Dzisiaj jest środa, 21 Lis 2018
Znajdujesz sie w:     Home
Międzyszkolny Konkurs Matematyczny PDF Drukuj Email

„Matematyka z Piątką”

20 marca 2018 r. o godz. 11.30 na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych „Matematyka z Piątką”.

Konkurs objęty jest honorowymi patronatami: Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Patronatem Prezydenta Miasta Lublin.

Do konkursu przystąpiło łącznie 325 uczniów z 26 szkół podstawowych województwa lubelskiego. Do finału zakwalifikowało się 50 uczniów z 19 szkół. Udział wzięło 49 uczniów.

Tegoroczna edycja wyłoniła 34 laureatów z 16 szkół podstawowych, w tym 8 uczniów z wynikiem celującym oraz 26 uczniów z wynikiem bardzo dobrym.

LISTA LAUREATÓW

Uroczystość podsumowania konkursu odbędzie się 10 maja 2018 r. o godz. 14.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 5.

Uczeń naszej szkoły Szymon Gorgol kl. 6d jest laureatem, Jasiński Karol i Kociubowska Aleksandra finalistami (przygotowała Irena Surmacz)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)!

 

 

 

 
Rowerowy Maj PDF Drukuj Email

Kampania „Rowerowa Wiosna” 2018

Zasady kampanii są proste, a zabawa trwa pełen miesiąc. Chętni uczniowie, którzy przyjadą do szkoły w maju na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub na rolkach otrzymują dwie naklejki. Jedną z nich przyklejają do swojego rowerowego dzienniczka, a drugą na klasowy plakat Rowerowej Wiosny. Jest to zdrowa rywalizacja. Każdy kto zbierze 15 naklejek zdobywa nagrodę gwarantowaną. Najbardziej rowerowa klasa w naszej szkole, otrzyma atrakcyjną grupową nagrodę, ufundowaną przez partnerów kampanii.

Główne cele:

 • Zachęcenie dzieci i młodzieży do jazdy rowerem oraz regularnego dojeżdżania nim do szkoły, w tym, jako dawka codziennego ruchu poprawiająca zdrowie i zwiększająca odporność na choroby;
 • Nauka bezpiecznych zachowań na drodze poprzez regularne poruszanie się na rowerze i ćwiczenie umiejętności jazdy;
 • Kształtowanie postaw ekologicznych, rozumienie roli i znaczenia roweru, jako przyjaznego dla otoczenia środka transportu;

Termin Kampanii to miesiąc maj, w dniach od 7 do 30 maja (18 dni szkolnych).

17 czerwca – ogłoszenie wyników i uroczyste zakończenie Kampanii.

22 czerwca – rozdanie nagród w szkole.

Akcja kierowana jest do uczniów klas 4 -7 oraz pracowników szkoły.

Dodatkowe informacje na stronie internetowej http://loverowy.lublin.eu/

W naszej szkole koordynacją zajmują się: pani Anna Głowacka i pani Agnieszka Walczak

 

 
Terminy realizacji projektu Umiem pływać PDF Drukuj Email

 
Informacje z Centrum Bajki PDF Drukuj Email

Miło nam poinformować, że Gabrysia Kapek ucz. kl. 3a została członkiem Dziecięcej Rady Programowej
w Centrum Bajki w Pacanowie.


Na Facebooku Gabrysia udzieliła swojego pierwszego wywiadu. Poniżej link:

https://www.facebook.com/EuropejskieCentrumBajki/videos/1743130812419806/

Poniżej umieszczamy informacje ze strony Centrum Bajki...

Więcej…
 
Wyniki XXII Konkursu Piosenki Angielskiej PDF Drukuj Email

 

1 marca w szkole odbył sie XXII Konkurs Piosenki Angielskiej. Wystąpiło 12 wykonawców wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Jak na konkurs z tradycjami przystało, poziom był bardzo wysoki i bardzo wyrównany. Usłyszeliśmy najnowsze hity rozgłosni radiowych oraz nigdy niestarzejące sie przeboje. Królował Ed Sheeran. Aż sześcioro wykonawców interpretowało jego utwory. Wygrała Kinga Grabowska wykonując piosenkę "I see fire"...Eda Sheerana. Stałym bywalcem konkursu jest Dawid Geworgjan, który w tym roku zajął II miejsce z piosenką "Perfect"...Eda Sheerana. Trzecie miejsce zajęła Ala Borys z klasy trzeciej. Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć >>>

 
Tu spełniamy marzenia PDF Drukuj Email

27 lutego otworzyliśmy drzwi szkoły naszym przyszłym uczniom. W sali gimnastycznej ciepłymi słowami powitał Ich pan dyrektor Kamil Dąbrowski. Goście obejrzeli przedstawienie p.t. "Szewczyk Dratewka" w wykonaniu uczniów klasy 3a i 3 b. Reżyserkami wspaniałego spektaklu były panie Lidia Stępniewska i Dorota Żuchnik. Podobny zachwyt wzbudził występ czterdziestu pięciu gimnastyczek przygotowanych przez panią Bertę Belniak i Marię Soję. Mama występującej Ali z 2 a powiedziała: Tak spełniają się marzenia. Dwa lata temu moja córka po występie gimnastyczek  w dniu otwartych drzwi westchnęła: ja też bym tak chciała!  Po występach goście zwiedzali szkołę. Ba, nie tylko zwiedzali, ale mogli jej również doświadczyć. Samorząd Uczniowski i nauczyciele przygotowali w salach lekcyjnych warsztaty fizyczne, chemiczne, plastyczne. Dzieci programowały roboty, lepiły, układały origami, ćwiczyły w sali gimnastycznej. Rodzice mieli okazję porozmawiania z dyrektorami szkoły i nauczycielami. Tego dnia do późna dyżurowała pani sekretarka udzielając rodzicom odpowiedzi na pytania: kiedy i jak zapisać dziecko do szkoły. Tych, których przekonaliśmy, że to właśnie nasza szkoła jest najlepsza, zapraszamy we wrześniu. Do zobaczenia! Zdjęcia z tego szczególnego wydarzenia znajdują się w GALERII

 
Najlepsi z najlepszych PDF Drukuj Email

W piątek 23 lutego podsumowaliśmy I półrocze. Uczniowie z najwyższą średnią ocen i wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem zostali wyróżnieni dyplomami. Dyplomy otrzymali również ci, którzy nie opuścili ani jednej godziny w ciągu 5 miesięcy. I wcale nie było ich tak mało! Jak co roku uczniowie wybierali Koleżankę lub Kolegę z klasą. Ci, którzy zasłużyli na największe zaufanie swoich rówieśników, także otrzymali dyplomy. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego. Podsumowanie I półrocza przygotował Samorząd Uczniowski, któremu pomogła pani Ula Pawłowska - opiekunka SU i pani Barbara Niewiadomska.

Drodzy uczniowie, do zobaczenia w czerwcu w kolejce po dyplomy. Oby ta kolejka była stale dłuższa!

Zapraszamy do GALERII zdjęć: klasy 1-3 i klasy 4-7

 
Inne spojrzenie na język niemiecki PDF Drukuj Email

26 stycznia grupa uczniów z klasy 7c pod opieką p. Anny Kulik brała udział w warsztatach z języka niemieckiego na UMCS w ramach "Spotkań z lingwistyką". Można było poczuć atmosferę uniwersytecką w samym środku sesji egzaminacyjnej. Spotkanie dotyczyło spojrzenia na polskie i niemieckie graffiti i przeniosło naukę niemieckiego w szkolnej ławie w inny wymiar:). To było bardzo ciekawe doświadczenie. A.Kulik

Zdjęcia w galerii >>>

 
Niech żyje bal! PDF Drukuj Email

16 stycznia od rana do wieczora cała szkoła rozbrzmiewała muzyką. Korytarz drugiego piętra zamieniliśmy na salę balową, a pana Darka Kwiatkowskiego- nauczyciela muzyki, na orkiestrę. Bo to każdemu znany w szkole i poza nią Człowiek Orkiestra. W rytm muzyki różnych pokoleń, na parkiecie ( no dobra, na płytkach ceramicznych) pojawiały się różne postacie: wróżki, bałwanki, Indianie, kowboje, obcy z innych galaktyk, bohaterowie i superbohaterowie, księżniczki. Nad wszystkimi oprócz wychowawczyń i rodziców czuwały służby mundurowe. Widziałam na własne oczy policjantki i policjantów, przedstawicieli wojska, oraz niezidentyfikowane, ale uzbrojone obiekty. Gdy szkołę opuścili ostatni przebierańcy, sala balowa zamieniła się w dyskotekę. Wszyscy bawili się świetnie, a następnego dnia bardzo punktualnie podjęli naukę. Zaczęło się odliczanie dni do ferii. Zdjęcia z balu możecie obejrzeć w GALERII

 
XXII Konkurs Piosenki Angielskiej PDF Drukuj Email

Zbliżają się WALENTYNKI, a wraz z nimi czas śpiewania po angielsku na szkolnej scenie.

Przypominamy, że do udziału w XXII Konkursie Piosenki Angielskiej zapraszamy dzieci, które pięknie nauczą się na pamięć tekstu piosenki albo zaoferowanej przez nas, albo jak to było w poprzednich latach wybranej przez was samych. Jeśli zdecydujecie się na swój ulubiony utwór wówczas należy niezwłocznie, jeszcze przed feriami zimowymi (najpóźniej do 25 stycznia 2018 r) dostarczyć do organizatorów:

 • nagranie oryginalne
 • tekst
 • wersję karaoke
 • Pamiętajcie również o dopracowaniu układu choreograficznego.

  Na zgłoszenia oczekują nauczyciele języka angielskiego.

  Organizatorzy

   
  Jasełka PDF Drukuj Email

  Dzięki paniom katechetkom: Danucie Rutkowskiej i Marii Soi mogliśmy wspólnie przeżywać przygotowania do najpiękniejszych  polskich Świąt. 21 grudnia spotkaliśmy się w sali gimnastycznej na Jasełkach. Wielka grupa aktorów, reprezentantów wszystkich roczników, w pięknym przedstawieniu przypomniała nam wydarzenia sprzed tysięcy lat. Jak zwykle mogliśmy podziwiać wspaniałą scenografię, kostiumy i grę występujących dzieci. A potem wszyscy śpiewaliśmy kolędy. Wspomagał nas chór szkolny pana Darka Kwiatkowskiego. Ten wyjątkowy dzień w roku, jak żaden inny, uświadamia nam, że łączy nas wszystkich: uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców szczególna więź. Pamiętajmy o tym do kolejnego Bożego Narodzenia.

  Zapraszamy do GALERII >>>

   
  Igrzyska dzieci w drużynowym tenisie stołowym PDF Drukuj Email

  Igrzyska Dzieci w drużynowym tenisie stołowym – 1 miejsce

  W Gimnazjum nr 2 przy ul. Lwowskiej 2 odbył się drużynowy turniej tenisa stołowego w ramach Igrzysk Dzieci miasta Lublin. Bardzo dobrze spisali się uczniowie naszej szkoły, którzy pod opieką Pana Pawła Janowskiego zajęli 1 miejsce uzyskując tym samym awans na Mistrzostwa Województwa.

  Szkołę reprezentowali Michał Warda 7b oraz Tomasz Skrzypek 5d.  Wyniki poszczególnych spotkań:

  SP 23 – wolny los

  SP 3 – SP 23 0:3

  Rafałko – Skrzypek 0:2 (9:11, 9:11)

  Podsiadło – Warda 0:2 (5:11, 4:11)

  Rafałko/Podsiadło – Skrzypek/Warda 0:2 (5:11, 4:11)

  Więcej…
   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 8 z 29