Dzisiaj jest poniedziałek, 18 Mar 2019
Znajdujesz sie w:     Home
Klasa 2c w ławach radnych PDF Drukuj Email
Już wkrótce, 21 października, w Lublinie odbędą się wybory. Z tej okazji klasa 2c wraz z wychowawczynią Małgorzatą Małecką odwiedziła Lubelski Ratusz.
Nasi uczniowie dowiedzieli się m.in. ilu w Lublinie mamy radnych (31), jakimi sprawami zajmują się i jak wyglądają obrady rady. O tym opowiedzieli im radni: Jadwiga Mach i Zbigniew Jurkowski.
Na koniec nasi uczniowie zasiedli w.... ławach radnych na sali Rady Miasta, a także na miejscach przeznaczonych podczas obrad dla przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady. Nie mogło zabraknąć oczywiście wspólnego zdjęcia. Zapraszamy do galerii >>>
 
Nasi uczniowie na zaczytanych ławkach PDF Drukuj Email
Klasa 2c wraz z wychowawczynią Małgorzatą Małecką wzięła udział w akcji "Zaczytane ławki", która przez dwa tygodnie gościła w Lublinie. Oryginalne, bajecznie kolorowe ławki w kształcie otwartych ksiąg można było spotkać w SKENDE Shopping. Zaczytane ławki to niezwykła inicjatywa, która przypomina, dlaczego książki są tak ważne – mówił do naszych uczniów Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE Shopping. – Dzięki tym bajecznie kolorowym, nietypowym ławkom możemy pokazać, jak znaczącą rolę w naszym życiu codziennym pełni kultura i sztuka - podkreślił pan dyrektor.
Nasi uczniowie włączyli się także do akcji #siedzeiczytam, Was też do tego zachęcamy!
 
Światowy Dzień Zwierząt 2018 PDF Drukuj Email

W tym roku w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt zbieraliśmy karmę dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Z klas młodszych najwięcej karmy zebrały 2a, 3a, 2b, klas starszych 5c, 4c, 6a.  Pobiliśmy rekord i zebraliśmy razem 475kg karmy oraz 7 worków kocy i zabawek. Pan Dyrektor Kamil Dąbrowski w imieniu społeczności szkolnej przekazał zebrane artykuły na rzecz schroniska.  W nagrodę uczniowie klas starszych wzięli udział w dniu otwartym. Niespodzianek dla naszych uczniów było wiele: spotkanie z egzotycznymi zwierzętami, pokazy ratownictwa, spotkanie z mistrzem świata w karate Danielem Iwankiem, gry i zabawy oraz  zwiedzanie schroniska. W czasie  naszej wizyty schronisko odwiedził Pan Prezydent Miasta Krzysztof Żuk  i zachęcał uczestników spotkania do adopcji zwierząt. W klasach młodszych i świetlicy szkolnej  zorganizowany został konkurs plastyczny pod tytułem „ Mali przyjaciele zwierząt”. Autorzy najciekawszych prac otrzymali nagrody ufundowane przez schronisko. 
Dyrektor szkoły oraz organizatorzy – nauczyciele przyrodnicy składają wszystkim serdeczne podziękowanie za zaangażowanie i pomoc przy  przeprowadzeniu akcji na terenie szkoły.
Zdjęcia w galerii >>>

 
Na planie filmowym "Wojennych Dziewczyn" PDF Drukuj Email
Klasa 2c wraz z wychowawczynią Małgorzatą Małecką wybrała się we wtorek na plan filmowy serialu "Wojenne dziewczyny", który kręcony jest w Lublinie. Nasi uczniowie od "kuchni" mogli poznać, jak powstaje ten niezwykle popularny serial telewizyjny.

O grze aktorskiej naszym uczniom opowiedziała między innymi jedna z głównych bohaterek Marta Mazurek, serialowa Irena Szczęsna. Niezwykle sympatyczna aktorka zapozowała także do pamiątkowych zdjęć z każdym z naszych uczniów. Nie mogło zabraknąć również sesji z planu zdjęciowego m.in. ze statystami występującymi w filmie.   Zapraszamy do galerii zdjęć >>>

 
Spotkanie z mistrzyniami PDF Drukuj Email
Uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią Małgorzatą Małecką spotkali się z mistrzyniami lekkiej atletyki, zawodniczkami AZS UMCS Lublin: złotą medalistką ostatnich mistrzostw Europy w pchnięciu kulą Pauliną Gubą, ubiegłoroczną brązową medalistką mistrzostw świata w rzucie młotem Malwiną Kopron oraz finalistką ME i mistrzynią Polski, Karoliną Kołeczek. Mistrzynie opowiedziały naszym uczniom o drodze na podium ME i MŚ, a także zachęciły do uprawiania lekkiej atletyki. Na zakończenie spotkania nie mogło zabraknąć oczywiście pamiątkowego zdjęcia, na którym znalazł się także.... wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk, którego kilka chwil wcześniej odwiedziły znakomite sportsmenki.
 
Lekcja doradztwa zawodowego PDF Drukuj Email

W ubiegłym tygodniu w ramach realizacji programu Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego, odwiedziła nas mama Dominika - ucznia kl. 3 b, która pracuje w Pracowni Rentgenowskiej. Pani Aneta jest  specjalistką  z zakresu radiologii i diagnostyki elektromedycznej.
W czasie wykładu wzbogaconego prezentacją multimedialną uczniowie poznali badania obrazowe, metody i techniki radiologiczne. Ta niezwykła lekcja z pewnością przybliżyła młodym słuchaczom ten bardzo ciekawy zawód.
Dziękujemy Pani Aneto!
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii >>>

 
101 i jeszcze jeden dzień PDF Drukuj Email

Taką rocznicę należało godnie uczcić. I tak właśnie zrobiliśmy. 6 października, w sobotę szkoła była życzliwie otwarta dla tych, którzy ją ukończyli, którzy tu pracowali i obecnie pracuję. W skrócie: w sobotę odbył się I Zjazd Absolwentów naszej szkoły. Żadne słowa nie oddadzą atmosfery tego spotkania. Śmiech, łzy, uściski, okrzyki radości i wspomnienia. Tych było najwięcej. W części oficjalnej pan dyrektor Kamil Dąbrowski powitał gości: byłych uczniów, byłych dyrektorów i wicedyrektorów szkoły, byłych nauczycieli i pracowników oraz przybyłych na naszą uroczystość przedstawicieli władz. Pokazaliśmy Im w krótkim programie artystycznym występ zespołu tańca  ludowego, chóru i gimnastyczek artystycznych. Szkolny kronikarz odczytał zgromadzonym historię szkoły. Mogliśmy ją także zobaczyć na ekranach w sali gimnastycznej i w holu szkoły. W korytarzach szkolnych można było obejrzeć wystawę 101- lecia, kroniki i pamiątki sprzed lat. Można było zajrzeć w każdy kąt szkoły, porozmawiać ze swoimi belframi i zjeść kawał pysznego okolicznościowego tortu. I jeszcze zrobiliśmy coś, co pozwoli cieszyć oczy przez kolejne 101 lat! Wspólną fotografię i mnóstwo, mnóstwo zdjęć. Zajrzyjcie do galerii, a przekonacie się, że warto było ten dzień spędzić razem z nami. Zainteresowanych informujemy, że myślimy już o kolejnym Zjeździe! Zdjęcia w galerii >>>

 
Doświadczenia agrofizyczne PDF Drukuj Email

W dniu 21.09.2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 „a” i 0 „b” wybrały się wraz z paniami na warsztaty w ramach „festiwalu nauki”  pt: „ Agrofizyczni szaleni naukowcy, czyli proste doświadczenia agrofizyczne”. Podczas tych warsztatów, dzieci poznały w prosty i zrozumiały sposób jak reagują ze sobą różne materie. Każdy z uczestników brał udział w doświadczeniu z pomocą pań. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. >>>

 
Dokuczacze PDF Drukuj Email

Znamy ich wszyscy. Są wszędzie, ale nikt nie rozumie po co. I mało kto wie, jak z nimi postępować. W szkole odbywają się zajęcia dla wszystkich uczniów p.t. "Bądź kumplem" prowadzone przez panie z Wydziału Prewencji Straży Miejskiej, które rozmawiając z dziećmi, tłumaczą, dlaczego warto być kumplem. Na zakończenie spotkania uczniowie samodzielnie zwracają się w zabawnej układance do "dokuczaczy", w jaki sposób powinni zmienić się. Jak najprościej? Bądź miły, uśmiechnij się!

Zapraszamy do galerii >>>

 
Ślubujemy PDF Drukuj Email

27 września w sali gimnastycznej pierwszaki w towarzystwie rodziców, dziadków i nauczycieli szkoły złożyły ślubowanie. Oczywiście najpierw musiały wykazać, że są już gotowe wkroczyć do społeczności uczniowskiej. Zebrani w sali wysłuchali więc wierszy i piosenek. Dzieciaki zdały na 6! Na sztandar szkoły ślubowały być dobrymi uczniami, Polakami, rzetelnie wykonywać swoje obowiązki. Wielkim ołówkiem zostały pasowane na uczniów.Tego dnia otrzymały swoje pierwsze dokumenty- legitymacje szkolne. A potem już tylko sesja fotograficzna- takie chwile warte są utrwalenia. I chciałoby się powiedzieć bohaterom tego dnia w odpowiedzi na ich piosenkę, że trudno być uczniem. Dacie radę!

Zapraszamy do galerii >>>

 
Jeszcze tylko 10 miesięcy PDF Drukuj Email

3 września siedmiuset dwóch uczniów, siedemdziesięciu pięciu nauczycieli i czterdziestu sześciu pracowników obsługi rozpoczęło rok szkolny 2018/2019. Uroczyście w sali gimnastycznej zostały powitanie pierwszaki- wierszem, piosenką i dobrym słowem Pana Dyrektora. Po uroczystości udały się  z wychowawczyniami do swoich sal i tak rozpoczęły karierę szkolną. Pozostali po krótkich spotkaniach z wychowawcami kontynuowali wakacje. Niestety tylko jeden dzień.  Ale bądźmy dobrej myśli - to tylko 10 miesięcy!

Zapraszamy do galerii >>>

 
Rekordowy Polonez PDF Drukuj Email

Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

Szczegółowe informacje: https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=9434

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 34