Dzisiaj jest środa, 19 Cze 2019
Znajdujesz sie w:     Home
Maskotka Olimpijska - konkurs plastyczny PDF Drukuj Email

Konkurs plastyczny "Maskotka Olimpijska Twoim Bohaterem" rozstrzygnięty. Organizatorem konkursu był Polski Komitet Olimpijski.
Konkurs miał na celu: upowszechnienie idei olimpijskiej, przybliżenie wiedzy o zimowych igrzyskach olimpijskich, zainteresowanie dzieci XXII Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi 2014, promowanie aktywności sportowej i artystycznej. Na konkurs wpłynęło 148 prac.
Jury brało pod uwagę kompozycję pracy, samodzielność wykonania, opowieść, anegdotę oraz nawiązanie do tematu konkursu.
Jury konkursu przyznało 5 równorzędnych miejsc.
Jedną z laureatek została uczennica kl. VI c Natalia Kwiatkowska. Wychowawcą klasy jest Małgorzata Możdżeń. Opiekunem plastycznym Włodzisław Tybiszewski a organizatorem i koordynatorem konkursu był Piotr Koczur.  Pracę Natalki możecie obejrzeć na stronie http://www.pkol.pl/pl/pages/display/16279.

To ta ogromna łyżwa na nartach. Brawo Natalia!

 

 
Nasi w PKOL PDF Drukuj Email

W największej sali konferencyjnej Centrum Olimpijskiego w Warszawie z trudem pomieścili się w poniedziałek (13 stycznia) uczestnicy dorocznego, Noworocznego Spotkania Rodziny Olimpijskiej.

Oprócz mistrzów i medalistów olimpijskich oraz uczestników kolejnych igrzysk stawili się na nim przedstawiciele władz państwowych i sportowych. Zebrani na noworocznym spotkaniu gromkimi brawami oficjalnie pożegnali w poniedziałek czworo naszych wybitnych sportowców - wielokrotnych olimpijczyków, medalistów olimpijskich, którzy w roku 2013 postanowili zakończyć już kariery zawodnicze. To: pływaczka Otylia Jędrzejczak, uprawiająca strzelectwo sportowe - Renata Mauer-Różańska oraz wioślarze: Marek Kolbowicz i Paweł Rańda. Obecność swoją zaznaczyli na tym spotkaniu także nauczyciele z naszej szkoły pani Berta Belniak i pan Piotr Koczur. Nawiązali kontakty z olimpijczykami a pani Otylia Jędrzejczak obiecała, że na pewno odwiedzi naszą szkołę w przyszłym roku szkolnym. Trzymamy za słowo.

 

 
Jasełka PDF Drukuj Email

W piątek 10 stycznia zebraliśmy się w sali gimnastycznej, aby wspólnie obejrzeć tegoroczne Jasełka. Nowością było to, że w przedstawieniu wystąpili przedstawiciele wszystkich klas, od zerówek po klasy szóste. Śpiewali również chórzyści pod kierunkiem pana Dariusza Kwiatkowskiego. Scenariusz do Jasełek napisała pani Marta Geworgjan, reżyserowały jak zwykle panie Danuta Rutkowska i Maria Soja. Oczywiście w przygotowaniu spektaklu pomagał cały sztab ludzi dobrej woli: nauczycieli i rodziców. Dziękujemy Wam! Kończąc dzisiejsze uroczyste spotkanie, pan Dyrektor życzył wszystkim dużo dobrego w Nowym Roku. Jeśli nie było Wam dane być dzisiaj na przedstawieniu, zapraszamy do Galerii zdjęć

 
Spotkanie z podróżnikiem PDF Drukuj Email

!9 grudnia  gościliśmy w szkole nietypowego gościa. Tylko przez porę roku nie przybył z Wrocławia na rowerze. Ale po kolei. W listopadzie klasa 1a przystąpiła do konkursu " Rowerem do szkoły". Przez tydzień mali uczniowie zgłębiali budowę roweru, zasady bezpieczeństwa, ba, nawet jeździli po szkole na rowerach! Potem jeszcze tylko spotkanie z policjantami z "drogówki" i opracowanie planów dojazdu rowerem do szkoły. Cała rodzina Wiktora zabrała się za przygotowanie programu wycieczki rowerowej, którą chcemy zorganizować wiosną. Wszystkie działania dokumentowaliśmy, aby w końcu w formie prezentacji wysłać do organizatora konkursu. Potem poszło jak lawina. Telefon o wygranej, spotkanie z podróżnikiem rowerowym p. Marcinem Korzonkiem, dofinansowanie do imprezy kulturalnej dla klasy. A najważniejsze co zdobyliśmy to zapał do ekologicznego pojazdu, którym można zwiedzić cały świat. Zdjęcia ze spotkania z panem Marcinem w Galerii

 
Pomóż Dzieciom PDF Drukuj Email

12 grudnia podsumowaliśmy w szkole Akcję "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Szefowa Sztabu nr 157 Jolanta Grądkowska zameldowała: Zbiórka darów rzeczowych w naszej szkole trwała od 20 listopada do 12 grudnia 2013 roku.

Podziękowania dla Darczyńców przekazał Przewodniczący Samorządu Szkolnego Filip Pastuszuk. Łącznie w szkole zebraliśmy 215 kg darów, a w tym: 110 kg odzieży, 10 kg obuwia, 50 kg zabawek, 20 kg słodyczy, 25 kg żywności trwałej. Filip podziękował za stworzenie możliwości spędzenia godnie Świąt Bożego Narodzenia dzieciom z rodzin wielodzietnych, za radość podopiecznych placówek szkolno - wychowawczych, za bezcenny dar miłości.

Uroczystość uświetniło przedstawienie pt. "Słowik" przygotowane przez uczniów klasy 3d pod kierunkiem wych. Małgorzaty Komsty.

Na zakończenie pan dyrektor Marcin Stec i pani dyrektor Urszula Spaczyńska wręczyli nagrody laureatom konkursu plastycznego " Portret Mikołaja", i konkursu na rebus związany z Mikołajem. Wystawa prac plastycznych znajduje się w holu głównym szkoły. Fotograficzną relację z dzisiejszej uroczystości zamieszczamy w Galerii.

 
Mikołajki na zdrowo i sportowo PDF Drukuj Email

Jak co roku z okazji Dnia Świętego Mikołaja w szkole mamy swoiste święto sportu. Wszystkie klasy biorą udział w zawodach na wesoło. Aby dostać się na te jedyne w swoim rodzaju zawody, należy przynieść słodki bilet wstępu. Całe kosze "biletów" organizatorzy przekażą Akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę", czyli w dobre ręce. A zabawa przebiegała pod hasłem " Mikołajki na zdrowo i sportowo". Pewnie św. Mikołajowi podobałaby się ta forma świętowania. W każdym razie i zwycięzcy i przegrani nieźle ubawili się tego sportowego dnia. Starsze klasy możecie  obejrzeć w GALERII ZDJĘĆ, a tutaj klasy młodsze

 
KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS 0 – 6 NA WYKONANIE PLAKATU NAUKOWEGO PDF Drukuj Email

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie na wykonanie plakatu naukowego przedstawiającego piramidę zdrowego żywienia.

Cele konkursu:

1. Promowanie wśród uczniów zdrowego żywienia.

2. Pogłębianie wiedzy uczniów na temat produktów żywnościowych.

3. Rozwijanie zdolności plastycznych i dbanie o wystrój własnej sali lekcyjnej.

4. Rozwijanie umiejętności współpracy w zespole.

Wykonane plakaty będą stałym elementem dekoracyjnym sal w roku szkolnym 2013/2014.

· Plakat wykonany może być przez całą klasę (grupę uczniów z danej klasy) pod kierunkiem wychowawcy.

· Format pracy dowolny – minimum 100 cm x 70 cm (mile widziane prace w jak największym formacie)

· Plakaty mogą być wykonane w dowolnej technice.

· Termin wykonania prac: 10. 12. 2013r.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 16. 12. 2013r. przez komisję w następującym składzie: Marcin Stec, Urszula Spaczyńska, Włodzisław Tybiszewski, Berta Belniak, Piotr Koczur, Elżbieta Nakonieczna, Iza Szkoda.

 

 
"Nasze rady na odpady" PDF Drukuj Email

Jeśli nie wiesz co zrobić z nadmiarem śmieci w domu, weź udział w konkursie " Nasze rady na odpady". Przedmiotem konkursu jest praca plastyczna lub przestrzenna wykonana z odpadów i materiałów wtórnych, ukazująca, że przy użyciu wyobraźni- ze śmieci można wyczarować coś niezwykłego, niepowtarzalnego i zabawnego.

Jest to konkurs dla dzieci z klas 0-III, prace składamy do 26 listopada do godz. 12.00 w sali nr 30.

Technika, forma i wielkość prac dowolna. Szczegóły konkursu znajdują się u wychowawców klas.

 
Kto Ty jesteś? PDF Drukuj Email

Oczywiście ponad setka pierwszaków wiedziała co odpowiedzieć. Polak mały! Ten wiersz ma swoją ustaloną, stałą pozycję w pasowaniu pierwszaków na uczniów. 8 listopada po południu odbyło się ślubowanie naszych najmłodszych uczniów. Widok był wzruszający. Dzieciaki w galowych strojach, po raz pierwszy w mundurkach, w pierwszym swoim publicznym, szkolnym występie. Śpiewały i recytowały niemal  bez tremy. Przy hymnie państwowym w ich wykonaniu niejednemu rodzicowi łza zakręciła się w oku. Po ślubowaniu złożonym na sztandar szkoły, dzieci zostały pasowane na uczniów przez pana dyrektora. Z rąk pani dyrektor otrzymały szkolne legitymacje, a wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie uroczystości każda klasa została sfotografowana. Na wspólnych zdjęciach zobaczymy więc już pełnoprawnych uczniów SP 23. A jak to wszystko odbywało się, możecie obejrzeć w naszej Galerii.

 
Swieto Niepodleglosci PDF Drukuj Email

8 listopada, w piątek, uczniowie i nauczyciele wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości. Uczniowie klas czwartych i piątych przygotowani przez panie: Joannę Mosek i Katarzynę Tomasiak zaprezentowali krótką historię odzyskania przez Polskę wolności. Były daty, ważne nazwiska, wiersze oraz cisza i powaga na sali pełnej zawsze rozbrykanych uczniów. Brawo! Uroczystość uświetnił chór szkolny. Naprawdę uświetnił! W wykonaniu chórzystów usłyszeliśmy pieśni patriotyczne, piosenki legionowe i  żołnierskie. Pan dyrektor Marcin Stec i pani dyrektor Urszula Spaczyńska życząc wszystkim radosnego Święta, przypomnieli o wywieszeniu flagi państwowej 11 listopada. I jeśli już to zrobiliście, zajrzyjcie do galerii zdjęć.

 
Jesienny świat PDF Drukuj Email

22 października maluchy z obu zerówek wystąpiły w przedstawieniu pt. "Jesienny świat". Aktorzy pokazali nam wszystkie oblicza jesieni. Najtrudniej było uwierzyć w szalejące po scenie żywioły: deszcz i wiatr. Z pozostałymi jesiennymi zjawiskami poszło dużo łatwiej, bo na dworze świeciło słonko i było wyjątkowo ciepło. A jak ciepło i kolorowo było na scenie, proszę obejrzeć w GALERII. Zapraszamy

 
Dzien Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email

11 października świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. Na sali gimnastycznej spotkali się przedstawiciele grona pedagogicznego, personelu szkoły, rodziców i uczniów. Jak zwykle w tym dniu wzruszyły nas występy dzieci, wiersze i kwiaty. Premierowy koncert dał nowy szkolny chór. I ten, kto uczestniczył w uroczystości, musi przyznać, że była to udana premiera! Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor wręczył wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły nagrody. Całą imprezę sfotografowaliśmy, więc zapraszamy do GALERII

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 następna > ostatnia >>

Strona 31 z 37