Dzisiaj jest sobota, 24 Sie 2019
Znajdujesz sie w:     Home
Realizacja Projektu Edukacyjnego „Woda – magiczna substancja”. PDF Drukuj Email

31 maja w naszej szkole zakończył się projekt edukacyjny „ Woda – magiczna substancja”. Celem projektu było uświadomienie znaczenia wody dla życia na Ziemi i  potrzeby ochrony jej zasobów. Uczestnikami projektu byli chętni uczniowie z klas 5-8. Uczniowie klas V mieli w ramach realizacji projektu organizowaną wycieczkę do ujęcia wody MPWiK przy ul. Piłsudskiego. Dowiedzieli się jak wygląda droga wody od ujęcia do gospodarstw domowych i jakie są metody uzdatniania wody. Poznali również lokalizację innych ujęć wody na terenie Lublina. Ponadto uczestnicy projektu badali jak wygląda obieg wody w przyrodzie, właściwości wody i jak wygląda zużycie wody w gospodarstwach domowych. Poznali źródła i rodzaje zanieczyszczeń wód oraz znaczenie wody dla istnienia życia na Ziemi. Szukali sposobów oszczędzania wody. Efekty swojej pracy  przedstawili w formie plakatów oraz prezentacji multimedialnych, powstał również model przestrzenny.

Nauczyciele koordynujący realizację projektu: Eliza Czerniakowska,  Teresa Kuszyk, Bożenna Kraśnicka, Elżbieta Piskorska, Iwona Spasówka dokonali oceny efektów pracy uczestników na podstawie ustalonych kryteriów i nagrodzili autorów ocenami z przedmiotów przyrodniczych. Najciekawsze prace zostały zaprezentowane na wystawie na korytarzu szkolnym.

Dziękujemy uczniom  za udział w projekcie i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

Koordynatorzy projektu.