Dzisiaj jest sobota, 26 Wrz 2020
Znajdujesz sie w:     Home 3a
Ogloszenia 2a
Sobota PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
wtorek, 27 września 2016 20:05

Rada Rodziców kl. 1A wraz z Wychowawczynią Panią Jolantą Pawłowską proponuje wspólne - Rodziców i dzieci spotkanie integracyjne, przy ognisku i pieczonych ziemniakach w sobotę 1.10.2016r. g.10.00-14.00 w Dąbrówce.
Organizatorzy zapewniają:
- ognisko z ziemniakami, ketchup, musztarda, naczynia jednorazowe (oraz osobę do obsługi ogniska)
- do dyspozycji duże bańki mydlane, piłki, badminton itp.
- dostęp do toalet
- osoba z obsługi dostępna na początku, która wskaże trasy spacerowe i atrakcje Dąbrówki

Koszty: 10 zł za uczestnika (liczone zarówno od dziecka jak i od dorosłego) . We własnym zakresie trzeba by było zorganizować jedynie kiełbaski, chleb, jeśli ktoś miałby ochotę.
Dokładna mapka dojazdu umieszczona jest na stronie http://www.wiesdabrowka.pl/kontakt#&gid=1&pid=1
Serdecznie zapraszamy!!!

Proszę o potwierdzenie, kto jedzie, czy ma czym, ile ma miejsc. Nie ukrywam, że liczę na dużą frekwencję. Spokojnej nocy. J.P.

Poprawiony: wtorek, 27 września 2016 20:08
 
Znowu... PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
wtorek, 27 września 2016 15:18

Znowu praca domowa. Zeszycik pomarańczowy, strona z sylabami. Ćwiczenia matematyczne s.12

Bardzo proszę o przyniesienie pomarańczowych kajecików do klasy. Będę sprawdzała. I pisała nowe zadania. Proszę zwrócić uwagę na staranność.

49% procent uczniów ( przeprowadziłam stosowne badania) nie zna swojego adresu zamieszkania, niektórzy nawet ulicy!!! Więc pamięciowa na poniedziałek: swój adres.

Ślecie mi państwo informacje na temat pięknej pogody w sobotę. Trzymamy rękę na pulsie. To znaczy ja wirtualnie, ale p. Ania i p. Monika mocniej. Wieczorem komunikat na ten temat. Proszę i informacje, kto ma wolne miejsce i ile w aucie, kto nie ma czym dojechać. Będziemy kojarzyć. Pozdrawiam tymczasowo. J.P.

 

 

Poprawiony: wtorek, 27 września 2016 15:27
 
W domu PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
poniedziałek, 26 września 2016 14:55

Karty ćwiczę j.polski s.24 cała

zeszyt z ćwiczeniami mat. s.10 i 11 oraz (s. 18 do środy)

 

Poprawiony: poniedziałek, 26 września 2016 14:58
 
Dobry wieczór PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
piątek, 23 września 2016 18:58

Doszłam nieco do siebie po tygodniu pracy, mogę więc przekazać co jest zadane do domu oraz kilka ważnych informacji.

W domu: czytać taki prosty tekst na stronie 20 w Podręczniku. Można nauczyć się "śpiewająco" śpiewając na melodię piosenki "Panie Janie".

Zeszyt do ćwiczeń w pisaniu s.9 - ćwiczymy literkę m M. Starannie oczywiście.

W zeszycie w duże linie napisać też starannie to, co jest zaczęte w liniach.

Informacje

1. Proszę o obłożenie książki do j. angielskiego. Ona też jest podobnie jak Podręcznik Tropiciele wypożyczona z Biblioteki. Czyli jest książką przechodnią. Jeśli nie będzie nadawała się do przejścia do innej klasy, obecny właściciel będzie zmuszony odkupić nową.

2. Nadal kilkoro dzieci nie ma w szufladce bloku rysunkowego. Proszę o zakupienie i wciśnięcie do plecaka.

3. Przypominam o puszkach. Brakuje nam sporo.

4. W czwartki i piątki mamy lekcje wf na sali gimnastycznej. Pisze to nie bez przyczyny. Ciągle ktoś stroju nie ma.  Strój to szorty, biała koszulka i buciki sznurowane lub zapinane na rzepy. Stabilne. Dzieci co prawda ćwiczą ( jeśli nam się uda doprowadzić lekcję do ćwiczeń!) w samych skarpetkach, ale na niektórych lekcjach muszą mieć buciki sportowe na nogach. Nie wiem jak one to robią, ale dzisiaj jeden uczeń w drodze na wf zgubił ... skarpetkę. I miał tylko jedną. Druga znalazła się na szczęście. Na korytarzu, obok klasy. Nie przestanę się chyba dziwić, dopóki pracuję z dziećmi.

5. Konkurs plastyczny z okazji Światowego Dnia Zwierząt " Opowiem Ci o moim zwierzątku". Praca w formacie A3, technika dowolna do 30 września. Praca powinna być opatrzona karta informacyjną na odwrocie: Imię i nazwisko, wiek, klasa. Pracę proszę oddać w Waszej świetlicy. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród i wystawa najciekawszych prac odbędzie się 4.10. Zapraszam do udziału miłośników zwierząt oraz tych, którzy lubią rysować, malować, wycinać, wydzierać. Jednym słowem artystów.

5. W dzienniku elektronicznym mam zarejestrowanych 18 rodziców.  1 października chcę zakończyć przekazywanie informacji za pomocą strony www. szkoły. Co jest zadane, co dzieci mają przynieść na lekcje, jak pracowały, co zrobiły dobrego, a czym podpadły będzie tylko w d.e. Są informacje tylko do wiadomości rodziców konkretnego ucznia i nie mogę przekazywać ich na stronie www. dostępnej dla całego świata.

Są to: brak stroju, brak pracy domowej, brak książek, złe zachowanie, oraz bardzo dobre zachowanie, wszelkie pochwały za pracę na lekcji, postępy w czytaniu, pisaniu.

Dzisiaj dzieciom mówiłam na jaką ocenę przeczytały tekst. Ale były też dzieci, które nie nauczyły się czytać. I nie jest to do wiadomości wszystkich.

Zapraszam więc w weekend do logowania.

Teraz trochę weselej; Co to jest portret?

Mikołaj: to , gdzie się wkłada pieniądze. A autoportret? Lustro. Życzę spokojnej nocy i pogodnego weekendu. Na powietrzu, rzecz jasna.

 

 
Komunikat specjalny PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
czwartek, 22 września 2016 14:47

Nr 1, bo tak chyba są numerowane komunikaty specjalne. Czwórka klasowa zdecydowała o przeniesieniu wycieczki na kolejną, pogodną sobotę. Zatem czekamy i mamy nadzieję, że będzie to 1 października. W grę wchodzi jeszcze 8.10.   15- stego .10 nie dam się wyrwać, gdyż jadę z klasą IV a na wycieczkę rowerową.

Teraz będzie komunikat niespecjalny, czyli praca domowa. Czytać, ćwiczyć czytanie aż do płynnego, tego tekstu o Marku. Podręcznik jest w plecaku.

Zeszyt do ćwiczeń w pisaniu - s.8

zeszyt z ćwiczeniami matem. s.8 i 9.

Te dwa to są rezydenci domowi, czyli powinny być na biurku dziecka.

Przypominam o puszce po napojach niealkoholowych. I o wkładzie do niej. Grzechotki będziemy robić, gdy każde dziecko będzie miało w szufladce materiały. I wcale nie myślę o nich jak o prezentach na Boże Narodzenie!

Pozdrawiam. J.P.

Poprawiony: czwartek, 22 września 2016 14:55
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 66 z 70