Dzisiaj jest poniedziałek, 23 Lip 2018
Znajdujesz sie w:     Home 2a
Ogloszenia 2a
To już jest koniec... PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
czwartek, 21 czerwca 2018 17:19

Dzień dobry! No i mamy już lato. Pora więc puszczać wianki do falującej wody, lub przynajmniej szykować się do zakończenia roku szkolnego. Gdy nacisnęłam przed chwilą  ikonkę 2a, dotarło do mnie, że moi uczniowie są już prawie trzecioklasistami! Za szybko, Proszę Państwa, za szybko!

Słowo na pociechę moim uczniom. Wiersz będziecie recytować w sali gimnastycznej, dla wszystkich.

Jutro spotykamy się sali gimnastycznej o godzinie 8.30, następnie gonimy do sali nr 7 po świadectwa, robimy to jak zwykle szybko. Po czym podążamy do Kościoła na mszę. Ze względu na czas, proszę nie szykować w klasie przemówień. Ja jeszcze żyję, mało tego, będziemy spotykać się w klasie 3.

Podręczniki dodatkowe. Wybrałam 4: Czytanie ze zrozumieniem, Ortografię i dwie części Wyprawki. Koszt 44 zł. Od zamówienia mamy parę dni na zapłacenie, ale jeśli jutro się uda, proszę o wyliczone 44 zł. Wyliczone, bo będzie sprawniej. Nie żegnam się z Państwem na stronie, gdyż w wolnej chwili pokuszę się o jakąś refleksję na temat drugiej klasy. Do zobaczenia jutro. J.P.

 
Wycieczka PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
poniedziałek, 18 czerwca 2018 16:31

To chyba będzie klasa podróżników! Jutro jedziemy do Radia Lublin i w związku z tym proszę o:

koszulki klasowe

legitymacje na przejazd MPK

12 zł na bilet wstępu. Proszę również przyprowadzić podróżnika na 10.15. Obiecuję, że nie zapomnę o dzieciach w świetlicy!

Wracamy na obiad w szkole i dalej mamy lekcje do 16.15. dzieci mogą mieć ze sobą z 5 zł, może załapiemy się po drodze na lody.

W papierowych teczkach znajdują się sprawdziany końcoworoczne. Proszę o zapoznanie się i podpis. Przyjmuję uzasadnione reklamacje. Proszę o zwrot jutro (wtorek), najpóźniej w środę.

W czwartek idziemy na Dzień Radości od 10.00 do 11.20 ( Kościół Salezjan). Tutaj także rekomenduję zabranie paru groszy. Przydadzą się.

Pani Ania zameldowała mi, że na wycieczkę do Warszawy (zaliczka) wpłaciło 16 osób. Czyżby tak mało nas jechało???

Kolejna pilna sprawa. Konsultuję z Radą Rodziców naszej klasy kupno dodatkowych książek do 3 klasy. Chodzi tu o Wyprawkę, ortografię, czytanie ze zrozumieniem ( to już jest 44 zł). Być może jeszcze przyroda 2 części, ale jest to nowość i w Wydawnictwie powiedziałam, że muszę to sprawdzić, co to jest warte. Czyli 64 zł.

Właśnie dostałam informację, że Państwa przedstawiciele w RR wyrazili zgodę. Do środy ogłaszam konsultacje społeczne, potem referendum, tak, żeby w piątek można było zebrać pieniążki i złożyć zamówienie. Dziękuję, J.P.

 
cd oceny PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
niedziela, 17 czerwca 2018 10:16

Dzień dobry, mam nadzieję, że spędzacie Państwo niedzielę w sposób aktywny i jest ona miła.

Moja również jest sympatyczna, bo mogę podzielić się z Państwem wynikami diagnozy rocznej. Na forum będą tylko suche liczby, w dzienniku szczegóły dotyczące konkretnych dzieci.

Dzieci wykazywały się wiedzą w trzech edukacjach: polonistycznej (po), przyrodniczej(prz) i matematyczne(ma). W diagnozie wzięły udział wszystkie moje dzieci (25).

Podaję procentowo: cała klasa łącznie w 3 edukacjach- 79,65%, w poszczególnych po - 71,56%, prz- 80,01%, ma - 84,01%. Podaję te dane, abyście Państwo mogli porównać z wynikami swojego dziecka.

Najniższa średnia z 3 edukacji- 47,1%, najwyższa- 100% (jedno dziecko)

Z polonistycznej dwoje dzieci 100%, z pr - 4 dzieci 100%, z ma - 10 dzieci 100%.

W dzienniku tradycyjnie napiszę skrótami, będą to 4 dane procentowe, polski, przyroda, matematyka, łącznie.

Łącznie teraz już gratuluję wszystkim uczniom i rodzicom!

Informacje na najbliższy tydzień: nadal trwa rok szkolny, więc pracujemy do końca. We wtorek jedziemy do radia Lublin, pani Paulinka zgodziła się z nami pojechać jako opiekunka. Dziękuję bardzo. Jeśli ktoś chciałby nam towarzyszyć, zapraszamy, ale nie jest to już "nóż na gardle".

Przypominam razem z panią Anią o wpłacie I raty ( 50 zł) na wycieczkę wrześniową do Warszawy. Musimy do 19 czerwca opłacić bilety w Centrum Kopernik, sprawa jest zatem pilna!!!

Przenoszę się do dziennika, pozdrawiam, J.P.

 

 
Oceny PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
środa, 13 czerwca 2018 17:04

Dzień dobry, dzisiaj zajmę się osiągnięciami dzieci.

Badałam w maju i czerwcu tempo czytania w celu sprawdzenia jakie postępy dzieci poczyniły od początku roku. Będą to zapisy w dzienniku e. pod numerem 1.

Przypominam, że dzieci czytały w ciągu 1 minuty ciąg wyrazów zupełnie przypadkowych. Liczby zapisane pod jedynką to : pierwsza- wrzesień 2017, druga- maj 2018.

Kilka liczb statystyki. Średnia na koniec klasy 1 to 28 wyrazów, we wrześniu to 35 wyrazów, w maju- 57. We wrześniu najwięcej przeczytanych wyrazów to 69, w maju 100. Najmniej -odpowiednio 14, 20.

Zdecydowanie prą do przodu! Zadowolona jestem ze wszystkich wyników.

Książki do biblioteki- zapiszę w dzienniku pod hasłem biblio ile kto ma oddać. Jutro proszę!

Robię sprawozdanie do klasyfikacji i wychodzą mi nieusprawiedliwione godziny! Kto czuje się winny, proszony jest o szybkie usprawiedliwienie!

J.P.

 

Poprawiony: środa, 13 czerwca 2018 17:32
 
Mundial PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
wtorek, 12 czerwca 2018 19:42

Dobry wieczór, przekazuję informację na temat projektu "Mundial".

Do poniedziałku 18.06 proszę ochotników o prace na temat Mundialu: co to jest, króciutka historia, gwiazdy światowe i polskie. Prace wykonane w sposób dowolny, pojedynczo lub w grupach. Grupę może stanowić także rodzina. I jeszcze konkurs, który rozstrzygniemy po wakacjach. Proszę wytypować  zwycięzcę Mundialu. Udział w zabawie może brać cała rodzina lub pojedynczo Ci, którzy chcą samodzielnie wytypować. Głosy można oddawać w zamkniętej kopercie ( można zbiorowo), podpisanej, kto składa. Otworzymy w 3 klasie.

Plany na najbliższe i trochę dalsze dni:

Środa- g.8.00 -spotkanie z policjantem

Czwartek - ostatnie zajęcia Uni Kids

Piątek - 9.00 wyjście na warsztaty  do Biblioteki na Lwowskiej.

Wtorek - g.11.00 jesteśmy umówieni w Polskim Radio na zajęciach " Tańcobajki". Wracamy na obiad. Koszt to 12 zł. Proszę, aby dzieci miały pieniążki ze sobą we wtorek. Potrzebuję opiekuna lub dwóch. Jedziemy miejska komunikacją. Wrócimy na obiad.

Nic więcej nie planuję, ale życie jest nieprzewidywalne!

Przypominam o książkach bibliotecznych, które marzą o powrocie do domu. Można je oddać nawet w środę.

Proszę przejrzeć nieobecności z końca maja, mam trochę nieusprawiedliwionych.

"Kolegą z klasą" w tym semestrze został Szymon G. Gratuluję.

Ani jednego dnia w roku szkolnym nie opuściła Lena. Też gratuluję!

Chyba nie podziękowałam jeszcze rodzicom uczestniczącym w naszym dorocznym rajdzie rowerowym. A jeśli to zrobiłam, to i tak zasługujecie Państwo na wielokrotne podziękowania. Nie będę imiennie tego robiła, bo RODO (-:, ale bardziej dlatego, że było Was czternaścioro!  J.P.

Poprawiony: wtorek, 12 czerwca 2018 20:25
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 51