Dzisiaj jest środa, 27 Sty 2021
Znajdujesz sie w:     Home 3a Czytanie ze zrozumieniem
Czytanie ze zrozumieniem PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
wtorek, 07 maja 2019 17:45

Dzień dobry, dzisiejsze czytanie ze zrozumieniem poszło całej klasie na 8 punktów. Max. przypominam można dostać 10. Byli tacy, którzy pracowali na te średnią, ale i tacy, którzy za wszelką cenę chcieli ją obniżyć. Zresztą, zobaczcie Państwo sami. Punkty są już w dzienniku.

Jutro dzieciaki piszą sprawdzian kompetencji trzecioklasisty z języka polskiego. Gdy to obwieściłam, część moich drogich uczniów zareagowała zupełnie nieadekwatnie do informacji- wybuchem entuzjazmu! Nie nadążam!

Część jutrzejsza będzie w większości polegała na zrozumieniu tekstu i pytań do niego. Ale znajdzie się również opis obrazka. Co najmniej 6 zdaniowy. Przypomnieliśmy sobie dzisiaj budowę opisu.

Matematyka będzie w czwartek i to znacznie bardziej urozmaicona od polskiego. Będą obliczenia zegarowe, temperatury, litry, pół i ćwierć litry, zadania z treścią. Każdy sprawdzian będzie trwał 60 minut.

Radzę trzymać kciuki, jeśli będą dzieci chciały dostać się na dobre studia w czwartej klasie!

Zebranie naszej klasy zostało przełożone na tydzień bardziej kolorowy niż biały. Czy środa 22 maja o 16.15 odpowiadałaby Państwu?

Jeśli jeszcze nie dziękowałam mamie Rafała za wspaniałą lekcję o emocjach - to czynię to teraz. Dziękuję pani Aniu!

A już 16 maja kolejna odsłona spotkań z mamami ( może jakiś tata by się wykazał???) . Mama Ali poprowadzi z koleżankami i uczennicami swojej szkoły warsztaty rękodzielnicze. Temat: cicho sza! Tyle na dzisiaj, przechodzę do klasy drugiej. Pozdrawiam, życzę sympatycznego wieczoru. J.P.