Dzisiaj jest niedziela, 20 Sty 2019
Znajdujesz sie w:     Home
Festyn PDF Drukuj Email

Zbliża się koniec roku szkolnego, pogoda dopisuje, więc czas na Festyny! Pierwszy w tym sezonie odbył się w środę 30 maja na boiskach szkolnych. Organizatorami tej świetnej zabawy była nasza szkoła i UKS " Szkoła Pływania 23". Można było pomalować sobie twarz w różne wzory, puszczać ogromne bańki, zawrzeć znajomość z antyterrorystami, zjeżdżać z nadmuchanej  zjeżdżalni, dla odmiany popływać nie na treningu, a na boisku w wielkiej kuli, a nawet poboksować się bezkarnie z kolegą lub koleżanką! Atrakcji było mnóstwo, a wszystko to odbywało się w towarzystwie wyśmienitych gości. Bawili się z nami pani Marta Wcisło- Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Lublin, pani Bożenna Kozieł - Inspektor WOiW UM Lublin, pan Konrad Tarnowski -kierownik referatu ds. rozwiązywania problemów uzależnień Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UM Lublin, pani Wioletta Wziątek- kierownik, główny specjalista Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, pan Andrzej Zięba -Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Kalinowszczyzna i przedstawiciel WZZ Solidarność Oświata, pan Radosław Łukanowski - Komendant Komisariatu II Policji, pani Celina Stasiak- Prezes Okręgu Lubelskiego ZNP, pan Andrzej Sar- Przewodniczący Rady Rodziców naszej szkoły, pan Krzysztof Szulej- Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Orląt Lwowskich, pani Violetta Kowalik - Dyrektor Przedszkola nr 13. Nie zabrakło również Przyjaciela szkoły - pana Mariusza  Siembidy- Olimpijczyka, pływaka. To właśnie z jego rąk dzieci z zerówek otrzymały dyplomy ukończenia kursu pływania w ramach akcji "Lubelskie Pływające Przedszkolaki". Gratulacje przedszkolakom oraz życzenia sukcesów sportowych uczniom złożył gość honorowy Festynu, pan Krzysztof Żuk- Prezydent Miasta Lublin. Ku ogromnemu żalowi uczestników na tym Festyn zakończył się. Nie martwcie się jednak. Ponownie spotkamy się 12 czerwca! Zdjęcia z Festynu zamieszczone są  w GALERII.

 
Wizyta robocza PDF Drukuj Email

Przed dniem Mamy do klasy 2 a przyszły uczennice Zespołu Szkół Odzieżowo - Włókienniczych z nauczycielkami panią Grażyną A. (prywatnie mama Ali z 2a) i panią Moniką M. Cała wizyta utrzymana była w głębokiej tajemnicy przed Mamami, gdyż jej celem było wykonanie prezentów dla rodziców. I jak przystało na Szkołę Odzieżową- starsze (duuuużo starsze!) koleżanki, pomagały drugoklasistom wykonać koszulki z indywidualnymi nadrukami. Na koszulkach znalazły się ciepłe słowa, kwiatki, nawet nowe auta dla Taty i oczywiście serduszka, bo prace wykonane zostały z sercem! Dziękujemy Wam Koleżanki z sąsiedniej szkoły. Mamy nadzieję, że nasza współpraca dopiero się zaczęła. Zdjęcia z tej super wizyty możecie obejrzeć w GALERII

 
REKORD PDF Drukuj Email

POLONEZA CZAS ZACZĄĆ

Nasza szkoła w dniu 8.06.2018r. o godzinie 11:00, na terenie boisk szkolnych podejmie próbę ustanowienia Rekordu Polski w liczbie par jednocześnie tańczących poloneza. Na potrzeby tego rekordu przyjmuje się, że polonez to uroczysty, polski taniec ludowy, któremu towarzyszy gracja ruchów i posuwiste kroki. Poloneza wykonuje się w rytmie ¾. Czterdziesto ośmio osobowa grupa tańczących uczniów z klas IV-VII uczestniczy w zaawansowanych treningach pod kierunkiem pani Berty Belniak i pana Przemysława Wieczorka.

Wszystkich sympatyków tańca i zainteresowanych zapraszamy na to niecodzienne wydarzenie.

 

 
Magiczne Powietrze PDF Drukuj Email

Realizacja Projektu Edukacyjnego „Magiczne Powietrze” w nasze szkole.
W ostatnim czasie, szczególnie w okresie zimowym słyszeliśmy wiele  na temat  często pojawiającego się w polskich miastach smogu oraz o pogarszającym się stanie powietrza i szkodliwości występujących w nim zanieczyszczeń.
15 maja w nasze szkole odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego i wręczenie nagród. Na uroczystości gościliśmy przedstawicieli lokalnych  mediów oraz przedstawicielkę fundatora nagród Panią Kierownik Referatu ds Kampanii Ekologicznych i Ochrony Zwierząt Wydziału Ochrony Środowiska  Urzędu Miasta Lublin Panią Joannę Jaroszuk-Oniszko.
Klasy IV i V   miały za zadanie  wykonanie ilustracji do wiersza w dowolnej technice.
Przedstawiciele klas starszych wybierali jedno z proponowanych do realizacji zadań,
a efekty swojej pracy  przedstawili w formie plakatów oraz prezentacji multimedialnych.

Nauczyciele koordynujący realizację projektu: Eliza Czerniakowska,  Teresa Kuszyk, Bożenna Kraśnicka, Elżbieta Piskorska, Iwona Spasówka dokonali oceny efektów pracy uczestników na podstawie ustalonych kryteriów i postanowili  nagrodzić autorów   najlepszych  prac . Upominki ufundował Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin. Dziękujemy serdecznie za wsparcie. Wręczenia nagród dokonali Pani Kierownik Joanna Jaroszuk-Oniszko wraz z Panem Dyrektorem naszej szkoły Kamilem Dąbrowskim.
Najciekawsze prace przygotowały uczennice z klasy 4e: Olga Lipska, Ania Mendel, Martyna Skrzypiec, Aleksandra Tadewicz; z klasy 5d Amelka Jędrzejewska, Amelia Szych; z klasy 6c Urszula Dudkowska, Jga Lewandowska.
Z klas starszych najwyżej ocenione prace przygotowali : klasa 7b: Miłosz Szczotka, Kacper Banaszkiewicz i Sebastian Pyszyński,  Weronika Podkowińska, Daria Rybicka, Sandra Skórska, Wiktoria Butrymowicz, Małgosia Warda i Magdalena Poleszak; klasa 7c: Natalia  Szewczyk i Armina Martirosyan; klasa 7a: Paweł Kowalski i Jakub Grabowski.
Realizacja projektów edukacyjnych wchodzi na stałe do zadań realizowanych w nasze szkole. Dziękujemy uczniom  za udział w projekcie i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.
Koordynatorzy projektu.

 

 
List Minister Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email

List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców i Opiekunów Uczniów kl. VII

https://men.gov.pl/wp-content/uploads/2018/05/list-minister-edukacji-narodowej-do-rodzicow-i-opiekunow-uczniow-_2018.05.18.pdf

 
Czyste powietrze PDF Drukuj Email

17 maja najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego 0 b wraz z wychowawczyniami p. Hanią Manel i Małgorzatą Komstą podsumowali udział w Programie Przedszkolnej Edukacji Antynikotynowej, prezentując swoim starszym kolegom, nauczycielom i rodzicom inscenizację "Czyste powietrze wokół nas".

Mali aktorzy zachęcali do dbania o naszą planetę oraz informowali o szkodliwości i skutkach palenia tytoniu. W inscenizacji wystąpiły również Mamy prezentując wysoki pozom aktorski. Brawo Mamy- bardzo rzadko widzimy Was w tej roli!    M. Komsta

Zapraszamy do naszej GALERII

 
Rowerowa Wiosna PDF Drukuj Email

Miło nam poinformować, że Małgosia Stalka uczennica naszej szkoły wygrała w pierwszym konkursie "Rowerowej wiosny" na zdjęcie w drodze do szkoły. Gratulujemy Małgosi i zachęcamy innych do brania udziału w akcji. Atrakcyjne nagrody czekają :)

 
Konkurs Loverowy Lublin PDF Drukuj Email

Informujemy o cyklu konkursów z nagrodami w ramach kampanii "Rowerowa Wiosna", szczegóły na profilu Youtube Wik and Kuba: www.youtube.com/channel/UCC4i0FEz9zxF_4GlmAuyMYQ oraz na stronie: www.facebook.com/wikandkuba/ Konkurs trwa od 14 do 18 maja włącznie, w niedzielę 20 maja będzie ogłoszenie wyników. W następny poniedziałek – kolejna szansa zdobycia atrakcyjnych nagród dla osób, które biorą w nim udział, więc warto! Wszystkich uczniów klas 1-7 zapraszamy do udziału w tej akcji.

 
Zawodowy strzał w 10 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor SP23   

Lubelski Kurator Oświaty zaprasza do zapoznania się z informatorem po zawodach.
Link do artykułu znajduje się tutaj.

 
Święto Szkoły w "Nowym Tygodniu" PDF Drukuj Email