patrycja

Pawłowska Jolanta

 
Mistrzostwa Lublina Klas Profilowanych PDF Drukuj Email

Doskonały start  zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Szkoła Pływania 23 Lublin z klasy 1a w Mistrzostwach Lublina Klas Profilowanych w pływaniu, które odbyły się w dniu 29  maja br. na pływalni  Aqua Lublin.
Wyniki dziewczęta klasy pierwsze: http://live.megatiming.pl/…/2…/05_29_lublin/ResultList_1.pdf
Wyniki chłopcy klasy pierwsze http://live.megatiming.pl/…/2…/05_29_lublin/ResultList_2.pdf
GRATULUJEMY!!!

Zdjęcia w GALERII >>>

 
Drogie Dzieci PDF Drukuj Email

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
Janusz Korczak

Dzień Dziecka przypomina wszystkim dorosłym, że największym szczęściem jest dla nich, gdy mogą słyszeć Wasz beztroski śmiech.
Życzę Wam, by każda chwila Waszej drogi do dorosłości była cząstką pięknej opowieści o spełniających się marzeniach, w której nawet zwykłe rzeczy i zdarzenia są wyjątkowe i zachwycają.

Niech każdy dzień spędzony w przedszkolu czy szkole będzie dla Was radosnym świętem odkrywania nowych umiejętności i wiedzy, czasem spędzanym z najlepszymi na świecie przyjaciółmi – kolegami i nauczycielami – którzy zawsze potrafią czymś zainteresować, mile zaskoczyć, gdy trzeba, dodać otuchy, wprowadzić w dobry nastrój, a czasem szczerze rozbawić.

Pozdrawiam Was najserdeczniej
Teresa Misiuk

 
XXV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski PDF Drukuj Email

XXV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

30 maja wspaniałe trio z naszej szkoły miało okazję zmierzyć się z niełatwą w interpretacji poezją Gałczyńskiego. Uczennice – Zuzanna Nowak (kl. 4b) i Małgorzata Stalka (kl. 4d) przygotowane przez p. Magdalenę Kostecką oraz Amelia Jędrzejewska (kl. 6d) pod kierunkiem p. Katarzyny Tomasiak – godnie reprezentowały naszą szkołę w tych poetyckich szrankach (a trzeba podkreślić, że poziom konkursu był naprawdę wysoki!).

Gratulujemy całej trójce pięknych wystąpień, a w szczególności Zuzi Nowak, która została nagrodzona WYRÓŻNIENIEM.

 
XI Ogólnopolski Zjazd Szkół Podstawowych im. Olimpijczyków Polskich/ Polskich Olimpijczyków PDF Drukuj Email

Są w Polsce takie szkoły, jak nasza. Niby jedno imię, a patronów wielu. I to jakich! Łączy je nie tylko nazwa, ale również stosunek do sportu i idei Olimpizmu. J jeszcze jedno- coroczne spotkania uczniów, nauczycieli i dyrektorów. W tym roku w dniach 22-24 maja  spotkanie ośmiu " olimpijskich" szkół odbyło się w Lublinie. U nas, w 23 Szkole Podstawowej imienia Olimpijczyków Polskich. W czwartek w holu szkoły w obecności zaproszonych gości została otwarta wystawa "Niepodległa". W holu szkoły można także było zwiedzać wystawę poświęconą historii polskiego olimpizmu. Uroczystość otwarcia Zjazdu odbyła się w sali gimnastycznej. Krótkie przemówienia, ciepłe słowa adresowane do uczestników Zjazdu wygłosili nasi stali przyjaciele. Zgromadzeni na uroczystości obejrzeli występy uczniów: od starożytnej Grecji do czasów współczesnych. Wielkie wrażenie zrobił występ kilkudziesięciu gimnastyczek zakończony olimpijskim akcentem. Po gali otwarcia dzieciaki z całej Polski miały okazję spotkać się z olimpijczykami i trenerami. Tego dnia odbył się jeszcze bieg terenowy w wąwozie Kleeberga, wycieczka "Lublin-Miasto Inspiracji". Dzień zakończył się wspólnym pobytem w Aqua Lublin.

Jeśli myślicie, że następnego dnia było "z górki", to się bardzo mylicie. Przed południem uczestnicy zwiedzali Kazimierz Dolny, po obiedzie rozpoczął się Festyn Profilaktyczny, a w nim rozgrywki sportowe na wesoło: byk rodeo, ścianka wspinaczkowa, pływające kule i piłkarzyki (to trzeba zobaczyć na fotografiach!). O godzinie 15.00 odwiedził nas Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk. Pan Prezydent wręczał upominki, dyplomy, nagrody, puchary i medale, podsumował również program społeczny "Pływające przedszkolaki". Wieczorem zaprosiliśmy naszych gości na wycieczkę po Starym Mieście i na pokaz multimedialny  fontanny na Placu Litewskim. W sobotę pożegnaliśmy się na rok. Bo w przyszłym roku to nasza delegacja pojedzie do zaprzyjaźnionej szkoły w Kwakowie (woj. pomorskie). Dziękujemy Wam przyjaciele i do zobaczenia w 2020 roku. Zdjęcia ze Zjazdu można obejrzeć w GALERII >>> i na stronie Kuriera Lubelskiego https://kurierlubelski.pl/w-lublinie-trwa-zjazd-olimpijskich-szkol-z-calej-polski-zdjecia/ar/c2-14152111

 
Kampania Rowerowa Wiosna 2019 PDF Drukuj Email

Zasady kampanii są proste, a zabawa trwa w dniach 20 – 31 maj. Chętni uczniowie z klas, którzy przyjadą do szkoły w maju na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub na rolkach otrzymują dwie naklejki. Jedną z nich przyklejają do swojego rowerowego dzienniczka, a drugą na klasowy plakat Rowerowej Wiosny. Jest to zdrowa rywalizacja. Każdy kto zbierze 8 naklejek zdobywa nagrodę gwarantowaną. Najbardziej rowerowa klasa w naszej szkole, otrzyma atrakcyjną grupową nagrodę, ufundowaną przez partnerów kampanii. Dwie najbardziej rowerowe szkoły w Lublinie otrzymają parkingi rowerowe.

Głównym celem Kampanii jest promowanie zdrowego trybu życia oraz popularyzacja komunikacji rowerowej w mieście.

Termin Kampanii to miesiąc maj, w dniach od 20 do 31 maja (z wyłączeniem 23 - 24.05).

Akcja kierowana jest do uczniów klas IV-VIII.

Dodatkowe informacje na stronie internetowej http://loverowy.lublin.eu/

Szkolni koordynatorzy kampanii: Dziedzic Patrycja, Walczak Agnieszka

SERDECZNIE ZACHĘCAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO UDZIAŁU W KAMPANII !!!

https://youtu.be/HxW8LoKw5TQ - film promujący akcję

 
Konkurs Profilaktyczny "Narkotyki i dopalacze zabijają" PDF Drukuj Email

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłasza konkurs, którego przedmiotem jest stworzenie MEMU internetowego i animacji w formacie GIF, dotyczących zapobiegania i przeciwdziałania uzależnieniu od narkotyków i dopalaczy, zwanych dalej pracą konkursową.
Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na problem dotyczący niebezpieczeństwa uzależnienia od narkotyków i dopalaczy.
Temat konkursu na MEM internetowy i animację w formacie GIF brzmi „Narkotyki i dopalacze zabijają"
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży, które nie ukończyły 18 roku życia.

Regulamin konkursu do pobrania: regulamin.pdf

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 37