Dzisiaj jest niedziela, 20 Sty 2019
Znajdujesz sie w:     Home
Mistrzostwa Województwa w Rugby Tag PDF Drukuj Email


W lubelskiej hali Globus odbyły się II halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Rugby Tag. W turnieju udział wzięło 13 zespołów w tym 3 z poza Lublina. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów z klas IV-VI, którzy zajęli 9 miejsce.
Grupa 2
SP 40 – SP 23              5:4
SP 23 – SP 34              5:0
SP 23 – SP Chrobry         2:3
SP 23 – SP Tomaszowice     0:0

SZCZEGÓŁY kliknij>>>
 
Mistrzostwa Szkoły w Rugby Tag PDF Drukuj Email

W sobotę 15.11.2014r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Rugby Tag. W zawodach wzięło udział 19 uczniów z 6 klas.
Pierwsze miejsce zajęła klasa 6d (Czarne Kunie) grająca w składzie: Jakub Dec, Hubert Wrona, Mateusz Szewczak oraz Tomasz Olszewski.
Drugie miejsce zajęła drużyna FC Janek grająca w składzie: Nikodem Chołużyński, Artak Saroyan, Jakub Durakiewicz, Paweł Świdziński.
Trzecie miejsce 6b (FC klasa) grająca w składzie: Kacper Konieczko, Arkadiusz Narodowiec oraz Oskar Małaj.
Czwarte miejsce zajęła klasa 4c (FC Lublin) występująca w składzie: Kacper Pyc, Igor Nowak, Michał Warda, Dominik Dymek, Norbert Daniewski oraz Dominik Dryja.
Trzy najlepsze drużyny otrzymały medale oraz dyplomy.

 
Igrzyska Miasta Lublin w indywidualnym tenisie stołowym. PDF Drukuj Email

W dniu 7.11.2014r. w Szkole Podstawowej nr 46 odbyły się Igrzyska Miasta Lublin w indywidualnym tenisie stołowym chłopców w dwóch kategoriach wiekowych. Klasy I-IV oraz klasy V-VI.
W zawodach uczestniczyli uczniowie naszej szkoły zajmując czołowe miejsca. W kategorii młodszej 5 miejsce zajął Tomasz Skrzypek, zaś 7 miejsce Michał Warda. Obaj chłopcy są uczniami klasy trzeciej.
Natomiast w kategorii chłopców starszych 2 miejsce zajął Hubert Wrona, zaś Szymon Skrzypek 4 miejsce.
W klasyfikacji końcowej nasza szkoła uzyskała następujące wyniki: 2 miejsce w kategorii chłopców młodszych oraz 1 miejsce w kategorii chłopców starszych.
W kategorii chłopców młodszych wystartowało 32 zawodników a w kategorii chłopców starszych 39 uczestników. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-4 uzyskali awans na mistrzostwa województwa, które odbędą się 25.11.2014 w Kocudzy.
Opiekun: Paweł Janowski

 
Zachowaj równowagę PDF Drukuj Email

Powstał nowy

film edukacyjny z Pascalem Brodnickim o roli drugiego śniadania skierowany do rodziców.

Film jest zamieszczony na stronie internetowej projekt

http://www.zachowajrownowage.pl/artykul/drugie-sniadanie-z-pascalem.

 

 
Slubowanie 2014 PDF Drukuj Email

7 listopada 2014 r. o godz. 17.00 w obecności Dyrekcji, wychowawców oraz licznie zgromadzonych rodziców odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Powitali ich starsi koledzy z  kl. IV, którzy obiecali opiekować się nimi i  pomagać w każdej trudnej sytuacji.  Przed złożeniem uroczystej przysięgi mali uczniowie zaprezentowali program artystyczny składający się z wierszy i piosenek. Po krótkiej części artystycznej pierwszaki z przejęciem przyrzekali, że będą dbać o honor szkoły, szanować rodziców, nauczycieli, koleżanki i kolegów.
Po złożeniu przysięgi Pan Dyrektor Marcin Stec, Pani Wicedyrektor Urszula Spaczyńska oraz pan Wicedyrektor Włodzisław Tybiszewski pasowali każdego pierwszoklasistę na pełnoprawnego ucznia Szkoły Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich. Wszyscy nowo pasowani uczniowie otrzymali ważny dokument – legitymację szkolną. Po zakończeniu uroczystości każda klasa wykonała pamiątkowe zdjęcie.
Wszystkim Pierwszakom życzymy wytrwałości i samych sukcesów.  Powodzenia!!
Zapraszamy do galerii.

 
11 listopada PDF Drukuj Email

7 listopada 2014r. w Szkole Podstawowej nr 23 w Lublinie społeczność szkolna wzięła udział w obchodach Święta Niepodległości. Uczniowie klas 2d i 3c przygotowani przez panią Barbarę Kaczorowską i panią Marzenę Szymczakowską zaprezentowali krótką historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Występ był pełen wzruszającej poezji i pieśni patriotycznych i legionowych, które nadały podniosły i niezapomniany charakter tej uroczystości. Padały historyczne nazwiska oraz ważne daty z dziejów Polski. Te historyczne wydarzenia były przybliżone uczniom również poprzez prezentację multimedialną. Były biało czerwone powiewające flagi oraz cisza, powaga, skupienie, a nawet chwile wzruszeń, łzy ocierane ukradkiem przez niektórych uczniów, nauczycieli i rodziców. Zapraszamy do GALERII

Więcej…
 
11 listopada PDF Drukuj Email

Dnia 7 listopada 2014 r. odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości dla klas IV - VI.
Uczniowie klasy 6c pod kierunkiem p. Jolanty Nowak przygotowali inscenizację pt.: "Opowiedz nam Ojczyzno... ". Gościnnie wystąpili również uczniowie klasy 4b a także chór szkolny pod opieką p. Dariusza Kwiatkowskiego.
Chlubne i tragiczne wydarzenia z Historii Polski zostały przedstawione na tekstach wierszy, prozy, pieśni patriotycznych oraz obrazach multimedialnych. Na scenie dominowały kolory bieli i czerwieni, które podkreślały narodowy charakter akademii. Uroczystość przypominała, że nasz naród stanowią Polacy mieszkający nie tylko w kraju, ale i za granicą, rozproszeni na różnych kontynentach, a "po firmamencie świata spacerują nasze polskie sny".
Inscenizacja odwoływała się do patriotycznych uczuć widzów, u niektórych z nich pojawiły się łzy wzruszenia.    Jolanta Nowak

 
Czy będzie nowa sala gimnastyczna? PDF Drukuj Email

Wszystko zależy od nas -  mieszkańców Lublina. Trwa zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem uchwały w sprawie realizacji zadania inwestycyjnego w postaci budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie, ul. Podzamcze 9. Potrzeba ponad 1000 podpisów mieszkańców Lublina. Inicjatorami projektu uchwały są: Marcin Stec - dyrektor szkoły, Berta Belniak - nauczyciel wychowania fizycznego, Dariusz Grabek - rodzic, członek Rady Szkoły.

Jeżeli chcesz pomóc społeczności szkoły w tej inicjatywie zapraszamy do sekretariatu szkoły w celu wpisania się na listę osób popierających projekt.

nowa sala

 

Więcej informacji KLIKNIJ>>>
 
Ważne spotkanie PDF Drukuj Email

22 października obyło się w szkole w sali gimnastycznej ważne spotkanie. Gośćmi pierwszoklasistów byli: pani Katarzyna i pan Krzysztof. Oboje pracują w Policji i bardzo chętnie opowiadali uczniom o swojej pracy. Przypomnieli również, jak należy poruszać się po drogach, w co powinien być wyposażony mały piechur, jak powinny zachowywać się dzieci, aby uniknąć sytuacji niebezpiecznych. Potem były pytania, bardzo dużo, ważnych pytań. Gdyby nie to, że nasi goście musieli wrócić do pracy, a uczniowie do klas, pewnie do tej pory padałyby pytania, a Policjanci odpowiadaliby na nie! Zdjęcia ze spotkania można zobaczyć w Galerii

 
Zasady zdrowego żywienia PDF Drukuj Email

 

Drodzy Rodzice,

Zapraszamy do zapoznania się z broszurą "Zasady zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dzieci i młodzieży w wieku szkolnym"

 
Dzień Nauczyciela PDF Drukuj Email

Jak Polska długa i szeroka wczoraj obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, zwany powszechnie Dniem Nauczyciela. My także, rzecz jasna. W sali gimnastycznej zebrali się pracownicy szkoły, przedstawiciele uczniów i rodziców. Przed tą zacną publicznością wystąpili uczniowie przygotowani przez panie Katarzynę Tomasiak i Joannę Mosek.  Dzieci recytowały wiersze pełne uśmiechów, kolorów i życzeń. W wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem pana Dariusza Kwiatkowskiego usłyszeliśmy piosenki, które porwały zgromadzonych niemal do tańca: było klaskanie, nucenie, a na koniec brawa.

Część oficjalna nie zdążyła się nikomu znudzić.  Krótkie, ale pełne życzliwości życzenia usłyszeliśmy od wiceprzewodniczącej Rady Szkoły pani Barbary Werner - Kozak i Przewodniczącej Rady Rodziców Jolanty Biniaszewskiej. Od przedstawicieli Rodziców nauczyciele otrzymali prezenty- radioodtwarzacze.

Życzenia złożyła także pani dyrektor Urszula Spaczyńska, a pan dyrektor Włodzisław Tybiszewski- odczytał listę nazwisk pracowników, którzy otrzymali nagrodę Dyrektora Szkoły. Na zakończenie uczniowie i rodzice wręczyli wszystkim świętującym ten dzień piękne, białe róże. Tyle słońca i radości dawno nie widzieliśmy na sali gimnastycznej, co można  sprawdzić w Galerii

 

 

 
Mistrzostwa Polski PDF Drukuj Email

Paweł Janowski – Mistrzem Polski Pracowników Oświaty w tenisie stołowym.

W dniach 3-5 października 2014r. odbyły się w Sandomierzu XXIV Mistrzostwa Polski Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym.

Wystartował w nich nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły - Paweł Janowski. 
Wywalczył on Mistrzostwo Polski w kategorii do lat 40.
Wyniki poszczególnych gier:
Paweł Janowski – Karol Stolarczyk (Łuków) 3:0 – 11:7, 11:2, 11:6
Paweł Janowski – Dariusz Wlazło (Zduńska Wola) 3:0 – 11:8, 11:6, 11:2
Paweł Janowski – Krzysztof Łoziński (Bielsko Biała) 3:0 – 14:12, 11:3, 11:4
Paweł Janowski – Karol Czerepski (Działoszyn) 3:0 – 11:6, 11:4, 11:4
Paweł Janowski – Artur Kaczor (Ożarów) 3:1 – 11:3, 11:5, 6:11, 11:3
Paweł Janowski – Radosław Poświatowski (Puławy) 3:0 – 11:5, 11:6, 14:12
Paweł Janowski – Grzegorz Czerniec (Łuków) 3:0 – 13:11, 11:7, 11:8

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 22 z 31