Dzisiaj jest sobota, 23 Lut 2019
Znajdujesz sie w:     Home Konkursy Szkolne Konkursy
Konkursy PDF Drukuj Email

 

Szkolny konkurs na grę planszową , literacki i fotograficzny z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich!!!

Konkurs przeznaczony jest dla klas 4-7

Konkurs na grę

Skonstruuj grę planszową opartą o dowolny utwór literacki. Gra powinna być przeznaczona dla 2-4 osób, mieć format nie mniejszy niż A3 i zawierać charakterystyczne elementy: tytuł, instrukcję w formacie A4, pionki, planszę. Planszę należy zalaminować lub okleić taśmą.

Grę można wykonać indywidualnie lub w grupie do 3 osób.

Konkurs literacki

W oparciu o hasło „Autor pisze tylko połowę książki, druga połowa należy do czytelnika” napisz pracę literacką, nawiązującą do dowolnego tekstu literackiego. Forma literacka dowolna (np. opowiadanie, bajka, wiersz), objętość max. 4 strony formatu A4 czcionką 12.

Konkurs medialny

Wykonaj cykl zdjęć (co najmniej 3) lub film na podstawie wybranej książki. Przedstaw w nich własne wrażenia dotyczące tekstu, bohaterów, miejsc, atmosfery książki. Film należy nagrać na płytę w formacie odtwarzanym przez Windows Media Player, zdjęcia wydrukować w formacie A5 lub większym.

Wszystkie prace należy oddać do biblioteki do 22 marca 2018. Najlepsze prace będą reprezentować szkołę w konkursie wojewódzkim organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 30 w Lublinie.

Szczegółowe informacje można uzyskać w bibliotece szkolnej.