Dzisiaj jest sobota, 26 Wrz 2020
Znajdujesz sie w:     Home 3a Szczęśliwego i zdrowego Nowego Roku!
Szczęśliwego i zdrowego Nowego Roku! PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska
piątek, 04 stycznia 2019 13:14

Dzień dobry, Wraz z życzeniami przesyłam podziękowania za życzenia świąteczne i noworoczne, które w różnych formach do mnie dotarły. Gdy docierały, byłam w kuchni najczęściej z upaćkanymi rękami otoczona gośćmi, którzy bez przerwy coś mówili. Nie do przebicia!

Teraz usprawiedliwienie. Astma jak co roku dała mi się przypomnieć, a podejrzanymi alergenami wcale nie były w tym roku psy ( mieszkają piętro wyżej), a początkowo rodzinka ( bez wnuczka oczywiście, bo ten jest poza jakimkolwiek podejrzeniem!) potem jednak padło na choinkę. Dowiedziałam się, że w takiej bestii potrafi żyć około 50 rodzajów pleśni. Nawet nie pytałam jej, czy jest winna. Od razu rozebrałam i wystawiłam do ogródka. A jeśli wasze dzieci intensywniej niż dotąd kaszlą, to pomyślcie, czy warto dłużej trzymać alergena w domu!

Teraz usprawiedliwienie. Nie będzie mnie do środy włącznie. Ale nie próżnuję, obserwuje przez okno pogodę, śledzę prognozy i wychodzi mi, że należy rozejrzeć się za kuligiem. Pani Aniu B. Może Perkoz coś ma? terminem optymalnym byłaby dowolna sobota, bo można powtórzyć rodzinną sannę z pierwszej klasy.

Poinformowałam panią Małgosię, która mnie zastępuje, że weekendy dla nas są święte i nie zadaję dzieciom nic do domu. Obiecała podtrzymać tradycję. Życzę więc, aby  te wolne dni spędzili Państwo rodzinnie korzystając ze śniegu i lekkiego mrozu na powietrzu. J.P.