Dzisiaj jest sobota, 28 Lis 2020
Znajdujesz sie w:     Home 3a
Ogloszenia 2a
Koniec laby i ciasta PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
wtorek, 02 kwietnia 2019 16:39

Dzień dobry, od czwartku pełna mobilizacja naukowa. na pierwszy rzut idzie gramatyka i tabliczka. Tak, mnożenia, nie czekolady.

Dziekuję w imieniu dzieci i własnym za warsztaty przeprowadzone przez mamę Zosi. Efekty w czwartek po lekcjach dzieci zabiorą do domów. Uznałam, że to najlepszy czas, bo na ogół wracają tuż po lekcjach z rodzicami. Pani Agnieszko, szkoda mi będzie oddawać ozdoby, tak pięknie sala wygląda!

Teraz czas ciast. Otrzymaliście Państwo informację o kiermaszu ciast w czwartek. To kolejna społeczna akcja naszej szkoły. Cel tak szczytny, że sama jutro zabieram się za pieczenie. Będzie to browni, najbardziej czekoladowe z czekoladowych ciast. Obowiązkowo z zakalcem! Państwa także zachęcam do wypieków. Oczywiście z pogadanką, dla kogo te ciasta pieczemy. Życzę miłego wieczoru wolnego od prac domowych Waszych dzieci ( chyba, że Wy im coś zadacie- nie polecam!) i proszę o duchowe wsparcie i kciuki zaciśnięte za naszych konkursowiczów. Jutro rano silna grupa ( Zosia, Agatka i Szymek J) startuje w konkursie międzyszkolnym "Mały Ratownik", a Lenka bezbłędnie pisze dyktando w konkursie również międzyszkolnym "Ortografia bez tajemnic". Muszę kończyć, bo już zaczynam trzymać kciuki! J.P.

 
Dni wolne PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
środa, 27 marca 2019 08:52

Dzień dobry, choć chłodny. jeśli ktoś pytał, czy mamy w rekolekcje na 9.00 i jest z grupy pływackiej, to ma już odpowiedź. Pływacy, macie na 7.15 treningi i z przyjemnością będę obserwowała, kto ma zadatki na olimpijczyka.

Dzisiaj muszę podać listę dzieci, które będą w czasie egzaminów i w czasie przerwy świątecznej w szkole jadły obiady i uczestniczyły w życiu świetlicy. Podaję czwórkę zgłoszonych mi uczniów. Warsztaty ozdób wielkanocnych przeniosłam na wtorek, drugi dzień rekolekcji. Wszystkie materiały dostarczy pani Ania M. i p. Agnieszka K- prowadząca warsztaty.

Ta dłuuuuuga powtórka z ortografii- pisownia h i ch zadana była w zeszłym tygodniu i miała być wykonana do piątku tego tygodnia. W ten dzień będzie dyktando( zeszyty!!!). teraz zwracam się do tych, którzy źle myśleli o mnie, robiąc wszystkie strony w weekend. Podziękujcie dzieciom za uważanie na lekcji.

Wczoraj sprawdziłam dodawanie i odejmowanie w zakresie 100- jest dobrze! Miłego dnia. J.P.

 
Pani psycholog i rekolekcje PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
poniedziałek, 25 marca 2019 18:47

Dobry wieczór, przede wszystkim dziękuję bardzo pani Justynie za wspaniale przeprowadzoną lekcję z psychologii w naszej klasie. Jak to wyglądało, możecie Państwo przeczytać i obejrzeć na stronie szkoły.

Rekolekcje odbędą się 1,2,3 kwietnia. W poniedziałek zaczynamy w szkole o 9.00 i jesteśmy w klasie do 10.45, potem prowadzę "trzódkę" do kościoła. We wtorek powtarzamy ten schemat, w środę zaczynamy od Mszy w kościele o godzinie 11.00, o 12 idziemy do szkoły, obiadek i zajęcia w klasie do godziny 14.00.

Instrukcja obsługi dziecka rekolekcyjnego:

1. Jeżeli ktoś nie będzie jadł obiadów w te dni, proszę odwołać u p. Intendentki

2. Świetlica normalnie pracuje, choć troszkę nienormalnie ze względu na zwiększoną frekwencję w niektórych godzinach. W miarę możliwości można zabierać dzieci jak najwcześniej.

3. Dzieci można przyprowadzać do kościoła ( środa) lub odbierać bezpośrednio z kościoła ( poniedziałek, wtorek).

4. Na samodzielny powrót pozwolę dopiero sprzed szkoły, chyba że dostanę odrębną informację na piśmie, że mogę puścić dziecko samo. Podobnie rzecz się ma z koleżeńskim odbiorem. Jeżeli któraś mama lub któryś tata będzie chciał  dzielnie  zająć się i cudzym dzieckiem- proszę o upoważnienie. Na telefon nie oddam!

5. Basen proszę uzgadniać z p. Grzegorzem, w środę raczej nie będzie tego obowiązkowego.

Gramatyka, oj jestem zadowolona. Można było dostać 24 punkty i za to lekką ręką dałam 6. Czyli praca bezbłędna. Prac w przedziale 22-24 było 8! Niestety były też słabsze, ale i ja i dzieci i Państwo wiemy nad czym pracować. Oceny są już w dzienniku.

Przypominam, że w środę moi uczeni piszą "Omnibusa". Strój między galowym a sportowym czyli trochę elegantszy niż codzienny. Pozdrawiam. J.P.

 
Zakładnik PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
niedziela, 24 marca 2019 20:49

Dobry wieczór, nie bardzo wiedziałam, jak zabrać się do pisania i odkładałam to w nieskończoność. Zuzia właściwie zmusiła mnie do otworzenia tej strony. No to najpierw Zuzia. Praca domowa- pytanie co to jest zakład i kto w nim pracuje- ZAKŁADNIK! Dziękuję mamie Zuzi za "donos".

Teraz to, o czym nie wiedziałam jak napisać. Dzieci już poinformowałam, a Państwa informuję teraz. Od 1 kwietnia jestem wychowawczynią klasy 2 b. I uczę w tej klasie polskiego i matematyki. Nie zmienia to nic klasie 3a. Nadal jestem wychowawczynią i uczę moje dzieci. Przecież nie zamieniłabym ich na żadne inne! Postaram się, aby moje nowe obowiązki nie wpływały na moje stare obowiązki.

Jak już to z siebie wydusiłam, przejdę do pozostałych informacji już nie tak szokujących.

Jutro mamy na lekcji zakładnika, który pracuje z dziećmi. To mama Franka, a poznawać będziemy zawód psychologa. Przed laty mój uczeń pierwszoklasista powiedział, że jego mama jest psychologiem. A co Twoja mama robi? -zapytałam. Nie wiem. Na to wszystkowiedząca Natalka: Leczy psy! No to jutro okaże się, czy mama Franka leczy psy. A na marginesie, ten uczeń teraz sam  "leczy psy".

W tym tygodniu chciałabym także ( może w czwartek, Pani Agnieszko?) zrobić warsztaty wielkanocne, bo jakoś organizacyjnie ten miesiąc wygląda mi nieciekawie. 1,2,3 kwietnia to rekolekcje. Potem może nie być lekcji, potem egzaminy i nie ma lekcji, a potem to już Święta.

Ponawiam prośbę o informację, kto w dni wolne będzie w szkole jadł obiady i przebywał w świetlicy.

Od kilku osób nadal nie mam kart profilaktycznego badania lekarskiego 3 klasistów. I w końcu jakaś optymistyczna wiadomość: dzieci całkiem przyzwoicie zjadają obiady- jeśli chodzi o jakość i ilość. Brawo Oni.

W środę dzieci, które zgłosiły się do konkursu Omnibus (ten po 10 zł), piszą test. My mamy lekcje po południu, konkurs jest rano. Jutro podam dokładnie, o której godzinie i w której sali.

Życzę spokojnej nocy. J.P.

 
Dlaczego bylo mi tak wesoło PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
środa, 20 marca 2019 09:59

Dzień dobry, ano dlatego, że mnie Wasze dzieci wprawiają w dobry humor.

Poniedziałek, pytam z piosenki "Słoneczko". Tak na marginesie parę osób przegapiło tę pracę domową zadaną już w poprzedni czwartek. Odpowiada Nazar: Słoneczko nasze otwórz ... paszczę! Rymu nie było, ale bardzo mi się podobało. Swoją drogą podziwiam Nazara, bo jest w nim tyle ciekawości języka polskiego, że czasami trudno tego szukać u moich rodzimych uczniów. Brawo Nazar!

To był początek. Zbliża się wiosna. Podręcznik, obraz Chełmońskiego "Kaczeńce", rzucony nawet na duży ekran. Coś mnie tknęło, żeby zapytać- "Co to są kaczeńce?".

I się zaczęło!

Agatka- To ptaki.

Zuzia- Rodzaj ptaków przypominający kaczki.

Szymon G. - Druga rasa kaczek.

Dorian - Kaczeńce to żurawie.

Ala - Odgłosy wydawane przez gęsi. ( przed momentem słuchały klangoru żurawi)

Szymon J. - Kaczeńce są to spokrewnione ptaki z kaczkami.

Paweł - To gady.

I w końcu światełko w tunelu. Szymon A. - To kwiaty!

Czy którykolwiek zawód na świecie przebije mój? Nie da rady.

Przypominam o konieczności zadeklarowania, czy dziecko będzie uczęszczało do świetlicy i na obiady w wolne dni ( pisałam które).

 

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 70