Dzisiaj jest środa, 21 Lis 2018
Znajdujesz sie w:     Home
Pomagamy! PDF Drukuj Email

W czwartek 14 grudnia szefowa sztabu akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" Jolanta Grądkowska zameldowała podczas szkolnego apelu: zebraliśmy 130,5 kg darów. Podziękowała  darczyńcom za ten szczególny dar, jaki niektórzy posiadają- za chęć dzielenia się z innymi. Przy okazji podsumowania akcji obejrzeliśmy przedstawienie "Szewczyk Dratewka" w wykonaniu dzieci z klas 3 a i 3 b. Ci, którzy pamiętają tę lekturę, mogli przekonać się, że jest to książka ponadczasowa. Do tego świetna scenografia, dobrze obsadzone role. Te miłe wrażenia z przedstawienia zawdzięczamy paniom Lidii Stępniewskiej i Dorocie Żuchnik - wychowawczyniom aktorów. Po przedstawieniu poznaliśmy laureatów szkolnych konkursów: plastycznego i literackiego związanych z postacią pewnego starszego pana o imieniu Mikołaj. Organizatorkami konkursów były panie Małgorzata Ciosek i Jolanta Foc. Na zakończenie uczestnicy konkursu fotograficznego "Barwy jesieni" otrzymali dyplomy i nagrody. Dzisiejsze spotkanie w sali gimnastycznej przypomniało nam, że wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z niecierpliwością czekamy na Jasełka i wspólne kolędowanie.

Zapraszamy do galerii >>>

 
Konkurs "Orzeł Biały nasza duma" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor SP23   

Zachęcamy do udziału, więcej na stronie Kuratorium Oświaty w Lublinie:

https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=8608

 

 
Mikołajki na sportowo PDF Drukuj Email

Nie ma w naszej szkole Mikołaja bez "Mikołajek na sportowo". Zatem i w tym roku 6 i 7 grudnia bawiły się sportowo wszystkie dzieci. Od klas 1 po 7! I mimo dyplomów z wpisanym miejscem klasy, każdy w tych zawodach był wygrany. W końcu co roku chodzi o świetną zabawę i zbiórkę słodyczy (słodki bilet!) dla tych, którzy mają ich niewiele. Dziękujemy organizatorom za świetne przygotowanie Mikołajek i do zobaczenia za rok!

Galeria zdjęć kl. 1-3 >>>

Galeria zdjęć kl. 1-7 >>>

 
Mistrzostwa Województwa - Igrzyska Dzieci PDF Drukuj Email

W ostatni czwartek, tj. 07.12.2017r., na pływalni Aqua Lublin odbył się wielki finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w pływaniu, w którym rywalizowały najlepsze szkoły podstawowe z naszego województwa. Doskonale na tych zawodach spisali się  uczniowie naszej szkoły, którzy pod opieką p. Grzegorza Steca zostali dwukrotnymi v-ce mistrzami województwa w wyścigu sztafet na dystansie 6x25m st. dowolnym. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy swoją postawą zasłużyli na piękne srebrne medale, które zawisły na ich szyjach.
Oprócz sukcesów w pływaniu sztafet dobre wyniki osiągnęliśmy również w konkurencjach indywidualnych. Najlepiej spisał się Piotr Tomaszewski wygrywając wyścig na dystansie 50m st. grzbietowym. Na podium znalazła się również Zuzia Kowalska, trzecia w konkurencji 50m st. klasycznym. Naprawdę niewiele zabrakło Weronice Łuszczew i Igorowi Hiżewskiemu, których od medalu dzieliły ułamki sekund. Pozostali nasi zawodnicy również nie zawiedli bijąc swoje "życiówki". Oby tak dalej.
W punktacji drużynowej, w skład której wchodzą wyniki sztafet oraz najlepsze rezultaty indywidualne, zajęliśmy dwa II Miejsca w Województwie.
Zawodnikom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!! Zapraaszamy do GALERII ZDJĘĆ >>>

 
Mobilna biblioteka już czynna! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor SP23   

5 grudnia 2017 roku Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło platformę, na której każdy nieodpłatnie znajdzie ebooki oraz audiobooki lektur szkolnych. Na platformie znajdzie się ponad 700 utworów, m. in. teksty z kanonu lektur obowiązkowych oraz uzupełniających. Wszystko, co trzeba zrobić, to odwiedzić w Internecie stronę lektury.gov.pl/ i wybrać z listy książkę, na której nam aktualnie zależy.
Z komunikatu zamieszczonego na stronie resortu cyfryzacji wynika, że użytkownicy mogą również pobrać aplikację mobilną. Serwis otwiera uczniom dostęp do ponad 220 darmowych nagrań, których słuchać można w trakcie uprawiania sportu, wykonywania obowiązków domowych czy jazdy autobusem. Przeznaczone są one w szczególności dla uczniów, którzy nie mogą korzystać z tradycyjnych książek, w tym niewidomych, dyslektyków a także cierpiących na epilepsję fotogenną.
Obecna wersja portalu ma charakter pilotażowy. Pilotaż projektu zakończy się wraz z obecnym rokiem szkolnym 2017/2018, a z biegiem czasu zasoby na portalu będą powiększane i uzupełniane o nowe utwory.
Więcej informacji - www.gov.pl/cyfryzacja/mobilna-biblioteka-dla-uczniow-w-calej-polsce

 
Igrzyska Dzieci w pływaniu PDF Drukuj Email

W środę na pływalni H2O w Lublinie odbył się finał Igrzysk Dzieci w pływaniu. Są to zawody, w których swoje reprezentacje wystawiają szkoły podstawowe z całego miasta. Nasi zawodnicy reprezentujący SP23 pokazali się w nich z bardzo dobrej strony wielokrotnie zajmując miejsca na podium. Ale po kolei. Zaczęło się od sztafet na nietypowym dystansie 6x25 st. dowolnym. Na pierwszy ogień poszły dziewczęta i wywalczyły DRUGIE miejsce, po nich wystartowali chłopcy. Spisali się jeszcze lepiej, nie dając szans rywalom bezapelacyjnie wygrywając tę konkurencję. Potem przyszedł czas na wyścigi indywidualne na dystansie 50m. I tu znowu nasi zawodnicy odgrywali jedne z głównych ról. W stylu motylkowym drugie miejsce zajęła Otylia Kościołek. W klasycznym pierwsze miejsca zajmowali: Zuzanna Kowalska i Igor Hiżewski. Styl grzbietowy to wygrana Piotra Tomaszewskiego oraz trzecie miejsca Weroniki Łuszczew i Macieja Śledzia. Wreszcie w st. dowolnym drugie miejsce zajął Stanisław Pranagal, a trzecie Kacper Pałyska. Nie można jednak zapomnieć o pozostałych naszych zawodnikach, którym do podium brakowało naprawdę niewiele. Miłą informacją jest to, że obie nasze sztafety oraz wymienieni wcześniej medaliści wystartują w Finale Województwa, który 7 grudnia odbędzie się na pływalni Aqua w Lublinie.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ >>>

 
V Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Rugby TAG PDF Drukuj Email

II miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Szkół Podstawowych w Rugby Tag

W lubelskiej hali MOSiR 23 listopada 2017 r. odbyły się V Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Rugby Tag, będące jednocześnie półfinałami Szkolnej Ligi Rugby Tag. W turnieju udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Reprezentowali nas uczniowie klas IV, którzy uzyskali awans z Mistrzostw Lublina.
Reprezentacja szkoły wystąpiła w składzie:
Wiktor Dec, Dawid Adamczyk, Jakub Górny, Martyna Zakrzewska, Weronika Płóciennik, Mikołaj Hanczarek, Mateusz Rybicki, Igor sztorc, (wszyscy uczniowie klasy IVc) oraz Jakub Konieczko IVa.

Wyniki gier:
SP Chrobry Lublin – SP 23 Lublin    6:7
SP Białki Dolne - SP 23 Lublin        3:11
SP Tomaszowice – SP 23 Lublin        3:5
SP 23 Lublin – SP Łuszczów        0:3
Wszystkim gratulujemy dobrej postawy sportowej i walki oraz życzymy sukcesów w dalszych turniejach.
Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ >>>
Opiekun: Paweł Janowski

 
Mistrzostwa Województwa Lubelskiego PDF Drukuj Email

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego dzieci 10-⁠11 lat w pływaniu.


Uczniowie naszej szkoły, trenujący w klasach profilowanych, wracają z czterema medalami z Mistrzostw Województwa Dzieci 10-⁠11 lat, które odbyły się w Kraśniku. Ten najcenniejszy wywalczył Przemysław Pietroń w wyścigu na dystansie 50m st. motylkowym. Srebro zdobyła Weronika Łuszczew płynąc 100m st. grzbietowym, dwa brązowe dorzucili: ponownie Weronika (200m zmiennym) oraz Staś Pranagal (100m st. dowolnym).


Gratulacje należą się jednak wszystkim naszym młodym zawodnikom, a szczególnie tym którzy poprawili swoje "życiówki", a tych nie brakowało!!!

Zapraszamy do GALERII >>>

 
Bezpiecznie z PZMotem PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
piątek, 17 listopada 2017 07:33

15 listopada klasy drugie rozpoczęły cykl spotkań pt. " Bezpieczni z PZMotem". Panie Marta Jurek i Monika Krysa rozmawiały z dzieciakami o bezpieczeństwie. Dzieci rozwiązywały zagadki, kolorowały znaki drogowe, uczyły się je rozpoznawać. Uczyły się także, jak postępować w przypadkach zagrożenia życia ludzkiego ćwicząc na fantomie Januszu. Po zajęciach otrzymały upominki ufundowane przez PZMot. Oczywiście były to odblaskowe opaski i inne gadżety związane z bezpieczeństwem. Podobne spotkania odbędą się w klasach pierwszych i drugich. Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w naszej GALERII

Poprawiony: piątek, 17 listopada 2017 07:52
 
Bezpieczeństwo w internecie PDF Drukuj Email

Dnia 8 listopada do naszej szkoły zaprosiliśmy  gościa. Pan Bartłomiej Duda, informatyk, przybliżył klasie 3 d i 3 f oraz wychowawcom Agnieszce Walczak i Kamili Sokołowskiej, zasady bezpiecznego korzystania z komputera w sieci internetowej. Okazało się, że dzieci były bardzo zainteresowane tematem. Zasady bezpiecznego poruszania się po cyber przestrzeni wcale nie są łatwe. Niestety młodzi użytkownicy często nie zdają sobie sprawy, jak dużo niebezpieczeństw czai się na nich w sieci. Mali mistrzowie klawiatury zadawali mnóstwo pytań - na które cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał  Pan Bartłomiej. Ciekawe filmy animowane, przedstawiające trudności jakie mogą napotkać użytkownicy portali, dodatkowo uatrakcyjniły spotkanie.  Na koniec wszyscy uczestnicy dostali dyplomy uznania za pomyślne ukończenie szkolenia z zakresu "Bezpiecznie w internecie". Bardzo cieszymy się z tego spotkania i liczymy na dalszą współpracę:)

Zapraszamy do GALERII >>>

 
Narodowe Święto Niepodległości PDF Drukuj Email

9 listopada wszyscy uczniowie mieli okazję spotkać się w sali gimnastycznej na szczególnej uroczystości z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. W przedstawieniu przygotowanym  przez dzieciaki z 2a wystąpili tata z synem, czyli Rafał Radziwiłko z 2a i jego tata, znany nam już z ubiegłego roku ułan. Rozmawiali o tym, w jaki sposób zniknęła z map na 123 lata, jak nasi przodkowie walczyli o wolność, jak ją odzyskaliśmy. Ojciec i syn występowali w mundurach z tamtej epoki. Cała rozmowa przeplatana była wierszami i pieśniami legionowymi w wykonaniu chóru szkolnego i drugoklasistów.

O dzieciach i młodzieży różnie się teraz mówi, że rozwydrzeni, że nie potrafią się zachować. Nic bardziej mylnego. W czwartek nasi uczniowie dowiedli, że potrafią z godnością wykonać hymn Polski, oddać cześć sztandarowi szkoły i w skupieniu wysłuchać żywej lekcji historii. Zdjęcia z uroczystości znajdują się w GALERII

 
Zakwalifikowani do programu Pływające Przedszkolaki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor SP23   

Szanowni Państwo, zainteresowani programem Pływające Przedszkolaki!

Lista zakwalifikowanych na podstawie podań znajduje się do wglądu u wychowawców oddziałów zerowych i w sekretariacie szkoły.

Proszę o wypełnienie stosownych dokumentów w terminie do czwartku  16 listopada i złożenie w sekretariacie szkoły tj.: formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenie rodziców /prawnych opiekunów/- do pobrania u wychowawców oddziałów zerowych.

W przypadku zwolnienia miejsc, zakwalifikowani zostaną kolejni uczniowie z listy rezerwowej, spełniający kryteria.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 29