Dzisiaj jest środa, 28 Paź 2020
Znajdujesz sie w:     Home 3a
Ogloszenia 2a
Moja wina, moja wina... PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
środa, 26 października 2016 17:44

ale nie tylko moja. Nie zdążyliśmy porozmawiać o pamiątkach rodziców i pozwoliłam sobie zostawić w klasie te, które dzieci przyniosły. Późno kończyłam szkołę ( zastępstwo) więc chciałam nawet nocować, żeby były w szkole bezpieczne. Ale mamy monitoring, więc piszę z domu.

Jutro porozmawiamy o nich.

Jutro dzieci mogą przynieść swoją ulubioną maskotkę ( Proszę nie w rozmiarze XXL!) i będą ją lepiły z plasteliny. Mam nadzieję, że plastelina zamieszkała na stałe w szufladkach!!!

Odwołuję alarm Dominowy. Domino mamy w Wyprawce, ale jeśli ktoś chce przynieść swoje ( w piątek), to proszę bardzo.

Wyrazy z głoską ą to między innymi "prają". To u Jaskowiaków prają. I dobrze, bo dzięki temu czyści chodzą!

Proszę o dopilnowanie obecności w piórniku  numerków na obiad. Są dzieci, które wcale ich nie noszą. Nigdy! A przecież mamy ich wspólnie nauczyć przestrzegania jakiś norm. Jest numerek, jest obiad. Pan kucharz wydaje oczywiście obiady, ale do czasu! A do tego czasu dobrze byłoby, żeby dzieci ten obowiązek zmieniły w nawyk.

Praca domowa na piątek

Czytać s.79 ćwiczenia 1 i 2, w kartach ćwiczeń!!!! Jak łatwo zauważyć to są już ostatnie dni tych ćwiczeń. Mam nadzieję, że w środę wszystkie dzieciaki będą miały w szkole nowe części. Co do tej 1 części mam następujący plan. Od str. 79 do 82 są ćwiczenia w czytaniu. Proszę je po zakończeniu pracy nad nią wyciąć. I wykorzystywać do nauki czytania.

Mam marzenie, żeby każde dziecko codziennie bez względu na to, czy coś zadałam, czy nie, codziennie coś czytało. A to są bardzo dobre teksty do ćwiczeń. Można je urozmaicić. Np. zaśpiewaj tę linijkę, a drugą przeczytaj  szeptem, albo na jednej nodze, albo z zatkanym noskiem. Możliwości jest sporo, a będzie to równocześnie zabawa.

Zadałam dwukrotnie s. 23 w ćwiczeniach w pisaniu. Pomyłka. Dziękuję p. Paulinko!

Na piątek s. 24 w tychże ćwiczeniach ( literka ą).

Nic więcej nie dodam, bo mamy zebranie i z tego powodu mniej czasu w domu. Niektóre dzieci mają zeszyty pomarańczowe w domu. Tam mają poprawić to, co niestarannie napisały w klasie.

Na długi weekend zadaję pisanie literek w zeszycie pomarańczowym. Czytać s. 70.

Ćwiczenia w pisaniu s. 25 (ę)

W piątek postaramy się zrobić z tej pracy cokolwiek, aby jak najmniej zostało.

Do zobaczenia jutro na zebraniu, godzina 17.00. Miłego wieczoru. J.P.

Przypominam o 14 zł na koszulkę klasową i ok. 55 na mundurek.

 

 

 

Poprawiony: środa, 26 października 2016 19:03
 
Dobry wieczór PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
wtorek, 25 października 2016 19:22

Podaje prace domową na czwartek: Czytać s. 66, płynnie czytać!

Ćwiczenia w pisaniu s.23

Ćwiczenia matematyczne s. 23 ćwicz.1

Zeszyt fioletowy

Jeśli ktoś z Państwa buszuje jeszcze po Internecie i czyta ten list, to bardzo proszę naszykować dziecku jakąś Państwa pamiątkę. Jeśli macie ją pod ręką. Może jakąś maskotka, książeczka, przedmiot z Waszego dzieciństwa. Zapomniałam wcześniej o tym napisać. Jeśli jednak to coś leży schowane i czeka na lepsze czasy, proszę powiedzieć córeczce lub synkowi w drodze do szkoły, co jest taką Waszą ulubioną pamiątką. A na piątek przydałyby się jakieś pamiętniki. Może z lat szkolnych? Oczywiście proszę je najpierw ocenzurować. Moi uczniowie to bystrzaki i coraz lepiej czytają!!

Dzisiaj mieliśmy problemy z nożyczkami ( ale niewielkie) klejem i papierem kolorowym. I nie chodziło o to, że nożyczki są tępe, klej nie klei , a papier ma paskudne kolory. Chodziło w wielu przypadkach o ich brak. A szufladki uczniowskie są takie pojemne!

Jeśli w domach Państwa znajduje się gra Domino, proszę o przyniesienie jej do szkoły. Będzie nam potrzebna w piątek. Dziękuję .J.P.

 

Poprawiony: środa, 26 października 2016 18:03
 
Nożyczki PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
poniedziałek, 24 października 2016 19:26

Zacznę od nożyczek. Wycinały dzisiaj dzieci historyjkę obrazkową. No, nie wszystkie wycinały, gdyż siedmioro nie miało nożyczek. Potem pożyczały od innych dzieci, a czas płynął. Czas, który szczególnie w poniedziałki jest na wagę złota. Mogę to wyjaśnić na przykładzie dzisiejszego dnia. Po pływalni czekamy na wszystkie dzieci. Jedne potrafią szybko się ubrać i wysuszyć. Inne jeszcze nie. Szczególnie te, które upodobały sobie prysznic, lub te, które mają coś bardzo ważnego do powiedzenia koleżankom. Czekamy. Udało nam się zebrać o 11.55. Idziemy do klasy. Sprawdzam obecność ( szybko), dzieci wyjmują numerki na obiad. Maszerujemy na obiad. Teraz zaczyna się walka o zjedzenie czegokolwiek. Gdy ostatnie dziateczki wstawały od stołu, zadzwonił dzwonek na przerwę. Pierwszą lekcję mieliśmy za sobą. Potem trzeba było skomasować 3 w 2. Jakoś się udało, ale słyszałam, że na religii dali nieźle pani w kość. Nie lubię poniedziałku!

Praca domowa na środę:

Czytać cokolwiek.

Ćwiczenia w pisaniu s. 23

Zeszyt pomarańczowy, ale tylko e E. Nie wolno pisać ą! Nie wiem, dlaczego niektóre dzieci piszą tylko jeden raz sylaby, a tam aż się prosi, żeby napisać ze 2 razy!! Proszę dopilnować, to jest ćwiczenie połączeń liter w wyrazach. Jeżeli dzieciak szczególnie paskudnie napisze, macie Państwo gumki i nie zawahajcie się ich użyć!!! Ważne również jest jak zatemperowany jest ołówek. Proszę o 2, 3 sztuki porządnie zaostrzone. Łatwiej dzieciom pisać.

Proszę także o przyniesienie do szkoły zeszytu w 3 linie. Podpisanego na zewnętrznej stronie okładki. Są dzieci, które już weszły na ostatnią stronę zeszytu.

Ćwiczenia matematyczne s.20 ( pięć).

Jutro zapisujemy się do biblioteki szkolnej. Uczniowie wypożyczą swoje pierwsze książki. tak, wiem, że niektórzy robią to już w bibliotekach publicznych. Brawo Oni. Postaramy się zrobić zakładki do książek. I tych zakładek powinny dzieci używać przy nauce czytania. Mam nadzieję, że dzieci już w łóżeczkach, a Państwo macie czas na relaks. Miłego wieczoru. J.P.

 

 

 
Zebranie i inne takie PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
poniedziałek, 24 października 2016 08:23

Dzień dobry, a nawet bardzo dobry, bo ponoć za oknem jest ciepło i nie pada.

Przypominam, że 27, w czwartek, o godzinie 17.00 jest zebranie Rodziców.

Czwórka klasowa prosi o 14 zł na koszulki. Drobnymi, może nie za bardzo drobnymi, ale odliczone 14 zł.

Mam już w klasie mundurki, które powinnam rozdać w czasie zebrania.

Na zebraniu otrzymacie Państwo teczki z pierwszymi ocenami dziecka. Będzie tam opisana diagnoza wstępna i sprawdzian za miesiąc wrzesień.

Praca domowa na jutro to:

Czytać s.60

Ćwiczenia w pisaniu s.22

Zeszyt fioletowy - ćwiczymy cyfrę 5.

Kończymy już zeszyty w wielką linię. Dzieciaki zaczną pisać w normalnych liniach i w tym celu proszę nabyć zeszyt 16 kartkowy w 3 linie. Najlepsze na tym etapie są w kolorowe linie, czerwono- niebieskie. Dzieci mają mniejszy problem z identyfikacją linii, a i ja łatwiej mogę naprowadzić, gdzie należy pisać jakie literki. Proszę również zwrócić uwagę na jakość papieru.

Po powrocie z długiego weekendu zaczynamy drugą część podręczników. Ćwiczenia dzieci mają już w domach, proszę więc odkurzyć je i przygotować do pracy. J.P.

 

 

 

 

 

 
Dzień dobry PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
piątek, 21 października 2016 07:35

Podaję pracę domową na poniedziałek.

czytać: powtórka wszystkich krótkich czytanek, będę pytała i oceniała. W dzienniku. Ci, którzy uczyli się systematycznie, mają tylko sobie przypomnieć.

Zeszyt do ćwiczeń w pisaniu s.21

Zeszyt z ćwiczeniami matematycznymi s. 15

Zeszyt pomarańczowy.

Z drzew, które oglądaliśmy na wczorajszej wycieczce najbardziej lubię płaczącą rzeźbę ( Ala). Miłego dnia. J.P.

 

 

Poprawiony: piątek, 21 października 2016 07:41
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 61 z 70