Dzisiaj jest środa, 05 Sie 2020
Znajdujesz sie w:     Home Sukcesy sportowe Promocja Mistrzostwa Szkół w pływaniu
Mistrzostwa Szkół w pływaniu PDF Drukuj Email

Ogromnym sukcesem naszych zawodników zakończyły się Mistrzostwa Szkół Miasta Lublin w pływaniu. Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 23 zdominowali te zawody plasując się każdej konkurencji w ścisłej czołówce, co zaowocowało zajęciem pierwszego miejsca wśród chłopców i drugiego wśród dziewcząt w punktacji drużynowej.
W najbardziej emocjonującej konkurencji, wyścigu sztafet na dystansie 6x25m st. dowolnym, dziewczęta uplasowały się na drugim miejscu, zaś chłopcy zdecydowanie wygrali. Nasze drużyny startowały w następującym zestawieniu: Dziewczęta - Otylia Kościołek, Maja Prażmo, Michalina Szkoda, Amelia Grabowska, Wioletta Mróz, Weronika Łuszczew. Chłopcy - Marcel Nowacki, Szymon Wilk, Igor Kozak, Patryk Joachimowicz, Przemysław Pietroń i Stanisław Pranagal.
W konkurencjach indywidualnych nie było gorzej. Uczniowie naszej szkoły często stawali na podium:
Otylia Kościołek -⁠ 1 miejsce w wyścigu stylem motylkowym
Przemysław Pietroń -⁠ 3 miejsce w wyścigu stylem motylkowym
Wioletta Mróz -⁠ 1 miejsce w stylu klasycznym
Stanisław Pranagal -⁠ 1 miejsce w stylu klasycznym
Weronika Łuszczew -⁠ 3 miejsce w wyścigu stylem grzbietowym
Marcel Nowacki -⁠ 2 miejsce w stylu grzbietowym
Patryk Joachimowicz -⁠ 1 miejsce w stylu dowolnym.
Wszyscy wymienieni zawodnicy oraz obydwie nasze sztafety uzyskały awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się już 05.12.
Zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Zapraszamy do GALERII >>>