Dzisiaj jest środa, 28 Paź 2020
Znajdujesz sie w:     Home 3a
Ogloszenia 2a
Na piątek PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
czwartek, 20 października 2016 15:38

Witam, znowu późno. Ale dzisiaj nie mam wyrzutów sumienia, gdyż ciągle jestem w pracy. To było po pierwsze. Po drugie dzieci nic nie mają zadane. Zawsze jak coś jest zadane, na ogół się zapomina. Ale nie wtedy, gdy pani nic nie zada!!! jest Wykorzystałam piękną pogodę i zrobiliśmy sobie przyrodę w terenie. Dzisiaj zrobimy jutro. I będzie coś zadane.

Mimo wczorajszego przykrego doświadczenia nadal są bujający się uczniowie. Proszę tego pilnować w domu. J.P.

Poprawiony: czwartek, 20 października 2016 15:46
 
Na czwartek PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
środa, 19 października 2016 15:52

Przepraszam, że tak późno, ale byłam zajęta poza domem. Czyli poza komputerem. Zawsze jak uczymy się na nowej stronie w Podręczniku i jest tam tekst, to jest on na bank zadany do czytania.  Tak też jest dzisiaj.

Czytać s.56

Karty ćwiczeń s. 61 ć 4. I propozycja dla rodziców. Spróbujcie Państwo wykonać sami takie ćwiczenia, jak my robiliśmy na lekcji. Dzieci wytłumaczą. Nie będę oceniała!

Pomarańczowy zeszyt - literki d,D

Ćwiczenia w pisaniu, także literki d,D ze strony 20.

Teraz pamiętnik, czyli blog z lekcji. Dzieci siedzą w koszmarny sposób na krzesełkach. Jest to niewątpliwie nawyk, zaryzykuję stwierdzenie, że tak samo siedzą w domu. Nie opierają się o oparcie, siedzą bokiem, pracują podparci, leżą na biurkach, i w końcu- huśtają się na krzesłach. Walczę z tym od początku września. Wymuszam prawidłową postawę, ale proszę o wsparcie!!!! Jest kilkoro dzieci, które bez huśtania się na krzesełku nie potrafią funkcjonować. Dzisiaj mieliśmy wypadek. Chłopiec ( ten z nałogowców w kiwaniu) przewrócił krzesełko do tyłu, po czym spadł głową na kant siedzenia.  Rodzice, karetka. Na szczęście po konsultacji z lekarzem, chłopca zabrała mama do domu. Nic się nie stało. Był strach i ból. I zastanawiam się na ile jeszcze wystarczy szczęścia. Dlatego usilnie proszę: zwracajcie Państwo uwagę, jak dziecko siedzi odrabiając lekcje. Nie pozwalajcie na "bylejakość"! Jeśli będą ganione w szkole i w domu, to może nam się uda zmienić nawyki.

Dzieci zagrożone nałogiem bujania się na krzesełkach to Ala, Nazar, Szymek A. Szymek J., Hubcio. I poszkodowany dzisiaj Dorian. Sporadycznie reszta.

Nadal proszę o informację, kto będzie w świetlicy 31 października i będzie jadł obiad. J.P.

 

Poprawiony: środa, 19 października 2016 16:11
 
Na środę PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
wtorek, 18 października 2016 12:36

Oczywiście praca domowa na środę. Czytać s.52, jak zwykle. karty ćwiczeń s.58 ć.6 oraz s.59

Ćwiczenia matematyczne s. 15.

W zeszycie pomarańczowym nadal zabronione jest pisanie literek d, D. Klęczenie na grochu i takie inne.... :-)

Jest jeszcze możliwość opłacenia ubezpieczenia dziecka w szkole. Kto jeszcze tego nie zrobił, a chciałby, może jak najszybciej to uczynić.

Zdjęcia do legitymacji opisane jak w którejś mojej informacji. Mam ciągle ich za mało.

Prośba o deklarację, czy jakieś dziecko będzie potrzebowało opieki 31 października. Świetlica ma dyżury, jeśli trochę dzieci się uzbiera, będzie obiadek.

Wieczorem przekażę panu Jackowi J. maile tych rodziców, którzy wyrazili zgodę na przesyłanie zdjęć. Pozdrawiam. J.P.

Poprawiony: wtorek, 18 października 2016 12:43
 
Praca domowa na wtorek PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
niedziela, 16 października 2016 18:40

Dobry wieczór, muszę już dzisiaj napisać, co będzie zadane na wtorek, gdyż nie wiem, kiedy jutro usiądę do komputera.

Karty ćwiczeń s.57, ć.3

Ćwiczenia matematyczne s.20 tylko czwóreczki

Zeszyt pomarańczowy- tylko do litery d,D. Absolutny zakaz pisania tych liter. Nie dojrzeliśmy jeszcze do nich! Za nadgorliwość będę karała klęczeniem na grochu! Mamy jakieś resztki w klasie po grzechotkach. Grzechotki. Mam wielką prośbę, abyście Państwo wyrzucili z domów grzechotki, do szkoły. W domach przebywają bezprawnie. Gramy na nich w szkole ( choć niejeden, kto nas słucha,  zakwestionowałby to słowo "gramy") i nie wszyscy mogą się wykazać talentem "grzechotniczym". Tyle na poniedziałek. Przypominam, że 27.10 odbędzie się zebranie rodziców. Najbliższy dzień wolny oprócz tych czerwonych w kalendarzu to 31 października. Jak zwykle są dyżury w szkole w świetlicy, a kucharz przygotowuje obiad. Jak poprzednio, proszę o informację, kto będzie w szkole, a kto szczęśliwie zostaje pod opieką rodziny. Informacje zbieram do kończ tygodnia.

Zbieram zdjęcia do legitymacji, ciągle mam za mało. Może też do końca tygodnia?

Spokojnej nocy. J.P.

Poprawiony: niedziela, 16 października 2016 18:55
 
Dziekuję! PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
czwartek, 13 października 2016 15:16

Dzieci już pewnie zameldowały, że nic nie jest zadane. Prawdę mówią. Od czasu do czasu muszą mieć Dzień Dziecka. Choćby z okazji Dnia Nauczyciela.

Proszę sprawdzić plecaki. Jeśli jest tam coś naukowego, to tylko u tych dzieci, które mają coś do uzupełnienia. Do poniedziałku. Kilkoro dzieci wcale nie przyniosło tych książek, ale to jednostki. Byłam zaskoczona tak dużą frekwencją ćwiczeń na zbiórce.Reszta powinna trafić do szkoły w poniedziałek.

Bardzo dziękuję za wierszyk w wykonaniu Michała, za laurkę od Bartka, za kwiatki, za pamięć i ciepłe słowa.

Ale to nie tak miało być. O zdarzeniu na lekcji wf pewnie dzieci też powiedziały. Na szczęście Szymek szybko wrócił do domu i nawet troszkę poprawił mu się humor, czego ciągle nie mogę powiedzieć o sobie. Bardzo dzielny, mały człowiek. Trzymaj się Szymku!  Pozdrawiam Państwa. J.P.

 

Poprawiony: czwartek, 13 października 2016 15:27
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 62 z 70