Dzisiaj jest niedziela, 20 Sty 2019
Znajdujesz sie w:     Home
Lekcja doradztwa zawodowego PDF Drukuj Email

W ubiegłym tygodniu w ramach realizacji programu Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego, odwiedziła nas mama Dominika - ucznia kl. 3 b, która pracuje w Pracowni Rentgenowskiej. Pani Aneta jest  specjalistką  z zakresu radiologii i diagnostyki elektromedycznej.
W czasie wykładu wzbogaconego prezentacją multimedialną uczniowie poznali badania obrazowe, metody i techniki radiologiczne. Ta niezwykła lekcja z pewnością przybliżyła młodym słuchaczom ten bardzo ciekawy zawód.
Dziękujemy Pani Aneto!
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii >>>

 
101 i jeszcze jeden dzień PDF Drukuj Email

Taką rocznicę należało godnie uczcić. I tak właśnie zrobiliśmy. 6 października, w sobotę szkoła była życzliwie otwarta dla tych, którzy ją ukończyli, którzy tu pracowali i obecnie pracuję. W skrócie: w sobotę odbył się I Zjazd Absolwentów naszej szkoły. Żadne słowa nie oddadzą atmosfery tego spotkania. Śmiech, łzy, uściski, okrzyki radości i wspomnienia. Tych było najwięcej. W części oficjalnej pan dyrektor Kamil Dąbrowski powitał gości: byłych uczniów, byłych dyrektorów i wicedyrektorów szkoły, byłych nauczycieli i pracowników oraz przybyłych na naszą uroczystość przedstawicieli władz. Pokazaliśmy Im w krótkim programie artystycznym występ zespołu tańca  ludowego, chóru i gimnastyczek artystycznych. Szkolny kronikarz odczytał zgromadzonym historię szkoły. Mogliśmy ją także zobaczyć na ekranach w sali gimnastycznej i w holu szkoły. W korytarzach szkolnych można było obejrzeć wystawę 101- lecia, kroniki i pamiątki sprzed lat. Można było zajrzeć w każdy kąt szkoły, porozmawiać ze swoimi belframi i zjeść kawał pysznego okolicznościowego tortu. I jeszcze zrobiliśmy coś, co pozwoli cieszyć oczy przez kolejne 101 lat! Wspólną fotografię i mnóstwo, mnóstwo zdjęć. Zajrzyjcie do galerii, a przekonacie się, że warto było ten dzień spędzić razem z nami. Zainteresowanych informujemy, że myślimy już o kolejnym Zjeździe! Zdjęcia w galerii >>>

 
Doświadczenia agrofizyczne PDF Drukuj Email

W dniu 21.09.2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 „a” i 0 „b” wybrały się wraz z paniami na warsztaty w ramach „festiwalu nauki”  pt: „ Agrofizyczni szaleni naukowcy, czyli proste doświadczenia agrofizyczne”. Podczas tych warsztatów, dzieci poznały w prosty i zrozumiały sposób jak reagują ze sobą różne materie. Każdy z uczestników brał udział w doświadczeniu z pomocą pań. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. >>>

 
Dokuczacze PDF Drukuj Email

Znamy ich wszyscy. Są wszędzie, ale nikt nie rozumie po co. I mało kto wie, jak z nimi postępować. W szkole odbywają się zajęcia dla wszystkich uczniów p.t. "Bądź kumplem" prowadzone przez panie z Wydziału Prewencji Straży Miejskiej, które rozmawiając z dziećmi, tłumaczą, dlaczego warto być kumplem. Na zakończenie spotkania uczniowie samodzielnie zwracają się w zabawnej układance do "dokuczaczy", w jaki sposób powinni zmienić się. Jak najprościej? Bądź miły, uśmiechnij się!

Zapraszamy do galerii >>>

 
Ślubujemy PDF Drukuj Email

27 września w sali gimnastycznej pierwszaki w towarzystwie rodziców, dziadków i nauczycieli szkoły złożyły ślubowanie. Oczywiście najpierw musiały wykazać, że są już gotowe wkroczyć do społeczności uczniowskiej. Zebrani w sali wysłuchali więc wierszy i piosenek. Dzieciaki zdały na 6! Na sztandar szkoły ślubowały być dobrymi uczniami, Polakami, rzetelnie wykonywać swoje obowiązki. Wielkim ołówkiem zostały pasowane na uczniów.Tego dnia otrzymały swoje pierwsze dokumenty- legitymacje szkolne. A potem już tylko sesja fotograficzna- takie chwile warte są utrwalenia. I chciałoby się powiedzieć bohaterom tego dnia w odpowiedzi na ich piosenkę, że trudno być uczniem. Dacie radę!

Zapraszamy do galerii >>>

 
Jeszcze tylko 10 miesięcy PDF Drukuj Email

3 września siedmiuset dwóch uczniów, siedemdziesięciu pięciu nauczycieli i czterdziestu sześciu pracowników obsługi rozpoczęło rok szkolny 2018/2019. Uroczyście w sali gimnastycznej zostały powitanie pierwszaki- wierszem, piosenką i dobrym słowem Pana Dyrektora. Po uroczystości udały się  z wychowawczyniami do swoich sal i tak rozpoczęły karierę szkolną. Pozostali po krótkich spotkaniach z wychowawcami kontynuowali wakacje. Niestety tylko jeden dzień.  Ale bądźmy dobrej myśli - to tylko 10 miesięcy!

Zapraszamy do galerii >>>

 
Rekordowy Polonez PDF Drukuj Email

Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

Szczegółowe informacje: https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=9434

 
Regulamin Programu Lubelskie Pływające Przedszkolaki 2018/2019 PDF Drukuj Email

Program powszechnej nauki pływania 6-latków „Lubelskie Pływające Przedszkolaki”
Celem Programu jest objęcie powszechną bezpłatną nauką pływania 6 – latków, pokazanie alternatywy spędzania aktywnie wolnego czasu, a także zachęcenie uczestników do kontynuowania pływania w oddziałach pływackich.

Regulamin do pobrania >>>

 
Budżet Obywatelski 2018 PDF Drukuj Email

Prosimy o czynny udział w głosowaniu za projektami Budżetów Obywatelskich Dzielnicy Kalinowszczyzna.

Głosowanie trwa:

od 23 września do 10 października 2018 r. przez internet lublin.eu/budzetobywatelski

osobiście w BOM lub Miejskich Bibliotekach.

Szczegóły dotyczące zasad i miejsca głosowania >>>

Karta do głosowania >>>

D-38 Inwestycje na Kalinie

Wartość: 1,2 mln zł

Projekt przewiduje inwestycje i remonty oraz doposażenie szkół na terenie Dzielnicy Kalinowszczyzna. Projekt ma na celu poprawę stanu infrastruktury, zwiększenie poziomu bezpieczeństwa dzieci i dorosłych, polepszenie estetyki i funkcjonalności przestrzeni publicznej oraz polepszenie bazy dydaktycznej placówek oświatowych. Inicjatorem projektu jest Rada Dzielnicy Kalinowszczyzna.

Szczegółowy wykaz działań:

Więcej…
 
Festiwal Nauki - Polub Chemię PDF Drukuj Email

Dnia 17.09 uczennice klas ósmych wzięły udział w zajęciach na Uniwersytecie Medycznym „Kokosowe kosmetyki” organizowanych w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki gdzie miały możliwość zapoznania się z różnymi kosmetykami wytwarzanymi na bazie kokosa, samodzielnie wykonywały balsam do ust jak również otrzymały upominki z kokosa.

W kolejnym dniu pokazów uczniowie klas 8 uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych gdzie wykonywali doświadczenia, otrzymywali kolorowe związki i uczestniczyli w pokazowych eksperymentach. Poradzili sobie doskonale.

Zdjęcia z zajęć w GALERII >>>

 
Informacje dotyczące stołówki szkolnej PDF Drukuj Email
środa, 12 września 2018 13:39

Szanowni Państwo Rodzice.

Na bieżąco aktualizujemy informacje dotyczące płatności i funkcjonowania stołówki szkolnej. Uprzejmie prosimy zapoznawać się z informacjami ukrytymi w zakładce "Obiady" w grupie informacji dla Rodziców.

Z powodów technicznych w ostatnich dniach nastąpiły kłopoty z wdrożeniem systemu płatności za co serdecznie przepraszamy!

 
Opłaty za obiady konto aktywne PDF Drukuj Email

Uwaga Rodzice!

Na podstawie informacji uzyskanych od Banku Pekao SA wynika, ze wirtualne konta bankowe powinny być już aktywne.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 31