Dzisiaj jest sobota, 26 Wrz 2020
Znajdujesz sie w:     Home 3a Slowo na najblizszy tydzień
Slowo na najblizszy tydzień PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
niedziela, 13 stycznia 2019 19:04

Dobry wieczór, patrzę przez okno, jak nam kulig spływa. Patrze na prognozę pogody, a on tym bardziej  spływa!

W tym tygodniu, już w poniedziałek, piszą dzieciaki sprawdzian grudniowy, sprawdzę również umiejętność mnożenia i dzielenia do 100 oraz zrobimy sobie dyktando. Tematykę podam jutro.

Mam kilka perełek do przekazania, dwie jeszcze z ub. roku, jedna aktualna.

Omawiamy "Dziewczynkę z zapałkami". Tradycyjnie zapisujemy metryczkę lektury. Autor, tytuł, główny bohater, miejsce akcji. Dochodzimy do czasu, kiedy rozgrywa się akcja. Bartek: średniowiecz!

Czytamy notatkę o wildze, a Szymek J. nie może przebrnąć przez tę nazwę: gniazdo wigili, wigli, wiligi!

Opowiadamy historyjkę obrazkową. Dziewczynka sadzi kwiatuszek. Wykopała dołek, wsadziła sadzonkę i stoi nad nią z konewką. Mikołaj: Po godzinie dziewczynka podlała roślinkę. Pytam- dlaczego dopiero po godzinie??? Mikołaj- Bo nie wiedziałem jak zacząć! I jak tu piątki nie postawić! Brawo za początek zdania bez: no i... , potem, dalej i tak dalej.

Od Pani Dyrektor otrzymałam informację o możliwości udziału dzieci w warsztatach poświęconych ... pszczołom. Jeśli dojdą do skutku, bierzemy udział.

A w środę na 6 godzinie lekcyjnej mamy Mikołajki na sportowo. Drużyna była wybrana. To dzieci, które w poprzednich edycjach nie brały udziału. Przypominam o słodkich biletach wstępu, o koszulkach klasowych całej klasy. Zawodnicy oczywiście w koszulkach, spodenkach i butach sportowych, sportowych. Do tego wstajemy  prawą nogą, zabieramy dobry humor i mamy w kieszeni co najmniej drugie miejsce. J.P.