Dzisiaj jest środa, 24 Kwi 2019
Znajdujesz sie w:     Home 3a
Ogloszenia 2a
Poniedziałek i nie tylko PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
sobota, 06 kwietnia 2019 12:57

Dzień dobry, choć tak nie do końca, gdy trzeba przekazać takie informacje. Pamiętam ten stan z dzieciństwa. Trzeba odrobić coś, czego się nie lubi ( na ogół nic się w szkole nie lubi w pewnym wieku i nie myślę tu o wieku XXI!) i wtedy nagle jest mnóstwo ważniejszych spraw- zrobić porządek, wynieść śmieci itp. Właśnie dzisiaj do tej pory tkwiłam w tym stanie: porządki, zakupy, sprzątanie. W końcu należy zmierzyć się z problemem. W poniedziałek strajkujemy. Bardzo proszę, w miarę możliwości, nie posyłać dziecka do szkoły i zapewnić mu  bezpieczeństwo na czas strajku. Który doprawdy, nie wiemy kiedy się skończy. Proszę mi wierzyć, to dla mnie równie niekomfortowa sytuacja, jak dla Państwa. Jednak gdyby nie udało się zorganizować opieki, w szkole dzieci będą miały tę opiekę zapewnioną. Kiedy wznowimy naukę, na pewno dowiemy się z mediów. Ja także będę starała się przekazywać informacje na tej stronie. Dziękuję za wyrozumiałość, życzę wspaniałych weekendowych spacerów lub wypraw rowerowych. J.P.

 
Koniec laby i ciasta PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
wtorek, 02 kwietnia 2019 16:39

Dzień dobry, od czwartku pełna mobilizacja naukowa. na pierwszy rzut idzie gramatyka i tabliczka. Tak, mnożenia, nie czekolady.

Dziekuję w imieniu dzieci i własnym za warsztaty przeprowadzone przez mamę Zosi. Efekty w czwartek po lekcjach dzieci zabiorą do domów. Uznałam, że to najlepszy czas, bo na ogół wracają tuż po lekcjach z rodzicami. Pani Agnieszko, szkoda mi będzie oddawać ozdoby, tak pięknie sala wygląda!

Teraz czas ciast. Otrzymaliście Państwo informację o kiermaszu ciast w czwartek. To kolejna społeczna akcja naszej szkoły. Cel tak szczytny, że sama jutro zabieram się za pieczenie. Będzie to browni, najbardziej czekoladowe z czekoladowych ciast. Obowiązkowo z zakalcem! Państwa także zachęcam do wypieków. Oczywiście z pogadanką, dla kogo te ciasta pieczemy. Życzę miłego wieczoru wolnego od prac domowych Waszych dzieci ( chyba, że Wy im coś zadacie- nie polecam!) i proszę o duchowe wsparcie i kciuki zaciśnięte za naszych konkursowiczów. Jutro rano silna grupa ( Zosia, Agatka i Szymek J) startuje w konkursie międzyszkolnym "Mały Ratownik", a Lenka bezbłędnie pisze dyktando w konkursie również międzyszkolnym "Ortografia bez tajemnic". Muszę kończyć, bo już zaczynam trzymać kciuki! J.P.

 
Dni wolne PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
środa, 27 marca 2019 08:52

Dzień dobry, choć chłodny. jeśli ktoś pytał, czy mamy w rekolekcje na 9.00 i jest z grupy pływackiej, to ma już odpowiedź. Pływacy, macie na 7.15 treningi i z przyjemnością będę obserwowała, kto ma zadatki na olimpijczyka.

Dzisiaj muszę podać listę dzieci, które będą w czasie egzaminów i w czasie przerwy świątecznej w szkole jadły obiady i uczestniczyły w życiu świetlicy. Podaję czwórkę zgłoszonych mi uczniów. Warsztaty ozdób wielkanocnych przeniosłam na wtorek, drugi dzień rekolekcji. Wszystkie materiały dostarczy pani Ania M. i p. Agnieszka K- prowadząca warsztaty.

Ta dłuuuuuga powtórka z ortografii- pisownia h i ch zadana była w zeszłym tygodniu i miała być wykonana do piątku tego tygodnia. W ten dzień będzie dyktando( zeszyty!!!). teraz zwracam się do tych, którzy źle myśleli o mnie, robiąc wszystkie strony w weekend. Podziękujcie dzieciom za uważanie na lekcji.

Wczoraj sprawdziłam dodawanie i odejmowanie w zakresie 100- jest dobrze! Miłego dnia. J.P.

 
Pani psycholog i rekolekcje PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
poniedziałek, 25 marca 2019 18:47

Dobry wieczór, przede wszystkim dziękuję bardzo pani Justynie za wspaniale przeprowadzoną lekcję z psychologii w naszej klasie. Jak to wyglądało, możecie Państwo przeczytać i obejrzeć na stronie szkoły.

Rekolekcje odbędą się 1,2,3 kwietnia. W poniedziałek zaczynamy w szkole o 9.00 i jesteśmy w klasie do 10.45, potem prowadzę "trzódkę" do kościoła. We wtorek powtarzamy ten schemat, w środę zaczynamy od Mszy w kościele o godzinie 11.00, o 12 idziemy do szkoły, obiadek i zajęcia w klasie do godziny 14.00.

Instrukcja obsługi dziecka rekolekcyjnego:

1. Jeżeli ktoś nie będzie jadł obiadów w te dni, proszę odwołać u p. Intendentki

2. Świetlica normalnie pracuje, choć troszkę nienormalnie ze względu na zwiększoną frekwencję w niektórych godzinach. W miarę możliwości można zabierać dzieci jak najwcześniej.

3. Dzieci można przyprowadzać do kościoła ( środa) lub odbierać bezpośrednio z kościoła ( poniedziałek, wtorek).

4. Na samodzielny powrót pozwolę dopiero sprzed szkoły, chyba że dostanę odrębną informację na piśmie, że mogę puścić dziecko samo. Podobnie rzecz się ma z koleżeńskim odbiorem. Jeżeli któraś mama lub któryś tata będzie chciał  dzielnie  zająć się i cudzym dzieckiem- proszę o upoważnienie. Na telefon nie oddam!

5. Basen proszę uzgadniać z p. Grzegorzem, w środę raczej nie będzie tego obowiązkowego.

Gramatyka, oj jestem zadowolona. Można było dostać 24 punkty i za to lekką ręką dałam 6. Czyli praca bezbłędna. Prac w przedziale 22-24 było 8! Niestety były też słabsze, ale i ja i dzieci i Państwo wiemy nad czym pracować. Oceny są już w dzienniku.

Przypominam, że w środę moi uczeni piszą "Omnibusa". Strój między galowym a sportowym czyli trochę elegantszy niż codzienny. Pozdrawiam. J.P.

 
Zakładnik PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
niedziela, 24 marca 2019 20:49

Dobry wieczór, nie bardzo wiedziałam, jak zabrać się do pisania i odkładałam to w nieskończoność. Zuzia właściwie zmusiła mnie do otworzenia tej strony. No to najpierw Zuzia. Praca domowa- pytanie co to jest zakład i kto w nim pracuje- ZAKŁADNIK! Dziękuję mamie Zuzi za "donos".

Teraz to, o czym nie wiedziałam jak napisać. Dzieci już poinformowałam, a Państwa informuję teraz. Od 1 kwietnia jestem wychowawczynią klasy 2 b. I uczę w tej klasie polskiego i matematyki. Nie zmienia to nic klasie 3a. Nadal jestem wychowawczynią i uczę moje dzieci. Przecież nie zamieniłabym ich na żadne inne! Postaram się, aby moje nowe obowiązki nie wpływały na moje stare obowiązki.

Jak już to z siebie wydusiłam, przejdę do pozostałych informacji już nie tak szokujących.

Jutro mamy na lekcji zakładnika, który pracuje z dziećmi. To mama Franka, a poznawać będziemy zawód psychologa. Przed laty mój uczeń pierwszoklasista powiedział, że jego mama jest psychologiem. A co Twoja mama robi? -zapytałam. Nie wiem. Na to wszystkowiedząca Natalka: Leczy psy! No to jutro okaże się, czy mama Franka leczy psy. A na marginesie, ten uczeń teraz sam  "leczy psy".

W tym tygodniu chciałabym także ( może w czwartek, Pani Agnieszko?) zrobić warsztaty wielkanocne, bo jakoś organizacyjnie ten miesiąc wygląda mi nieciekawie. 1,2,3 kwietnia to rekolekcje. Potem może nie być lekcji, potem egzaminy i nie ma lekcji, a potem to już Święta.

Ponawiam prośbę o informację, kto w dni wolne będzie w szkole jadł obiady i przebywał w świetlicy.

Od kilku osób nadal nie mam kart profilaktycznego badania lekarskiego 3 klasistów. I w końcu jakaś optymistyczna wiadomość: dzieci całkiem przyzwoicie zjadają obiady- jeśli chodzi o jakość i ilość. Brawo Oni.

W środę dzieci, które zgłosiły się do konkursu Omnibus (ten po 10 zł), piszą test. My mamy lekcje po południu, konkurs jest rano. Jutro podam dokładnie, o której godzinie i w której sali.

Życzę spokojnej nocy. J.P.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 67