Dzisiaj jest środa, 08 Kwi 2020
Znajdujesz sie w:     Home Sukcesy sportowe Promocja Turniej Orlika
Turniej Orlika PDF Drukuj Email

23 października 2010r.  uczniowie naszej szkoły byli w warszawskiej hali TORWAR na finałach Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Uczniowie pojechali tam jako zorganizowana grupa kibiców w odpowiedzi na serdeczne zaproszenie od p. Wojciecha Ziemniaka, byłego dyrektora gimnazium im. Olmpijczyków Polskich w Racocie k/Poznania, prezesa Szkolnego Związku Sportowego i członka PKOl-u. Każdy z uczniów podczas rozgrywanych meczy mógł indywidualnie lub grupowa spotkać się ze znanymi olimpijczykami: porozmawiać z nimi,otrzymać autograf od Tomasza Majewskiego Leszka Blanika, Moniki Pyrek....,a nawet obecnego wsród nich premiera Donalda Tuska. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło nawet orkiestry: Golców, którzy mieli okazję "pokopać" piłkę. Nawiązaliśmy kontakt z Leszkiem Blanikiem (gimnastyk), którego w przyszłości chcemy zaprosić do naszej szkoły), ze Szkołami im. Olimpijczyków Polskich, które niebawem, bo już w kwietniu zagoszczą w progach naszej szkoły. Kibicowaniu posczególnym drużynom towarzyszył uśmiech, radość, wspólna zabawa i optymizm, otrzymaliśmy różne gadżety:pamiątkowe koszulki Turnieju, "łapki" i balony, oraz  na wzmocnienie: kanapki słodycze, owoce i napoje...