Dzisiaj jest środa, 08 Kwi 2020
Znajdujesz sie w:     Home
Bieg Niepodległosći 2019 PDF Drukuj Email

Wraz z organizatorami zapraszamy do udziału w biegu "4. Nocna Mila Niepodległości" w dniu 11.11.2019r. organizowanym przez Fundację "Ruchu Solidarności Rodzin" we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie, Oddziałem Lubelskim IPN oraz Lubelską Solidarnością pod patronatem honorowym między innymi Ministra Sportu i Turystyki, Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego i Prezydenta miasta Lublina. Uroczysta zbiórka uczestników Plac Litewski godz. 16:30. Dystans biegu to 1609m (mila lądowa). Formuła biegu umożliwia przeprowadzenie zawodów ze startu wspólnego dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal niepodległości. Najliczniejsza reprezentacja szkolna otrzyma wyjątkowy puchar niepodległości.

Więcej informacji na stronie Fundacjii "Ruchu Solidarności Rodzin".

Regulamin i zapisy tylko drogą elektroniczną na stronie www.solidarnoscrodzin.pl, Obowiązuje limit zawodników.

 
Zagrożenia dotyczące e-papierosów PDF Drukuj Email

Materiał opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny
przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej

Warszawa, 7 października 2019 r.

 

Informacja

na temat potencjalnych zagrożeń związanych
ze stosowaniem elektronicznych papierosów

 

Na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia publicznego, tzw. elektroniczne papierosy (e-papierosy). Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany pozwalają ukryć nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący młodzież przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

Więcej…
 
Strażnik ruchu drogowego od 1 września 2019 PDF Drukuj Email

Informujemy, że od dnia 1 września 2019r.

STRAŻNIK RUCHU DROGOWEGO
pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45-15.45

zapewniając bezpieczne przejście przez jezdnię przy szkole uczniom naszej szkoły oraz innych pobliskich szkół.

W przypadku pozostałych godzin apelujemy do Rodziców o zapewnienie uczniom bezpiecznego dojścia do szkoły oraz powrotu do domu.

 
IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia PDF Drukuj Email

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Miło nam jest poinformować, że rozdano 485 kuponów z przykładami tabliczki mnożenia o różnym stopniu trudności oraz wydano ok. 370 odznak eksperta tabliczki mnożenia. Cieszy fakt, że kilkanaście odznak zdobyli nauczyciele, uczący różnych przedmiotów w naszej szkole :)
Dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia za rok :) Zdjęcia w GALERII >>>

Koordynatorzy:
Patrycja Dziedzic, Kinga Adamkiewicz, Elżbieta Nakonieczna

 
I Wojewódzki Turniej o Puchar Bohaterów Września 1939 roku PDF Drukuj Email

W piątek 27.09.2019 r. na obiektach sportowych Areny Lublin odbył się I Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej o Puchar Bohaterów Września 1939 roku.

Na turnieju naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Andrzejewski Paweł , Jach Kuba, Jach Oskar, Joachimowicz Patryk, Konieczko Jakub, Kubień Mateusz, Porzyczka Jan, Sawicki Damian. Pomimo zaangażowania i walki zajmując trzecie miejsce w grupie nie awansowaliśmy do fazy pucharowej. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za włożony wysiłek, który dobrze rokuje na przyszłość.

Imprezie towarzyszył V Festyn Bezpieczna Szkoła - Bezpieczna Lubelszczyzna. Na wszystkich uczestników czekały pokazy służb mundurowych i ratowniczych, przejażdżki konne, degustacja zdrowej żywności i dmuchany plac zabaw. Tu nie zabrakło również naszych uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w zabawach i atrakcjach dostępnych na tej imprezie. GALERIA >>>

 
Zawody o Laur Lubelskiego Koziołka PDF Drukuj Email

Za nami kolejna runda "koziołka". 21.09 łupem naszych uczniów padło aż pięć medali:

Sara Bukowska - 50m st. grzbietowym
Lena Wilczek - 50m st. dowolnym
Patryk Joachimowicz - 100m st. grzbietowym
Patryk Joachimowicz - 100m st. zmiennym
Zuzanna Pastuszuk - 50m st. grzbietowym.
Pozostałym brakowało bardzo niewiele.
W imieniu zawodników i trenerów dziękujemy wszystkim tym, którzy trzymali za nas kciuki.

Zdjęcia w GALERII >>>

 
Kodujemy! PDF Drukuj Email

W klasie 0a przygodę z kodowaniem rozpoczęliśmy serią ćwiczeń przygotowawczych takich jak rozpoznawanie kierunków czy segregowanie według podanych cech i umownych znaków. Zbudowaliśmy kilka wież z kolorowych kubeczków, a na macie kubeczki posłużyły do zabawy w sudoku i do ułożenia obrazków na podstawie instrukcji słownej. Poznaliśmy też małe inteligentne roboty zwane ozobotami. Rysowaliśmy i planowaliśmy im trasy za pomocą kolorowych mazaków i specjalnych kodów na dużych kartkach papieru. Układaliśmy też puzzle z komendami by ozoboty poruszały się zgodnie z naszym życzeniem. Świetnie się cały czas bawiliśmy, a przy tym wiele już nauczyliśmy. Okazuje się, że jesteśmy też bardzo kreatywni, a przecież to dopiero początek....Zdjęcia w GALERII >>>

 
LFN PDF Drukuj Email

Ten tajemniczy (nie dla każdego tajemniczy!) skrót znają od lat dzieci i nauczyciele z naszej szkoły. Od lat we wrześniu opuszczamy mury szkoły i udajemy się na wykłady, ćwiczenia, warsztaty do wyższych uczelni i instytutów Lublina. Klasa 3b w ubiegłym tygodniu dwukrotnie odwiedziła Uniwersytet Medyczny. Najpierw uczniowie byli na wykładzie "Zwierzęta w laboratorium", gdzie ku zdumieniu wykładowcy i opiekunów wykazały się ogromną wiedzą na temat zwierząt. Kolejne zajęcia odbyły się w laboratorium Katedry i Zakładu Chemii Medycznej UM, gdzie pod bacznym okiem pracowników naukowych, w tym szefa Katedry, prywatnie tatusia Hani, wykonywały doświadczenia. Co konkretnie mogły doświadczać dzieci w laboratorium? Zaczęły od malowania po mleku, suchym lodem barwiły ciecze, rozpuszczały cukierki (tu na własne oczy przekonały się jak i czym barwione są słodycze!), nadmuchiwały baloniki dwutlenkiem węgla, obserwowały chemiczne jojo i produkowały pastę słoniową. I to robiła tylko klasa 3b. A w zajęciach LFN brało udział kilkanaście klas! Dziękujemy tacie Bartka z 4a, tacie Hani z 3b i wszystkim rodzicom, którzy jako opiekunowie umożliwili dzieciom uczestniczenie w lekcjach prowadzonych na żywo. Zdjęcia w GALERII >>>

 
Bezpieczna droga do przedszkola PDF Drukuj Email

Korowód z udziałem oddziałów przedszkolnych 0 „a” i 0 „b”

W dniu 20.09.2019r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 „a” i 0 „b” wraz z paniami zostali zaproszeni przez gospodarzy Przedszkola nr 50 w Lublinie do wzięcia udziału w happeningu: „Bezpieczna droga do przedszkola”. Przy eskorcie Policji i Straży  Miejskiej, ulicami Kalinowszczyzny, dzieci pomaszerowały w „Odblaskowym Korowodzie”. Celem przemarszu, było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się drogami osiedlowymi. Następnie dzieci miały okazję uczestniczyć w rozmieszczonych na terenie gospodarzy punktach edukacyjnych "Jestem bezpieczny". Dzieci mogły obejrzeć i wsiąść do radiowozu policji, straży miejskiej, czy obserwować punkt udzielania pierwszej pomocy. Były również zabawy ruchowe, w których dzieci chętnie brały udział. Zdjęcia w GALERII >>>

 
Pływające Przedszkolaki 2019/2020 PDF Drukuj Email

Rusza kolejna VIII edycja „Lubelskich Pływających Przedszkolaków” bezpłatnego programu nauki pływania dla 6 latków z lubelskich przedszkoli.
Pierwszeństwo w zakwalifikowaniu do udziału w programie ma:
1) dziecko z rodziny wspieranej przez MOPR,
2) dziecko rodziców samotnie je wychowujących,
3) dziecko matki lub ojca, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, bądź całkowitą niezdolność do pracy, bądź niezdolność do samodzielnej egzystencji,
4) dziecko z rodziny wielodzietnej,
5) dziecko z potrzebami psychoruchowymi.
Organizatorem programu jest  Miasto Lublin, udostępniające bezpłatnie krytą pływalnię przy Szkole Podstawowej Nr 23 im. Olimpijczyków Polskich na zajęcia oraz Uczniowski Klub Sportowy Szkoła Pływania 23 Lublin, którego trenerzy bezpłatnie prowadzą zajęcia. W tej edycji objętych nauką pływania będzie 50 dzieci, które otrzymają wyprawki od sponsora programu Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie. Na bazie dzieci uczęszczających na zajęcia utworzony zostanie oddział sportowy z pływania w klasie I Szkoły Podstawowej Nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie.

 
Harmonogram zebrań i konsultacji w roku szkolnym 2019/2020 PDF Drukuj Email

Harmonogram zebrań i konsultacji wychowawców z rodzicami na rok szkolny 2019/2020 dostępny jest pod adresem:

http://sp23.lublin.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=59&Itemid=64

 
2 września 2019 r. PDF Drukuj Email

W dniu dzisiejszym 4 i pół miliona uczniów w Polsce rozpoczęło rok szkolny 2019/2020. W naszej szkole dzwonek po raz pierwszy po wakacjach zabrzmiał dla 721 uczniów i 50 zerówkowiczów. 96 uczniów rozpoczęło karierę szkolną w klasach pierwszych. Bohaterkami dzisiejszego dnia były jednak trzy zaproszone Panie: Hanna Dąbrowska, Zofia Dolecka i Krystyna Owczarz. Wszystkie łączy historia życia- II wojna światowa przerwała Ich dopiero rozpoczęte dzieciństwo. Z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej w całym kraju trwa akcja "Przerwany marsz" w ramach której do szkół zapraszani są Ci, którym nie było dane 1 września 1939 zasiąść w szkolnych ławkach. W imieniu weteranek o swoim dzieciństwie w czasie wojny opowiedziała pani Krystyna, była nauczycielka. Krótka część artystyczna i wystąpienie pani wicedyrektor Renaty Kwiatosz zakończyły uroczystość. Z życzeniami "Szczęśliwego nowego roku szkolnego" uczniowie udali się do domów korzystać z ostatnich chwil swobody. Zapraszamy do GALERII >>>

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 42