Dzisiaj jest niedziela, 20 Sty 2019
Znajdujesz sie w:     Home
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email

16 października 2018r. świętowaliśmy „Dzień Edukacji Narodowej”. Były mądre i piękne życzenia od Przewodniczącej Rady Rodziców pani Blanki Kutnik. Życzyła uczniom tego, aby byli dla swoich nauczycieli jak olimpijczycy: pracowici, tolerancyjni, wykazywali się braterstwem. Było też trochę żartów z typowych cech nauczycielskich. Dawid Geworgian z 7c przygotował cały wykład o tym jak to nauczyciele wszystko widzą i słyszą, Nikola Witek z 8a doradzała w jaki sprzęt powinien zaopatrzyć się każdy nauczyciel, aby efektywniej pracować. Bardzo dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa. Chciałoby się tak codziennie świętować. Zapraszamy do galerii >>>

 
Inauguracja programu "Lubelskie Pływające Przedszkolaki" PDF Drukuj Email

15 października 2018 r. uczniowie klasy 0a i 0b wzięli udział w inauguracji programu "Lubelskie Pływające Przedszkolaki". Miała ona miejsce w lubelskim ratuszu, gdzie Prezydent miasta Lublin pan Krzysztof Żuk wraz z radną panią Martą Wcisło wręczali naszym uczniom wyprawki małego pływaka. Uroczystość uświetnili również pan Kamil Dąbrowski dyrektor naszej szkoły, olimpijczyk z Atlanty i Sydney pan Mariusz Siembida oraz sponsorzy. Teraz nasze dzieciaki z niecierpliwością czekają na zajęcia na pływalni, które rozpoczną się w listopadzie. Fotorelacja z uroczystości w galerii zdjęć >>>.

Fotorelacje w mediach:
https://lublin.tvp.pl/39479692/lubelskie-plywajace-przedszkolaki
https://kurierlubelski.pl/lubelskie-przedszkolaki-ida-uczyc-sie-plywac-zdjecia/ar/13577158

 
Warto być Polakiem PDF Drukuj Email

12 października 2018r. szesnastu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w pierwszym etapie konkursu historycznego "Warto być Polakiem". Podczas konkursu gościliśmy przedstawicieli "Kuriera Lubelskiego". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

https://kurierlubelski.pl/akcja-kuriera-lubelskiego-warto-byc-polakiem-lubelscy-uczniowie-napisali-test-wiedzy-historycznej/ar/13569828

 
Szkolne boiska PDF Drukuj Email

Uwaga!

Decyzją Dyrektora szkoły od dnia 12 października 2018r. (piątek) szkolne boiska (znajdujące się na terenie SP23) zostają zamknięte. Boiska przy szkole będą użytkowane wyłącznie w czasie zajęć edukacyjnych.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na sportowe obiekty ogólnodostępne, tj. np. Zielony Orlik przy ul. Lwowskiej oraz nowootwarty Park przy ul. Zawilcowej.

Za niedogodności przepraszamy.

 
Współpraca z Młodzieżowym Domem Kultury "Pod Akacją" PDF Drukuj Email

W roku szkolnym 2018/2019 w ramach współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury "Pod Akacją" klasa 0 „a“ bierze udział w projekcie edukacyjnym. Co miesiąc dzieci z "zerówki" będą uczestniczyć w zajęciach muzycznych i plastycznych. 10 października odbyły się pierwsze zajęcia. Zapraszamy do "Galerii zdjęć", aby obejrzeć dzieciaki w akcji.

 
Dąbrowa 8.10 PDF Drukuj Email

8 października 2018 r. na podsumowanie zajęć o lesie i jego mieszkańcach klasy 0a i 0b wybrały się na wycieczkę do Dąbrowy. Dzieci dowiedziały się m.in. czym różni się dąb czerwony od szypułkowego, rozpoznawały zwierzęta – niestety na ilustracjach, rozwiązywały leśne zagadki. Po zajęciach z leśniczym odbyło się ognisko, podczas którego uczniowie zerówek z pomocą opiekunów upiekli kiełbaski. Był też czas na zabawę i zbieranie darów jesieni. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. >>>

 

 
Mamy Mistrza Polski w tenisie stołowym PDF Drukuj Email

Z wielką radością chcielibyśmy poinformować, że nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły Paweł Janowski został Mistrzem Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w tenisie stołowym, w kategorii do lat 40. Zawody odbyły się w Łodzi, w terminie 5-7.10.2018r.

Przed rokiem Pan Paweł był trzecim nauczycielem w Polsce.

Gratulujemy osiągniętego sukcesu.

Zapraszamy do galerii zdjęć >>>

 
Klasa 2c w ławach radnych PDF Drukuj Email
Już wkrótce, 21 października, w Lublinie odbędą się wybory. Z tej okazji klasa 2c wraz z wychowawczynią Małgorzatą Małecką odwiedziła Lubelski Ratusz.
Nasi uczniowie dowiedzieli się m.in. ilu w Lublinie mamy radnych (31), jakimi sprawami zajmują się i jak wyglądają obrady rady. O tym opowiedzieli im radni: Jadwiga Mach i Zbigniew Jurkowski.
Na koniec nasi uczniowie zasiedli w.... ławach radnych na sali Rady Miasta, a także na miejscach przeznaczonych podczas obrad dla przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady. Nie mogło zabraknąć oczywiście wspólnego zdjęcia. Zapraszamy do galerii >>>
 
Nasi uczniowie na zaczytanych ławkach PDF Drukuj Email
Klasa 2c wraz z wychowawczynią Małgorzatą Małecką wzięła udział w akcji "Zaczytane ławki", która przez dwa tygodnie gościła w Lublinie. Oryginalne, bajecznie kolorowe ławki w kształcie otwartych ksiąg można było spotkać w SKENDE Shopping. Zaczytane ławki to niezwykła inicjatywa, która przypomina, dlaczego książki są tak ważne – mówił do naszych uczniów Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE Shopping. – Dzięki tym bajecznie kolorowym, nietypowym ławkom możemy pokazać, jak znaczącą rolę w naszym życiu codziennym pełni kultura i sztuka - podkreślił pan dyrektor.
Nasi uczniowie włączyli się także do akcji #siedzeiczytam, Was też do tego zachęcamy!
 
Światowy Dzień Zwierząt 2018 PDF Drukuj Email

W tym roku w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt zbieraliśmy karmę dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Z klas młodszych najwięcej karmy zebrały 2a, 3a, 2b, klas starszych 5c, 4c, 6a.  Pobiliśmy rekord i zebraliśmy razem 475kg karmy oraz 7 worków kocy i zabawek. Pan Dyrektor Kamil Dąbrowski w imieniu społeczności szkolnej przekazał zebrane artykuły na rzecz schroniska.  W nagrodę uczniowie klas starszych wzięli udział w dniu otwartym. Niespodzianek dla naszych uczniów było wiele: spotkanie z egzotycznymi zwierzętami, pokazy ratownictwa, spotkanie z mistrzem świata w karate Danielem Iwankiem, gry i zabawy oraz  zwiedzanie schroniska. W czasie  naszej wizyty schronisko odwiedził Pan Prezydent Miasta Krzysztof Żuk  i zachęcał uczestników spotkania do adopcji zwierząt. W klasach młodszych i świetlicy szkolnej  zorganizowany został konkurs plastyczny pod tytułem „ Mali przyjaciele zwierząt”. Autorzy najciekawszych prac otrzymali nagrody ufundowane przez schronisko. 
Dyrektor szkoły oraz organizatorzy – nauczyciele przyrodnicy składają wszystkim serdeczne podziękowanie za zaangażowanie i pomoc przy  przeprowadzeniu akcji na terenie szkoły.
Zdjęcia w galerii >>>

 
Na planie filmowym "Wojennych Dziewczyn" PDF Drukuj Email
Klasa 2c wraz z wychowawczynią Małgorzatą Małecką wybrała się we wtorek na plan filmowy serialu "Wojenne dziewczyny", który kręcony jest w Lublinie. Nasi uczniowie od "kuchni" mogli poznać, jak powstaje ten niezwykle popularny serial telewizyjny.

O grze aktorskiej naszym uczniom opowiedziała między innymi jedna z głównych bohaterek Marta Mazurek, serialowa Irena Szczęsna. Niezwykle sympatyczna aktorka zapozowała także do pamiątkowych zdjęć z każdym z naszych uczniów. Nie mogło zabraknąć również sesji z planu zdjęciowego m.in. ze statystami występującymi w filmie.   Zapraszamy do galerii zdjęć >>>

 
Spotkanie z mistrzyniami PDF Drukuj Email
Uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią Małgorzatą Małecką spotkali się z mistrzyniami lekkiej atletyki, zawodniczkami AZS UMCS Lublin: złotą medalistką ostatnich mistrzostw Europy w pchnięciu kulą Pauliną Gubą, ubiegłoroczną brązową medalistką mistrzostw świata w rzucie młotem Malwiną Kopron oraz finalistką ME i mistrzynią Polski, Karoliną Kołeczek. Mistrzynie opowiedziały naszym uczniom o drodze na podium ME i MŚ, a także zachęciły do uprawiania lekkiej atletyki. Na zakończenie spotkania nie mogło zabraknąć oczywiście pamiątkowego zdjęcia, na którym znalazł się także.... wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk, którego kilka chwil wcześniej odwiedziły znakomite sportsmenki.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 31