Dzisiaj jest środa, 23 Lip 2014
Znajdujesz sie w:     Home Świetlica
Klasy drugie PDF Drukuj Email

Okres przedświąteczny to dla Swietlicy pracowity czas. Trwają przygotowania do kiermaszu świątecznego. Codziennie od wielu dni rysujemy, wycinamy, przyklejamy, posrebrzamy, pozłacamy, ozdabiamy... jednym słowem tworzymy prawdziwą sztukę ( a nawet wiele sztuk!). Panie woźne odczuły to już i to dosyć boleśnie ( chociaż się nie skarżą). Codziennie mają do uprzątnięcia sterty pociętych papierów, zabrudzone klejem stoliki, chmury osiadającego wszędzie brokatu. Z tego miejsca przepraszamy za twórczy bałagan i dziękujemy za czystą każdego ranka salę.

W tym roku cel tych wspólnych wysiłków jest wyjątkowo szczytny. Zyski z naszego kiermaszu chcemy przeznaczyć na Fundację Spełnionych Marzeń, która działa przy oddziale onkologii DSK w Lublinie. Fundacja pomaga spełniać marzenia małych pacjentów.

Wszelkie kwoty ponad cenę naszych wyrobów- mile widziane!

Aktualności:

1. W naszej świetlicy funkcjonuje już linia telefoniczna ( 81) 44444 08 wew. 38.

2. Patrycja Daniewska z klasy 2c zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym " Ach Lubelskie, jakie cudne!"" Gratulujemy!

Prośba do Rodziców!

Odbierając dziecko ze świetlicy proszę zajrzeć do środka. Wychowawczynie chciałyby wiedzieć komu oddają dziecko!

U. Pawłowska

Wycieczka PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska
poniedziałek, 09 grudnia 2013 20:30
28 listopada niektórzy uczniowie klas III odwiedzili po raz kolejny Dom Słów.W początkowej fazie zabawy dzieci starały się przenieść swoje pomysły na papier. Rysowały chochliki - animowane obiekty poruszające się po ekranie. Te obrazki pokazywane jeden po drugim utworzą wkrótce animację.To była doskonała zabawa w kreatywnych animatorów, a zarazem nauka cierpliwości i pracy w grupie. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.
A Janowska, M Dziatkiewicz

Konkurs Literacki PDF Drukuj Email
Uczniowie klas trzecich naszej szkoły  wzięli udział w Konkursie Literackim dla uczniów świetlic miasta Lublina organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie przy ulicy Bursztynowej pt.: "Piękna jest moja Ojczyzna". Celem konkursu było kształtowanie postawy patriotycznej oraz motywowanie uczniów do sprawnego posługiwania się językiem polskim. Uczennica klasy III A Wiktoria Więckowska została nagrodzona za opowiadanie "Cudze chwalicie, swego nie znacie" oraz Agata Medyńska z klasy III B za wiersz "Moja Ojczyzna". Gratulujemy.

Wiadomosci ze Swietlicy PDF Drukuj Email
  1. 13.XI.2013 r. uczniowie z klasy III d wybrali się wraz z p. Anetą Janowską i p. Małgorzatą Dziatkiewicz do Izby Drukarskiej na ul. Żmigród. Dzieci poznały historię tego wyjątkowego miejsca i dzieje drukarstwa lubelskiego. Uczniowie oglądali maszyny drukujące i introligatorskie oraz urządzenia do składu ręcznego.
    W kolejnej części spotkania odbyły się praktyczne ćwiczenia dotyczące tworzenia komiksu. Dzięki tym warsztatom powstało wiele ciekawych prac, a dzieci miały sporo radości przy tworzeniu własnego komiksu. To był twórczo i wesoło spędzony czas.
  2. 21.XI.2013 r. uczniowie z klasy III b i III d uczestniczyli w spektaklu "Mała Syrenka" w Teatrze Andersena. Mali widzowie odnaleźli w tej historii zabawę i smak podwodnej przygody. Losy dziewczynki z rybim ogonem były bardzo ciekawe i wzruszające. Uczniowie mogli zobaczyć lalki oraz aktorów, którzy dzięki wyraźnie zarysowanym charakterom szybko zdobyli ich sympatię. Całość widowiska dodatkowo uzupełniały wyjątkowe efekty świetlne. Niemal jak bajka w 3D. (A. Janowska i M. Dziatkiewicz)
M. Dziatkiewicz

Praca świetlicy PDF Drukuj Email
czwartek, 18 marca 2010 20:27

Zasady korzystania ze świetlicy szkolnej:

1)  Świetlica jest czynna w godz. 6.30 – 16.30.

2) Ze świetlicy korzystać może każdy uczeń szkoły.
Pierwszeństwo mają uczniowie klas I-III, dojeżdżający oraz uczniowie, których rodzice pracują.

3)  Korzystanie ze świetlicy szkolnej jest nieodpłatne.

4)  Uczniowie mogą przebywać w świetlicy w czasie uzgodnionym z ich rodzicami.

5)  Uczniowie przebywający w świetlicy mają obowiązek dostosować się do poleceń wydawanych przez wychowawców świetlicy.

6)  Dyrektor może skreślić z listy ucznia, który nie stosuje się do regulaminu obowiązującego w świetlicy, zawiadamiając równocześnie o tym fakcie jego rodziców.

7)  Zapisu dziecka do świetlicy dokonuje się w sekretariacie do 15 kwietnia na następny rok szkolny.

8)  Lista dzieci przyjętych do świetlicy na następny rok szkolny wywieszana jest w terminie do 20 maja.

9)  W sprawach nieprzewidzianych powyższym regulaminem wiążącą decyzję podejmuje dyrektor szkoły.

Poprawiony: środa, 27 lutego 2013 18:22