Dzisiaj jest czwartek, 17 Paź 2019
Znajdujesz sie w:     Home
Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna już 8 stycznia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor SP23   

 
Opłata za wyżywienie i pobyt w oddziale przedszkolnym od 1 stycznia 2019r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor SP23   

Szanowni Rodzice oddziałów przedszkolnych!

W związku ze zmianą zasad odpłatności za pobyt dzieci młodszych niż 6-letnie oraz za wyżywienie w przedszkolu, opłata będzie pobierana z dołu do 10 dnia każdego miesiąca. Po tym terminie będą naliczane odsetki ustawowe. Przykładowo, za styczeń 2019r. opłata zostanie naliczona na początku lutego 2019r., przekazana do Państwa wiadomości, zaś Państwo Rodzice wniosą opłatę do 10 lutego 2019r.- i tak samo w kolejnych następnych miesiącach.

Stawki pozostają bez zmian:

Wyżywienie 6,5 zł za każdy dzień pobytu każdego dziecka, 1 zł za każdą godzinę pobytu powyżej 5 godzin dla dzieci młodszych niż 6-letnie.

 

 
Opłata za styczeń 2019 - stołówka szkolna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor SP23   

Przypominamy, że zgodnie z przekazanymi Państwu zasadami odpłatność za miesiąc bieżący odbywa się najpóźniej do 10 dnia każdego miesiąca. Po tym terminie naliczane są odsetki ustawowe. Wpłat należy dokonywać na indywidualne konto, przekazane w momencie zapisu dziecka na wyżywienie.

Opłata za miesiąc styczeń - klas 1-8 - wynosi: 22 x 3,00 zł = 66zł.

Dziękujemy za terminowe wpłaty.

 
Kolędowanie PDF Drukuj Email

Ostatni dzień w szkole w 2018 roku zakończyliśmy wspólnym kolędowaniem. Śpiewali członkowie szkolnego chóru, śpiewali soliści, śpiewała cała szkoła. Wzruszały przedszkolaki i chór męski z ósmych klas ukryty w bramce (patrz zdjęcia). Kolędy, pastorałki w świątecznej scenografii połączyły kilka pokoleń społeczności szkolnej. A potem popłynęły życzenia, ciepłe słowa od Pani Dyrektor i Pana Dyrektora: Spokojnych, Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku! Zdjęcia, niestety bez dźwięku, możecie obejrzeć w GALERII

 
Kolędowanie - piątek 21 grudnia 2018 PDF Drukuj Email

 
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW PDF Drukuj Email

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do trzeciego etapu (wojewódzkiego) w konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019.

Konkurs polonistyczny
NATALIA SZEWCZYK - klasa 8c - opiekun Małgorzata Możdżeń

Konkurs matematyczny
JAN ZDYB - klasa 8a - opiekun Patrycja Dziedzic
G R A T U L U J E M Y !

 
Żywa lekcja historii - spotkanie z kombatantem PDF Drukuj Email

17 grudnia w naszej czytelni miało miejsce niezwykłe spotkanie. Uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w wyjątkowej, ,,żywej” lekcji historii. Niezwykłym gościem, który przyjął nasze zaproszenie i zaszczycił nas swoją obecnością był pan porucznik Jan Jabłoniec ps. ,,Fiat” – żołnierz Armii Krajowej walczący w oddziale Zdzisława Brońskiego ,,Uskoka’’ w 1944 r. Spotkanie w formie fantastycznego wywiadu poprowadził pan prof. Tomasz Panfil, historyk, Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Lublinie. Nasi uczniowie z zapartym tchem słuchali opowieści mającego ponad 90 lat kombatanta, które stanowią świadectwo prawdziwego patriotyzmu i poświęcenia Ojczyźnie. Spotkanie wywarło ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach. Przypomniało, że musimy być wdzięczni tym, którzy oddali swe życie za naszą wolność i pielęgnować pamięć o nich.

 
Pielęgnowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia PDF Drukuj Email

IDĄ ŚWIĘTA... W dniu 11.12.2018r. klasy 4b i 4c odwiedziły Muzeum Wsi Lubelskiej i brały udział w zajęciach warsztatowych wykonywania ozdób choinkowych. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego rysu historycznego tradycji bożonarodzeniowych. Zajęcia odbywały się w scenerii wigilijnej z wykorzystaniem zabytkowych ozdób choinkowych zawieszanych rokrocznie przez kilkadziesiąt lat w domach kilku wybranych rodzin zamieszkałych w Lublinie. Na zajęciach w muzeum służą one jako wzory dla wykonania ozdób choinkowych przez uczniów. Połączenie prezentacji zabytku-rekwizytu i wiedzy o poszczególnych zabawkach choinkowych z samodzielną pracą dzieci prowadzi do ukazania np. bożonarodzeniowego drzewka jako scenerii świątecznych wydarzeń i tradycji umiejscowionej w konkretnej rodzinie. Poznawaliśmy specjalne znaczenie czasu przedświątecznego i tego jak ważny jest wkład pracy każdego domownika w budowaniu klimatu nadchodzących świąt. Podziwialiśmy zabawki wykonane z różnych materiałów. Wśród nich łańcuch z szyszek z modrzewia i orzechów laskowych (przyczepiane lakiem do nitki). Mikołaja z waty i kolorowego papieru, pawie oczka, dzwoneczki z koralików i bardzo ciekawe ozdoby z opłatka, witrażyki, werbenki, pajączki. Na koniec sami okazaliśmy się bardzo kreatywni i wykorzystując nasze umiejętności plastyczne wykonywaliśmy nasze małe arcydzieła. To była dla nas uczta estetyczna i prawdziwa lekcja historii. Gorąco polecamy wizytę w galerii zdjęć!

 
Konkurs Origami PDF Drukuj Email

Sukcesem zakończył się udział naszych uczennic  w III Wojewódzkim Międzyszkolnym Konkursie Origami „Moja przygoda z legendami polskimi”Julia Donica  zajęła  I miejsce w kategorii klas 4, a Amelia Biszczak zajęła I miejsce w kategorii klas 6. Prace zostały wykonane pod opieką  Małgorzaty Jankowskiej i Elżbiety Nakoniecznej. Na konkurs wpłynęło 148 prac z Lublina i województwa lubelskiego. Konkurencja była  duża, a więc sukces tym bardziej cenny.  Dziewczynkom gratulujemy wygranej. Zapraszamy do GALERII >>>

 
Mikołajki w Oddziale Przedszkolnym. PDF Drukuj Email

W dniu 6.12.2018r. do naszej szkoły zawitał długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Dzieci z oddziału przedszkolnego od samego rana wyczekiwały na jego wizytę. Gdy Mikołaj pojawił się w sali – zerówkowicze przywitały go piosenką. Następnie Święty Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom prezenty, które bardzo wszystkich ucieszyły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii >>>.

 

 
Zajęcia cyrkowe PDF Drukuj Email

To nie żarty!
W poniedziałek 03.12.2018r. uczniowie klas 4b, 4c i 5a: wzięli udział w niecodziennych warsztatach. Cyrku było co nie miara…
W programie zajęć znalazły się: nauka podstaw żonglerki jednym, dwoma i trzema przedmiotami o różnym stopniu trudności, począwszy od chustek, przez piłeczki, talerze rozkręcane oraz zabawy z użyciem flowerstick, diabolo, kendama. Dzięki różnorodności form i wykorzystywanych do ćwiczeń przyborów zajęcia były niesamowicie ciekawe a nawet emocjonujące, bo wcale nie jest łatwo utrzymać kręcący się talerz na delikatnym patyku, ale nam się to udało! Dowiedzieliśmy się, że np. żonglerka poprawia efektywność procesu uczenia się a udział w warsztatach przynosi szereg korzyści związanych ze sferą poznawczą: aktywizacją obu półkul mózgowych, rozwojem koordynacji wzrokowo-ruchowej, wzmocnieniem koncentracji i uwagi, był to też świetny trening motoryki małej i dużej.
Nie wszystkie sztuczki udawały się nam od pierwszego razu, uczyliśmy się przeżywania porażek i pokonywania trudności, ale przede wszystkim DOBRZE BAWILIŚMY SIĘ!
Naprawdę było warto wziąć udział w tym pouczającym cyrku.
Zapraszamy do GALERII >>>

 
SP23! PROFESJONALNE POKAZY GIMNASTYCZNE – TO MY! PDF Drukuj Email

Uczennice naszej szkoły z klas II- VIII uświetniały pokazami gimnastycznymi wydarzenia:

* 22.09.2018r. Otwarcie Parku Zawilcowa na Kalinowszczyźnie - Galeria >>>

* 06.10.2018r. Pierwszy Zjazd Absolwentów SP 23 - Galeria >>>

* 17.11.2018r. XVII Jesienny Turniej Szachowo - Warcabowy "Integrujemy się w rywalizacji sportowej" w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. - Galeria >>>

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galeriach.

Berta Belniak i Maria Soja

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 39