Dzisiaj jest sobota, 28 Lis 2020
Znajdujesz sie w:     Home 3a
Ogloszenia 2a
Czytanie ze zrozumieniem PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
wtorek, 07 maja 2019 17:45

Dzień dobry, dzisiejsze czytanie ze zrozumieniem poszło całej klasie na 8 punktów. Max. przypominam można dostać 10. Byli tacy, którzy pracowali na te średnią, ale i tacy, którzy za wszelką cenę chcieli ją obniżyć. Zresztą, zobaczcie Państwo sami. Punkty są już w dzienniku.

Jutro dzieciaki piszą sprawdzian kompetencji trzecioklasisty z języka polskiego. Gdy to obwieściłam, część moich drogich uczniów zareagowała zupełnie nieadekwatnie do informacji- wybuchem entuzjazmu! Nie nadążam!

Część jutrzejsza będzie w większości polegała na zrozumieniu tekstu i pytań do niego. Ale znajdzie się również opis obrazka. Co najmniej 6 zdaniowy. Przypomnieliśmy sobie dzisiaj budowę opisu.

Matematyka będzie w czwartek i to znacznie bardziej urozmaicona od polskiego. Będą obliczenia zegarowe, temperatury, litry, pół i ćwierć litry, zadania z treścią. Każdy sprawdzian będzie trwał 60 minut.

Radzę trzymać kciuki, jeśli będą dzieci chciały dostać się na dobre studia w czwartej klasie!

Zebranie naszej klasy zostało przełożone na tydzień bardziej kolorowy niż biały. Czy środa 22 maja o 16.15 odpowiadałaby Państwu?

Jeśli jeszcze nie dziękowałam mamie Rafała za wspaniałą lekcję o emocjach - to czynię to teraz. Dziękuję pani Aniu!

A już 16 maja kolejna odsłona spotkań z mamami ( może jakiś tata by się wykazał???) . Mama Ali poprowadzi z koleżankami i uczennicami swojej szkoły warsztaty rękodzielnicze. Temat: cicho sza! Tyle na dzisiaj, przechodzę do klasy drugiej. Pozdrawiam, życzę sympatycznego wieczoru. J.P.

 
weekend PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
środa, 01 maja 2019 10:49

Dzień dobry w Dzień Pracy. Właśnie staram się uczcić go pracą. We wtorek wszystkie podręczniki zostały w szufladkach, żeby Państwa nie korciło gonić dzieci do nauki. Do domu poszły nieliczne, te, które należy uzupełnić. Przypominam dzieciom, że mają coś przeczytać i nie chodzi mi o instrukcję najnowszej gry komputerowej! 6 maja przynosimy jeszcze na raz stare książki, ale możemy już przynieść nowe i zmagazynować w szufladach. W nadchodzącym tygodniu zmierzymy się ponownie z tabliczką mnożenia i dzieleniem oraz z gramatyką. Życzę wspaniałego wypoczynku, pogody ( jeśli nie dopisze ta na dworze, to przynajmniej pogody ducha!) i dużo pobytu pośród przyrody. J.P.

 
ogłoszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
niedziela, 28 kwietnia 2019 18:58

Gratulacje i szóstki dla naszych klasowych pływaków!!!

Przedrukowuje ogłoszenie Pani A. Zielińskiej i zachęcam do udziału.

Dzień dobry :),

poproszę o przekazanie informacji rodzicom, opiekunom prawnym:


Od 7 maja do 26 listopada 2019 r. (wtorki), od godziny 15.25 do 16.10, na terenie szkoły będzie realizowany Program profilaktyczny "Strach na wróble i ... " dla uczniów z klas 1-2-3 (grupa 14 osób). Zajęcia przygotowane są na podstawie książki dla dzieci "Nieustraszony strach na wróble"(jest to książka o poszukiwaniu  przyjaźni i odwadze, napisana i zilustrowana przez laureatów trzeciej edycji konkursu "Piórko 2017. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci", pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka).
Program realizowany jest we współpracy z Wydziałem Zdrowia i Profilaktyki Urzędu Miasta Lublin.

Zakwalifikowani do udziału w zajęciach zostaną uczniowie, których rodzice/opiekunowie prawni wyrażą pisemna zgodę (oświadczenie) do 7 maja.
Prowadzenie: Agnieszka Zielińska


Oświadczenie oraz wszelkie dodatkowe informacje mogą rodzice uzyskać w trakcie mojej pracy w świetlicy lub przez e-maila:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


 
Powrót PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
niedziela, 28 kwietnia 2019 07:46

Dzień dobry, w poniedziałek wracamy do szkoły. Dziękuję bardzo tym Rodzicom, którzy wykazali dużo cierpliwości i wyrozumiałości. Przewidując sytuację w kraju "na rynku nauczycielskim" mocno przycisnęłam program. Dzięki temu w ciągu najbliższych dwóch dni wyjdziemy na prostą. Jedyne niezrealizowane tematy to Wielkanoc. Potraktujmy je więc jako zajęcia praktyczne, które odbyły się w domu. Chętni mogą je sobie uzupełnić w podręcznikach.

Po majowym weekendzie do szkoły przynosimy podręczniki nr 5. Ostatnie! Za dziećmi tak się stęskniłam, że jadę zaraz kibicować na zawody pływackie. Przynajmniej zobaczę się z tą mokrą częścią klasy! J.P.

Poprawiony: niedziela, 28 kwietnia 2019 08:00
 
Poniedziałek i nie tylko PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
sobota, 06 kwietnia 2019 12:57

Dzień dobry, choć tak nie do końca, gdy trzeba przekazać takie informacje. Pamiętam ten stan z dzieciństwa. Trzeba odrobić coś, czego się nie lubi ( na ogół nic się w szkole nie lubi w pewnym wieku i nie myślę tu o wieku XXI!) i wtedy nagle jest mnóstwo ważniejszych spraw- zrobić porządek, wynieść śmieci itp. Właśnie dzisiaj do tej pory tkwiłam w tym stanie: porządki, zakupy, sprzątanie. W końcu należy zmierzyć się z problemem. W poniedziałek strajkujemy. Bardzo proszę, w miarę możliwości, nie posyłać dziecka do szkoły i zapewnić mu  bezpieczeństwo na czas strajku. Który doprawdy, nie wiemy kiedy się skończy. Proszę mi wierzyć, to dla mnie równie niekomfortowa sytuacja, jak dla Państwa. Jednak gdyby nie udało się zorganizować opieki, w szkole dzieci będą miały tę opiekę zapewnioną. Kiedy wznowimy naukę, na pewno dowiemy się z mediów. Ja także będę starała się przekazywać informacje na tej stronie. Dziękuję za wyrozumiałość, życzę wspaniałych weekendowych spacerów lub wypraw rowerowych. J.P.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 70