Dzisiaj jest wtorek, 17 Wrz 2019
Znajdujesz sie w:     Home 2b
Ogłoszenia 2b
Parę informacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
sobota, 14 września 2019 09:21

Dzień dobry, przypominam Państwu, iż w Lublinie od niedzieli króluje nauka. Z dziećmi zmierzymy się z nią w poniedziałek i w piątek w ramach lekcji, a Państwa zapraszam w niedzielę na piknik naukowy na Placu Teatralnym ( to jest wydarzenie, które na zebraniu przedstawił tata Hani).

Wczoraj (piątek) przeżyłam niezwykłą lekcję historii, pamięci, miłości. Daria przyniosła nam film dokumentalny wyreżyserowany przez swojego 16!! letniego brata. Bohaterką tego dokumentu jest prababcia Darii, a treścią - Jej wspomnienia z czasów wojny. Piękny, wzruszający film. I piękna forma utrwalenia historii rodziny. Dziękuję Daruniu, Twojemu bratu oraz prababci Hannie Dąbrowskiej za chwile wzruszenia.

Teraz bardziej prozaiczna informacja. W dzienniku pojawiły się oceny za czytanie i z matematyki za dodawanie i odejmowanie z przekroczeniem progu dziesiątkowego. Proszę przeanalizować oceny i utrwalić to, co jeszcze tego wymaga. Wtrącę tylko, że najwięcej błędów wynikało z ... nieprawidłowo odczytanego znaku + czy -. Życzę sympatycznego weekendu, najlepiej z dala od domu. J.P.

 
Po zebraniu PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
środa, 11 września 2019 17:50

Dobry wieczór, jak było przed zebraniem, to musi być i po.

Dziękuję za przybycie, za sprawne przeprowadzenie wyborów i całego zebrania. To , co leżało na biurku nie nastrajało optymistycznie. Dzisiaj udało mi się uzupełnić niemal wszystkie  podpisy. Najbliższe plany to Festiwal nauki w poniedziałek i w piątek. Całkiem bliziutko, bo na Chodźki. Mam już dodatkową opiekunkę. Dziękuję mamie Piotrusia. Wyjścia obydwa są w ramach lekcji, po zajęciach naukowych wracamy na lekcje do szkoły. Też naukowe.

Trochę musimy zmienić plany integracyjne. Rozmawiałam dzisiaj z właścicielką Dąbrówki i dowiedziałam się, że do końca września wszystkie soboty są jarmarkami dożynkowymi Na Lubartowskiej 77. Pani Magda serdecznie zaprasza. Zatem nam zostaje sobota 5 października i ten termin zarezerwowałam. W świetlicy zostawię listę klasy, proszę o wpisanie ile osób z rodziny pojedzie. Jeśli dzieci, to w jakim wieku. Dla nich też będą przygotowane zabawy. Lista będzie dostępna do końca przyszłego tygodnia, a może jeden dzień dłużej. Ma to dla nas znaczenie, bo pertraktuję cenę.

Bardzo proszę o kontakt mamę Martynki i Helenki- brak mi podpisów na jednej liście. Pozdrawiam serdecznie- J.P.

 
Przed zebraniem PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
niedziela, 08 września 2019 09:49

Dzień dobry, przypominam, że 10.09 (wtorek) o godzinie 17.15 mamy zebranie. Nr sali podany będzie na tablicy ogłoszeń. Żeby wszystko przebiegało sprawnie, podaję już teraz kilka informacji.

Bardzo bieżące:

1. Proszę o zeszyty 16 kartkowe do j.polskiego i do matematyki!!!!

2. Dzieci objęte fluoryzacją muszą mieć szczoteczki w klasie w jakimś opakowaniu oddychającym- futerał z dziurkami np. .

3. W trzeciej klasie dzieci mogą wracać same do domu. Ale dopiero wtedy, gdy ja otrzymam taką zgodę na piśmie. Podobna powinna znaleźć się w świetlicy.

4. Proponuję udział naszej klasy w wodzie. W sali nr 8 jest dystrybutor, dobrze byłoby gdyby obydwie klasy korzystały z wody i współfinansowały jej zakup. Wtedy wystarczą tylko butelki lub bidony i dzieciaki mają wodę stale dostępną.

5. Na wtorkowym zebraniu odbędą się wybory do Rady klasy i szkoły. Proszę przemyśleć propozycje, wybory odbędą się sprawniej, gdy będziecie państwo mieli przygotowane kandydatury.

6. Przypominam o konieczności zgłoszenia zmian danych osobowych: adresu i najważniejsze- numerów telefonu.

7. Proszę również przemyśleć ( najlepiej w grupach "problemowych") dokąd możemy pojechać na wycieczkę - wycieczki.

8. Mam propozycję w sprawie zebrań. Będą się odbywały najprawdopodobniej we wtorki więc mamy możliwość rozpoczynania zebrań o godzinie 16.00. W tym czasie Pani Basia ma z dziećmi lekcje do 17.05, więc możemy wykorzystać ten czas na nasze spotkanie, i odebrać dzieci po lekcjach.

9. W planie nastąpiła drobna zmiana. Zajęcia rozwijająco- kreatywne przesunęłam na piątek, a dwie godziny edukacji na czwartek. W ten sposób uniknę podwójnych tematów w piątek i związanej z tym nudy, czy też po prostu "zmęczenia materiału". Pozdrawiam i życzę pięknej niedzieli najlepiej gdzieś w terenie. J.P.

 
Szczęśliwego nowego roku! PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
środa, 04 września 2019 19:19

Dobry wieczór, pisałam dzisiaj do Państwa wcześniej w dzienniku, niestety połączenie okazało się nieskuteczne, więc poprawiam.

Jutro będziemy z dziećmi wspominać wakacje. Na różne sposoby-kreatywnie. Do jednego z nich potrzebne nam będą informacje, gdzie( w jakich miejscowościach) dzieci spędzały wakacje. Nawet najmniejsze wioski będą w centrum naszego zainteresowania, ale z informacją o ich położeniu na mapie. Tylko nie podawajcie współrzędnych geograficznych!!! Wystarczy w pobliżu jakiego większego miasta są położone. Dzieciaki będą nanosiły to na swoje mapki, a potem zrobimy wielką mapę wakacyjnych podróży 3b. Jeśli były w wielu miejscach, to proszę o informację na temat każdego. Praca nasza dotyczyć będzie wakacji w Polsce, może innym razem załatwimy cały świat. Miło byłoby, gdyby jutro dzieci wzięły ze sobą jakieś pamiątki z tych pobytów. Myślę raczej o takich reprezentatywnych dla danego kawałka kraju, a nie o np. maskotce Batmana, Lorda Vadera czy jednorożca. One są piękne, ale...

Jeśli ktoś z Państwa zmienił numer telefonu, proszę o aktualizację do dziennika. Kontakt szybki z jest niezbędny dla nas - nauczycielek. Zebranie odbędzie się 10 września o godzinie 17.15. Życzę spokojnej nocy. J.P.

 
Sprawdzian i koniec roku PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
niedziela, 16 czerwca 2019 18:15

Dobry wieczór ( bo nieco chłodniejszy!), kilka informacji o ostatnich dniach przed wakacjami.

Poniedziałek będzie zupełnie normalnym dniem, za to wtorek obfituje w atrakcje.

Na dwóch moich lekcjach ( od 13.30 do 15.20) idziemy na dzień Radości. Proszę o nakrycia główek, wodę i parę groszy na przehulanie.

We wtorek o godzinie 16,30 spotykają się na Gali Najlepsi z Najlepszych. Rodzice zostali powiadomieni, kto z kim powinien przybyć do sali gimnastycznej.

Środa- zakończenie roku szkolnego o godzinie 8.00, sale będą podane. Rolę gospodyni będzie pełniła pani Basia, bo w dalszym ciągu uważam, że to Ich Wychowawczyni. Ja będę się żegnała z moja trzecią a. O godzinie 10.00 Msza św. u Salezjan. Życzę miłego wieczoru. J.P.

A teraz część naukowa, czyli sprawdzian na zakończenie drugiej klasy. Nie mamy jeszcze wyników szkolnych, ale nasze mogę podać.

Edukacje polonistyczną dzieci napisały na 79.9%, przyrodniczą- 83,3%, matematyczną- 69%. Procentowo cała klasa z 3 edukacji - 75,1%

Jedna osoba w klasie uzyskała 100%, dwie 97%. Indywidulne osiągnięcia napisze w dzienniku w kolejności: ed. pol./ ed.przyr./ed. matem. Oddalam się do dziennika.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4