Dzisiaj jest sobota, 24 Sie 2019
Znajdujesz sie w:     Home
Pielęgnowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia PDF Drukuj Email

IDĄ ŚWIĘTA... W dniu 11.12.2018r. klasy 4b i 4c odwiedziły Muzeum Wsi Lubelskiej i brały udział w zajęciach warsztatowych wykonywania ozdób choinkowych. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego rysu historycznego tradycji bożonarodzeniowych. Zajęcia odbywały się w scenerii wigilijnej z wykorzystaniem zabytkowych ozdób choinkowych zawieszanych rokrocznie przez kilkadziesiąt lat w domach kilku wybranych rodzin zamieszkałych w Lublinie. Na zajęciach w muzeum służą one jako wzory dla wykonania ozdób choinkowych przez uczniów. Połączenie prezentacji zabytku-rekwizytu i wiedzy o poszczególnych zabawkach choinkowych z samodzielną pracą dzieci prowadzi do ukazania np. bożonarodzeniowego drzewka jako scenerii świątecznych wydarzeń i tradycji umiejscowionej w konkretnej rodzinie. Poznawaliśmy specjalne znaczenie czasu przedświątecznego i tego jak ważny jest wkład pracy każdego domownika w budowaniu klimatu nadchodzących świąt. Podziwialiśmy zabawki wykonane z różnych materiałów. Wśród nich łańcuch z szyszek z modrzewia i orzechów laskowych (przyczepiane lakiem do nitki). Mikołaja z waty i kolorowego papieru, pawie oczka, dzwoneczki z koralików i bardzo ciekawe ozdoby z opłatka, witrażyki, werbenki, pajączki. Na koniec sami okazaliśmy się bardzo kreatywni i wykorzystując nasze umiejętności plastyczne wykonywaliśmy nasze małe arcydzieła. To była dla nas uczta estetyczna i prawdziwa lekcja historii. Gorąco polecamy wizytę w galerii zdjęć!

 
Konkurs Origami PDF Drukuj Email

Sukcesem zakończył się udział naszych uczennic  w III Wojewódzkim Międzyszkolnym Konkursie Origami „Moja przygoda z legendami polskimi”Julia Donica  zajęła  I miejsce w kategorii klas 4, a Amelia Biszczak zajęła I miejsce w kategorii klas 6. Prace zostały wykonane pod opieką  Małgorzaty Jankowskiej i Elżbiety Nakoniecznej. Na konkurs wpłynęło 148 prac z Lublina i województwa lubelskiego. Konkurencja była  duża, a więc sukces tym bardziej cenny.  Dziewczynkom gratulujemy wygranej. Zapraszamy do GALERII >>>

 
Mikołajki w Oddziale Przedszkolnym. PDF Drukuj Email

W dniu 6.12.2018r. do naszej szkoły zawitał długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Dzieci z oddziału przedszkolnego od samego rana wyczekiwały na jego wizytę. Gdy Mikołaj pojawił się w sali – zerówkowicze przywitały go piosenką. Następnie Święty Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom prezenty, które bardzo wszystkich ucieszyły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii >>>.

 

 
Zajęcia cyrkowe PDF Drukuj Email

To nie żarty!
W poniedziałek 03.12.2018r. uczniowie klas 4b, 4c i 5a: wzięli udział w niecodziennych warsztatach. Cyrku było co nie miara…
W programie zajęć znalazły się: nauka podstaw żonglerki jednym, dwoma i trzema przedmiotami o różnym stopniu trudności, począwszy od chustek, przez piłeczki, talerze rozkręcane oraz zabawy z użyciem flowerstick, diabolo, kendama. Dzięki różnorodności form i wykorzystywanych do ćwiczeń przyborów zajęcia były niesamowicie ciekawe a nawet emocjonujące, bo wcale nie jest łatwo utrzymać kręcący się talerz na delikatnym patyku, ale nam się to udało! Dowiedzieliśmy się, że np. żonglerka poprawia efektywność procesu uczenia się a udział w warsztatach przynosi szereg korzyści związanych ze sferą poznawczą: aktywizacją obu półkul mózgowych, rozwojem koordynacji wzrokowo-ruchowej, wzmocnieniem koncentracji i uwagi, był to też świetny trening motoryki małej i dużej.
Nie wszystkie sztuczki udawały się nam od pierwszego razu, uczyliśmy się przeżywania porażek i pokonywania trudności, ale przede wszystkim DOBRZE BAWILIŚMY SIĘ!
Naprawdę było warto wziąć udział w tym pouczającym cyrku.
Zapraszamy do GALERII >>>

 
SP23! PROFESJONALNE POKAZY GIMNASTYCZNE – TO MY! PDF Drukuj Email

Uczennice naszej szkoły z klas II- VIII uświetniały pokazami gimnastycznymi wydarzenia:

* 22.09.2018r. Otwarcie Parku Zawilcowa na Kalinowszczyźnie - Galeria >>>

* 06.10.2018r. Pierwszy Zjazd Absolwentów SP 23 - Galeria >>>

* 17.11.2018r. XVII Jesienny Turniej Szachowo - Warcabowy "Integrujemy się w rywalizacji sportowej" w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. - Galeria >>>

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galeriach.

Berta Belniak i Maria Soja

 
Konkurs czytelniczy PDF Drukuj Email

23 listopada laureaci Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego zorganizowanego przez ZS nr 12 w Lublinie odebrali nagrody. Był to nietypowy konkurs czytelniczy, bo bardziej sprawdzał wiedzę o Polsce, jej historii i współczesności, niż czytanie. Nasi trzecioklasiści poradzili sobie bardzo dobrze. Julka Skulimowska z 3b zajęła 2 miejsce ( pierwszego nie przyznano), a Magda Białek, Agatka Prokopiuk i Rafał Radziwiłko (wszyscy z 3a) zdobyli wyróżnienia. Konkurs zorganizowany był z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i wierzcie mi, nie był łatwy. Tym bardziej wielkie gratulacje dla jego uczestników! Zdjęcia z wręczenia nagród znajdują się w GALERII

 
Mieszko, podatki i paragony PDF Drukuj Email

Co mają wspólnego? Okazuje się, że bardzo dużo. Wytłumaczyła to uczniom klasy 3a pani Monika Jaskowiak. Prywatnie pani Monika pracuje jako mama Natalii i Mikołaja z naszej szkoły, służbowo - w Izbie Administracji Skarbowej. Może nie zajmuje się na co dzień Mieszkiem I, ale podatkami, owszem. I teraz już uczniowie 3a wiedzą, że podatki zbierano już za Mieszka I, że teraz również każdy z nas składa się na ogólne potrzeby czyli szkoły, drogi, leczenie czy kulturę. W zupełnie inny sposób niż za wspomnianego Mieszka I, ale cel jest bardzo podobny. Utrzymujemy nasze państwo. A zapytacie, skąd te paragony. Nie wiem jak wy, ale trzecioklasiści wiedzieli! Przecież na wycieczkach kupują lody i zawsze biorą paragony. To potwierdzenie zakupu i tego, że kupujemy je z uczciwego źródła. Czyli takiego, które odprowadza podatki do  skarbu państwa.

Pani Monika została nagrodzona oklaskami, oceniona przez uczniów na 6, a dzieci otrzymały upominki ufundowane przez Krajową Administrację Skarbową. Wykład został udokumentowany, a dowody rzeczowe w postaci fotografii można obejrzeć w GALERII

 
9 listopada godzina 11.11 PDF Drukuj Email

Dzisiaj o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie naszej szkoły odśpiewali pełną wersję hymnu narodowego w ramach "Rekordu dla Niepodległej". Część zrobiła to w salach lekcyjnych, część w czasie uroczystego apelu. I obojętne, gdzie był on wykonywany, uczniowie zasłużyli na najwyższą ocenę. A oceniali prawdziwi znawcy: pani Dyrektor Renata Kwiatosz i nauczyciel historii Grzegorz Kijewski, najwyraźniej wzruszony postawą uczniów. Podczas apelu uczniowie klasy 4f i 2c recytowali wiersze. Wysłuchaliśmy również pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego. Warte podkreślenia  jest to, że chórowi towarzyszyły głosy dzieci z widowni. Cieszyła również postawa uczniów: na widowni przeważały barwy narodowe, a sami uczniowie zachowywali się godnie, jak na tak ważne Święto przystało. Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w GALERII >>>.

 
Zwolnienie ucznia z zajęć PDF Drukuj Email

Wzór do pobrania: zwolnienie ucznia z zajęć >>>

 
Pocztówka z Lublina PDF Drukuj Email

W roku szkolnym 2018/2019 klasa 2b bierze udział w warsztatach muzycznych i plastycznych w ramach projektu edukacyjnego "Do trzech razy sztuka” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie. W październiku odbyły się pierwsze zajęcia z tego cyklu pod hasłem "Pocztówka z Lublina”. Zapraszamy do "Galerii zdjęć", aby obejrzeć uczniów w akcji.

 
Urodziny Kubusia Puchatka PDF Drukuj Email

14 października 1926 r. ukazała się pierwsza książka A. A. Milne’a opisująca przygody Kubusia Puchatka. W tym roku uroczy Miś skończył już 92 lata!!! I w dalszym ciągu nas zachwyca swoim niepowtarzalnym wdziękiem i dziecięcym urokiem. Z tej okazji klasa 2b została zaproszona na urodziny  Kubusia Puchatka do Miejskiej Biblioteki Publicznej - filia 11. Były życzenia dla Jubilata, zagadki i dużo zabawnych niespodzianek, również ,,małe Conieco’’. Zapraszamy do przeczytania cytatów i zerknięcia do "Galerii zdjęć" >>>.

Cytaty z książki "Kubuś Puchatek" - Alan Alexander Milne
"Sztuka dawania podarunku polega na tym, aby ofiarować coś, czego nie można kupić w żadnym sklepie".
"Wiesz, Prosiaczku… Miłość jest wtedy… Kiedy kogoś lubimy… za bardzo".
"Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ? Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje".
"Jeśli spadniesz na kogoś, nie wystarczy powiedzieć, że nie chciałeś. W końcu ten ktoś też wcale nie chciał, żebyś na niego spadał".
"Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić".

 
Dni Kariery PDF Drukuj Email

Klasy 8 i 7 wzięły udział w Dniach Kariery organizowanych przez Miejski Urząd Pracy i Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego. Uczniowie zapoznali się z ofertą szkół dotyczącą kształcenia zawodowego, uczestniczyli w różnych warsztatach - „Ciasteczkowe innowacje i wyroby z marcepana” , „Piekarska kreatywność dla każdego” oraz próbowali różnych specjałów prezentowanych przez szkoły kształcące w zawodzie piekarz/cukiernik.

Zapraszamy do galerii >>>

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 37