Dzisiaj jest poniedziałek, 25 Paź 2021
Znajdujesz sie w:     Home
Wiosenne przedstawienie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 kwietnia 2021 11:25
Wiosna w tym roku przychodzi powoli, nieśmiało i leniwie. Wszyscy czekamy na ciepłe, słoneczne dni. Przywołujemy wiosnę. Zapraszamy wiosnę.
Niech wiosna zapanuje w otaczającym nas świecie, w naszych myślach i sercach. Pozdrawiamy wszystkich serdecznie, cieplutko i wiosennie.
Zapraszamy na wiosenne przedstawienie dzieci z klasy 1c i wychowawczyni Dorota Ciepiel.
 
Drodzy Rodzice i Uczniowie klas VIII-ych PDF Drukuj Email
środa, 21 kwietnia 2021 06:30

logo systemu naborowegoPoniżej przekazujemy link do aplikacji Lubelszczyzna Nabór szkoły ponadpodstawowe. Zgodnie z tym co przekazywałam podczas spotkania 19 kwietnia, w chwili obecnej logowanie do konta kandydata jeszcze nie jest możliwe. Login i hasło każdy uczeń otrzyma od wychowawców do 30 kwietnia.

Zachęcamy jednak do skorzystania już teraz z wyszukiwarki szkół i klas zamieszczonej w tej aplikacji (zakładka Oferta). Pozwala ona wyszukać szkołę, klasę według kryteriów: przedmioty  rozszerzone lub nauczane języki obce. Skorzystanie z tej wyszukiwarki może znacznie ułatwić układanie listy preferencji kandydata.

Link do systemu Lubelszczyzna Nabór: https://lubelszczyzna.edu.com.pl/kandydat/app/index.html

W załączonej ulotce znajdziecie Państwo również najważniejsze informacje i terminy odnoszące się do rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Ulotka do pobrania >>>porada_5-krokow_2021.pdf (493KB)

 
Projekt – Co skrywa biegun Północny? PDF Drukuj Email
wtorek, 20 kwietnia 2021 10:00

zorzaW dniach od 5 marca do 31 marca 2021r. przeprowadzony został projekt edukacyjny „Co skrywa Biegun Północny?” skierowany do uczniów klas 4b, 5, 6 i 7.  Uczestnicy projektu pozyskali informacje na temat: środowiska geograficznego Arktyki, prac badawczych prowadzonych w Arktyce oraz ciekawych zjawisk występujących w strefie okołobiegunowej.
Formą prezentacji pozyskanych informacji był plakat lub prezentacja multimedialna. Opiekunami projektu były pani Eliza Czerniakowska i Elżbieta Piskorska. W projekcie wzięło udział 52 uczniów, powstały bardzo ciekawe prace. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie.

Zachęcamy do obejrzenia najciekawszych prac: Co skrywa biegun północny 6c oraz arktyka i jej środowisko geograficzne 5a

 
Oferty Szkół Ponadpodstawowych PDF Drukuj Email
wtorek, 20 kwietnia 2021 00:00

Poniżej zamieszczamy informacje przekazane ze szkół naszego miasta:

Więcej…
 
Rozstrzygnięcie konkursów ogólnopolskich 2021 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 11:53

koła olimpijskieSerdecznie dziękujemy dzieciom i młodzieży za wykonanie prac na organizowane przez naszą szkołę ogólnopolskie konkursy plastyczne: „Papież św. Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu” oraz "Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata". Słowa podziękowania kierujemy również do  wychowawców i nauczycieli, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w konkursach.

Oba przedsięwzięcia honorowym patronatem objęli: Krzysztof Żuk - Prezydent Miasta Lublin, Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego, Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty, Lech Sprawka – Wojewoda Lubelski, Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Stanisław Budzik – Arcybiskup Metropolita Lubelski.

Na XI Ogólnopolskie Konkurs Plastyczny „Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata” nadesłano 193 prace plastyczne (w tym 66 online) z 35 szkół podstawowych z całego kraju, a na X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Papież św. Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu” nadesłano 190 prac plastycznych (w tym 36 online) z 35 szkół podstawowych z całego kraju.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym.  Przy ocenianiu prac komisja wzięła pod uwagę zgodność z tematem, oryginalność rozwiązań, samodzielność, staranność, wrażenie artystyczne.

W związku z pandemią zaplanowany na 27 kwietnia 2021 r. wernisaż połączony z  uroczystym rozdaniem nagród nie odbędzie się. Dyplomy i nagrody dla uczniów oraz podziękowania dla nauczycieli będą do odbioru po 27 kwietnia 2021 r. w sekretariacie SP nr 23 ul. Podzamcze 9 w Lublinie w godz. 8.00 – 14.00. Laureatom i ich opiekunom spoza województwa lubelskiego zostaną przesłane pocztą.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronie szkoły www.sp23.lublin.pl oraz FB szkoły https://www.facebook.com/sp23.lublin.eu/ nagrodzonych i wyróżnionych prac.

Protokół komisji z rozstrzygnięcia konkursu „Papież św. Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu” wraz z listą laureatów do pobrania >>> protokol_jp2_2021.pdf (425KB)

Protokół komisji z rozstrzygnięcia konkursu "Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata” wraz z listą laureatów do pobrania >>> protokol_sportowcy_2021.pdf (424KB)

 
Oferta Stowarzyszenia Rysa PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 07:05

logoInformuję, że Stowarzyszenie Rysa w Lublinie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 12-16 lat  oraz ich rodziców do współpracy.

Stowarzyszenie oferuje bezpłatną pomoc w zakresie mediacji, wsparcia psychologicznego, pedagogicznego oraz prawnego. Ponadto są prowadzone zajęcia edukacyjne z zakresu umiejętności wychowawczych, profilaktyki uzależnień, kształtujących u młodzieży umiejętności społeczne.

W załączniku znajdziecie Państwo więcej informacji o prowadzonych aktualnie działaniach. Załącznik do pobrania: stowarzyszenie_rysa.pdf (634KB)

Zachęcam do kontaktu ze Stowarzyszeniem Rysa: telefonicznego 663-788-698  lub za pośrednictwem e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Katarzyna Bukowska-Pietrzyk
Psycholog szkolny

 
Sukces w ogólnopolskim konkursie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 00:00

logo konkursuZ radością dzielimy się informacją, że Michał Turek (kl. 6b) zdobył Wyróżnienie w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

Nasz uczeń, jako ogromny pasjonat historii, przygotował na konkurs piękną prezentację multimedialną pod opieką p. Magdy Kosteckiej i p. Grzegorza Kijewskiego. W konkursie (we wszystkich kategoriach) wzięło udział ponad 900 prac uczniów z całej Polski.

,,Jury doceniło prace, których opis, narracja lub obraz były nienaganne merytorycznie i zgodne z prawdą historyczną. Szczególnie wyróżniono prace, których autorzy starali się przedstawić historię Żołnierzy Wyklętych lub epizodu z tej historii w sposób nieszablonowy, ciekawy i niepowtarzalny”.

Gratulujemy dużego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów!

 
Nagroda na XXI Festiwalu Herbertowskim PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 00:00

Amelia i AniaAmelia Jędrzejewska (śpiew) i Ania Danaj (skrzypce) wywalczyły II miejsce na XXI Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim.

Nasze zdolne uczennice wykonały piosenkę "Opuszczony" do słów Zbigniewa Herberta z muzyką i akompaniamentem nauczyciela muzyki w SP 23 p. Dariusza Kwiatkowskiego.

Gratulujemy!!!

 
Sukces naszego ucznia PDF Drukuj Email
środa, 07 kwietnia 2021 08:07

Michał przed komputeremMiło nam poinformować, że Michał Turek (kl. 6b) zakwalifikował się do II (okręgowego) etapu Ogólnopolskiego Konkursu ,,Akademia Wiedzy o Prawie” organizowanego przez Krajową Radę Radców Prawnych.

Michał w I etapie, który odbył się 29 marca, uzyskał imponujący wynik 47/50 punktów. Zakres wiedzy oraz materiały dydaktyczne obowiązujące do konkursu są naprawdę wymagające. Tym większe uznanie i gratulacje dla naszego ucznia za osiągnięty rezultat. Opiekunem Michała w konkursie jest p. Magda Kostecka.

W II etapie, który odbył się 12 kwietnia, Michał ponownie uzyskał świetny wynik 17/20 punktów. Etap okręgowy był dużym wyzwaniem, gdyż polegał na rozwiązaniu 1 kazusu poprzez udzielenie on-line odpowiedzi na 20 zamkniętych pytań wielokrotnego wyboru. Do finału kwalifikował się tylko jeden uczestnik z danego okręgu. Michał był o włos od zostania finalistą, jednak troszkę zabrakło.

Gratulujemy przede wszystkim chęci i zapału do zmierzenia się z tak niełatwym (zwłaszcza dla szóstoklasisty) materiałem oraz godnego reprezentowania naszej szkoły. Wyrazy uznania za trud i poświęcenie włożone w przygotowanie się do konkursu!

 
Pomysły na pisanki PDF Drukuj Email
piątek, 02 kwietnia 2021 09:33

pisankiDzień dobry. Nie macie pomysłu na pisanki wielkanocne?
Oto inspiracje! Galeria pisanek >>>
Uczniowie klas 4b (lekcja matematyki), 6a i 6b (zajęcia rozwijające kreatywność) stworzyli taaakie cuuuuda ?
Powstał nawet filmik...
https://www.youtube.com/watch?v=-0Q0b4_KYWM
Pozdrawiamy serdecznie życząc zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!

p. Kinga Adamkiewicz
uczniowie klas 4b, 6a, 6b

 
Wielkanoc tuż, tuż... PDF Drukuj Email
wtorek, 30 marca 2021 06:35

aniołek z jajkami w koszyczku i zajączkiZ okazji zbliżających się ŚWIĄT WIELKANOCNYCH Oddział Przedszkolny 0a pod kierunkiem Pań Hanny Manel i Małgorzaty Bałandy przygotował występ pt "Wielkanoc tuż, tuż..." Zapraszamy serdecznie do obejrzenia oraz życzymy Zdrowych, Wesołych Świąt! https://www.youtube.com/watch?v=PHVgmMixHHs

 
Światowy Dzień Czytania Tolkiena PDF Drukuj Email
czwartek, 25 marca 2021 00:00

logo25 marca obchodzony jest Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Z tej okazji gorąco zachęcamy do spędzenia tego dnia… właśnie z Tolkienem i jego twórczością, słuchając rozmów o jego utworach lub słuchowisk stworzonych na podstawie jego książek albo do samodzielnego czytania jego powieści.

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną dla Was prezentacją. Odnajdziecie w niej chociażby wywiad z… Tolkienem we własnej osobie – przeprowadzony przez dziennikarki z kl. 6f, subiektywny przegląd cytatów, linki do inspirujących stron czy różne ciekawostki o autorze.

Link do prezentacji: https://view.genial.ly/6054f2909c2f100dad409058/presentation-sp-23-dzien-czytania-tolkiena

Świętujmy!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 51