Dzisiaj jest sobota, 15 Gru 2018
Znajdujesz sie w:     Home 3a
Ogloszenia 2a
Wtorek, 8 rano PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
środa, 12 grudnia 2018 08:58

Dzień dobry, ten tytuł jest o spóźnianiu. We wtorek miałam o 8 rano angielski. Przez 15 minut do klasy po dzwonku weszło sześcioro uczniów. Proszę sobie wyobrazić jak to wyglądało.

3 minuty po dzwonku- zaczęłam lekcję- wchodzi dziecko, dzień dobry, przepraszam za spóźnienie, idzie do szufladki wyjmuje książki, siada, pyta co robimy

5 minut po dzwonku, kolejne dziecko- czynności te same

6 minut po dzwonku.... itd

8 minut po.....

15 minut po dzwonku wszedł ostatni spóźnialski.

Za każdym razem odrywamy się od lekcji, dzieci śledzą ruchy spóźnialskich, witają się, są zdekoncentrowane. Język angielski jest 2 razy w tygodniu. Więc wypada półtorej lekcji! A w klasie czwartej, gdy dojdą inne przedmioty, inni nauczyciele, nie bardzo sobie to wyobrażam.  Mamy dzieci, które na koncie nie mają ani jednego spóźnienia od pierwszej klasy. Można?

Szkoła, a szczególnie młodsze klasy to idealne miejsce, żeby nauczyć dziecko punktualności, poczucia obowiązku, szacunku dla innych i szanowania czasu.

Pawie oczko- w dzienniku pojawiły się trójki i czwórki za pracę plastyczną. Wykonanie pawiego oczka zostało dokładnie wyjaśnione. Wzór zawisł na tablicy. Przypomniałam o bezpieczeństwie, kazałam trojgu dzieciom wyjąć nożyczki z buzi lub usunąć z okolic oczu, pokazałam po raz kolejny ( może dziesiąty?) jak korzystać z arkusza papieru kolorowego, żeby nadawał się jeszcze do użytku. Wyjaśniłam za co postawię ocenę: za estetykę, za dokładne wycięcie kółek, za rysowanie linii pomocniczych po lewej stronie kartki i w końcu za właściwe użycie papieru ( może wyjaśnię o co chodzi, choć myślę, że spotkaliście się Państwo z tym fenomenem w domu- arkusz A4 a w nim w centralnej części wycięty otwór wielkości 5 złotówki. I tak przez wszystkie kolory). Stąd właśnie gorsze stopnie. Nadal będę oceniała za wkład pracy, za kreatywność, ale nie za brak myślenia!

Wycieczka

Wyjeżdżamy o godzinie 7.30. Proszę przybyć na zbiórkę 10 minut wcześniej. Dzieci ze świetlicy postaram się odebrać :-)! Proszę o ubiór zgodny z zasadami A. Wajraka i innych rozsądnych ludzi ( w tym Państwa) pamiętając jaką porę roku mamy, o włożeniu do plecaka dobrego humoru, o nieprzekarmianiu słodyczami wycieczkowiczów. Aparaty fotograficzne mile widziane, ale jak zwykle na własną odpowiedzialność. Ostatni punkt programu to obiad o 13.30, potem powrót. Czyli można się nas spodziewać kolo godziny 17. W dobie telefonii komórkowej nie ma to wielkiego znaczenia, bo i tak będziemy się komunikowali satelitarnie. W czasie wycieczki zakaz używania telefonów. Proszę więc nie dzwonić do dzieci, bo jeszcze zdenerwujemy Mikołaja w jego własnej wiosce. J.P.

 

 
Mikołajki PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
wtorek, 11 grudnia 2018 19:49

Te na sportowo odwołane! Jutro jest normalna środa. Mam nadzieję, że dzieci już to powiedziały. Koszulki klasowe do szafy, słodkie bilety proszę zjeść, żeby się nie przeterminowały. Kolejne podejście w styczniu. J.P.

 
Dyżury PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
poniedziałek, 10 grudnia 2018 20:41

Dobry wieczór, przypominam, że jutro urzęduję w szkole po południu w charakterze konsultanta. Czyli mamy ostatnie konsultacje w tym roku (kalendarzowym). Planowo zaczynają się one o godzinie 17.15, ja jednak zacznę czuwać od 16.30, być może ktoś odbierający dziecko ze świetlicy będzie chciał porozmawiać ze mną. Jeśli wybieracie się Państwo później, proszę o telefon.

Sprawdzałam zeszyty do matematyki i w większości nie widzę podpisanych sprawdzianów z tabliczki mnożenia. Nie wiem, co o tym myśleć. Czy nie podpisujecie ich czy po prostu nie zaglądacie do zeszytów. Nie stanowi to problemu u dzieci dostających aż do znudzenia same piątki i czwórki. Gorzej jeśli oceny są niższe, a Państwo o tym nie wiecie. W papierowych teczkach są także sprawdziany listopadowe do poprawy, podpisu i zwrotu.

Od przyszłego roku zaczynamy utrwalać i sprawdzać tabliczkę w zakresie 100.

Dni wolne

Jak zwykle w dni wolne od zajęć lekcyjnych organizowana jest w szkole opieka dla dzieci i wydawane są obiady. Są to dni: 24.12 !!!! do 12.30,

27 i 28 w normalnych godzinach pracy świetlicy i  31 do 12.30. Proszę o podanie do czwartku, kto z czego będzie korzystał. Proszę o rzetelne informacje, bo zdarzają się sytuacje w szkole, że zapisuje się 30 osób, a przychodzi 10. Szkoła przygotowuje opiekunów i obiady dla dużej grupy, w w świetlicy garstka dzieci.

14.12 w piątek i w czwartek 20.12 jesteśmy poza szkołą, więc odwołałam obiady. Szkolne obiady, bo w Bałtowie jemy oczywiście ciepły posiłek. Tak przy okazji obiadów muszę pochwalić większość dzieci. Jedzą o niebo lepiej (estetyka) i chętniej (ilość). Często sięgają po noże, zamiast jak dotychczas, szarpać mięsko zębami.

Szymek J. nawet polubił brokuły! Brawo on!

I na koniec coś słodkiego. Nadia, urodzona w taki dzień, w którym nigdy się z nami wszystkimi nie spotka, poczęstowała nas dzisiaj pierniczkami. Poezja. ja wybrałam konika na biegunach i serduszko polukrowane. Nadiu, dziękujemy i życzymy Ci aby każdy dzień był słoneczny i radosny. Państwu także. J.P.

 

 

 

 

 
Słowo na nadchodzacy tydzień PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
niedziela, 09 grudnia 2018 13:44

Dzień dobry, Zacznę od akcji, które trwają już w szkole. Pomóż dzieciom przetrwać zimę- zbieramy odzież, zabawki, suchy prowiant.

Góra grosza- zbieramy pieniążki drobne w każdej ilości. Jeśli ktoś z Państwa ma jakiś przezroczysty pojemnik na monetki, chętnie zaadoptujemy go na grosiki.

Mamy już rozstrzygnięty przetarg na opiekunów na wyjście do teatru na balet "Don Kichot". To mama Franka i mama Julki. Dziękuję z góry za pomoc. Z dołu podziękuję jak wrócimy do szkoły.

Proszę wykorzystać pogodę, brak transmisji ze skoków narciarskich, oraz fakt, że sklepy są pozamykane i przepytać dzieci z "Karolinki". Tekst powinien być wklejony do zeszytu z j.polskiego. Jak zaginął w boju, to jest ten tekst w internecie. I po problemie.

W środę o godzinie 12.45 startujemy w "Mikołajkach na sportowo". Drużyna to 8 osób: 4 dziewczynki i 4 chłopców. Pierwszeństwo mają te dzieciaki, które nie uczestniczyły w poprzednich latach. Wykryję to w dokumentacji fotograficznej. Wszystkich obowiązują koszulki klasowe, zawodników białe skarpetki, obuwie sportowe, spodenki krótkie.

Mamy wielką szansę wygrać lub zająć II miejsce. Czyli tak czy tak, na "pudle".

Jak zwykle w tych zawodach, aby się dostać do sali gimnastycznej, trzeba przekazać słodki bilet. Kibice mile widziani, ale w odpowiednim obuwiu, bo w sali gimnastycznej możemy tylko w takim poruszać się.

Wyniki sprawdzianów listopadowych są już zamieszczone w edzienniku. Uwierzycie Państwo, że nadal mam dzieci, które nie wiedzą w którym roku odzyskaliśmy niepodległość, albo, że hymnem jest Mazurek Dąbrowskiego, a nie Dombrowskiego. Nie wierzyłam własnym oczom!!! Miłej niedzieli. J.P.

 
Mikołajowy dzień PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
środa, 05 grudnia 2018 21:05

Dobry wieczór, to będzie bardzo pracowity dzień, nie tylko dla Mikołaja. Dla 3a także. Do szkoły przychodzimy wg planu, a potem to już nic nie ma według niego. Troszkę wcześniej zabiorę dzieci z pływalni na obiad, bo zaraz potem mamy Unikidsa, a tuż po nim gonimy do szatani szkolnej!!! ubieramy się i pędzimy do Olimpu do kina. Jak wrócimy, to już nie będziemy biegać, tylko spokojnie zasiądziemy w ławkach i wykonamy planowaną pracę "W kopalni". Pani Ania kupiła papier czarny dla wszystkich, dzieci  mają sporo materiałów w szufladkach. Tam też znalazły się kleje i nożyczki.

Wnioski: ubrania dzieci wieszamy jutro w szatni szkolnej, przychodzimy bez plecaków, książek, ale zabieramy drugie śniadanie, jakieś łakocie, bo to w końcu Mikołaj, chusteczki do nosa, bo możemy się wzruszyć na filmie. Oczywiście to wszystko nie luzem, ale w czymś wygodnym do niesienia. Kubusiu, może być nerka, cokolwiek to jest.

Teraz apel do Państwa. Za zgodą Dyrekcji szkoły w naszej klasie będą przeprowadzone badania uczniów. Część dzieci ma informacje na ten temat w papierowych teczkach. Jeśli Państwo po zapoznaniu się z treścią wyrażą zgodę, proszę potwierdzić to podpisem i zwrócić. Na badania będzie wykorzystany czas wolny, czyli pobyt w świetlicy.

Ogłaszam przetarg ograniczony ( 2 osoby) na opiekunów podczas wyjścia do teatru na balet dnia 20 grudnia, godzina  11-14. Widziałam to przedstawienie i ręczę, że nie pożałujecie. A jaka przyjemność spędzenia czasu w naszym gronie!

Pozdrawiam. J.P.

Poprawiony: środa, 05 grudnia 2018 21:25
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 60