Dzisiaj jest czwartek, 17 Paź 2019
Znajdujesz sie w:     Home
Realizacja Projektu Edukacyjnego „Woda – magiczna substancja”. PDF Drukuj Email

31 maja w naszej szkole zakończył się projekt edukacyjny „ Woda – magiczna substancja”. Celem projektu było uświadomienie znaczenia wody dla życia na Ziemi i  potrzeby ochrony jej zasobów. Uczestnikami projektu byli chętni uczniowie z klas 5-8. Uczniowie klas V mieli w ramach realizacji projektu organizowaną wycieczkę do ujęcia wody MPWiK przy ul. Piłsudskiego. Dowiedzieli się jak wygląda droga wody od ujęcia do gospodarstw domowych i jakie są metody uzdatniania wody. Poznali również lokalizację innych ujęć wody na terenie Lublina. Ponadto uczestnicy projektu badali jak wygląda obieg wody w przyrodzie, właściwości wody i jak wygląda zużycie wody w gospodarstwach domowych. Poznali źródła i rodzaje zanieczyszczeń wód oraz znaczenie wody dla istnienia życia na Ziemi. Szukali sposobów oszczędzania wody. Efekty swojej pracy  przedstawili w formie plakatów oraz prezentacji multimedialnych, powstał również model przestrzenny.

Nauczyciele koordynujący realizację projektu: Eliza Czerniakowska,  Teresa Kuszyk, Bożenna Kraśnicka, Elżbieta Piskorska, Iwona Spasówka dokonali oceny efektów pracy uczestników na podstawie ustalonych kryteriów i nagrodzili autorów ocenami z przedmiotów przyrodniczych. Najciekawsze prace zostały zaprezentowane na wystawie na korytarzu szkolnym.

Dziękujemy uczniom  za udział w projekcie i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

Koordynatorzy projektu.

 
Rekrutacja uzupełniająca do klasy sportowej I PDF Drukuj Email

Załącznik nr 1 Zarządzenia Dyrektora SP23 nr 26/2018/2019 z dnia 5 czerwca 2019r.

REGULAMIN REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ DO ODDZIAŁU SPORTOWEGO
W DYSCYPLINIE PŁYWANIE

KLASA 1 – ROK SZKOLNY 2019/2020

O przyjęciu do oddziału sportowego o profilu pływanie – klasa 1 mogą starać się dzieci urodzone w roku 2012 i 2013 niezależnie od miejsca zamieszkania
(brak przynależności obwodowej)

 1. Termin przeprowadzenia testu sprawności: 17 czerwca 2019r., godz. 17.00
 2. Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie przy ulicy Podzamcze 9 – kryta pływalnia oraz ob. sportowe,
Więcej…
 
Regulamin rekrutacji i organizacji półkolonii dla dzieci M.Lublin w 2019r. PDF Drukuj Email

REGULAMIN PÓŁKOLONII SPORTOWYCH

„W ZDROWYM CIELE- ZDROWY DUCH”

obowiązujący w Szkole Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie

w dn. 15 -26.07. 2019 r.

Dział 1 – Organizacja Półkolonii

Opiekunowie  na  półkoloniach  dokładają  wszelkich  starań  by  stworzyć  dzieciom  jak  najlepsze warunki do wypoczynku, umożliwić im aktywne uczestnictwo w życiu grupy oraz zorganizować czas wolny w sposób przyjemny i pożyteczny.

Więcej…
 
Dzień Seniora 2019 w naszej szkole PDF Drukuj Email

6 czerwca 2019 r. z okazji Dni Seniora, dzieci z oddziału przedszkolnego 0 b zaprosiły do naszej szkoły gości z Prawosławnego Domu Pomocy Społecznej. Przedszkolaki zaprezentowały się w przedstawieniu „Kopciuszek”. Podczas słodkiego poczęstunku goście wspominali czasy swojego dzieciństwa, opowiadali dzieciom ciekawe historie oraz recytowali wiersze ze szkolnych lat. To było ciekawe doświadczenie i niezapomniane wrażenia. Zapraszamy do GALERII >>>

 
Czyste powietrze wokół nas PDF Drukuj Email

Gdy powietrze jest czyste, widać barwy ojczyste.

Co roku w oddziałach przedszkolnych realizowany jest Program Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej “Czyste powietrze wokół nas”. Dzieląc się swoją wiedzą, dzieci z kl. 0b wystąpiły z krótkim, podsumowującym program przedstawieniem pod hasłem: ”Gdy powietrze jest czyste, widać barwy ojczyste”. Pod tym samym hasłem wychowawcy 0b p. H. Manel i p. L. Stępniewska zorganizowały dla klas 0-3 konkurs plastyczny, na który wpłynęło ponad 100 prac. Komisja konkursowa nagrodziła 22 prace i wyróżniła 16. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione rysunki były prezentowane na korytarzu szkolnym. Zdjęcia w GALERII >>>

 
Góra Grosza PDF Drukuj Email

 
Wizyta w Skansenie PDF Drukuj Email

Dnia 3 czerwca 2019 r. uczniowie klasy 1 c pojechali do Skansenu. Dzieci zobaczyły dawny wiatrak typu holenderskiego, w którym mieścił się młyn. Dowiedziały się, w jaki sposób odbywało się w nim mielenie ziarna na mąkę. Uczniowie zwiedzili chałupy zamożnych oraz mniej zamożnych właścicieli i poznali różnice między nimi. Potem poszli do miasteczka prowincjonalnego, gdzie zwiedzili zakład fryzjerski. W tym zakładzie przewodniczka pokazała im dawne sprzęty fryzjerskie do golenia oraz wykonywania modnych fryzur. Na zakończenie uczniowie zwiedzili drewniany kościółek oraz dwór. Po zwiedzaniu wszyscy poszli na lody. Zdjęcia w GALERII >>>

 
Zawody w gimnastyce sportowej PDF Drukuj Email

SUKCESY, TO NASZA SPECJALNOŚĆ !

Tegoroczne pokazy gimnastyczne wywołujące wachlarz emocji od zachwytów do wzruszeń już za nami. Przyszedł czas na zawody w gimnastyce sportowej dziewcząt, które odbyły się 03.06.2019r. na boiskach Szkoły Podstawowej nr 39. Reprezentację Szkoły Podstawowej nr 23 tworzyły uczennice klas I – IV: Iga Rosołowska, Lilia Plottke, Lena Wilczek, Zuzanna Pastuszuk, Sara Bukowska, Agata Prokopiuk, Emilia Wieczorek, Zuzanna Nowak, zaprezentowały one bardzo wysoki poziom umiejętności zdobywając w klasyfikacji drużynowej w wieloboju dziewcząt III miejsce zaś na poszczególnych przyrządach w wieloboju indywidualnym następujące lokaty:

Emilia Wieczorek - I miejsce w skoku przez kozła
Sara Bukowska - II miejsce w skoku przez kozła
Agata Prokopiuk - III miejsce w skoku przez kozła
Zuzanna Nowak - III miejsce w skoku przez kozła
Zuzanna Nowak - I miejsce w układzie ćwiczeń wolnych na ścieżce gimnastycznej
Lena Wilczek - I miejsce w układzie ćwiczeń wolnych na ścieżce gimnastycznej
Agata Prokopiuk- II miejsce w układzie ćwiczeń wolnych na ścieżce gimnastycznej
Emilia Wieczorek- III miejsce w układzie ćwiczeń wolnych na ścieżce gimnastycznej
Zuzanna Pastuszuk - III miejsce w układzie ćwiczeń wolnych na ścieżce gimnastycznej
W klasyfikacji rocznikowej: Emilia Wieczorek, Agata Prokopiuk, Sara Bukowska uzyskały III miejsce.

W sumie dziewczęta zdobyły aż 20 medali, na taki sukces trzeba było rzetelnie pracować. GRATULUJEMY SUKCESÓW! Jesteśmy dumni z naszych medalistek, które zostały przygotowane przez panie Bertę Belniak i Marię Soję.

Zapraszamy do GALERII >>>

 
Mistrzostwa Lublina klas profilowanych cd PDF Drukuj Email

Uczniowie naszej szkoły, pływający w klasach profilowanych w barwach UKS Olimpijczyk 23, zdominowali Mistrzostwa Klas Profilowanych, które 29 V odbyły się na pływalni Aqua Lublin. Dorobek naszych pływaków to 10 medali, z czego aż cztery to te najcenniejsze, złote. Szczegółowe wyniki po adresem: http://live.megatiming.pl/bujak/2019/05_29_lublin/wyniki.pdf
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do GALERII >>>

 
Egzamin na kartę rowerową PDF Drukuj Email

UWAGA!!!

ROWERZYŚCI Z KLAS 4-8.

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

Aby przystąpić do egzaminu należy:

 1. Pobrać z sali numer 48 KARTĘ ZALICZEŃ
 2. Dokładnie wypełnić wraz z podpisem Rodzica.

 3. Na wypełnionej karcie nie może również zabraknąć podpisu wychowawcy.

 4. Z poprawnie uzupełnioną kartą należy zgłosić się 5.06 g. 14.30 na OBOWIĄZKOWE szkolenie teoretyczne oraz z zakresu Pierwszej Pomocy, które odbędzie się w naszej szkole.

 5. Na Karcie zaliczeń instruktor po zajęciach potwierdza udział kandydata w szkoleniu.

 6. Dnia 10.06 g. 13.35 w sali 48 odbywa się EGZAMIN TEORETYCZNY.

 7. Karty uczestników którzy POZYTYWNIE zaliczyli egzamin teoretyczny zostaną zebrane przez prowadzącego.

 8. Dnia 11.06. g. 8.00 na boisku szkolnym odbywa się EGZAMIN PRAKTYCZNY (prowadzący oddaje KARTY ZALICZEŃ).

 9. Na egzaminie praktycznym niezbędne bedą ci ROWER oraz KASK.

PAMIĘTAJ O WSZYSTKICH WPISACH NA KARCIE ZALICZEŃ

TYLKO Z WYPEŁNIONĄ KARTĄ ZOSTAJESZ DOPUSZCZONY DO EGZAMINU PRAKTYCZNEGO!!!

Dziedzic Patrycja

Pawłowska Jolanta

 
Mistrzostwa Lublina Klas Profilowanych PDF Drukuj Email

Doskonały start  zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Szkoła Pływania 23 Lublin z klasy 1a w Mistrzostwach Lublina Klas Profilowanych w pływaniu, które odbyły się w dniu 29  maja br. na pływalni  Aqua Lublin.
Wyniki dziewczęta klasy pierwsze: http://live.megatiming.pl/…/2…/05_29_lublin/ResultList_1.pdf
Wyniki chłopcy klasy pierwsze http://live.megatiming.pl/…/2…/05_29_lublin/ResultList_2.pdf
GRATULUJEMY!!!

Zdjęcia w GALERII >>>

 
Drogie Dzieci PDF Drukuj Email

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
Janusz Korczak

Dzień Dziecka przypomina wszystkim dorosłym, że największym szczęściem jest dla nich, gdy mogą słyszeć Wasz beztroski śmiech.
Życzę Wam, by każda chwila Waszej drogi do dorosłości była cząstką pięknej opowieści o spełniających się marzeniach, w której nawet zwykłe rzeczy i zdarzenia są wyjątkowe i zachwycają.

Niech każdy dzień spędzony w przedszkolu czy szkole będzie dla Was radosnym świętem odkrywania nowych umiejętności i wiedzy, czasem spędzanym z najlepszymi na świecie przyjaciółmi – kolegami i nauczycielami – którzy zawsze potrafią czymś zainteresować, mile zaskoczyć, gdy trzeba, dodać otuchy, wprowadzić w dobry nastrój, a czasem szczerze rozbawić.

Pozdrawiam Was najserdeczniej
Teresa Misiuk

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 39