Dzisiaj jest poniedziałek, 23 Lip 2018
Znajdujesz sie w:     Home
04.10. Dzien Zwierząt PDF Drukuj Email

4 października jak na całym świecie, tak i u nas obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Przygotowywaliśmy się do niego od dawna. W szkole prowadzona była zbiórka karmy dla zwierzaków ze schroniska w Krzesimowie, ogłoszono konkurs plastyczny i fotograficzny. Domyślacie się o jakiej tematyce? Jasne, zwierzęta!

W piątek na sali gimnastycznej mogliśmy obejrzeć przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy II a i II b, a tuż po nim Pan Dyrektor i organizatorzy konkursu wręczyli nagrody autorom najlepszych prac plastycznych i fotograficznych. Jury konkursu przyznało, że był to nie lada problem. Wszystkie zgłoszone prace były piękne i malowane sercem. Gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy do Galerii

 
"Lubelski program pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych 2013-2015 PDF Drukuj Email

Szanowni Rodzice, uprzejmie informujemy, iż rozpoczęła się realizacja ostatniej edycji programu pomocy stypendialnej dla dzieci szczególnie uzdolnionych realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Celem projektu jest finansowe wsparcie młodych, zdolnych uczniów, którym niekorzystna sytuacja materialna utrudnia rozwój edukacyjny. Wnioski o stypendia przyjmowane są do 16 września 2013 r. Program skierowany jest do wszystkich szczególnie uzdolnionych uczniów, którzy w roku szkolnym 2013-2014 rozpoczną lub będą kontynuować naukę w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Szczegółowe informacje ( regulamin, wymagana dokumentacja itp.) znajdują się na stronie internetowej www.lubelskie.pl oraz w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, Departament Kultury, Edukacji i Sportu, ul. Lubomelska 1-3, p.III, pok. 312, 311c, tel. (81) 44 16 716 lub (81) 44 16 709.

 
Koniec roku szkolnego PDF Drukuj Email

Na ten dzień czekaliśmy wszyscy. Gdy nadszedł, była nie tylko radość, ale i łzy. Na sali gimnastycznej spotkaliśmy się dwukrotnie. Najpierw uczniowie klas młodszych otrzymali nagrody za bardzo dobre oceny i wspaniałe zachowanie. Wyróżniono też tych, którzy nie opuścili ani jednego dnia nauki. Dyplomy i nagrody książkowe otrzymali laureaci konkursów międzynarodowych ( kangur matematyczny), ogólnopolskich ( Z poprawną polszczyzną na co dzień) i międzyszkolnych (ortograficzny i czytania ze zrozumieniem). W swoim wystąpieniu p. Dyrektor szczególnie ciepło zwrócił się do trzecioklasistów, którzy wkraczają w kolejny etap szkolnego życia.

Później rok szkolny zakończyli uczniowie z klas IV - VI. Znów były nagrody dla najlepszych uczniów, laureatów konkursów, najlepszych sportowców. I łzy. A właściwie morze łez. Tak żegnali się już absolwenci naszej szkoły. Pan Dyrektor życzył Im sukcesów na nowej w końcu drodze życia. Trzymajcie się dzielnie, nasi Drodzy Uczniowie! Wszystko, co działo się w szkole 28 czerwca, możesz obejrzeć w GALERII. Zapraszamy

 
VI Igrzyska Kalinowszczyzny PDF Drukuj Email

Dnia 11.06.2013 r. odbyły się VI Igrzyska Kalinowszczyzny. W igrzyskach uczestniczyły szkoły podstawowe z dzielnicy Kalinowszczyzna oraz szkoły z innych zaprzyjaźnionych dzielnic tj: SP 4, SP 10, SP23, SP25, SP 44 oraz SP 48.

O godzinie 9.00 rozpoczęliśmy część oficjalną czyli wniesienie i zawieszenie flagi olimpijskiej, zapalenie znicza olimpijskiego, hymn olimpijski, przysięga olimpijska oraz uroczyste otwarcie Igrzysk przez dyrektora SP 23 pana Marcina Steca. Następnie zaczęły się zmagania sportowe. Zajrzyj do Galerii >>>

Więcej…
 
V Zjazd Szkół i. Olimpijczyków Polskiech PDF Drukuj Email

W dniach 15-18 maja po raz piąty uczestniczyliśmy w zjeździe szkół "olimpijskich". Tym razem reprezentacja szkoły udała się do Lęborka. Oprócz organizatorów i nas byli przedstawiciele szkół z Kwakowa, Sulęcina, Świecia, Krasnej i Piły. Program pobytu był bardzo bogaty i obfitujący w wydarzenia nie tylko sportowe. Nazwijmy to po prostu, były to wydarzenia olimpijskie. A zatem była olimpijska parada ulicami Lęborka, olimpijskie w piłkę nożną granie, olimpijskie pływanie, olimpijskie biesiadowanie, olimpijskie zwiedzanie, olimpijskie ucztowanie, olimpijskie imprezowanie i wiele innych olimpijskich przyjemności. Aż dziwne, że zdążyliśmy to wszystko zrealizować w 4 dni! Jeśli nie wierzycie, że tak było, w galerii znajdziecie dokumentację fotograficzną. Zapraszamy.

 
Ogólnopolskie Konkursy Plastyczne PDF Drukuj Email

21 maja odbyło się wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskich Konkursów Plastycznych. Nagrody wręczały wraz z Panem Dyrektorem panie: Anna Augustyniak , dyr. gabinetu Marszałka Województwa Lubelskiego i pani Bożenna Kozieł, inspektor Wydziału Oświaty. Organizatorami konkursu byli nauczyciele naszej szkoły: pani Marzena Szymczakowska, Barbara Kaczorowska i pan Włodzisław Tybiszewski. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 
IV Ogolnopolski Konkurs Plastyczny " Papiez..." PDF Drukuj Email

Protokół z posiedzenia Jury z dnia 14-05-2012r. dotyczącego IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Papież Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu”, ogłoszonego przez Szkołę Podstawową nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie pod patronatem: Krzysztofa Żuka - Prezydenta Miasta Lublin, Piotra Kowalczyka – Przewodniczącego Rady Miasta, Krzysztofa Hetmana – Marszałka Województwa Lubelskiego, Krzysztofa Babisza – Lubelskiego Kuratora Oświaty, Andrzeja Kraśnickiego – Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo Kredytowa „SKOK Chmielewskiego”- objęła konkurs mecenatem.

Na konkurs nadesłano 98 prac plastycznych z 15 szkół podstawowych.

Szkoły, które przystąpiły do konkursu to:

Więcej…
 
Święto Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj Email

30 kwietnia uczniowie klas I c, III a i VI a wystąpili w patriotycznym widowisku związanym ze Świętem Konstytucji 3 Maja. Na estradzie było bardzo uroczyście: galowe stroje, piękna dekoracja, biało - czerwone flagi. Występy dzieci uświetniła prezentacja multimedialna. Trzeba przyznać, że nastrój panujący na scenie szybko udzielił się widowni. Szkoda tylko, że nie wszyscy uczniowie szkoły przyszli tego dnia ubrani na galowo. Tak wspaniale przygotowaną uroczystość zawdzięczamy pani Barbarze Kaczorowskiej, Małgorzacie Kowalik i Marzenie Szymczakowskiej. A wszystkie fotografie wykonały dziewczynki z Koła Fotograficzno- Dziennikarskiego Oliwia Gierczyna i Ola Witek z klasy III d. Zapraszamy do galerii.

 
Święto szkoły PDF Drukuj Email

26 kwietnia w kolejną rocznicę nadania szkole imienia Olimpijczyków Polskich obchodziliśmy nasze szkolne święto. Na pływalni odbyły się III Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu, w klasach dzieci rysowały portrety swoich ulubionych sportowców, a na sali gimnastycznej mogliśmy podziwiać solistów i zespoły taneczne występujące w Przeglądzie Tańca. Na zakończenie Święta  najlepsi szkolni pływacy otrzymali medale i dyplomy, a najszybsze klasowe sztafety - puchary. Organizatorzy nie zapomnieli także o wyróżnieniach i nagrodach dla najlepszych tancerzy. A jak wiemy z bardzo dobrze poinformowanych źródeł- niełatwo było ich  wybrać! To wszystko możecie obejrzeć na fotografiach w naszej Galerii. Zapraszamy!

 
Dzien Ziemi PDF Drukuj Email

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Uczniowie z klasy II a przygotowali bardzo ekologiczne przedstawienie, które z  przyjemnością obejrzały dzieci od zerówki po klasy trzecie. Na zakończenie nagrodzono laureatów konkursu plastycznego pt.: "Chrońmy Ziemię". Ich prace podziwiać można w holu głównym szkoły, a bohaterów dzisiejszego święta - w galerii. Zapraszamy

 
Konkurs recytatorski PDF Drukuj Email

W piątek, 19 kwietnia odbył się Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I - III. Jury w składzie p. Małgorzata Możdżeń, p. Urszula Spaczyńska i p. Elżbieta Nakonieczna miały twardy orzech do zgryzienia! Poziom recytacji był wysoki i trudno było wybrać najlepszych. Po długich obradach przyznano 5 nagród. Otrzymali  je: Kacper Pałyska z I a, Dawid Geworgjan z klasy I c, Zuzia Suchorab z II a, Wiktor Kłapot z II b oraz Ola Witek z III d. Wyróżniono: Karolinke Kowalską z I a, Brygidę Łuszczew z II a, Malwinę Sawczyk z III e oraz Wiktorię Nagórną również z III e. Gratulujemy i zapraszamy do galerii.

 
I Zawody Pływackie z Olimpijczykiem PDF Drukuj Email

13 kwietnia na szkolnej pływalni odbyły się I Pływackie Zawody z Olimpijczykiem. Brało w nich udział 148 zawodników. Najmłodszy z nich miał 5 lat! Większość uczestników to uczniowie klas 0 - III naszej szkoły. Wszyscy startujący zostali medalistami, gdyż każdy po skończonej konkurencji otrzymał medal. Podsumowanie zawodów odbyło się na sali gimnastycznej. Dyplomy i narody wręczał dyr. p. Marcin Stec. Start do całego cyklu zawodów z Olimpijczykiem możemy uznać za udany; zgłosiło się i wystartowało mnóstwo uczestników, a trybuny wypełniły się kibicami. Kolejne zawody 1 czerwca. Pływaków w akcji możecie oglądać w galerii. Zapraszamy...

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 następna > ostatnia >>

Strona 22 z 26