Dzisiaj jest czwartek, 18 Paź 2018
Znajdujesz sie w:     Home
Tylko dla orłów PDF Drukuj Email

Ekipa 15 szachistów z naszej szkoły bierze udział w V Turnieju Dzielnic w Szachach. W pierwszym etapie turnieju wystąpiło 87 zawodników w bardzo różnym wieku. Nasi reprezentanci chodzą do klas od pierwszej do piątej. I trzymają się dzielnie. Najwięcej punktów (4,5) zdobył Czarek Dudek. Tuż za nimi po 4 punkty uzyskali Janek Zdyb i Robert Geworgjan. Warto dodać, że każdy nasz szachista wygrał co najmniej jedną partię. Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Turnieju w naszej Galerii

 
Wesele w szkole? PDF Drukuj Email

Tak, to jest możliwe. Dzisiaj na sali gimnastycznej obejrzeliśmy widowisko " Wesele lubelskie". I to nie w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca! Nie w wykonaniu profesjonalistów, a w wykonaniu całej klasy 3 c! I trzeba przyznać, że ich występ nie odbiegał od występów wcześniej wymienionych. W każdej chwili przedstawienia widać było, ile pracy włożyły w jego przygotowanie dzieci. Dodajmy jeszcze do tego zaangażowanie wychowawczyni p. Jolanty Grądkowskiej, Rodziców, pani Doroty Bujnowskiej z MDK przy ulicy Bernardyńskiej. Wszyscy w szkole z podziwem obserwowaliśmy poczynania trzecioklasistów i ich wychowawczyni, a potem wspaniałe efekty ich pracy.  Gratulujemy sukcesu i zapraszamy do obejrzenia tego wyjątkowego spektaklu na zdjęciach w GALERII

 
Konkurs plastyczny PDF Drukuj Email

Konkurs plastyczny „Zdrowo żyję”

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły (klasy 0 - 6) do wzięcia udziału w konkursie plastycznym  pt. „Zdrowo żyję”.

Cele konkursu:

1. Promowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia.

2. Pogłębianie wiedzy uczniów na temat zdrowia.

3. Rozwijanie zdolności plastycznych i umiejętności korzystania z różnych źródeł wiedzy.

4. Rozwijanie wyobraźni twórczej.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej o własnych, osobistych zachowaniach (praktykach) prozdrowotnych. Może to być ilustracja do pracy napisanej w konkursie literackim pt. „Zdrowo żyję, bo…”.

Pracę plastyczną należy wykonać w formacie A3 lub A4 (kartka z bloku technicznego) w technice dowolnej.

Prace konkursowe należy składać do 28.03.2014 w gabinecie wicedyrektora W. Tybiszewskiego.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 11.04.2014r. W skład komisji oceniającej będą wchodzić: Marcin Stec, Urszula Spaczyńska, Włodzisław Tybiszewski, Berta Belniak, Piotr Koczur, Elżbieta Nakonieczna.

 

 
Konkurs literacki PDF Drukuj Email

Konkurs literacki „Zdrowo żyję, bo …”

Zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VI naszej szkoły do wzięcia udziału
w konkursie literackim pt. „Zdrowo żyję, bo…”.
Cele konkursu:

1. Promowanie wśród uczniów zdrowego żywienia.

2. Zachęcenie do prezentowania talentów literackich.

3. Kształtowanie umiejętności pisania.

4. Rozwijanie wyobraźni twórczej.

Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie wiersza, listu, kartki z dziennika lub opowiadania na temat: „Zdrowo żyję, bo...”.

Praca zgłoszona do konkursu powinna być napisana komputerowo i nie przekraczać dwóch stron A4 (czcionka Arial, rozmiar 12, interlinia 1,5); musi być podpisana (imię, nazwisko, klasa).

Wydrukowaną pracę konkursową należy składać do 28.03.2014 w świetlicy nr 4 (do p. K. Tomasiak).

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 11.04.2014r. W skład komisji oceniającej będą wchodzić: Marcin Stec, Urszula Spaczyńska, Włodzisław Tybiszewski, Joanna Mosek, Jolanta Nowak, Małgorzata Możdżeń i Katarzyna Tomasiak.

 

 
Wyniki konkursu PDF Drukuj Email

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na wykonanie plakatu naukowego przedstawiającego piramidę zdrowego żywienia.

W klasach I-III laureatem została klasa 2a wych. L. Stępniewska i klasa 2c wych. M. Szymczakowska.

W klasach IV -VI laureatem została klasa 4c wych. K. Kowalska i klasa VIc wych. M. Możdźeń.

 

 
Festiwal Piosenki Angielskiej 2014 PDF Drukuj Email

Od 18 lat w lutym odbywa się w szkole Festiwal Piosenki Angielskiej. To jedna z najstarszych imprez szkolnych. Jak zawsze, i tym razem poprzedzona została eliminacjami. Do konkursu stanęli najlepiej przygotowani soliści i zespoły. Jury w składzie Elżbieta Nakonieczna, Urszula Pawłowska i Sebastian Siwko, miało nie lada orzech do zgryzienia. Przez cały konkurs jurorzy prowadzili notatki, przeliczali je punkty, prowadzili zażarte kłótnie, dyskutowali. A wszystko po to, aby wydać sprawiedliwy werdykt. I wydali. Pierwsze miejsce zajęła Ola Witek z klasy 4 d, całkiem słusznie zresztą. Swoim śpiewem i tańcem podbiła serca nie tylko Jurorów. Drugie miejsce zajęła Iza Grzesiak z klasy 6 c. Na trzecim miejscu uplasował się kwartet z klasy 5 b: Kacper Konieczko, Kacper Kępa, Paula Lipczyńska i Kasia Janik. Przyznane zostały dwa wyróżnienia. Otrzymał je duet z 4 e: Weronika Sosińska i Natalka Galant oraz Jula Kulińska z 2 c, najmłodsza uczestniczka konkursu. Festiwal jak zwykle przygotowali nauczyciele języka angielskiego, a całą imprezę fotografowało z parteru rodzeństwo Głasków z Koła Fotograficzno - Dziennikarskiego i z lotu ptaka pani Berta Belniak. Efekty ich pracy możecie zobaczyć w GALERII

 
Znowu podsumowanie PDF Drukuj Email

Tym razem klasy młodsze dokonały podsumowania I semestru. Dyplomy otrzymali uczniowie wyróżniający się w nauce i w zachowaniu oraz uczniowie, którzy nie opuścili ani jednego dnia w ciągu minionego semestru. W plebiscytach przeprowadzonych w każdej klasie wybrano najsympatyczniejszą koleżankę lub kolegę. Ci, których najbardziej lubicie, także otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Ten ważny w życiu szkoły dzień uświetnił występ gimnastyczek. Oczywiście naszych własnych gimnastyczek, przygotowanych pod bacznym okiem pani Berty Belniak i Marii Soi. Dokumentację fotograficzną tego wydarzenia możecie oglądać w GALERII

 
Serce dla Agatki PDF Drukuj Email

 

Agatka to wesoła i sympatyczna, dziesięcioletnia dziewczynka. Zawsze życzliwa dla innych

i otwarta na ich potrzeby. Agatkę wyróżnia ogromne zamiłowanie do sportu. Jest znakomitą

zawodniczką klubu sportowego ,,Sprinter’’, w swojej grupie wiekowej dziewczyny wygrały wiele

turniejów. Agatka jak piękny kwiatuszek zakwitała przez minione dziesięć lat, teraz musi

walczyć z losem. W grudniu przeszła operację usunięcia guza mózgu. Po długich oczekiwaniach

na wyniki badań okazało się, że to glioblastoma. Obecnie ma za sobą pierwszą chemioterapię.

Agatka i jej najbliżsi się nie poddają.

Dzielnie walczą, a my jej w tym pomożemy!

Agatka jest uczennicą lubelskiej Szkoły Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie. Przyjaciele Agatki już działają.

20 lutego przez cały dzień również podczas Dni Otwartych Szkoły odbędzie się Wielki Kiermasz Pluszaków i Ciast podarowanych przez dzieci ze szkoły i przygotowanych przez rodziców uczniów naszej szkoły.

Jeśli chcesz pomóc:

1. przyjdź na Kiermasz 20 lutego - Szkoła Podstawowa nr 23 im. Olimpijczyków Polskich
ul. Podzamcze 9 i kup pluszaka lub ciasto.

2. przekaż 1% podatku na Lubelskie Stowarzyszenie „Opiekun”, które nas wspomaga
w działalności na rzecz naszej Agatki

Nr KRS 0000 251657 z dopiskiem SERCE DLA AGATKI

MOŻESZ TEŻ INFORMOWAĆ RODZINĘ ZNAJOMYCH O MOŻLIWOŚCI PRZEKAZANIA 1% PODATKU

Wpłaty indywidualne można kierować na konto 92 1240 1503 1111 0010 1381 8985 z dopiskiem SERCE DLA AGATKI

lub konto Rady Rodziców przy Szkoły Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich,
20-126 Lublin, ul. Podzamcze 9
67 1020 3150 0000 3302 0002 9967 z dopiskiem SERCE DLA AGATKI

3. rozpropaguj akcję Serce dla Agatki pobierając plakat i informując znajomych
>>>kliknij po plakat>>>

Będziemy Państwa informować o przebiegu akcji pomocy Agatce.

 

 
Podsumowanie I semestru PDF Drukuj Email

Klasy starsze 13 lutego definitywnie zakończyły I semestr. Na sali gimnastycznej odbyło się wręczenie dyplomów 71 najlepszym uczniom. Nie dość,że ich średnia często przekraczała 5, to jeszcze prawie każdy z nich miał wzorowe zachowanie. Wzorowe zachowanie i średnią 6 otrzymała  Natalia Kwiatkowska. A właściwie wcale nie otrzymała, ona sobie zapracowała na takie wyniki. Dyplomy otrzymali również uczniowie, którzy w I semestrze spędzili w szkole 580 godzin, czyli mieli 100 % frekwencję. Niestety mamy tylko 27 uczniów z takim zdrowiem.

Wyróżnieni zostali także najsympatyczniejsi uczniowie z każdej klasy, czyli "Koleżanka lub kolega z klasą". W tym semestrze byli to ( od klasy 4 a): Wika Dudkiewicz, Paulinka Terlikowska, Piotrek Horbaczewski, Martyna Kaplar, Julka Borzęcka, Maciek Winiarczyk, Robert Geworgjan, Magda Kanadys, Szymek Skrzypek, Arek Kiełbasa, Kacper Mazurkiewicz oraz Iza Grzesiak. Apel umilały nam piosenki w wykonaniu szkolnego chóru. Gratulujemy najlepszym, mając nadzieję, że lista wyróżniających się uczniów znacznie poszerzy się na koniec roku. Apel został sfotografowany przez Arka i Sebastiana Głasków z Koła Fotograficzno - Dziennikarskiego, a efekty ich pracy mnożecie obejrzeć w GALERII

 
SOCHI 2014 PDF Drukuj Email

22 lutego - Kolejne daw medale !!!

BRĄZ - drużyna męska łyżwiarzy szybkich

SREBRO - drużyna żeńska łyżwiarek szybkich

15 lutego -SENSACYJNY DZIEŃ - dwa złote medale jednego dnia!!!

Kamil Stoch po raz kolejny Mistrzem Olimpijskim !!!

relacja TVP.PL >>>kliknij>>>

relacja Polskiego Radia >>>kliknij>>>

TO JUŻ TRZECIE ZŁOTO dla POLSKI - tego w historii ZIO jeszcze nie było !!!

Zbigniew Bródka - panczenista w biegu na 1500 m wyprzedził holendra o 0,003 s. BRAWO !!!

relacja TVP.PL >>>kliknij>>>

relacja Polskiego Radia >>>kliknij>>>

KLIKINIJ WIĘCEJ INFORMACJI
 
Zaproszenie do klasy sportowej PDF Drukuj Email

 

7 lutego gościliśmy w naszej szkole panią Ewę Wilczek, piłkarkę ręczną, wielokrotną reprezentantkę kraju i mistrzynię Polski. Pani Ewa w trakcie swojej bardzo bogatej, wieloletniej kariery reprezentowała barwy różnych klubów, lecz największe sukcesy osiągnęła w drużynie z Lublina, z którą kilkanaście razy zdobywała złote krążki Mistrzostw Polski. Obecnie ta znakomita piłkarka jest trenerką piłki ręcznej oraz nauczycielką wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 19 w Lublinie. Celem wizyty w naszej szkole było zaproszenie szóstoklasistów do klasy sportowej o profilu piłki ręcznej, która powstaje w pobliskim Gimnazjum. Uczniowie mieli znakomitą okazję do poznania tajników piłki ręcznej oraz podziwiania medali mistrzostw Polski i Europy. Gorąco zachęcamy wszystkich zainteresowanych do spróbowania swoich sił w klasie sportowej. Kto wie? Może już za kilka lat będziemy podziwiać grę reprezentantów Polski wywodzących się ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Lublinie im. Olimpijczyków Polskich.

Zdjęcia ze spotkania obejrzysz w naszej GALERII

 

 
Bal PDF Drukuj Email

Ferie tuż, tuż, oceny wystawione, omówione w rodzinnych domach, pozostał nam tylko bal. Od rana w czwartek w szkole bawili się uczniowie młodsi na balu karnawałowym. Obowiązywały stroje rodem z filmów Walta Disneya. Starsi, wszak to już niemal młodzież, tańczyli na popołudniowej dyskotece. Wszyscy bawili się świetnie, co zresztą widać na zdjęciach w Galerii. Zapraszamy

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 następna > ostatnia >>

Strona 22 z 28