Dzisiaj jest czwartek, 27 Kwi 2017
Znajdujesz sie w:     Home Świetlica
Świetlica
Nagrodzeni w konkursach PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
poniedziałek, 18 stycznia 2016 20:35

Wyniki konkursów świetlicowych.

Uczniowie klas trzecich brali udział w międzyszkolnym konkursie świątecznym „Mizerna cicha”, którym celem było kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia.

II miejsce zdobyła Julia Jachimowicz uczennica klasy 3b, wyróżnienie przypadło Paulinie Mazurek z 3b.

W organizowanym międzyszkolnym konkursie „Ozdoba choinkowa” wyróżniona została Paulina Pergała z klasy 3c.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Bądź dobrym rodzicem!

1.Kochaj, ale wymagaj.

2.Okazuj dziecku swoje uczucia.

3.Przekazuj dziecku pozytywne informacje o nim(pochodzące od ciebie i osób trzecich).

4.Dostrzegaj wszystkie osiągnięcia dziecka ,nawet bardzo drobne.

5.Doceniaj nawet niedokończone dzieło dziecka.

6.Zanim skrytykujesz, pozwól dziecku wyjaśnić.

7.Zachowaj umiar w udzielaniu pomocy przy odrabianiu lekcji.

8.Przerzuć na dziecko odpowiedzialność za jego naukę.

9.Pozwól dziecku podejmować decyzje o dodatkowych zajęciach.

10.Pozwól dziecku poczuć jego sukces.

11.Pozwól dziecku wybrać kierunek rozwoju i wspieraj je w tym.

12.Pokaż dziecku korzyści płynące ze spróbowania swoich sił w nowej dziedzinie i nie naciskaj dłużej.

13.Okazuj dziecku swoją wiarę w jego sukces.

14.Zaufaj dziecku i okazuj mu to zaufanie.

15.Naucz się rozmawiać z dzieckiem.

16.Naucz się słuchać dziecka.

17.Nie monologuj.

18.Rozmawiaj z dzieckiem wtedy, gdy panujesz nad swoimi emocjami.

19.Nie obarczaj dziecka poczuciem winy.

20.Wyszukuj pozytywy w każdej sytuacji.

21.Okazuj zainteresowanie zamiast kontrolować.

22.Nie mów „nigdy”, „wszystko” i „zawsze”.

M.Ciosek

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 18 stycznia 2016 20:36
 
Kiermasz wielkanocny PDF Drukuj Email
wtorek, 14 kwietnia 2015 07:15

 

Za nami kolejny kiermasz wielkanocny w świetlicy szkolnej. Przygotowania trwały już od początku marca. Dzieci ze świetlicy z dużym zaangażowaniem podeszły do wykonywanie różnorodnych ozdób świątecznych. Na kiermaszu można było kupić własnoręcznie wykonane pisanki z tasiemek i błyszczących cekinów do powieszenia jak i do stroików oraz świąteczne kury wielkanocne z wełny i kolorowych ozdób. Nie zabrakło również tradycyjnych kartek świątecznych. Jednym słowem każdy mógł wybrać coś dla siebie. Cel w tym roku był szczytny, gdyż pieniądze ze sprzedaży przekazane zostały na pomoc w leczeniu naszego kolegi, absolwenta naszej szkoły-  Rafała.

M. Ciosek

 

Poprawiony: wtorek, 14 kwietnia 2015 07:19
 
Klasy drugie PDF Drukuj Email

Okres przedświąteczny to dla Swietlicy pracowity czas. Trwają przygotowania do kiermaszu świątecznego. Codziennie od wielu dni rysujemy, wycinamy, przyklejamy, posrebrzamy, pozłacamy, ozdabiamy... jednym słowem tworzymy prawdziwą sztukę ( a nawet wiele sztuk!). Panie woźne odczuły to już i to dosyć boleśnie ( chociaż się nie skarżą). Codziennie mają do uprzątnięcia sterty pociętych papierów, zabrudzone klejem stoliki, chmury osiadającego wszędzie brokatu. Z tego miejsca przepraszamy za twórczy bałagan i dziękujemy za czystą każdego ranka salę.

W tym roku cel tych wspólnych wysiłków jest wyjątkowo szczytny. Zyski z naszego kiermaszu chcemy przeznaczyć na Fundację Spełnionych Marzeń, która działa przy oddziale onkologii DSK w Lublinie. Fundacja pomaga spełniać marzenia małych pacjentów.

Wszelkie kwoty ponad cenę naszych wyrobów- mile widziane!

Aktualności:

1. W naszej świetlicy funkcjonuje już linia telefoniczna ( 81) 44444 08 wew. 38.

2. Patrycja Daniewska z klasy 2c zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym " Ach Lubelskie, jakie cudne!"" Gratulujemy!

 

Prośba do Rodziców!

Odbierając dziecko ze świetlicy proszę zajrzeć do środka. Wychowawczynie chciałyby wiedzieć komu oddają dziecko!

U. Pawłowska

 
Wycieczka PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
poniedziałek, 09 grudnia 2013 20:30
28 listopada niektórzy uczniowie klas III odwiedzili po raz kolejny Dom Słów.W początkowej fazie zabawy dzieci starały się przenieść swoje pomysły na papier. Rysowały chochliki - animowane obiekty poruszające się po ekranie. Te obrazki pokazywane jeden po drugim utworzą wkrótce animację.To była doskonała zabawa w kreatywnych animatorów, a zarazem nauka cierpliwości i pracy w grupie. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.
A Janowska, M Dziatkiewicz
 
Konkurs Literacki PDF Drukuj Email
Uczniowie klas trzecich naszej szkoły  wzięli udział w Konkursie Literackim dla uczniów świetlic miasta Lublina organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie przy ulicy Bursztynowej pt.: "Piękna jest moja Ojczyzna". Celem konkursu było kształtowanie postawy patriotycznej oraz motywowanie uczniów do sprawnego posługiwania się językiem polskim. Uczennica klasy III A Wiktoria Więckowska została nagrodzona za opowiadanie "Cudze chwalicie, swego nie znacie" oraz Agata Medyńska z klasy III B za wiersz "Moja Ojczyzna". Gratulujemy.

 

 
Wiadomosci ze Swietlicy PDF Drukuj Email
  1. 13.XI.2013 r. uczniowie z klasy III d wybrali się wraz z p. Anetą Janowską i p. Małgorzatą Dziatkiewicz do Izby Drukarskiej na ul. Żmigród. Dzieci poznały historię tego wyjątkowego miejsca i dzieje drukarstwa lubelskiego. Uczniowie oglądali maszyny drukujące i introligatorskie oraz urządzenia do składu ręcznego.
    W kolejnej części spotkania odbyły się praktyczne ćwiczenia dotyczące tworzenia komiksu. Dzięki tym warsztatom powstało wiele ciekawych prac, a dzieci miały sporo radości przy tworzeniu własnego komiksu. To był twórczo i wesoło spędzony czas.
  2. 21.XI.2013 r. uczniowie z klasy III b i III d uczestniczyli w spektaklu "Mała Syrenka" w Teatrze Andersena. Mali widzowie odnaleźli w tej historii zabawę i smak podwodnej przygody. Losy dziewczynki z rybim ogonem były bardzo ciekawe i wzruszające. Uczniowie mogli zobaczyć lalki oraz aktorów, którzy dzięki wyraźnie zarysowanym charakterom szybko zdobyli ich sympatię. Całość widowiska dodatkowo uzupełniały wyjątkowe efekty świetlne. Niemal jak bajka w 3D. (A. Janowska i M. Dziatkiewicz)
M. Dziatkiewicz
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2