Dzisiaj jest środa, 21 Lis 2018
Znajdujesz sie w:     Home
3 maja 2018 PDF Drukuj Email

28 maja odbyła się uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 maja. Przygotowali ją uczniowie z klasy 1c ( wych. Małgorzata Małecka). Akademię prowadzili Olga Włosek i Mikołaj Bednarz- uczniowie klasy 5 c. Artyści recytowali wiersze, śpiewali patriotyczne piosenki. Marysia Radzikowska ( kl. 5c) przy akompaniamencie p. Darka Kwiatkowskiego zaśpiewała piosenkę  "Żeby Polska była Polską". Dekorację przygotowały panie Ula Pawłowska i Iza Szkoda. W tle przewijała się prezentacja multimedialna ( p. Małgorzata Kowalik) na temat minionych wydarzeń. M. Małecka Zapraszamy do naszej GALERII

 
Biegowa Triada Niepodległości PDF Drukuj Email

W imieniu NSZZ Solidarność zachęcamy do udziału w 26 Biegu Solidarności "Lubelski Lipiec 1980" oraz 8 Rodzinnym Rajdzie Rowerowym.

8 Rodzinny Rajd Rowerowy - odbędzie się w niedzielę, 20 maja 2018 r. o godzinie 12.00, zbiórka na Placu Łokietka. Organizatorzy do udziału zapraszają całe rodziny. Uczestnicy do wyboru mają trzy trasy o długości 9 km, 19 km lub 29 km. Na godzinę 13:00 zaplanowano festyn rodzinny w Ośrodku MOSiR „Słoneczny Wrotków”.

26 Bieg Solidarności - odbędzie się 2 czerwca 2018 r. Jest pierwszą częścią Biegowej Triady Niepodległości w skład której wchodzą: 3.Mila Pamięci Ofiar komunizmu (15 wrzesień) i Nocna Mila Niepodległości (11 listopad).

Biegi młodzieżowe podzielone zostały na następujące kategorie: szkoły podstawowe klasy 4-5, szkoły podstawowe klasy 6-7, szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne. Zapisy możliwe są za pośrednictwem strony internetowej www.solidarnosc.org.pl/lublin Dla przedszkolaków i uczniów klas I-III zaplanowano biegi dziecięce w Parku Ludowym i sztafetę rodzinną z bocianem. Zapisy w dniu zawodów od godziny 9:30.

Każdy uczestnik biegu otrzyma specjalną koszulkę niepodległości w barwach narodowych i medal 26.Biegu Solidarności. Dla najlepszych 5 zawodników każdej kategorii przewidziane są także atrakcyjne nagrody.

 
Konkursy Ogólnpolskie 2018 PDF Drukuj Email

W czwartek 26 kwietnia 2018r. tradycyjnie w dniu Święta Naszej Szkoły odbyła się gala podsumowująca konkursy i wręczenie nagród laureatom VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Papież Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu” oraz VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata” organizowanych przez naszą szkołę. Honorowy patronat nad konkursami objęli: Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski , Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego, Krzysztof Żuk - Prezydent Miasta Lublin, Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty oraz Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Na konkursy nadesłano 720! prac plastycznych z 33 szkół z 9 województw: mazowieckiego, podkarpackiego, wielkopolskiego, pomorskiego, małopolskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego, opolskiego, lubelskiego.
Współorganizatorem konkursu był Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, który powołał profesjonalną komisję konkursową. Jak powiedziała jedna z Pań oceniająca nadesłane prace ,,nagrodzone prace były na najwyższym poziomie artystycznym, zachwycały emocjami, barwami, ekspresyjnością, które u młodych artystów wypływały prosto z serca i duszy”. Wernisaż wystawy nagrodzonych prac plastycznych zachwycił wszystkich gości. Uroczystość uświetniły występy klasy III c oraz pokaz szkolnych gimnastyczek. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym młodym artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
W holu głównym szkoły możecie obejrzeć wszystkie nagrodzone prace. Znajdziecie je także w naszej GALERII

 
Ogólnopolski Konkurs Jezyka Angielskiego "FOX" PDF Drukuj Email

Informujemy, że w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX spektakularny sukces odniosła uczennica klasy 6a Ewelina Olech z wynikiem bardzo dobrym, a Karolina Dżaman z klasy 7c kolejny rok z rzędu uplasowała się na liście zwycięzców, tym razem z wynikiem dobrym. Poniżej fragment listy rankingowej. Konkurs zastał objęty patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

 
Konkurs recytatorski 2018 PDF Drukuj Email
26 kwietnia odbył się szkolny konkurs recytatorski. Wzięło w nim udział 22 uczniów z klas 1-3. Komisja w składzie: Małgorzata Możdżeń (przewodnicząca), Urszula Spaczyńska i Małgorzata Jankowska nagrodziła 5 uczniów i wyróżniła 3. Nagrody otrzymali: Marcel Nasalski - kl. 3a, Zuzanna Nowak - kl. 3b, Małgorzata Stalka - kl. 3d, Helena Jędrzejewska - kl. 1b, Julia Raczkowska - kl. 1c. Wyróżnieni zostali: Wiktor Szymański - kl. 1b, Anastazja Wiater - kl. 3a, Joanna Szymaniak - kl. 3c. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie będą reprezentować szkołę w 51. Wojewódzkim Turnieju Poezji Dziecięcej organizowanym przez MDK "Pod Akacją" i 37. Małym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez DDK "Czechów". Organizatorzy konkursu: Dorota Żuchnik, Lidia Stępniewska, Małgorzata Bałanda. Zapraszamy do galerii
 
Świeto Szkoły 2018 PDF Drukuj Email

26 kwietnia jak co roku obchodziliśmy Święto naszej Szkoły. Nie było w tym dniu lekcji, ale za to było co niemiara. I wszystkie sportowe jak na szkołę imienia Olimpijczyków Polskich przystało. Przede wszystkim odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu. Dzieciaki od klas pierwszych po siódme rywalizowały na stosownych do wieku dystansach. Poza pływalnią uczniowie brali udział w Mistrzostwach Szkoły w tenisie stołowym, piłce nożnej i zbijaku przez siatkę. Najlepsi sportowcy ( Mistrzowie szkoły!) w poszczególnych dyscyplinach nagrodzeni zostali medalami, pucharami, brawami i uściskiem dłoni dyrektorów. Chodzą słuchy, że już rozpoczęły się treningi do kolejnych mistrzostw! Uczestników sportowych zmagań można obejrzeć w GALERII

 
Bezpieczni i zdrowi PDF Drukuj Email