Dzisiaj jest czwartek, 22 Lut 2018
Znajdujesz sie w:     Home 2a
Ogloszenia 2a
Ogłoszenia drobne PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
środa, 21 lutego 2018 20:21

Dobry wieczór

1. Być może uda nam się pójść na lodowisko, bo mamy już 3 opiekunów. Ze mną 4 osoby. To już jest coś. Zaczynam organizować. O terminie poinformuję wkrótce.

2. Zajęcia organizacyjne z koncentracji uwagi ( kolejne bezpłatne) odbędą się w najbliższy piątek o godzinie 16.30 w małej sali gimnastycznej. Zachęcam bardzo, ci co byli, bardzo sobie chwalili. Próbuję zorganizować takie zajęcia dla klasy, ale są utrudnienia logistyczne. Coś takiego jak "Żuraw i czapla"! Dlatego uważam, że lepiej już teraz skorzystać.

3. Do poniedziałku dzieci mają wykonać ( tak stopniowo, nie wszystko naraz!) ćwiczenia dodatkowe w matematyce od strony 66 do 69. Proszę się jednak nie przerażać, większość jest już zrobiona.

4. Podaję wyrazy, które mogą wystąpić w piątkowym dyktandzie: wymienne rz- drzewo, orzeł, malarz, rowerzysta, i podobne, które łatwo wymieniają się, niewymienne: kurz, rzecz, burza, grządki, orzech, twarz, warzywa, zwierzęta.

Po spółgłoskach: posprząta chrzan, dojrzała

I żeby nie było za łatwo wplotę: różne, koleżanki, żółte żyrafy, może książki, duże dróżki i wyższe nożyczki ( no, z tymi nożyczkami to nieźle przesadziłam!). Oczywiście nie wszystkich wyrazów użyję, ale lepiej niech je poćwiczą.

5. Jestem zadowolona z tabliczki mnożenia. Są jeszcze dzieci, które muszą sporo ćwiczyć i niech to robią. W przyszłym tygodniu powtórka mnożenia i dzielenia i dla ochotników do 100. Planuję również krótką kartkóweczkę z dodawania i odejmowania do 100. Żeby z wprawy nie wyjść.

6. Także w przyszłym tygodniu sprawdzian: krótkie dyktando, wyszukiwanie rzeczowników, czasowników, przymiotników, kolejność alfabetyczna, adresowanie koperty.

Plan sprawdzianów wpiszę do edziennika. Jeśli po takiej dawce informacji będziecie Państwo w stanie usnąć :-), to życzę spokojnej nocy. J.P.

 
Słowo na najbliższy tydzień PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
niedziela, 18 lutego 2018 14:07

Dzień dobry, przekazuję garść informacji, które pozwolą nam gładko przeżyć nadchodzący tydzień.

1. Jeśli będą dobre warunki śniegowe, będziemy w dalszym ciągu korzystać z zimy. Proszę zatem o wieszanie ubrań w szatni szkolnej w śnieżne dni. Proszę również pamiętać o spodniach zimoodpronych i rękawiczkach.

2. Plan sprawdzianów zamieściłam w edzienniku. Wyrazy do powtórzenia do dyktanda: końcówka wyrazów erz, arz, rz wymienne i ćwiczone na lekcjach niewymienne. Oczywiście będą tez wyrazy z ż, ostatnio używane lub wymienne na g., Pisać ze słuchu będziemy w piątek, gdyż nie idziemy na lodowisko. Zgłosiła się tylko mama Lenki, a to za mało, żeby wyruszyć na podbój lodowiska. Rezerwację trzeba robić z wyprzedzeniem, + procedury finansowe szkolne, więc jeśli znajdą się inni opiekunowie, muszę to wiedzieć tydzień przed wyjściem.

3. Od przyszłego tygodnia ruszają zajęcia z dogoterapii ( uzgodnione  na zebraniu). Będą odbywały się w świetlicy , w poniedziałki od godziny 9.50. Proszę o przyprowadzanie też dzieci, które nie są zapisane do świetlicy.

4. W dniach 5,6,7 marca będą odbywały się rekolekcje. Ale proszę nie obawiać się chaosu organizacyjnego. Prawdopodobnie lekcje będą  odbywały się wg planu, świetlica i obiady również będą do dyspozycji jak zawsze. Ale do kościoła także pójdziemy. Szczegóły podam w przyszłym tygodniu.

Jeśli się nie mylę- to na dzisiaj tyle. Pozdrawiam, miłego wypoczynku. J.P.

 

 
Sprawdzian PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
środa, 14 lutego 2018 15:52

Dzień dobry, jesteśmy wypoczęci po feriach i po sprawdzianie. Mniej więcej dzieciom przekazałam wyniki w procentach. Poprzedzając oczywiście uzmysłowieniem im, co to są procenty. Dzisiaj na Uni Kidsie wykorzystały tę wiedzę w praktyce.

A teraz ja Państwu przedstawię osiągnięcia dzieci w trzech edukacjach: 1.polonistycznej, 2.przyrodniczej i 3.matematycznej. Podając procenty, podam je w tej kolejności Czwarty wynik to 4. zbiorcza ocena w procentach ( z 3 edukacji). Dodatkowe informacje o mocnych i nie za bardzo mocnych stronach zamieszczę po dokładniejszym przeanalizowaniu prac.

Sprawdziany dostaniecie Państwo do ręki, żeby sprawdzić, gdzie są sukcesy, a nad czym trzeba jeszcze popracować. Będę w edzienniku pisała do Państwa indywidualnie z komentarzem. Ten sprawdzian to przede wszystkim dla mnie informacja nad czym mamy pracować, co utrwalać, co poprawiać.

Dzisiaj dzieciaki napisały kolejny "słupek" mnożenia. Znowu bardzo dobrze! W przyszłym tygodniu włączę dzielenie i rozszerzę do 100 dla ochotników ( na 6!)

W piątek czeka nas styczniowy zaległy sprawdzian i jeśli będą warunki pogodowe, a powinny być, to wygnam nas na śnieg.

Do końca lutego chciałabym pójść z dziećmi na lodowisko, np w przyszły piątek godzina 8.00- 9.15. Zbiórka 7.30. Proszę o opinię i zgłoszenia opiekunów do piątku ( tego najbliższego). tak wczesna godzina wynika z konieczności powrotu na obiad i na pływalnię. Cennik: 9 zł wejście+ 8 zł łyżwy + 3 zł kask. Kaski mogą być narciarskie, rowerowe( szkoda płacić). Łyżwy kto ma zabiera swoje lub sąsiadki, siostry, kuzyna itp.

Wycieczkę do Magicznych Ogrodów pani Marta Jurek zarezerwowała na 22 maja. Czy są jakieś przeciwwskazania? J.P.

 

Poprawiony: środa, 14 lutego 2018 17:27
 
Ferie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
piątek, 26 stycznia 2018 13:03

No i doczekaliśmy się. Jesteśmy na feriach, czego niewątpliwie możecie nam Państwo pozazdrościć!

A naukę zakończyliśmy wspaniałym akcentem. W pierwszym sprawdzianie z mnożenia były niemal same 5! Tym razem za 1 błąd ocena spadała o pół punktu. Od lutego będzie to obniżenie stopnia o 1p. Czyli 5,4,3,2,1.

Na ferie do przeczytania dowolna książka oraz krótka notatka na jej temat na mój adres mailowy. Zaczynamy w praktyce stosować komputer.

Po feriach sprawdzian - diagnoza za I semestr. Zakres podałam w którymś z poprzednich listów.

Życzę powrotu do zdrowia tym, którzy teraz chorują, a pozostałym zabraniam chorować podczas ferii. To nie ktoś ferie wymyślił! Pozdrawiam i życzę, wspaniałego, bezpiecznego wypoczynku. J.P.

 

 
Sprawdziany PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
wtorek, 23 stycznia 2018 17:45

Dobry wieczór Państwu, Dzisiaj kolejne dziecko poszło na zwolnienie, w związku z tym przekładam pisanie diagnozy po I semestrze na poniedziałek 12 lutego. Dzieciaki mają więcej czasu na powtórki.

Wuef na boisku w styczniu bardzo podobał się nam wszystkim, dlatego proszę jeszcze w  te kilka dni dawać dzieciom strój specjalny. Chętnie ich jeszcze przemrożę.

Jutro dzieci czytają ze zrozumieniem, będzie to już 10 tekst. Piszę który, bo niektórzy mają w szkole np trzeci! Proszę pobuszować w biurkach, i wcisnąć pociechom do papierowej teczki. podobnie się rzecz ma ze sprawdzianami. Już 4 numery powinny być w szkole. Postaramy się uporządkować "papiery" do ferii. Życzę miłego wieczoru, J.P.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 42