Dzisiaj jest niedziela, 23 Lut 2020
Ogłoszenia 3b
Sprawdzian PDF Drukuj Email
wtorek, 18 lutego 2020 09:05

Dzień dobry, a nawet ładny. Przed chwilą wstawiłam oceny ze sprawdzianu do dziennika. Nie będę ich jeszcze komentowała, a nawet omawiała z dziećmi, gdyż jeszcze dwóch uczniów musi się nad nim pochylić.

Pytano mnie jakie jeszcze obowiązkowe lektury nas czekają. Otóż z pewnością będziemy realizować "Karolcię", i "O psie, który jeździł koleją". Czekają nas również dowolne lektury, ale te zadam w swoim czasie. Cieszy mnie to, że dzieci nie "jęczą", gdy zadaję jakieś lektury. Wygląda na to, że większość z nich czyta chętnie!!!

W przyszłym tygodniu zrobię kartkówkę z tabliczki mnożenia i zadań z treścią. Będzie jedna: parę działań na mnożenie i dzielenie i ze 2 zadania z aktualnego materiału. W piątek 21.02- dyktando. Zakres mieszany, proszę spojrzeć na kartki, które dzieci otrzymały na początku roku. Życzę sympatycznego dnia. J.P.

Bal i po balu PDF Drukuj Email
czwartek, 13 lutego 2020 11:54

Dzień dobry, zapraszam dzieci na dzisiejszy bal. Zapraszam rodziców przygotowujących posiłek regeneracyjny do sali nr 10 na godzinę 17.00. O tej godzinie wyprowadzę dzieci do sali gimnastycznej, a Państwo możecie zająć się strona kulinarną balu. bawimy się w sali gimnastycznej, a jako że sala nr 8 jest oddalona od sali balowej, robimy jedną przerwę na przekąski, bez biegania po picie i jedzenie. Podczas ostatniej lekcji dzieci będą mogły przygotować się do balu, zjeść coś, napić się i skorzystać z toalety.

Zezwolenia na samodzielny powrót do domu po balu nie obowiązują!!! Proszę odebrać dziecko o godzinie 19,15.

Teraz po balu. W poniedziałek sprawdzian semestralny z matematyki, a w nim: dodawanie i odejmowanie, mnożenie i dzielenie w zakresie 100, odczytywanie godzin, obliczanie obwodów figur, zadania z treścią. Czekałam z nim, aż zajmiemy się obwodami i w końcu ten czas nadszedł. Do zobaczenia wieczorem. J.P.

Informacje różne PDF Drukuj Email
wtorek, 11 lutego 2020 09:28

Dzień dobry. Tradycyjnie w punktach wypisuję informacje, prośby, pochwały.

1. Dzieci mają w swoich teczkach karteczki z danymi rodziców. Cofnęłam niektóre, bo brakuje danych drugiego rodzica. Proszę ( bardzo) o uzupełnienie.

2. Powrót po nieobecności w szkole to temat niewyczerpany. Nadal dzieci przychodzą po chorobie i są zdziwione, dlaczego wymagam odrobienia pracy domowej. Po prostu, to jest ich szkolny obowiązek! I mamy XXI wiek!

3. kartkówki omówiłam z dziećmi, należy zrobić ich poprawę. Nie, nie dzieci- kartkówek. Dzieci nie poprawiajcie-są świetne!

4. Dyktanda. Zaraz wpiszę oceny i dodatkowo jedynki czarnym kolorem za brak poprawy poprzednich dyktand. W liczbie mnogiej, bo są orły, które od początku roku nie poprawiają, mimo, że za każdym razem wpisuję " Brak poprawy". Sądzę, że nowa metoda będzie bardziej skuteczna. I prośba o podpisy obok oceny i podziękowanie tym rodzicom, którzy to robią systematycznie.

5. Jutro tabliczka mnożenia, oczywiście dzielenie też będzie!

6. Główki. Proszę sprawdzać skórę głów dzieciaków, gdyż pojawiają się w szkole jakieś żyjątka prowadzące niezwykle towarzyskie życie. Leży to w naszym wspólnym interesie, bo nie wybierają wieku głowy, tylko rozprzestrzeniają się, jak leci. Czego nam nie życzę!

7. Podczas wizyty w MBP filia przy ul. Lwowskiej, wszyscy dorośli, czyli ja też, byli zachwyceni klasą. Zachowaniem, kulturą osobistą i poziomem wiedzy. Apogeum nastąpiło przy zadawaniu pytań. Przy Leny: Czym się pani inspiruje przy wyborze tematu?", wymiękliśmy! I zaraz padły pytania: Która to klasa??? Gratuluję dzieciom, gratuluję Państwu! Zimowe pozdrowienia. J.P.

Przed zebraniem PDF Drukuj Email
wtorek, 28 stycznia 2020 17:01

Dobry wieczór, jutro, planowo, o godz. 17.15, odbędzie się zebranie rodziców uczniów klasy 3b. Śródroczne zebranie. Kiedy ten czas zleciał!

Oceny z zachowania i opisowe znajdują się już u państwa w edzienniku, bardzo proszę je przeczytać przed zebraniem, będę prosiła o potwierdzenie podpisem.

W drugim tygodniu lutego odbędzie się bal karnawałowy, tym razem w dużej sali gimnastycznej, szczegóły przedstawię na zebraniu. Warto się jednak przygotować finansowo, bo bal, jak to bal- kosztuje. Nas 5 zł. Przestudiowałam ceny ważniejszych karnawałowych bali w Lublinie i uważam, że nasza nie jest zbyt wygórowana!

Nadal oczekuję bilansu dziesięciolatka, zbieram na górę grosza i proszę o pomysły na wycieczkę klasową w maju. Z kuligu chyba zrezygnujemyCry, ale z surwiwalu rodzinnego w czerwcu-nie! Życzę miłego wieczoru, do zobaczenia jutro. J.P.

Kolega z klasą i bilans PDF Drukuj Email
czwartek, 09 stycznia 2020 21:06

Dobry wieczór, dzisiaj dzieci wybrały w tajnym głosowaniu kolegę z klasą. Został nim Igor! Brawo On!

A ten bilans to Karta profilaktycznego badania lekarskiego ucznia klasy 3b, czyli bilans zdrowia dziesięciolatka. Przekazuję dzieciom do teczek w plecakach i liczę na szybkie uruchomienie machiny urzędniczej, czyli wizytę u lekarza rodzinnego po dalsze wpisy na Karcie. A po feriach o zwrot do mnie. Ja zaś przekażę do gabinetu pielęgniarki, pani pielęgniarka nada temu dokumentowi dalszy bieg. Mam nadzieję, że ten obieg papierów przyczyni się do poprawy zdrowia całej populacji dziesięciolatków. Miedzy innymi dzięki nam.

Dziękuję za błyskawiczną akcję ze Świetlikiem. Jutro mogę przekazać i pieniądze i zgody organizatorom.

Życzę spokojnej nocy. J.P.

Poprawiony: czwartek, 09 stycznia 2020 21:16

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>