Dzisiaj jest środa, 08 Kwi 2020
Znajdujesz sie w:     Home Sukcesy sportowe Obiekty Czy będzie nowa sala gimnastyczna?
Czy będzie nowa sala gimnastyczna? PDF Drukuj Email

Wszystko zależy od nas -  mieszkańców Lublina. Trwa zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem uchwały w sprawie realizacji zadania inwestycyjnego w postaci budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie, ul. Podzamcze 9. Potrzeba ponad 1000 podpisów mieszkańców Lublina. Inicjatorami projektu uchwały są: Marcin Stec - dyrektor szkoły, Berta Belniak - nauczyciel wychowania fizycznego, Dariusz Grabek - rodzic, członek Rady Szkoły.

Jeżeli chcesz pomóc społeczności szkoły w tej inicjatywie zapraszamy do sekretariatu szkoły w celu wpisania się na listę osób popierających projekt.

nowa sala

 

Uzasadnienie do projektu uchwały

 

Do Szkoły Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich obecnie uczęszcza 637 uczniów. Szkoła prowadzi zajęcia sportowe w klasach profilowanych w  następujących dyscyplinach: piłka siatkowa – klasy IV i V, piłka koszykowa – klasy IV, pływanie klasy I, II, III i V, natomiast dodatkowe zajęcia sportowe realizujemy w następujących dyscyplinach: lekka atletyka, gimnastyka, tenis stołowy. W szkole funkcjonuje klasa sportowa o profilu pływackim. Ogromne zainteresowanie sportem powoduje, że zajęcia, które odbywają się w sali gimnastycznej kończą się w niektóre dni tygodnia ok. godz. 18.00. Kontynuacja szkolenia w klasach profilowanych w następnych latach powodować będzie realizacje zajęć w późnych godzinach wieczornych, co dla uczniów zwłaszcza ze szkoły podstawowej jest niekorzystne. W związku z powyższym zasadne jest wybudowanie nowej sali gimnastycznej o wymiarach ok. 9x18 m, której usytuowanie może znajdować się pomiędzy budynkiem pływalni a istniejącą salą gimnastyczną, co znacząco zmniejszy koszty jej budowy, ponieważ uczniowie będą mogli korzystać z istniejącego już zaplecza szatniowo-sanitarnego. Wybudowanie sali pozwoli na dalszy rozwój szkoły i stworzenie w przyszłości klas sportowych w priorytetowych dla miasta Lublina dyscyplinach sportu. Zatrudnieni nauczyciele posiadają wysokie kwalifikacje do prowadzenia ukierunkowanych zajęć sportowych. Sala gimnastyczna udostępniana jest również klubom w ramach programu „Sportowa szkoła”.
Zwracamy się w imieniu społeczności szkoły i mieszkańców do Rady Miasta Lublin z projektem uchwały w sprawie realizacji zadania inwestycyjnego w postaci budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie, ul. Podzamcze 9.

Media o tej inicjatywie:

TVP Lublin - Panorama Lubelska 7 listopada godz. 18.30 - 12min. i 40 s. KLIKNIJ >>>
Radio Lublin - KLIKNIJ >>>
Radio Centrum - KLIKNIJ >>>