Dzisiaj jest czwartek, 18 Paź 2018
Znajdujesz sie w:     Home 3a
Ogloszenia 2a
Zadania na ten tydzień PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
wtorek, 16 października 2018 14:41

Dzień dobry, dziękuję Rodzicom i dzieciom za życzenia z okazji Dnia Nauczyciela. Bardzo miło jest mieć swój dzień w kalendarzu. Jeśli ktoś z Was nie ma swojego święta branżowego, możemy je na gorąco ustanowić. I obchodzić, rzecz jasna.

W tym tygodniu, w piątek chciałabym z dziećmi na technice zrobić coś z niczego polegając na bujnej wyobraźni dzieci. Mogą przynieść do szkoły pudełka, szmatki, rolki papierowe , wszystko z odzysku. Będą dzieciak robiły "Coś". Co sobie zaplanują. Mogą pracować indywidualnie lub w zespołach. Proszę nie szykować dzieciom półproduktów. One same dadzą sobie radę!

Sznurówki. Ciągle rozwiązane i nie jest to zawsze kwestia lenistwa właściciela obuwia, a ... samych sznurówek. Jeśli są śliskie, rozwiązują się samodzielnie, bez pytania. Proszę sprawdzić, dlaczego sznurówki Waszego dziecka ciągną się za nim pół metra i ew. je wymienić na bardziej oporne ( od oporu tego z fizyki).

Zajęcia komputerowe. Dzisiaj uczyliśmy się zakładać folder na dokumenty. Proszę, aby dzieci przećwiczyły to w domu. Nie jestem w stanie doskoczyć do 25 komputerów. Powinny umieć założyć folder, nazwać go i zapisać w nim dokumenty.

Sprawdzian z matematyki: dodawanie i odejmowanie w zakresie 100, nazywanie sumy i różnicy i liczb które je tworzą ( składniki, odjemna , odjemnik, ), tabliczka mnożenia i dzielenie do 50.

Konkursy

Bezpieczna zebra- konkurs literacko( wiersz, opowiadanie, rymowanka)- plastyczny ( praca w dolnej technice i w dowolnym formacie. Termin 29 października. Temat:

Przyjazna zebra- bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. Motywem pożądanym- zebra i to przyjaźnie nastawiona do życia! Może sobie leżeć w postaci przejścia przez jezdnię, lub być zwierzęciem chętnym do pomocy. Proszę nie podpisywać, zrobię metryczki prac.

W czwartek powieszę ogłoszenia na temat konkursu fotograficznego " Moja mała Ojczyzna" czyli to co dziecku jest bliskie, przyjazne, ukochane, co go otacza i ma na niego dobry wpływ. Jeden uczestnik- jedna lub dwie fotografie. Prace  w wersji papierowej, format ok 21x15. Termin do 7 listopada. Nagrody przewidziane.

Na polskim ćwiczymy pisanie zaproszenia i ogłoszenia. Szykuje się sprawdzianik. W przyszłym tygodniu.

Z powodu pogody jaka nas codziennie zaskakuje, jutro, pojutrze i popojutrze wyciągam dzieci na boisko. Stroje na wf obowiązują. Miłego dnia. J.P.

 
Dyktando, lektura i coś ważniejszego PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
środa, 10 października 2018 19:10

Dobry wieczór, mam nadzieję, że o tej porze ktoś jeszcze zajrzy do mnie. Chcę przypomnieć, że jutro dyktando. I o ile dzieci, które to przegapiły, nie zdążą powtórzyć, o tyle rodzice mogą wcisnąć jeszcze zeszyt do dyktand do plecaka. Piszemy tylko w tych zeszytach. Może być ubiegłoroczny. Wiem, wiem, już to pisałam. Problem jest w czytaniu.

Lekturę "Kajtkowe przygody" uczniowie moi mają przeczytać do 23 października.  Większość już zaczęła tuż po wypożyczeniu. To budujący widok: uczniowie wracający z biblioteki i rzucający się na dywan z książką w ręku. Na lekcję nie mogłam zagonić do ławek. Oczywiście nie wszystkich!

Pani Magdo, zapomniałam o wkładce do teczki Szymka. Poprawię się!

Dostałam informację zwrotną od mamy Wiki o budżecie obywatelskim. Była to relacja z pierwszego udziału dziecka w życiu społecznym całego miasta. Brawo Wika i pozostałe dzieci, które spróbowały wpłynąć na życie swojego środowiska.

Jutro podaję dyrekcji nazwiska dzieci, które w dniach wolnych będą w świetlicy i zjedzą obiad. Mam dwoje. Czyżbym mogla już tę listę zamknąć?

A teraz to najważniejsze. Wychodząc dzisiaj do szkoły, zerknęłam na listę kandydatów do Rady Miasta z mojego okręgu. Znalazłam nazwisko Wilczek. Ewa Joanna. Zadzwoniłam do jedynej jaką znam Ewy  Wilczek z pytaniem, czy to zbieżność nazwisk. Otóż nie! Mama Lenki kandyduje! Brawo pani Ewo. Ma Pani mój głos. Powodzenia! Tą miłą informacją kończę dzisiejsze plotki. J.P.

 

 
Dni wolne PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
poniedziałek, 08 października 2018 16:21

Dzień dobry, Proszę Państwa, dni 15.10 i 2.11 są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Lecz jak zawsze w takie dni czynna jest świetlica i wydawane są obiady. Proszę, też jak zawsze, o informację, kto musi być objęty opieką szkolną w te dni i skorzystać z obiadu. Interesują mnie ci, którzy będą w szkole i w który dzień. Termin: 10 października- środa. Dziękuję i przypominam o jutrzejszym zdjęciu. Dokładne informacje w poprzednich mailach.

Na czwartek proszę o zeszyty do dyktand. Może być niedokończony z ub. roku lub 16 kartkowy nowy. Podpisany na okładce bardzo wyraźnie na naklejce ( naklejkę mogą zrobić sobie sami). Te wyraźne litery to nie ze względu na mój starczy wzrok, a dyżurnych, którzy rozdają zeszyty!

Namawiam do wspólnej pracy nad budżetem obywatelskim. Rodzice mogą zalogować swoje dzieci. Przykładowo podałam nr dużego projektu D- 38 dotyczy on m.inn. naszej szkoły. Można do tego dorzucić 2 małe. Wybór jest duży, a przy okazji poćwiczą czytanie. No i mają lekcję wychowania obywatelskiego. Warunek jeden - do 10 października. Miłej zabawy. J.P.

 
Kilka informacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
niedziela, 07 października 2018 17:00

Dobry wieczór, gratuluję moim uczennicom akrobatkom artystycznym wspaniałego występu w sobotę. Dziewczyny, zawsze mnie wzruszacie! Rodzicom dziękuję za poświęcony szkole sobotni czas. Jesteście wspaniali! Magdzie i Szymonowi G. gratuluję rodziców. W sobotę znaleźli się w gronie absolwentów szkoły i godnie Was reprezentowali.

A teraz proza życia. Mamy zarezerwowane bilety na 20 grudnia do Centrum Spotkani Kultur na przedstawienie "Don Kichot". To piękne widowisko muzyczno- baletowe, a jego rangę podnoszą Lenka i Sasia, które w nim występują. Wierzcie mi, wiem, co piszę, byłam na premierze! Teraz chciałabym, aby moi wszyscy uczniowie je zobaczyli. Niestety wiąże się to wydatkiem, który dzieci zakwalifikowałyby jako potrzeby ( kulturalne!), nie zachcianki. Koszt 30 zł- płatne do 25 października. Oczywiście zbiera p. Ania. Dziękujemy!

We wtorek robimy zdjęcia. Proszę na podstawie plakatów dokładnie określić dzieciom, co mogą zamówić. Nie lubię zwrotów. Jest to marnowanie sil i środków. Przypominam o zdjęciu klasowym. Chciałabym, aby na nim były wszystkie dzieci ubrane wesoło, kolorowo i zaopatrzone w dużą dawkę radości. Uśmiech na zdjęciu będzie niezbędny! Nie każdy będzie musiał zdjęcie wykupić, ale jak je zobaczycie...

Z ciekawostek na ten tydzień to nadal mnożenie i dzielenie do 30-  2x, do 50- 1x, czytanie ze zrozumieniem ( to lubią!) oraz dyktando - wyrazy z ó. Pogoda będzie piękna więc lekcje wf, a może i inne w terenie.

W poniedziałek porozmawiam z dziećmi o Budżecie Obywatelskim. Przedstawię im na co można głosować. Proszę w domu wybrać z nimi, projekty. Niech dzieciaki zagłosują za placami zabaw, boiskami, lub za czymś, do czego są przekonane.  Przypominam, że można głosować do 10.10.To będzie taka lekcja obywatelska.

Życzę miłego wieczoru, spokojnej nocy, do zobaczenia jutro o świcie, tj. o 8.00. J.P.

Poprawiony: niedziela, 07 października 2018 17:39
 
Słowiki, fotografie i brawo Oni! PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
czwartek, 04 października 2018 20:21

Dobry wieczór.

Zacznę od słowików. Mieliśmy w klasie wczoraj i dzisiaj jednoosobowe komisje poławiaczy talentów. Śpiewaczych talentów. Chłopięcych.  Dziewczynki były zawiedzione, część chłopców również, że nie szukali do Juventusu.  Niektórzy chłopcy mają w teczkach informacje, gdzie, kiedy i po co mogą się zgłosić z Rodzicem. Warto państwu uświadomić, że dwie, niezależne osoby wybrały dokładnie tych samych chłopców. Coś w tym jest! Ja ze swojej strony obiecałam, że na koncert ewentualnie pójdziemy.

We wtorek mamy do dyspozycji fotografa. Jeśli Państwo możecie zerknąć na ofertę, to będę wdzięczna, bo chętnie zrobiłabym zdjęcie klasowe, ale w zupełnie innej formie. Dzieci, które chodziły do Przedszkola 13 mają taką fotografię. Na plakacie jest ona w dolnym lewym rogu, niepozorna na pierwszy rzut oka, ale ciekawa i taka w naszym stylu.  Warto byłoby ubrać się na ten dzień, może nie jak na akademię, ale ciekawie, kolorowo.

To Brawo Oni dotyczy trojga uczniów, którzy z trzech wierszy do wyboru, wybrali najdłuższy! Zaskoczyli mnie całkiem. Pozytywnie! Sama z lenistwa wybrałabym najkrótszą drogę, czyli sklep spożywczy z solą!

Mnożenie dzisiejsze poszło nieźle. Efekty są w zeszytach do matematyki ( proszę o podpis!), a tam gdzie efektów nie ma, trzeba przysiąść nad tabliczką i to ostro. Jeszcze trzy razy dam szansę na zakres do 30, potem do 50 ( przyszły tydzień) i ruszamy z setką. Mam nadzieję, że nie zaczniecie pytać dzisiaj, Spokojnej nocy i dzieciom i Wam. J.P.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 55