Dzisiaj jest piątek, 17 Sie 2018
Znajdujesz sie w:     Home Konkursy Ogólnopolskie Code&Share
Code&Share PDF Drukuj Email

W dniu 5 grudnia 2017 roku od godziny 10:30 do 11:15 odbyła się w naszej szkole ogólnopolska akcja pod nazwą "Code & Share", której celem jest ustanowienie rekordu Guinnessa w jak największej liczbie uczniów szkół podstawowych programujących w tym samym czasie. Dzięki tej akcji Polska stała się na jeden dzień Stolicą Cyfrowego Świata. Uczniowie klasy 5B tworzyli skrypty w języku programowania Scratch. Koordynatorami tej akcji w szkole byli Anna Głowacka i Piotr Dziatkiewicz - nauczyciele informatyki i zajęć komputerowych. Ponadto nauczycielki Religii - Danuta Rutkowska i Maria Soja pełniły funkcje tzw. Stewardów, które polegały na opiece i pilnowaniu uczniów podczas akcji. Z kolei nauczyciele wychowania fizycznego - Piotr Koczur i Paweł Janowski nadzorowali i mierzyli dokładny czas trwania tej akcji, który wyniósł 45 minut. W akcji tej wzięło również udział dwoje rodziców uczennicy z klasy 6B - państwo Łukasz i Anna Lipian. Pełnili oni funkcje świadków i pilnowali, aby cała akcja została przeprowadzona zgodnie z ustalonymi procedurami. Nad procesem nagrywania przebiegu akcji oraz dokumentowaniu jej przebiegu w postaci wykonywania fotografii czuwał szkolny informatyk - Mirosław Wolski, który pełnił funkcję tzw. Videomaker.

Wszystkim uczniom oraz nauczycielom, rodzicom i szkolnemu informatykowi serdecznie dziękujemy za udział i sprawne przeprowadzenie tej akcji.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ >>>