Dzisiaj jest wtorek, 17 Wrz 2019
Znajdujesz sie w:     Home
Niech zyje bal! PDF Drukuj Email

Szkolne bale uwielbiamy z kilku powodów: nareszcie możemy się pogimnastykować w sposób, który lubimy najbardziej, nie mamy lekcji, no i wiemy, że tuż po balu zaczynają się ferie. Środa 6 lutego była właśnie takim wyjątkowym dniem. Od rana do wieczora po szkole niosły się dźwięki muzyki. Drugie piętro ( czyt. sala balowa) zaczerwieniło się od serc. Serca były małe, duże i wielkie, balonikowe i papierowe. I oczywiście czerwone, bo tematem przewodnim balu była miłość. Między tańczącymi można było zauważyć krążących listonoszy Poczty Walentynkowej. A stroje? Jak zawsze różnorodne. Przyznam, że wyjątkowo bezpiecznie czuliśmy się w tym roku. Najliczniej na balu reprezentowana była grupa zawodowa policjantek i policjantów. Było kilku szeryfów, przedstawicieli jednostek specjalnych i Wojsk Obrony Terytorialnej. I bez względu na wykonywany zawód, pochodzenie społeczne( księżniczki) wszyscy bawili się świetnie. Zawdzięczamy to "panu od muzyki", "człowiekowi orkiestrze", czy jak kto woli panu Darkowi, którego piosenki porywały do tańca każdego. Czego dowód znajduje się w naszej GALERII. Zapraszamy!

 
Zakręcona akcja PDF Drukuj Email

Uczniowie klasy 4a serdecznie zapraszają do udziału w "Zakręconej akcji", czyli zbiórce plastikowych zakrętek dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.
Na korytarzach, w świetlicy oraz w pokoju psychologa szkolnego możecie znaleźć pudełka przeznaczone na ten cel.
Zbiórka trwa przez cały rok szkolny.

DAJ SIĘ ZAKRĘCIĆ W POMAGANIE! ;) ZAPRASZAMY DO GALERII >>>

https://hospicjum.lublin.pl/index.php/zakrecona-akcja/

 
Ciekawy zawód - górnik PDF Drukuj Email

W czwartek 31 stycznia uczniowie klasy 3b i 2b mieli okazję poznać wujka Krzysia,  ucznia klasy 3 b pana Marcina, który przybył  do naszej szkoły. W ramach zawodoznawstwa  wspomniany górnik w niezwykle ciekawy sposób przybliżył nam  kopalnię węgla kamiennego w Bogdance,  gdzie  na co dzień pracuje. Dzieci mogły poznać zawód  górnika, system pracy oraz proces wydobywania węgla. Trzecioklasiści i drugoklasiści zobaczyli na slajdach jak  ubrani  i w co wyposażeni są pracujący górnicy pod ziemią.  Jakich sprzętów używa się w podziemnych korytarzach i co niesie za sobą ten niezwykle trudny i niebezpieczny zawód.  Nasz gość  zaprezentował  też swój  strój galowy zakładany podczas różnych uroczystości. Na koniec klasy otrzymały firmowe kalendarze i smycze. Całe spotkanie zorganizowała mama Krzysia pani Justyna. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! Zapraszamy do GALERII >>>.

 
Sztuka wydawania PDF Drukuj Email

Słowo sztuka ma wiele znaczeń. Może to być działalność artystyczna, część całości, a nawet sztuka mięsa. Ale nie tym zajmowała się dzisiaj klasa 3a. Od rana (4 lutego) w klasie odbywały się warsztaty na temat sztuki wydawania pieniędzy. Był to dalszy ciąg lekcji o bankowości prowadzonych przez mamę Szymka G.- pracownika lubelskiego banku. Racjonalne zakupy, układanie budżetu rodziny, wydatki konieczne i zachcianki, wydatki niespodziewane, planowanie- to tematy, w których uczniowie 3a czują się jak ryby w ich klasowym akwarium. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały piórniki i długopisy akcji "Finansiaki" Santander Bank Polska SA. Dokumentacja fotograficzna warsztatów znajduje się w GALERII >>>.

 
Chemia dla najmłodszych PDF Drukuj Email

Gdy do szkoły weszły maluchy z przedszkola nr 50, niejeden zastanawiał się, co one tu będą robiły! I jeszcze bardziej zdziwił się, gdy cała grupa śmiało weszła do pracowni chemicznej. Tutaj dzisiaj odbywały się warsztaty chemiczne dla przedszkolaków z Przedszkola nr 50, 52 i naszych własnych. Dzieciaki pod kierunkiem uczniów klas 6 i 7 wykonały pastę do zębów dla słonia, lokomotywę, a nawet wywołały wybuch wulkanu. Dzisiejszymi wykładowcami byli uczniowie z klasy 8a: Paweł Kowalski, Ignacy Konczalski, Nikola Witek i Kuba Brzozowski, z 7b: Monika Oziębło i Nikola Pachla. Nad całym projektem czuwała "pani od chemii" Eliza Czerniakowska. Zdjęcia wykonała pani dyr. Renata Kwiatosz, a następnie zamieściła je w GALERII.

 
Sekretne zycie pszczół PDF Drukuj Email

29 stycznia klasy 2d i 3a uczestniczyły w warsztatach pod wyżej wymienionym tytułem. W sali było jak w ulu! I w przenośni i dosłownie. Pszczelarz z Podhala opowiadał o życiu tych niezwykle pracowitych owadów. Przy okazji okazało się, że uczniowie mają na ten temat również bogatą wiedzę, zaskakując niejednokrotnie prowadzącego warsztaty. Najciekawszym momentem zajęć była obserwacja żywych pszczół we fragmencie ula. Przez szybę oczywiście! Zdjęcia z zajęć możecie obejrzeć w naszej GALERII

 
Pszczoły - nasi mali przyjaciele PDF Drukuj Email

Dnia 24 stycznia 2019 r. uczniowie klas I c i II b uczestniczyli w warsztatach „Pszczoły – nasi mali przyjaciele”. Podczas spotkania dzieci poznały ciekawostki na temat pszczół i ich życia. Dowiedziały się, jak powstaje miód, co to jest wosk pszczeli, czym różni się matka pszczela „królowa” od zwykłej robotnicy. Dzieci miały okazję zobaczyć żywe pszczoły w specjalnie przygotowanym ulu. Po zakończeniu warsztatów każdy uczestnik otrzymał dyplom „młodego pszczelarza” oraz mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z motywem pszczelarskim. Zapraszamy do GALERII >>>

 
Warsztaty w Domu Kultury „Pod Akacją” PDF Drukuj Email

W dniu 23.01.2019r. grupa oddziału przedszkolnego 0 „a” wybrała się na warsztaty muzyczno – plastyczne do Domu Kultury „Pod Akacją” przy ul. Grodzkiej. Tym razem na zajęciach z plastyki dzieci miały okazję wykonać magnes na lodówkę z modeliny według własnego pomysłu. Natomiast na zajęciach muzycznych zerówkowicze poznały różne rodzaje instrumentów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii >>>.

 
Grosik na szczęście PDF Drukuj Email

Po zajęciach z ekonomii " Mieszko I, podatki, paragony" w klasie 3a przyszła kolej na bankowość. Wyzwanie podjęła pani Magda G. - służbowo pracownik banku, prywatnie mama Szymka. Na dzisiejszych zajęciach "Jak oszczędzać?", dzieci dyskutowały co jest potrzebą, a co zachcianką, jak na te zachcianki zaoszczędzić oraz jaka jest rola banku w oszczędzaniu. Tutaj przydały się obliczenia matematyczne, w którym banku najlepiej ulokować swoje oszczędności. Pod koniec lekcji każdy wykonał z papieru skarbonkę, a do niej otrzymał 1 grosz, ten na szczęście. Dziękujemy pani Magdo! I do zobaczenia za tydzień z wykładem "Jak wydawać?". Zdjęcia z dzisiejszych zajęć można obejrzeć w GALERII.

 
Wyróżnienie Marszałka Województwa Lubelskiego dla SP23 PDF Drukuj Email

 
Bawimy się zdrowo i pomagamy z radością! PDF Drukuj Email

Mikołaj w tym roku był wyjątkowo aktywny i zapracowany, przez co na sportowe spotkanie z naszymi uczniami dotarł w styczniu, zwykle bywał u nas w grudniu. Nie mniej fakt ten nie umniejszył wspaniałej, sportowej zabawie w duchu zasad fair play.
W dniach 16 i 17 stycznia 2019r. w sportowej rywalizacji brały udział reprezentacje klas IV - VI, wraz ze sztabem kibicujących koleżanek i kolegów, nauczycieli i rodziców. Emocji i owacji nie brakowało… Biegaliśmy, skakaliśmy, rzucaliśmy do celu i możesz nam pozazdrościć takiej wspaniałej atmosfery czytający Przyjacielu. Najważniejsze było to, że organizując tradycyjną dla nas sportową, mikołajkową zabawę nie zapomnieliśmy o potrzebujących dzieciach. W tym roku nasze „słodkie bilety wstępu” - słodycze, przekazaliśmy do Rodzinnych Domów Dziecka nr 1,2,3,4 w Lublinie. Mamy nadzieję, że chociaż troszeczkę osłodziliśmy życie innym dzieciom.

To był dobrze zagospodarowany i przeżyty czas. Zapraszamy do galerii >>>

 
Obserwacje PDF Drukuj Email

Dzisiaj w godzinach porannych na parterze naszej szkoły zaobserwowałam dziwne zjawisko. Na ławeczce siedziała uczennica klasy 6c i czytała KSIĄŻKĘ! Nie telefon, nie tablet, tylko książkę - wydanie papierowe! Mam nadzieję, że jest to zjawisko zakaźne i wkrótce zainfekowana zostanie cała szkoła :)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 37