Dzisiaj jest środa, 19 Cze 2019
Znajdujesz sie w:     Home
Zajęcia cyrkowe PDF Drukuj Email

To nie żarty!
W poniedziałek 03.12.2018r. uczniowie klas 4b, 4c i 5a: wzięli udział w niecodziennych warsztatach. Cyrku było co nie miara…
W programie zajęć znalazły się: nauka podstaw żonglerki jednym, dwoma i trzema przedmiotami o różnym stopniu trudności, począwszy od chustek, przez piłeczki, talerze rozkręcane oraz zabawy z użyciem flowerstick, diabolo, kendama. Dzięki różnorodności form i wykorzystywanych do ćwiczeń przyborów zajęcia były niesamowicie ciekawe a nawet emocjonujące, bo wcale nie jest łatwo utrzymać kręcący się talerz na delikatnym patyku, ale nam się to udało! Dowiedzieliśmy się, że np. żonglerka poprawia efektywność procesu uczenia się a udział w warsztatach przynosi szereg korzyści związanych ze sferą poznawczą: aktywizacją obu półkul mózgowych, rozwojem koordynacji wzrokowo-ruchowej, wzmocnieniem koncentracji i uwagi, był to też świetny trening motoryki małej i dużej.
Nie wszystkie sztuczki udawały się nam od pierwszego razu, uczyliśmy się przeżywania porażek i pokonywania trudności, ale przede wszystkim DOBRZE BAWILIŚMY SIĘ!
Naprawdę było warto wziąć udział w tym pouczającym cyrku.
Zapraszamy do GALERII >>>