Dzisiaj jest poniedziałek, 18 Mar 2019
Znajdujesz sie w:     Home
Formularz zgłoszeniowy PDF Drukuj Email

ZAPRASZAMY DO WYPEŁNIENIA FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO NA I ZJAZD ABSOLWENTÓW SP23

szczegółowe informacje w formularzu

1. Link do wypełnienia formularza on-line:

https://docs.google.com/forms/d/1Om2P9q0ANd4iaX0GTTCPa0jxEATmvwcsgZfqc9Bwd_I/edit


2. Link do pobrania pliku, wydrukowania i ręcznego wypełnienia:

https://docs.google.com/document/d/1x-wWbdP31jcFhCOATHZDh3ivYDF0vIAYNvFHUqoRl70/edit?usp=sharing

lub

http://sp23.lublin.pl/images/pliki/formularz_sp23.pdf.

 
Pożegnanie PDF Drukuj Email

Słowo WAKACJE dla nauczycieli wcale nie oznacza czasu wolnego. Już 25 czerwca spotkaliśmy się na posiedzeniu Rady Pedagogicznej. Program obrad był obszerny, ale o jednym z punktów warto napisać. Po 37 latach pracy w naszej szkole jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej od września przechodzi na emeryturę pani Jola Grądkowska, a po 27 latach w SP23- pani Irena Surmacz, nauczycielka matematyki. Kwiaty, życzenia, łzy towarzyszyły uroczystości. Koleżanki, będzie nam Was brakowało! Mamy nadzieję, że nie zerwiecie z nami kontaktów! Od września odchodzą do innych szkół nasze dwie młodsze koleżanki: pani Ania Głowacka i Kamila Sokołowska. Wystawiamy Im wspaniałą cenzurkę i życzymy sukcesów!

 
To już jest koniec PDF Drukuj Email

Roku szkolnego, oczywiście. 22 czerwca w sali gimnastycznej pożegnaliśmy rok 2017/2018. Były ciepłe słowa, wiersze, piosenki. Były wyróżnienia najlepszych uczniów i aktywnych rodziców, były świadectwa z paskiem i bez pasków. A teraz są wakacje! Jak zakończyliśmy ten rok, możecie obejrzeć na fotografiach w GALERII

 
Życzenia dyrektora z okazji wakacji 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor SP23   

 

Z okazji zbliżających się wakacji wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz Pracownikom Szkoły Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich życzę, aby czas urlopów był pozytywnym ładowaniem energii, miłych wrażeń, bezpiecznych i zdrowych powrotów, i radosnego odpoczynku.

 

Łącząc wyrazy szacunku

Kamil Dąbrowski

Dyrektor

 

 
Najlepsi z najlepszych PDF Drukuj Email

20 czerwca, jak co roku o tej porze w sali gimnastycznej odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursów przedmiotowych, artystycznych i sportowych. Stu czterdziestu najlepszych uczniów w różnych dyscyplinach odebrało z rąk dyrekcji szkoły dyplomy i nagrody. Dyplomy otrzymali również rodzice - współtwórcy sukcesów uczniowskich. Dyrektor podziękował rodzicom za współpracę ale przede wszystkim za ich wkład w wychowanie, dobry przykład i motywowanie swoich dzieci. Wydawać by się mogło, że wręczenie tylu nagród będzie nudne. Nic bardziej mylnego! Po każdej dawce dobrych emocji, częstowani byliśmy świetnymi występami ... również laureatów. Wiersze recytowały najmłodsze laureatki konkursów recytatorskich i laureaci konkursów piosenki turystycznej i literackiej. Wystąpił Zespół Pieśni i Tańca z klasy 1a. Nie da się opisać wrażeń. Choćby dla tego koncertu warto było uczestniczyć we wczorajszej uroczystości. Ci, którzy tam byli zapamiętają to wydarzenie na długo, pozostałych zachęcamy do obejrzenia zdjęć w naszej GALERII.

 
Dyplom uznania PDF Drukuj Email

 
Życzenia od Prezydenta m. Lublin PDF Drukuj Email

Życzenia  przekazane przez:

Prezydenta Miasta Lublin p. Krzysztofa Żuka,

Zastępcę Prezydenta p. Mariusza Banacha

oraz

Dyrektora WOiW UM Lublin p. Ewę Dukiewicz-Sprawkę z okazji zakończenia roku szkolnego.

Pełna treść listu >>>

 
Biblioteka w pigułce czyli czytelnicze propozycje na lato PDF Drukuj Email

Polecamy, czyli książki na wakacje.

Dla najmłodszych; „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

Skarpetki mają swoje drugie życie, nieodgadnione są więc losy tych sztuk, które uciekły z pralki. Przeczytaj, co się może z nimi dziać, a na pewno inaczej spojrzysz na każdą , nawet najbardziej spraną skarpetkę…

Więcej przygód skarpetek znajdziesz w książce: „Nowe przygody dziesięciu skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”.

Dla nieco starszych : Wielka wyprawa Ciumków” .

Rodzina Ciumków planuje wakacje. Problem polega na tym, że nie wszyscy jednakowo entuzjastycznie odnoszą się do pomysłu Wielkiej Rowerowej Wyprawy. Jak poradzi sobie z tym sympatyczna i kreatywna rodzina ?

Przeczytaj też inne części: „Co tam u Ciumków”, „Warszawa. Spacery z Ciumkami” „Ciumkowe historie”,czy „Ciumkowie w szkocką kratę”

Dla najstarszych: Najmądrzejszy jest ten, który wie, czego nie wie, czyli „Świat Zofii”. Czy podróż 15-letniej Zofii przez światy znanych filozofów pozwoli znaleźć odpowiedzi na pytania: „Kim jesteś?” i „Skąd wziął się świat?”. A może ile światów tyle odpowiedzi?

Jeśli zainteresuje Cię filozofia, zajrzyj też do ”Bajek Filozoficznych” Piquemala lub „Filozofowie dla dzieci” Sophie Boizard.

 

Więcej…
 
VIII Edycja "Góra Grosza" PDF Drukuj Email

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Grono Pedagogiczne, Rodzice, Uczniowie i Przedszkolaki!

W imieniu Towarzystwa Nasz Dom a przede wszystkim w imieniu naszych podopiecznych, bardzo dziękujemy za udział i Waszą ofiarność podczas 18 edycji Góry Grosza. Tegoroczna Akcja po raz kolejny potwierdziła, że zawsze możemy liczyć na bezinteresowną chęć pomocy drugim opartą na Waszej wyjątkowej empatii i wrażliwości na potrzeby dzieci i młodzieży, które z różnych przyczyn nie wychowują się w swoich rodzinach biologicznych.
W tym roku prawie 10 tysięcy szkół i przedszkoli, cztery razy tyle nauczycieli, niezliczona ilość uczniów i przedszkolaków oraz ich rodziców, a także sympatyków naszej akcji, usypywało z nami Górę Grosza, która nadal jest podliczana, a na dzień 7 maja br. jej stan wynosi już 2 414 405,24 złotych. Ostateczny wynik Akcji podamy po dokładnym przeliczeniu wszystkich monet przez Pocztę Polską.

Pełna treść podziękowań >>>

 
Wycieczka oddziałów przedszkolnych PDF Drukuj Email

W dniu 14.06.2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych: 0 „a”  i 0 „b” wybrały się wraz z paniami na wycieczkę do miejscowości Serniki, w której znajduje się Gospodarstwo Agroturystyczne "Ranczo Arka". Dzieci miały okazję obejrzeć na wycieczce mini zoo, a w nim zobaczyć m.in.: konie, renifery, kangury, górskie bydło szkockie, lamy, muflony, kozy, króliki,  świnki wietnamskie, strusie afrykańskie, oraz wiele innych. Kolejną atrakcją dla przedszkolaków była przejażdżka kolejką wąskotorową, zamek dmuchaniec, karuzela, trampolina, zabawa piłeczkami, plac zabaw. Kilkugodzinną wizytę na  Ranczu zakończyliśmy zabawą przy ognisku połączoną z pieczeniem kiełbasek. Fotorelacja – Małgorzata Bałanda. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 
Podsumowanie osiągnięć 2017/2018 PDF Drukuj Email

Dyrektor oraz Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie serdecznie zapraszają Rodziców oraz Uczniów, którzy w b.r. szkolnym osiągnęli sukcesy w konkursach przedmiotowych, artystycznych (uwzględniamy I, II, III miejsca, tytuł laureata oraz wyróżnienia w konkursach ogólnopolskich, wojewódzkich i powiatowych) i zawodach sportowych na uroczyste spotkanie w środę 20 czerwca 2018 o godz.16.00 w sali gimnastycznej.

 

 
Znowu Festyn! PDF Drukuj Email

12 czerwca na szkolnym boisku odbyły się Igrzyska Kalinowszczyzny. Kolejne już Igrzyska, na które zapraszamy dzieci z pobliskich przedszkoli i szkół. Pogoda była taka, jaką  zamówiliśmy. Piękna! Na maszt została wciągnięta flaga olimpijska, zapalony został znicz, zawodniczka i pani sędzia złożyły przysięgę olimpijską. Pan dyrektor powitał licznie zgromadzonych gości. Tym razem zaszczycili nas swoją obecnością: Przemysław Czarnek- Wojewoda Lubelski, Mariusz Banach - zastępca Prezydenta Miasta Lublin, Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty, Michał Szyba- Uczestnik Igrzysk Olimpijskich RIO 2016, medalista Mistrzostw Świata, Marta Wcisło- Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Lublin, Adam Osiński-Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Kalinowszczyzna, Andrzej Zięba- Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Kalinowszczyzna, Bartosz Margul, Marcin Nowak- Radni Rady M. Lublin, Wioletta Wziątek- Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych U.M.Lubin, Brygida Boruch, Aldona Mołojec, Aneta Mikołajewska - przedstawicielki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Adam Skowronek- członek Zarządu Rady Dzielnicy Kalinowszczyzna, Jan Puchala- animator, społecznik, Wioletta Kowalik - Dyrektor Przedszkola nr 13, Andrzej Sar- Przewodniczący Rady Rodziców, Blanka Kutnik- Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców. Po słowach pana dyrektora Kamila Dąbrowskiego " Igrzyska uważam za otwarte"- rozpoczęły się zmagania sportowe. Nie przeszkodziła w nich nawet nagła zmiana pogody, po prostu przenieśliśmy się do sali gimnastycznej. Równolegle z zawodami na boisku odbywał się Festyn "Zdrowe pokolenia bez nałogów". Dmuchańce, trampoliny i różne urządzenia bardziej przypominające szkolenie astronautów niż zabawy dla dzieci, cieszyły się nieustającym powodzeniem. Tegoroczne Igrzyska zakończyły się sukcesem naszej szkoły. Festyn, sukcesem organizatora, UKS Ruch. Zdjęcia z tych wydarzeń można obejrzeć w GALERII

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 34