Dzisiaj jest czwartek, 17 Paź 2019
Znajdujesz sie w:     Home
Grosik na szczęście PDF Drukuj Email

Po zajęciach z ekonomii " Mieszko I, podatki, paragony" w klasie 3a przyszła kolej na bankowość. Wyzwanie podjęła pani Magda G. - służbowo pracownik banku, prywatnie mama Szymka. Na dzisiejszych zajęciach "Jak oszczędzać?", dzieci dyskutowały co jest potrzebą, a co zachcianką, jak na te zachcianki zaoszczędzić oraz jaka jest rola banku w oszczędzaniu. Tutaj przydały się obliczenia matematyczne, w którym banku najlepiej ulokować swoje oszczędności. Pod koniec lekcji każdy wykonał z papieru skarbonkę, a do niej otrzymał 1 grosz, ten na szczęście. Dziękujemy pani Magdo! I do zobaczenia za tydzień z wykładem "Jak wydawać?". Zdjęcia z dzisiejszych zajęć można obejrzeć w GALERII.

 
Wyróżnienie Marszałka Województwa Lubelskiego dla SP23 PDF Drukuj Email

 
Bawimy się zdrowo i pomagamy z radością! PDF Drukuj Email

Mikołaj w tym roku był wyjątkowo aktywny i zapracowany, przez co na sportowe spotkanie z naszymi uczniami dotarł w styczniu, zwykle bywał u nas w grudniu. Nie mniej fakt ten nie umniejszył wspaniałej, sportowej zabawie w duchu zasad fair play.
W dniach 16 i 17 stycznia 2019r. w sportowej rywalizacji brały udział reprezentacje klas IV - VI, wraz ze sztabem kibicujących koleżanek i kolegów, nauczycieli i rodziców. Emocji i owacji nie brakowało… Biegaliśmy, skakaliśmy, rzucaliśmy do celu i możesz nam pozazdrościć takiej wspaniałej atmosfery czytający Przyjacielu. Najważniejsze było to, że organizując tradycyjną dla nas sportową, mikołajkową zabawę nie zapomnieliśmy o potrzebujących dzieciach. W tym roku nasze „słodkie bilety wstępu” - słodycze, przekazaliśmy do Rodzinnych Domów Dziecka nr 1,2,3,4 w Lublinie. Mamy nadzieję, że chociaż troszeczkę osłodziliśmy życie innym dzieciom.

To był dobrze zagospodarowany i przeżyty czas. Zapraszamy do galerii >>>

 
Obserwacje PDF Drukuj Email

Dzisiaj w godzinach porannych na parterze naszej szkoły zaobserwowałam dziwne zjawisko. Na ławeczce siedziała uczennica klasy 6c i czytała KSIĄŻKĘ! Nie telefon, nie tablet, tylko książkę - wydanie papierowe! Mam nadzieję, że jest to zjawisko zakaźne i wkrótce zainfekowana zostanie cała szkoła :)

 
Podziękowanie dla Społeczności SP23 PDF Drukuj Email