Dzisiaj jest sobota, 28 Lis 2020
Znajdujesz sie w:     Home 3a
Ogloszenia 2a
karnety PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
poniedziałek, 18 marca 2019 09:07

Dzień dobry, korzystam z chwili przerwy ( dzieci pracują) i chwalę kolejne wyhodowane trawki ( widzę na zdjęciach!). Najbardziej jednak chcę podzielić się informacją dotycząca kibiców Motoru Lublin. Są do oddania w dobre ręce bezpłatne karnety na mecze. Zainteresowanych odsyłam na stronę szkoły. Miłego dnia, mój jest bardzo wesoły, ale o tym potem. J.P.

 
Brawo! PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
niedziela, 17 marca 2019 18:19

Brawo dla Ali, która przysłała mi zdjęcie trawki wyhodowanej z prezentu 8 marcowego. Komu jeszcze wyrosła?

Dziękuję pani Agnieszce, mamie Zosi. Mama Zosi poprowadzi warsztaty wielkanocne. A moim lewym rączkom, kamień z serca. Sympatycznego  tygodnie życzę Państwu i sobie. J.P.

 
Dni wolne PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
piątek, 15 marca 2019 18:23

Dzień dobry, albo dobry wieczór, kilka pytań, kilka informacji.

Pytanie 1. Czy zmieniliście Państwo jakieś dane typu adres czy numery telefonów do Państwa ( uaktualnianie danych w Dzienniku)?

Pytanie 2. Czy sa jeszcze chętni na Konkurs Omnibus? Można wpłacać 10 zł do poniedziałku. Zachęcam, bo to świetna forma sprawdzenia siebie.

Pytanie 3. Czy znajdę chętnego na przeprowadzenie warsztatów przedwielkanocnych? Pisanki, stroiki itp.

Informacja z pytaniem: dni 15,16,17 ( egzaminy ósmoklasistów) kwietnia są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych, kolejne dni tj. 18, 18, 23 kwietnia to przerwa wiosenna. W związku z tym pytanie: kto będzie korzystał w tych dniach z obiadów? Kto będzie w tych dniach musiał przebywać w szkole?

Proszę o informację na ten temat.

Dyktando dzisiejsze poszło całkiem dobrze tym, którzy się przygotowali. Niektórzy zlekceważyli "przeciwnika" i polegli. Smutne.

Za to niemal wszyscy uczniowie dają sobie radę z tabliczką w zakresie 100 i to w dwie strony! Brawo. Gorzej wygląda wiedza na temat matematycznych nazw i tak wynik mnożenia to mnożnik, a wynikiem odejmowania jest... dodawanie. Nic mi na ten temat nie wiadomo, może dlatego, że nie studiuję fachowej naukowej literatury matematycznej. Ale napisaliby pewnie w internecie. Życzę miłego weekendu i wracam do ciekawych niezwykle prac moich uczniów. J.P.

 
Konkurs PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
środa, 13 marca 2019 21:02

Dobry wieczór, słyszałam, że Świetlik poszedł dzieciakom nieźle. Co prawda to ich opinia, ale przynajmniej do ogłoszenia wyników niech będą zwycięzcami!

W oczekiwaniu na potwierdzenie sukcesu zajmiemy się kolejnym konkursem. Tym razem to OMNIBUS. Ogólnopolski Konkurs wiedzy ogólnej. Gdy przeczytałam ubiegłoroczny test, ku mojemu zdziwieniu (radosnemu zdziwieniu!) zgłosiło się 13 osób!

O konkursie: INFORMACJA O KONKURSIE
Konkurs Omnibus ma na celu promocję uzdolnionej humanistycznie młodzieży, popularyzację literatury, sztuki i kultury języka polskiego oraz rozwijanie zainteresowań i kompetencji osobistych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Konkurs jest w postaci testu wielokrotnego wyboru i jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2 do 8 i gimnazjalistów. Test konkursowy uwzględnia wymagania określone obowiązującymi programami nauczania i może zawierać pytania z zakresu języka polskiego (gramatyki, literatury, kultury języka polskiego), sztuki, geografii, wiedzy ogólnej (współczesnego życia społeczno-kulturalnego). Konkurs promuje i premiuje osiągnięcia uczniów i ich szkół poprzez wręczanie nagród i dyplomów wyróżnień oraz publikację rankingów konkursowych. Na stronie www.jersz.pl udostępniono bezpłatnie arkusze zadań z lat ubiegłych, które są pomocne w trakcie realizacji kół zainteresowań w czasie roku szkolnego.
Koszt uczestnictwa jednego ucznia w konkursie to 10 zł. Warunkiem przystąpienia szkoły do konkursu jest udział w nim minimum 11 uczniów ze szkoły. Wpłaty należy dokonać do piątku włącznie do wychowawcy lub nauczyciela języka polskiego.

Proszę o wpłacanie do pani Ani, ja również przyjmę, gdy p. Ani nie będzie pod ręką.

Jutro sprawdzam tabliczkę mnożenia w dwie strony- już na ocenę. W piątek pisanie ze słuchu, wykorzystam wyrazy z dyktanda z lukami ( papierowa teczka). No i zaczynam cisnąć gramatykę. Życzę spokojnej nocy. J.P.

 
Konsultacje PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
poniedziałek, 11 marca 2019 21:23

Przypominam, że jutro od godziny 17 jestem w szkole do Państwa dyspozycji. Jeśli ktoś czuje potrzebę porozmawiania ze mną o swoim dziecku, zapraszam. J.P.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 70