Dzisiaj jest poniedziałek, 23 Lip 2018
Znajdujesz sie w:     Home
Igrzyska Dzieci w pływaniu PDF Drukuj Email

W środę na pływalni H2O w Lublinie odbył się finał Igrzysk Dzieci w pływaniu. Są to zawody, w których swoje reprezentacje wystawiają szkoły podstawowe z całego miasta. Nasi zawodnicy reprezentujący SP23 pokazali się w nich z bardzo dobrej strony wielokrotnie zajmując miejsca na podium. Ale po kolei. Zaczęło się od sztafet na nietypowym dystansie 6x25 st. dowolnym. Na pierwszy ogień poszły dziewczęta i wywalczyły DRUGIE miejsce, po nich wystartowali chłopcy. Spisali się jeszcze lepiej, nie dając szans rywalom bezapelacyjnie wygrywając tę konkurencję. Potem przyszedł czas na wyścigi indywidualne na dystansie 50m. I tu znowu nasi zawodnicy odgrywali jedne z głównych ról. W stylu motylkowym drugie miejsce zajęła Otylia Kościołek. W klasycznym pierwsze miejsca zajmowali: Zuzanna Kowalska i Igor Hiżewski. Styl grzbietowy to wygrana Piotra Tomaszewskiego oraz trzecie miejsca Weroniki Łuszczew i Macieja Śledzia. Wreszcie w st. dowolnym drugie miejsce zajął Stanisław Pranagal, a trzecie Kacper Pałyska. Nie można jednak zapomnieć o pozostałych naszych zawodnikach, którym do podium brakowało naprawdę niewiele. Miłą informacją jest to, że obie nasze sztafety oraz wymienieni wcześniej medaliści wystartują w Finale Województwa, który 7 grudnia odbędzie się na pływalni Aqua w Lublinie.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ >>>

 
V Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Rugby TAG PDF Drukuj Email

II miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Szkół Podstawowych w Rugby Tag

W lubelskiej hali MOSiR 23 listopada 2017 r. odbyły się V Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Rugby Tag, będące jednocześnie półfinałami Szkolnej Ligi Rugby Tag. W turnieju udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Reprezentowali nas uczniowie klas IV, którzy uzyskali awans z Mistrzostw Lublina.
Reprezentacja szkoły wystąpiła w składzie:
Wiktor Dec, Dawid Adamczyk, Jakub Górny, Martyna Zakrzewska, Weronika Płóciennik, Mikołaj Hanczarek, Mateusz Rybicki, Igor sztorc, (wszyscy uczniowie klasy IVc) oraz Jakub Konieczko IVa.

Wyniki gier:
SP Chrobry Lublin – SP 23 Lublin    6:7
SP Białki Dolne - SP 23 Lublin        3:11
SP Tomaszowice – SP 23 Lublin        3:5
SP 23 Lublin – SP Łuszczów        0:3
Wszystkim gratulujemy dobrej postawy sportowej i walki oraz życzymy sukcesów w dalszych turniejach.
Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ >>>
Opiekun: Paweł Janowski

 
Mistrzostwa Województwa Lubelskiego PDF Drukuj Email

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego dzieci 10-⁠11 lat w pływaniu.


Uczniowie naszej szkoły, trenujący w klasach profilowanych, wracają z czterema medalami z Mistrzostw Województwa Dzieci 10-⁠11 lat, które odbyły się w Kraśniku. Ten najcenniejszy wywalczył Przemysław Pietroń w wyścigu na dystansie 50m st. motylkowym. Srebro zdobyła Weronika Łuszczew płynąc 100m st. grzbietowym, dwa brązowe dorzucili: ponownie Weronika (200m zmiennym) oraz Staś Pranagal (100m st. dowolnym).


Gratulacje należą się jednak wszystkim naszym młodym zawodnikom, a szczególnie tym którzy poprawili swoje "życiówki", a tych nie brakowało!!!

Zapraszamy do GALERII >>>

 
Bezpiecznie z PZMotem PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
piątek, 17 listopada 2017 07:33

15 listopada klasy drugie rozpoczęły cykl spotkań pt. " Bezpieczni z PZMotem". Panie Marta Jurek i Monika Krysa rozmawiały z dzieciakami o bezpieczeństwie. Dzieci rozwiązywały zagadki, kolorowały znaki drogowe, uczyły się je rozpoznawać. Uczyły się także, jak postępować w przypadkach zagrożenia życia ludzkiego ćwicząc na fantomie Januszu. Po zajęciach otrzymały upominki ufundowane przez PZMot. Oczywiście były to odblaskowe opaski i inne gadżety związane z bezpieczeństwem. Podobne spotkania odbędą się w klasach pierwszych i drugich. Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w naszej GALERII

Poprawiony: piątek, 17 listopada 2017 07:52
 
Bezpieczeństwo w internecie PDF Drukuj Email

Dnia 8 listopada do naszej szkoły zaprosiliśmy  gościa. Pan Bartłomiej Duda, informatyk, przybliżył klasie 3 d i 3 f oraz wychowawcom Agnieszce Walczak i Kamili Sokołowskiej, zasady bezpiecznego korzystania z komputera w sieci internetowej. Okazało się, że dzieci były bardzo zainteresowane tematem. Zasady bezpiecznego poruszania się po cyber przestrzeni wcale nie są łatwe. Niestety młodzi użytkownicy często nie zdają sobie sprawy, jak dużo niebezpieczeństw czai się na nich w sieci. Mali mistrzowie klawiatury zadawali mnóstwo pytań - na które cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał  Pan Bartłomiej. Ciekawe filmy animowane, przedstawiające trudności jakie mogą napotkać użytkownicy portali, dodatkowo uatrakcyjniły spotkanie.  Na koniec wszyscy uczestnicy dostali dyplomy uznania za pomyślne ukończenie szkolenia z zakresu "Bezpiecznie w internecie". Bardzo cieszymy się z tego spotkania i liczymy na dalszą współpracę:)

Zapraszamy do GALERII >>>

 
Narodowe Święto Niepodległości PDF Drukuj Email

9 listopada wszyscy uczniowie mieli okazję spotkać się w sali gimnastycznej na szczególnej uroczystości z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. W przedstawieniu przygotowanym  przez dzieciaki z 2a wystąpili tata z synem, czyli Rafał Radziwiłko z 2a i jego tata, znany nam już z ubiegłego roku ułan. Rozmawiali o tym, w jaki sposób zniknęła z map na 123 lata, jak nasi przodkowie walczyli o wolność, jak ją odzyskaliśmy. Ojciec i syn występowali w mundurach z tamtej epoki. Cała rozmowa przeplatana była wierszami i pieśniami legionowymi w wykonaniu chóru szkolnego i drugoklasistów.

O dzieciach i młodzieży różnie się teraz mówi, że rozwydrzeni, że nie potrafią się zachować. Nic bardziej mylnego. W czwartek nasi uczniowie dowiedli, że potrafią z godnością wykonać hymn Polski, oddać cześć sztandarowi szkoły i w skupieniu wysłuchać żywej lekcji historii. Zdjęcia z uroczystości znajdują się w GALERII

 
Zakwalifikowani do programu Pływające Przedszkolaki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor SP23   

Szanowni Państwo, zainteresowani programem Pływające Przedszkolaki!

Lista zakwalifikowanych na podstawie podań znajduje się do wglądu u wychowawców oddziałów zerowych i w sekretariacie szkoły.

Proszę o wypełnienie stosownych dokumentów w terminie do czwartku  16 listopada i złożenie w sekretariacie szkoły tj.: formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenie rodziców /prawnych opiekunów/- do pobrania u wychowawców oddziałów zerowych.

W przypadku zwolnienia miejsc, zakwalifikowani zostaną kolejni uczniowie z listy rezerwowej, spełniający kryteria.

 
Harcerskie Ognisko Niepodległości w Lublinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor SP23   

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Lubelski we współpracy z Miastem Lublin, Lubelskim Urzędem Wojewódzkim, Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie

 

serdecznie zaprasza
harcerzy, młodzież szkolną, mieszkańców Lublina i Lubelszczyznyna harcerskie Ognisko Niepodległości, które zostanie rozpalone na Błoniach pod Zamkiem Lubelskim

Więcej…
 
Oferta wynajmu w SP23 pływalni i sal lekcyjnych - 2017/2018 PDF Drukuj Email

I. Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość wynajmu obiektów sportowych:

- dużej sali gimnastycznej (25x10) w nast. terminach:

Wtorek – 18:15-20:45

Czwartek - 18:15-20:45

Sobota – 13:00-18:00

- małej sali gimnastycznej (16x12) w nast. terminach:

Poniedziałek – 16:30-20:30

Wtorek – 16:30-20:30

Środa – 16:30-20:30

Czwartek – 18:00-20:00

Piątek – 18:00-20:00

- krytej pływalni w nast. terminach:

Wtorek – 20:20-21:05

Sobota – 16:45-17:30

Niedziela – 15:05-15:50, 17:35-18:20

Bliższe informacje pod nr tel. 81 444 44 08 w.30

 

II. SP 23 w Lublinie ma do zaoferowania możliwość wynajęcia również sal lekcyjnych i korytarzy.

Jeżeli szukasz miejsca, gdzie chciałbyś zorganizować: kurs, szkolenia, zajęcia, napisz do naszej Pani Kierownik.

Kontakt: Elżbieta Stępniewska, Tel. 81 444 44 08 w. 29

 

Więcej…
 
41. EDYCJA ZAWODÓW "LAUR LUBELSKIEGO KOZIOŁKA" PDF Drukuj Email
czwartek, 02 listopada 2017 11:42