Dzisiaj jest sobota, 11 Lip 2020
Znajdujesz sie w:     Home Świetlica
ŚWIETLICOWE WSPOMNIENIA PDF Drukuj Email
czwartek, 25 czerwca 2020 10:24

„Rozwój zaczyna się sztuką”

Kochani, zanim Coronavirus  zamknął szkoły dużo się działo u młodszych świetliczaków. W tym roku postawiliśmy na sztukę szeroko pojętą: plastyka, muzyka, teatr.

W ramach Akademii Sztuki Ludowej uczestniczyliśmy w zajęciach połączonych z warsztatami  pt.:”Superbohaterowie z wiejskiego podwórka”, które poprowadził etnograf Łukasz Ciemiński.

Zdjęcia z warsztatów: https://drive.google.com/drive/folders/187yE6mnGYHfODhoz_UFDxvbBr209EsQf?usp=sharing

Natomiast w Galerii Labirynt wzięliśmy udział w zajęciach plastycznych inspirowanych wystawą pt.:”Galeria wyobraźni”.

Zdjęcia z zajęć w galerii: https://drive.google.com/drive/folders/1aBqrSmX2Bwd_1vWyzvDtG7Npmsz4LTTJ?usp=sharing

Ponieważ w duszy nam gra, nasze uszy i serca wypełnialiśmy muzyka w czasie koncertów edukacyjnych z cyklu „Magia dźwięku” organizowanych przez Filharmonię Lubelską. Poznawaliśmy instrumenty i genezę ich pochodzenia.

Z okazji urodzin Fryderyka Chopina w ramach Akademii Muzyki i Plastyki uczestniczyliśmy  w koncercie i prelekcji pt.:”Grottger i Chopin w Polsce”.

Zdjęcia z filharmonii: https://drive.google.com/drive/folders/1V_1FB0VTQiG9jnVQ5NVBO3peb7uPmO-u?usp=sharing

Do kompletu doznań artystycznych dołożyliśmy wyjście do Teatru Andersena na spektakl proekologiczny pt.:”Słowik i Babka Natura”.

Ponieważ mamy dobre serduszka zorganizowaliśmy zbiórkę baterii do szpitalnych maskotek – uspokajanek.. A smutek osób przebywających w szpitalu w okresie bożonarodzeniowym rozweseliliśmy pięknymi świątecznymi kartkami zawierającymi słowa otuchy .

A TERAZ PODZIĘKOWANIA DLA DROGICH RODZICÓW, KTÓRZY BYLI WIELKIM WSPARCIEM W CZASIE WYJŚĆ.

Serdecznie dziękuję pani Sylwii Łukasiewicz , Anie Floras-Karpińskiej i Małgorzacie Gajda oraz panu Jackowi Kołodyńskiemu i Dariuszowi Jaremek.

Paulina Masiewicz – wychowawca świetlicy

Koci Kiermasz PDF Drukuj Email
czwartek, 25 czerwca 2020 07:41

W ramach współpracy świetlicy z Samorządem Szkolnym zorganizowaliśmy kiermasz „Kociowalentynkowy”. Było słodko i kolorowo. Wspomogliśmy zbiórkę Kocia Bieda. Kotki dziękują za pełne brzuszki.

Zdjęcia z Kociego Kiermaszu - https://drive.google.com/drive/folders/1uRcPm3rtTZ0FCZqHOT23SY5e7wIzapOp?usp=sharing

Świetlica klas 1-2

Informacja o zapisach do świetlicy szkolnej PDF Drukuj Email
środa, 03 czerwca 2020 13:14

Zapisy uczniów do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2020/2021

Informujemy, że rozpoczynamy zapisy uczniów do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2020/2021. Prosimy o wypełnienie w wersji elektronicznej –  ,,Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej” i przesłanie jej w formie załącznika na adres mailowy szkoły: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub złożenie w szkole w wyznaczonym miejscu (skrzynka w holu szkoły) do dnia 26.06.2020 r.

karta zgłoszenia do pobrania: wersja.odt >>>, wersja doc >>>, wersja pdf >>>.

ABC Ekonomii PDF Drukuj Email
piątek, 06 marca 2020 07:43

plakatZ ogromną przyjemnością oraz ciekawością :) informujemy, iż przystąpiliśmy do Projektu "ABC Ekonomii", mającego na celu upowszechnianie edukacji ekonomicznej i finansowej wśród uczniów klas I-III. Koordynatorem ww. projektu jest Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.
Będziemy także przygotowywali się do świetlicowego oraz międzyszkolnego konkursu wiedzy.

W zimowej szacie PDF Drukuj Email
czwartek, 05 marca 2020 11:43

zdjęcie prac na konkursSzkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie jest organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla świetlic szkolnych Miasta Lublin.

Wysłaliśmy już swoje prace :)

Układanie PDF Drukuj Email
czwartek, 05 marca 2020 11:32

zdjęcie budowli z klockówZabawa klockami to doskonała rozrywka w świetlicy. Ćwiczymy kreatywność i wyobraźnię :)

Więcej w Galerii >>>

Zimowy przyjaciel zwierząt PDF Drukuj Email
czwartek, 05 marca 2020 11:16

zdjęcie prac konkursowychZasady wsparcia dzikich zwierząt zimą to temat Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Zimowy przyjaciel zwierząt". Organizatorem konkursu jest Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu. Prezentujemy nasze pomysły dotyczące pomocy zwierzętom.

Lodówki przyszłości PDF Drukuj Email
czwartek, 05 marca 2020 11:07

zdjęcie prac konkursowychW miesiącu październiku wzięliśmy udział w konkursie organizowanym przez Firmę Electrolux. Zaprojektowaliśmy lodówki przyszłości, dzięki którym przechowywanie żywności stanie się jeszcze bardziej skuteczne, a problem marnotrawienia żywności zniknie całkowicie.

Uwaga ! Bezinteresowna Pomoc Potrzebna! :) PDF Drukuj Email
piątek, 03 stycznia 2020 00:00

zdjęcie przyciskówPewnego dnia usłyszałam: "Proszę pani, skoro mamy listę różnych sposobów witania się, to może zrobimy listę czynności, w których możemy sobie pomóc?". GENIALNY POMYSŁ !!!:)
I tak we współpracy z innymi uczniami i uczennicami, po radosnych, twórczych dyskusjach, udało się :)
Potrzebujemy  :
-  pomocy w posprzątaniu zabawek,
-  pomocy w pracy domowej,
-  uśmiechać się do siebie,
-  wsparcia w trudnych chwilach,
-  wspólnej zabawy,
-  rozmowy,
-  używania kulturalnych słów : "proszę, dziękuję, przepraszam",

A jakie mamy profesjonalne przyciski. Zobaczcie sami :)

Świąteczny nastrój PDF Drukuj Email

W nastrój oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia wprowadził nas konkurs "Kalendarz Adwentowy", którego organizatorem jest Świetlica Szkoły Podstawowej nr 30 im.Króla Kazimierza Wielkiego w Lubinie.
Prezentujemy nasze pomysły :)

W jesiennym klimacie PDF Drukuj Email

Piękno barw jesiennych zaprezentowaliśmy w pracach przygotowanych w ramach międzyszkolnego konkursy plastycznego "W jesiennym klimacie".
Organizatorem ww. konkursu jest Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lublinie.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>