Dzisiaj jest niedziela, 20 Sty 2019
Znajdujesz sie w:     Home
Dyplom uznania PDF Drukuj Email

 
Życzenia od Prezydenta m. Lublin PDF Drukuj Email

Życzenia  przekazane przez:

Prezydenta Miasta Lublin p. Krzysztofa Żuka,

Zastępcę Prezydenta p. Mariusza Banacha

oraz

Dyrektora WOiW UM Lublin p. Ewę Dukiewicz-Sprawkę z okazji zakończenia roku szkolnego.

Pełna treść listu >>>

 
Biblioteka w pigułce czyli czytelnicze propozycje na lato PDF Drukuj Email

Polecamy, czyli książki na wakacje.

Dla najmłodszych; „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

Skarpetki mają swoje drugie życie, nieodgadnione są więc losy tych sztuk, które uciekły z pralki. Przeczytaj, co się może z nimi dziać, a na pewno inaczej spojrzysz na każdą , nawet najbardziej spraną skarpetkę…

Więcej przygód skarpetek znajdziesz w książce: „Nowe przygody dziesięciu skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”.

Dla nieco starszych : Wielka wyprawa Ciumków” .

Rodzina Ciumków planuje wakacje. Problem polega na tym, że nie wszyscy jednakowo entuzjastycznie odnoszą się do pomysłu Wielkiej Rowerowej Wyprawy. Jak poradzi sobie z tym sympatyczna i kreatywna rodzina ?

Przeczytaj też inne części: „Co tam u Ciumków”, „Warszawa. Spacery z Ciumkami” „Ciumkowe historie”,czy „Ciumkowie w szkocką kratę”

Dla najstarszych: Najmądrzejszy jest ten, który wie, czego nie wie, czyli „Świat Zofii”. Czy podróż 15-letniej Zofii przez światy znanych filozofów pozwoli znaleźć odpowiedzi na pytania: „Kim jesteś?” i „Skąd wziął się świat?”. A może ile światów tyle odpowiedzi?

Jeśli zainteresuje Cię filozofia, zajrzyj też do ”Bajek Filozoficznych” Piquemala lub „Filozofowie dla dzieci” Sophie Boizard.

 

Więcej…
 
VIII Edycja "Góra Grosza" PDF Drukuj Email

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Grono Pedagogiczne, Rodzice, Uczniowie i Przedszkolaki!

W imieniu Towarzystwa Nasz Dom a przede wszystkim w imieniu naszych podopiecznych, bardzo dziękujemy za udział i Waszą ofiarność podczas 18 edycji Góry Grosza. Tegoroczna Akcja po raz kolejny potwierdziła, że zawsze możemy liczyć na bezinteresowną chęć pomocy drugim opartą na Waszej wyjątkowej empatii i wrażliwości na potrzeby dzieci i młodzieży, które z różnych przyczyn nie wychowują się w swoich rodzinach biologicznych.
W tym roku prawie 10 tysięcy szkół i przedszkoli, cztery razy tyle nauczycieli, niezliczona ilość uczniów i przedszkolaków oraz ich rodziców, a także sympatyków naszej akcji, usypywało z nami Górę Grosza, która nadal jest podliczana, a na dzień 7 maja br. jej stan wynosi już 2 414 405,24 złotych. Ostateczny wynik Akcji podamy po dokładnym przeliczeniu wszystkich monet przez Pocztę Polską.

Pełna treść podziękowań >>>

 
Wycieczka oddziałów przedszkolnych PDF Drukuj Email

W dniu 14.06.2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych: 0 „a”  i 0 „b” wybrały się wraz z paniami na wycieczkę do miejscowości Serniki, w której znajduje się Gospodarstwo Agroturystyczne "Ranczo Arka". Dzieci miały okazję obejrzeć na wycieczce mini zoo, a w nim zobaczyć m.in.: konie, renifery, kangury, górskie bydło szkockie, lamy, muflony, kozy, króliki,  świnki wietnamskie, strusie afrykańskie, oraz wiele innych. Kolejną atrakcją dla przedszkolaków była przejażdżka kolejką wąskotorową, zamek dmuchaniec, karuzela, trampolina, zabawa piłeczkami, plac zabaw. Kilkugodzinną wizytę na  Ranczu zakończyliśmy zabawą przy ognisku połączoną z pieczeniem kiełbasek. Fotorelacja – Małgorzata Bałanda. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 
Podsumowanie osiągnięć 2017/2018 PDF Drukuj Email

Dyrektor oraz Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie serdecznie zapraszają Rodziców oraz Uczniów, którzy w b.r. szkolnym osiągnęli sukcesy w konkursach przedmiotowych, artystycznych (uwzględniamy I, II, III miejsca, tytuł laureata oraz wyróżnienia w konkursach ogólnopolskich, wojewódzkich i powiatowych) i zawodach sportowych na uroczyste spotkanie w środę 20 czerwca 2018 o godz.16.00 w sali gimnastycznej.

 

 
Znowu Festyn! PDF Drukuj Email

12 czerwca na szkolnym boisku odbyły się Igrzyska Kalinowszczyzny. Kolejne już Igrzyska, na które zapraszamy dzieci z pobliskich przedszkoli i szkół. Pogoda była taka, jaką  zamówiliśmy. Piękna! Na maszt została wciągnięta flaga olimpijska, zapalony został znicz, zawodniczka i pani sędzia złożyły przysięgę olimpijską. Pan dyrektor powitał licznie zgromadzonych gości. Tym razem zaszczycili nas swoją obecnością: Przemysław Czarnek- Wojewoda Lubelski, Mariusz Banach - zastępca Prezydenta Miasta Lublin, Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty, Michał Szyba- Uczestnik Igrzysk Olimpijskich RIO 2016, medalista Mistrzostw Świata, Marta Wcisło- Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Lublin, Adam Osiński-Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Kalinowszczyzna, Andrzej Zięba- Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Kalinowszczyzna, Bartosz Margul, Marcin Nowak- Radni Rady M. Lublin, Wioletta Wziątek- Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych U.M.Lubin, Brygida Boruch, Aldona Mołojec, Aneta Mikołajewska - przedstawicielki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Adam Skowronek- członek Zarządu Rady Dzielnicy Kalinowszczyzna, Jan Puchala- animator, społecznik, Wioletta Kowalik - Dyrektor Przedszkola nr 13, Andrzej Sar- Przewodniczący Rady Rodziców, Blanka Kutnik- Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców. Po słowach pana dyrektora Kamila Dąbrowskiego " Igrzyska uważam za otwarte"- rozpoczęły się zmagania sportowe. Nie przeszkodziła w nich nawet nagła zmiana pogody, po prostu przenieśliśmy się do sali gimnastycznej. Równolegle z zawodami na boisku odbywał się Festyn "Zdrowe pokolenia bez nałogów". Dmuchańce, trampoliny i różne urządzenia bardziej przypominające szkolenie astronautów niż zabawy dla dzieci, cieszyły się nieustającym powodzeniem. Tegoroczne Igrzyska zakończyły się sukcesem naszej szkoły. Festyn, sukcesem organizatora, UKS Ruch. Zdjęcia z tych wydarzeń można obejrzeć w GALERII

 
Rowerowa klasa PDF Drukuj Email

Już od dawna dzieci i rodzice z klasy 2a przygotowywali się do dorocznego rajdu rowerowego. Było czyszczenie i smarowanie rowerów, przymierzanie kasków, sprawdzanie, czy te z ubiegłego roku jeszcze pasują. 6 czerwca 2018 r. na zbiórce przed szkołą zameldowało się 23 rowerzystów mniejszych i 12 całkiem już dużych. Ścieżką rowerową nad Bystrzycą pojechaliśmy na Zalew Zemborzycki. Trzeba uczciwie przyznać, że pokonaliśmy ten dystans niemal dwukrotnie szybciej niż w klasie pierwszej. Pierwszy punkt wyprawy wypadł na wielkim placu zabaw nad Zalewem. Gdy już przestały cieszyć ( zmęczenie materiału!) atrakcje na placu, udaliśmy się na lekcję przyrody do kącika edukacyjnego Nadleśnictwa Świdnik. Lekcje o lesie poprowadzili ... rodzice! Bardzo zasłużone szóstki dla uczniów posypały się jak z rękawa. Przyznam, że rodzice byli zaskoczeni wiedzą swoich pociech. Kolejny punkt programu to Park Linowy. Nie rozumiem dlaczego, po linach chodziły tylko dzieci! Rodzice, trenujcie, bo w przyszłym roku znowu będzie wstyd! Zakończenie rajdu dziwnym trafem wypadło ponownie na pewnej działce na wyspie RODOS, czyli w Rodzinnych Ogrodach Działkowych Ogrodzonych Siatką. Po wielu kilogramach grilowanej kiełbaski, truskawek i lodów bez narzekania na bolące nogi wróciliśmy do szkoły. I zaczynamy trenować do kolejnego rajdu. Może pani skusi się już we wrześniu? Zdjęcia z rajdu znajdują się w GALERII >>>

 
"Dobry Start" PDF Drukuj Email

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start". Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start" to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

Poniżej przedstawiamy Państwu Rodzicom ulotki i plakaty informacyjne dotyczące tego programu. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Ministerstwa www.mrpips.gov.pl/DobryStart

Dobry Start ulotka >>>

 
Poloneza... PDF Drukuj Email

Poloneza czas zacząć…

I zaczęliśmy, zgodnie z wytycznymi Biura Rekordów dnia 08.06.2018r. o godzinie 11:00, na szkolnym boisku zabrzmiała dobrze nam znana muzyka Wojciecha Kilara – „Polonez” z filmu „Pan Tadeusz” reżyserii Andrzeja Wajdy.

Wielogodzinny trud treningów dwudziestu czterech par: czterdziestu ośmiu uczennic i uczniów z klas IV- VII, przygotowywanych pod kierunkiem nauczycieli pani Berty Belniak i pana Przemysława Wieczorka, został zwieńczony przepięknym pokazem tańca z ciekawą, bogatą choreografią. Eleganckie stroje, wysoki poziom umiejętności, gracja ruchów, dostojność i szyk wykonanego tańca urzekły oceniających nas fachowym okiem specjalistów: panią Iwonę Karpińską – Spasówkę (pełniącą rolę stewarda) i pana Piotra Bałabuszka (pełniącego rolę świadka wydarzenia) a zarazem zawodowego sędziego tańca, który skomplementował nas słowami: „Piękno i siła w prostocie. Dawno nie widziałem tak równo wykonanego przez dzieci i młodzież poloneza.”                                                                                                                                           A było kogo podziwiać. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania, co najlepiej odzwierciedlały łzy wzruszenia w oczach mam obserwujących wydarzenie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji tej pięknej inicjatywy. Berta Belniak,  Przemysław Wieczorek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej GALERII

 
Wyjście do Straży Pożarnej PDF Drukuj Email

W dniu 7.06.2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0 „a” wybrały się wraz z paniami na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie (Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 4 w Lublinie, przy ul. Węglarza). Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z trudną pracą strażaka, a także obejrzeć co kryje się dokładnie w wozie strażackim. Była to bardzo ciekawa lekcja, dzieci utrwaliły sobie także numery ratunkowe 998 i 112, oraz poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa. Atrakcją była również możliwość obsługi węża gaśniczego. Opiekun Małgorzata Bałanda. Zapraszamy do obejrzenia galerii >>>.

 
Patriotyczna Majówka PDF Drukuj Email

Konkurs fotograficzny "Patriotyczna Majówka" został rozstrzygnięty. Jury w składzie: Barbara Niewiadomska, Izabela Szkoda i Mariusz Kimak (fotograf) przyznało I miejsce pracy pt. "Patriotyczny deser", autor Michał Gładosz z klasy 5a, II miejsce pracy pt. "Czas na Niepodległą", autorka Wiola Mróz, klasa 5a, III miejsce pracy Uli Kutnik, klasa 4c. Jury wyróżniło prace Szymona Żmijskiego z klasy 6c, Igora Kozaka z klasy 4a i Szymona Kutnika z klasy 3c. Wystawę wszystkich patriotycznych fotografii można obejrzeć w holu głównym szkoły.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 31