Dzisiaj jest środa, 19 Cze 2019
Znajdujesz sie w:     Home
Informacja PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo, na stronie internetowej Wydziału Oświaty Urzędu Miasta można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące oferty edukacyjnej szkół ogólnokształcących i zawodowych prowadzonych przez miasto Lublin na rok szkolny 2019/2020, obejmujące również planowaną liczbę miejsc i oddziałów.
Ze względu na zbliżające się postępowanie rekrutacyjne, prosimy o zapoznanie się z nimi.

Dane znajdują się pod następującymi linkami:
https://lublin.eu/mieszkancy/edukacja/aktualnosci/oferta-edukacyjna-liceow-ogolnoksztalcacych,349,1082,1.html
https://lublin.eu/mieszkancy/edukacja/aktualnosci/oferta-edukacyjna-szkol-zawodowych,351,1082,1.html

 
Podziękowania od Schroniska dla psów PDF Drukuj Email

 
Pstryk i Działa PDF Drukuj Email

I MIEJSCE W REGIONALNYM KONKURSIE ELEKTRYCZNYM „Pstryk i Działa”. Uczniowie naszej szkoły: Kacper Banaszkiewicz, Maciej Hetman, Miłosz Szczotka i  Michał Warda z kl. 8b zajęli I miejsce w  Regionalnym Konkursie Elektrycznym „Pstryk i Działa” organizowanym przez Zespół Szkół Energetycznych im. prof. K. Drewnowskiego w Lublinie we współpracy z Instytutem Fizyki Uniwersytetu Marii Curii Skłodowskiej w Lublinie.
Patronat honorowy nad konkursem objęli: Lubelski Kurator Oświaty,
Prezydent Miasta Lublin.
Uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczycielki fizyki p. Elizy Czerniakowskiej.

 
Odkrywamy talenty PDF Drukuj Email

Uczniowie z klasy 4d oraz kilka osób z klasy 4e bierze udział w całorocznym projekcie "Młodzi zdolni z Lublina". Działaniami objęci są też rodzice dzieci – w ramach zajęć z psychologiem mogli dowiedzieć się jak utalentowane są ich dzieci i jak te zdolności rozwijać. Młodzi geniusze z naszej szkoły mogli dowiedzieć o swoich mocnych stronach oraz zintegrować się podczas zajęć dodatkowych. Natomiast podczas ferii rozwijaliśmy nasze zdolności uczestnicząc w zajęciach z robotyki.

To doskonała okazja do rozwinięcia kompetencji informatycznych i technicznych młodych konstruktorów. Zajęcia z robotyki to również szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych. Każdy uczestnik samodzielnie spróbował swoich sił w konstruowaniu i programowaniu robotów. Dodatkowe, aktywne formy nauki pozwoliły dokładniej zrozumieć matematykę, informatykę oraz technikę, dlatego dzięki warsztatom z robotyki uczniowie lepiej radzą sobie z codziennymi lekcjami. Samodzielne wykonanie z pozoru trudnych projektów konstrukcyjnych sprawiło uczniom wiele satysfakcji i radości oraz zdecydowanie umocniło ich wiarę we własne możliwości.

To jeszcze nie koniec naszych działań. Teraz młodzi zdolni podejmują pracę w grupach na rzecz szkoły. Pod koniec roku przedstawimy swoje osiągnięcia podczas dnia talentów na jednej z lubelskich uczelni. Trzymajcie za nas kciuki:). Zdjęcia z zajęć w GALERII >>>

Koordynator projektu Agnieszka Walczak

 
Ogólnopolskie konkursy plastyczne - zapraszamy do udziału! PDF Drukuj Email

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Ogólnopolskich Konkursów Plastycznych:

I. "Papież - Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu"

oraz

II. "Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata".

Regulaminy konkursów dostępne tutaj:

Regulamin konkursu "Papież - Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu".pdf>

Regulamin konkursu "Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata".pdf>


 

 
Drzwi otwarte 2019 PDF Drukuj Email

28 lutego pootwieraliśmy wszystkie drzwi w szkole. I te wejściowe i te do sal szkolnych witając w ich progach znakomitych gości - naszych przyszłych uczniów z rodzicami. W sali gimnastycznej serdecznie przywitał ich pan dyrektor Kamil Dąbrowski przedstawiając zgromadzonym bogatą ofertę  szkoły na rok szkolny 2019/20120. Z prezentacji multimedialnej goście dowiedzieli się, jak wiele wydarzeń sportowych, kulturalnych, artystycznych, charytatywnych dzieje się każdego roku. Oddział przedszkolny wystawił sztukę "Kopciuszek", której wykonanie wzruszało i bawiło. Świetnie (jak zwykle!) zaprezentował się chór szkolny kierowany przez pana Darka Kwiatkowskiego w wesołym, kolorowym repertuarze. Po nim goście obejrzeli dynamiczny, sportowy występ akrobatek. Nie warto opisywać tego wystąpienia. To trzeba było obejrzeć! Z sali gimnastycznej goście udali się na wycieczkę po szkole. Pracownie, biblioteka, świetlice, sale gimnastyczne i basen naprawdę miały otwarte drzwi! A w nich uczniowie i nauczyciele pokazywali, czym na co dzień żyje szkoła. To ważne wydarzenie jak zawsze sfotografowaliśmy, zdjęcia zamieściliśmy w GALERII. Zapraszamy.

 
Góra grosza 2019 PDF Drukuj Email

Długo usypywaliśmy tę górę, ale opłacało się! Efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Prawie 126 kilogramów monet w różnych nominałach- łącznie 1447 zł i 64 grosze! "Najcięższą" prace wykonali uczniowie z klasy 6d -16 kilogramów, 4e-ponad 15 kilogramów i 3a- prawie 12 kilogramów! Ale nie waga liczyła się w tej zbiórce, a dobroć i serce w każdym gramie uzbieranych monetek. W akcji wzięło udział 21 klas dumnych z tego, że mogły pomóc swoim rówieśnikom z Rodzinnych Domów Dziecka. Zdjęcia groszy i nie tylko w GALERII.

 
Regulamin rekrutacji do oddziału sportowego PDF Drukuj Email

REGULAMIN REKRUTACJI DO ODDZIAŁU SPORTOWEGO
W DYSCYPLINIE PŁYWANIE
- KLASA 1 – NA ROK SZKOLNY 2019/2020

O przyjęciu do oddziału sportowego o profilu pływanie – klasa 1 mogą starać się dzieci urodzone w roku 2012 i 2013
niezależnie od miejsca zamieszkania (brak przynależności obwodowej)

1. Ilość uczniów w oddziale 24.

2. Termin przeprowadzenia testu sprawności: 2 kwietnia 2019r., godz. 17.00

3. Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie przy ulicy Podzamcze 9 – kryta pływalnia oraz ob. sportowe,

4. Komisja rekrutacyjna składać się będzie z przedstawiciela Dyrekcji szkoły, Urzędu Miasta Lublin oraz trenerów pływania.

 

5. Wymagania wobec uczestników:

Więcej…
 
Uwaga Rodzice uczniów z klas VIII-⁠ych! PDF Drukuj Email

Prosimy o zapoznanie się z informacjami w zakładce Egzamin Ósmoklasisty. Szczegółowe informacje zostaną Państwu podane podczas spotkań z wychowawcami 13 marca o godzinie 17:15.

 
Książka moim przyjacielem PDF Drukuj Email

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt: "Książka moim przyjacielem - najpiękniejsza zakładka do książki" dla oddziałów przedszkolnych.
Miło nam poinformować, iż dwoje dzieci z oddziału przedszkolnego 0„a” zostało laureatami w międzyszkolnym konkursie plastycznym,  pt: „Książka moim przyjacielem - najpiękniejsza zakładka do książki" (Organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 19 w Lublinie). Gratulujemy Nadii J. oraz Wojtkowi G. Życzymy dalszych sukcesów. Opiekunami były Panie: Marzena Szymczakowska oraz Małgorzata Bałanda. Zdjęcia znajdują się w galerii >>>.

 
REKRUTACJA do klas pierwszych PDF Drukuj Email

Terminy postępowania zgłoszeniowego i rekrutacyjnego do klas pierwszych szkół podstawowych

prowadzonych przez Gminę Lublin na rok szkolny 2019/2020

1. Rekrutacja dla uczniów zamieszkałych w obwodzie odbywać się będzie od 4 do 15 marca 2019 r.

Obwód Szkoły Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich

2. Rekrutacja dla uczniów zamieszkałych poza obwodem będzie trwać od 25 marca od godz. 8.00 do 2 kwietnia 2019 r. do godz. 14.00.

Szczegółowe terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego reguluje Zarządzenie nr 151/1/2019 Prezydenta Miasta Lublin.

3. Rekrutacja do pierwszej klasy pierwszej sportowej w dyscyplinie pływanie - szczegółowe informacje - kliknij tutuaj


Adres witryny kandydata:

https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/lublin

lub kliknij w obrazek obok

 

Więcej…
 
Deklaracja na rzecz edukacji przyszłości podpisana przez minister Annę Zalewską PDF Drukuj Email

Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazuje informacje do Uczniów, Nauczycieli i Rodziców. Szczegółowo można zapoznać się pod linkiem

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 37