Dzisiaj jest sobota, 26 Wrz 2020
Znajdujesz sie w:     Home 3a
Ogloszenia 2a
Dobry wieczór, PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
piątek, 07 października 2016 17:11

Podaję, jakie prace muszą wykonać moi uczniowie w ten weekend.

Nauczyć się czytać ze str. 38 wg. znanego klucza. Będę pytała.

Pomarańczowy zeszyt- sylaby z j,J.

Karty ćwiczeń s. 45

Zeszyt ćwiczeń matematycznych: s.13.

Wiem, że to dość dużo, choć tylko na oko.

W dni powszednie postaram się mniej zadawać, ale nie wiem, jak mi się to uda. Dzisiaj niestety nie mieliśmy lekcji wf- gdyż obiad i grzechotki pochłonęły nam 2 godziny. Na razie najsłabszym ogniwem w naszym napiętym grafiku jest jedzenie obiadów ( to około 40 minut, czyli lekcja) i ubieranie się po pływaniu.  Wiem, że czas ten będzie się kurczył, wszystko będą dzieci robiły coraz sprawniej.

Nadal kilkoro rodziców nie poinformowało mnie o 14 października.

Prośba obywatelska

Proszę o przeczytanie, projektu obywatelskiego, który u niektórych dzieci spoczywa w spokoju w plecakach, a u niektórych leży tam wymamłany. Dołączone są karty do głosowania i każdy komu nasza dzielnica leży "na sercu" może przyczynić się do jej rozkwitu. Wystarczy oddać głos na karcie i wrzucić ją do urny w szkole.

Z przykrością informuję, że zabrakło kart dla jednego rzędu, a w nim dla Huberta, Agatki, Madzi, Nadii, Rafała, Bartka, Maćków obu. Jednak nic straconego. Karty te będą w szkole i można je na miejscu wypełnić.

Życzę udanego weekendu na powietrzu świeżym ( jeśli ktoś wybierze się poza miasto), lub nieświeżym, gdy w mieście zostanie. Ale to miejskie i tak lepsze od siedzenia w domu. J.P.

Wyzwanie czytelnicze

Wyzwanie polega na przeczytaniu tylu książek, ile dziecko ma lat. Uczniowie, którzy chcą podjąć wyzwanie, zapisują się na listę uczestników wyzwania w bibliotece.

Po zapisaniu otrzymują kartę z informacją. Książki można wypożyczać z biblioteki szkolnej lub publicznej, można też skorzystać z własnego księgozbioru. Po przeczytaniu książki trzeba przygotować dla niej kartę: zapisać tytuł i narysować ilustrację. Po zebraniu tylu rysunków ile ma się lat, trzeba je podpisać i oddać w bibliotece. Do wyzwania można przystąpić w każdej chwili, ale wszystkie książki trzeba przeczytać do 15 maja 2017 r.

Zachęcam, W tym miesiącu dzieci będą zapisywały się do biblioteki szkolnej, więc przy okazji mogą podjąć wyzwanie.

Poprawiony: piątek, 07 października 2016 17:40
 
Pani Ania PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
czwartek, 06 października 2016 14:40

Pani Ania przeczytała poprzednią wiadomość i zadzwoniła do mnie ze sprostowaniem: Jutro będzie można ja namierzyć w szkole ok. godz. 8.00 i 15.30. J.P.

 
To prawda PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
czwartek, 06 października 2016 13:46

To prawda, że dzieci nic nie mają zadane. Nic! Chyba, że chorowały, leniuchowały, bolał paluszek lub główka. A, to wtedy uzupełniają braki. Na szczęście mam niewielu takich uczniów .

Spojrzałam na ściągawkę i okazało się, że dzieciaki mogą jeszcze poszukiwać ukrytych obrazków. Ale chyba każdy odnalazł na miarę swoich możliwości w czasie lekcji. Może więc Państwo dokończycie dzieła?

Prośby moje:

Mam jeszcze niewiele danych o 14 października.

Zdjęcia do legitymacji ( piękne, zresztą) są u Pani Ani Michalczyk. Jutro dzieci kończą późno angielskim, może wtedy dopadniecie z 13 , odliczonymi złotówkami, panią Anię?

Jutro będziemy robić grzechotkę, proszę o taśmę klejącą, nożyczki, papiery kolorowe obojętnie jakiego pochodzenia, dobre chęci i pomysły jak ją ozdobić. Proszę nie szykować dzieciom gotowca. Jeśli Państwo macie ochotę, proszę zrobić dla siebie instrument. Nasze i tak będą piękniejsze!

Pozdrawiam. J.P.

 

 

 
Dzień dobry PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
środa, 05 października 2016 15:27

Jaki tam dobry, siąpi z nieba cały dzień, psa by nie wyrzucił na dwór!

Ale to nie przeszkodzi moim drogim uczniom odrobić lekcji, prawda? A na jutro mają zadane:

Ćwiczenia w pisaniu s.14 ( te ćwiczenia obiecałam zebrać i sprawdzić, co tam dzieci tworzą. Proponuję przekazać mi je na Dzień Nauczyciela. Nacieszę swój nauczycielski wzrok w Święto! W stosownym momencie, w przyszłym tygodniu rzucę hasło- ćwiczenia do szkoły!) )

Czytać dla chętnych s.37 ( dla chętnych dzieci, nie rodziców!), niechętne dzieci powtarzają dotychczasowe króciutkie teksty.

Karty ćwiczeń s.42 ć.5 i 6.

Pomarańczowy zeszyt - literki j,J.

Dzieci, które mają jakieś braki w pracach domowych, powinny je uzupełniać.

Babie lato - omawialiśmy obraz Chełmońskiego pod tym tytułem. Co to jest  babie lato?

- Jak się bawimy w lecie

- kąpiel z Mamą w morzu w lecie, ale tak nie wypada mówić o mamie!

- Jak się wola lato

- pajączki robią nitki!

Jeśli o mnie chodzi, to każda odpowiedź była prawidłowa!:-)

To było na wesoło, teraz będzie smutniej. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu, pytam o śniadanie w domu, rano. 11 osób zgłosiło, że raczej nie jada przed szkołą. Powód? Nie chcą się spóźnić. Widzę, że jest pilna potrzeba porozmawiania o tym, czym jest śniadanie dla człowieka. A ja się czasami dziwię, dlaczego dzieci nie koncentrują się na lekcji, dlaczego są senne i właściwie do przerwy śniadaniowej nie za bardzo są chętne do pracy. Brak paliwa!

Proszę włączyć budzik o pół godziny wcześniej, i może wygonić do spania trochę wcześniej?

Znam los sześciorga dzieci w dniu 14 października. Proszę do jutra w d.e napisać, czy dziecko będzie w świetlicy, czy będzie jadło obiad. jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych, czyli lekcji.

Pozdrawiam. J.P.

 

 
Prośba PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
wtorek, 04 października 2016 10:55

Proszę o sprawdzenie, jakie zabawki dzieci zabierają do szkoły. Nie zawsze potrafią się nimi bawić, bardziej wygląda to na walkę o zabawkę z wszelkimi elementami sztuki wojennej. Proszę wyeliminować wszystko co wystaje, jest ostre, ma jakieś części wystające, zagrażające dzieciom w czasie zabawy. Zabawki takie będą odbierane i przechowywane w składzie niebezpiecznych zabawek aż do odbioru ich przez rodziców.

Praca domowa:

Cz.s.34 jak zwykle

Zeszyt do ćwiczeń w pisaniu s.12 i 13.

Proszę zerkać do dziennika e. , wpisuję tam uwagi na temat uczniów.

Uwaga! Uwaga nie musi dotyczyć złego zachowania lub nieodrabiania lekcji. Pisze również pozytywne uwagi. Pozdrawiam. J.P.

Poprawiony: wtorek, 04 października 2016 11:02
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 64 z 70