Dzisiaj jest sobota, 26 Wrz 2020
Znajdujesz sie w:     Home 3a
Ogloszenia 2a
Poszukiwania PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
środa, 21 września 2016 17:35

Dzisiaj poszukujemy kanapnika Kuby. Zaginiony jest koloru żółtego ze zwierzątkami z filmu Madagaskar. Pewnie tęskni za właścicielem. Proszę sprawdzić w plecakach, może gdzieś się przyczaił. A przy okazji można zrobić porządek dziecku- wyrzucić stare śniadania, znaleźć zagubione przedmioty. Pozdrawiam. J.P.

Poprawiony: środa, 21 września 2016 17:44
 
Witam PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
środa, 21 września 2016 12:29

Dzisiaj piszę co jest zadane jak najwcześniej, żeby dzieci zdążyły odrobić.  Na dzisiaj aż siedmioro dzieci nie miało odrobionej pracy domowej. A zaznaczanie wygląda tak: proszę podnieść tę książkę. Każdy podnosi, otwórzcie na tej stronie, każdy otwiera i pokazuje mi. Otoczcie pętlą to zadanie. To jest praca domowa. Sprawdzam, wydaje się, że każdy ma zaznaczone. Oj, żeby tak było!!! Piszę  na stronie www. Nie pomaga.  Niestety.

Na jutro zadaję

ćwiczenie czytania ( będę pytała!) s.18 Tropiciele podręcznik . Czytaliśmy dzisiaj w klasie na różne sposoby, żeby im było w domu łatwiej.

Karty ćwiczeń, j.polski s.19 przygotowanie do pisania m M. Proszę dopilnować, żeby to było starannie i dokładnie wg wzoru wykonane. Dziękuję!

Proszę osoby, które jeszcze nie zalogowały się do dziennika el. , o zrobienie tego. I przesłanie mi informacji przez dziennik el. Ciągle mam braki, a chętnie przeszłabym na dziennik. Swoje spostrzeżenia na temat dzieci będę pisała w tymże dzienniku.

I wszelkie informacje np. co jest zadane również.

Pozdrawiam. J.P.

 

 

 

 

Poprawiony: środa, 21 września 2016 12:55
 
Znowu praca domowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
wtorek, 20 września 2016 14:08

Zeszyt z ćwiczeniami matematycznymi ( ten, co powinien być w domu) s.6 i 7

Czytanie rodzicom zdania po chińsku

Karty ćwiczeń j. polski s. 16.

Bardzo proszę o pilnowanie, żeby dzieci nie rozpędzały się i nie odrabiały więcej niż to jest zadane. Rozumiem głód wiedzy, dążenie do doskonałości, ale potem na lekcji wielka nuda!

Nadal proszę o obłożenie państwowych książek ( Tropiciele podręcznik). Chodzi o te dzieci, które mają je w plecakach.

I kolejna prośba - podpisywanie wszystkiego!

Będziemy robili instrument muzyczny zwany grzechotką. Z puszki po napojach niealkoholowych. Mamy kilka dni do piątku, proszę o wymycie wyżej wymienionej i wysuszenie. Chodzi mi o środek. Będziemy również potrzebowali "wkładu" do grzechotki: ma on być dowolny- ryż, kasza, groch, fasolka, piasek. No, nie wszystko naraz, mamy na tym grać, nie jeść. Zebrane materiały proszę dać dziecku, a ono niech to wrzuci do szuflady. gdy nadejdzie stosowna pora, będą jak znalazł. Dziękuję. J.P.

Poprawiony: wtorek, 20 września 2016 14:21
 
Poniedziałek PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
poniedziałek, 19 września 2016 16:53

Witam, z miejsca informuję, że zadane jest ćwiczenie 2 ze strony 15 w kartach ćwiczeń. Oraz w cienkim, pomarańczowym zeszyciku napisać literki a A. Starannie. Kto w szkole nie dokończył, ma dokończyć w domu.

Dzieci w tych kajecikach mają karteczki z gabinetu stomatologicznego. Proszę o wypełnienie, podpisanie i zwrot do mnie. Najlepiej na jutro, wtedy może nie wpadną w jakąś czarną dziurę.

Proszę na jutro wydzierankę owoc lub warzywo. Kilkoro dzieci nie miało wcale, a niektóre miały wycięte. Mają być starannie wydarte. Chodzi o ćwiczenie paluszków.

Ze zdziwieniem stwierdzam w klasie, że część dzieci ma niepodpisane książki. Stwarza to sytuacje, że mam kilka takich egzemplarzy, które nie należą do nikogo. Odnalezienie właściciela to kilka, kilkanaście minut śledztwa. Po prostu szkoda czasu. Proszę przejrzeć wszystko i podpisać. Proszę podpisać szczoteczki do zębów czymś niezmywalnym ( na rączce). Szczoteczki powtarzają się i szkoda byłoby, żeby dziecko szorowało ząbki cudzą.

Podręczniki - to te książki z biblioteki, które miały być obłożone. Nie są! Niektóre oczywiście, bo większość otrzymała foliowe ubranko.

Proszę sprawdzać, czy dziecko ma wszystkie książki spakowane. Te które powinno mieć w szkole. Jak nie ma, to jest nuda, leżenie na ławce i w najgorszym przypadku przeszkadzanie innym.

Dzisiaj zastępowałam panią od religii, więc miałam czas na uruchomienie tablicy inter..... . Wszystko działa jak należy i prośba do Państwa. Jeśli macie jakieś filmy przyrodnicze, naukowe dla dzieci w tym wieku i mogą się one nam przydać, proszę o kontakt.

Planowany wyjazd. 4K czyli czwórka klasowa prosi aby wstrzymać się z decyzją do czwartku, gdyż pogoda chce być bardziej jesienna. I ma do tego prawo, bo już będzie jesień. Kilka osób potwierdziło mi w dzienniku chęć wyjazdu z podaniem liczby osób, ale nie ma sensu wyjazd dla 6 osób! Proszę podać, komu potrzebny jest transport. Dokooptujemy do innych samochodów. Pozdrawiam. J.P.

Poprawiony: poniedziałek, 19 września 2016 17:13
 
Plan wyjazdu PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
sobota, 17 września 2016 20:14

Przekazuję list Czwórki Klasowej

Rada Rodziców kl. 1A wraz z wychowawczynią panią Jolantą Pawłowską proponuje wspólne - Rodziców i dzieci spotkanie integracyjne, przy ognisku i pieczonych ziemniakach w sobotę 24.09.2016r. w Dąbrówce.
Program:
- spacer przyrodniczy po Dąbrówce połączony z zawodami, po których będą wręczane pamiątkowe dyplomy (rzut ziemniakiem do celu, poszukiwanie ziemniaków, wyścigi z ziemniakami na łyżce, rozpoznawanie warzyw z zawiązanymi oczami). Spacer przyrodniczy będzie się odbywał trasą przez sosnowy młodnik, łąki, wzdłuż rzeczki i stawów. Na niektórych etapach spaceru będzie możliwość oglądania stad owiec, kózek oraz krówki szkockiej.
- ognisko (pieczone ziemniaki, sosy i dodatki do ziemniaków, napoje)
- zabawa w puszczanie mega baniek mydlanych.
Jednocześnie w tym terminie odbywać się będzie w Dąbrówce Jarmark Talentów, co będzie dodatkową atrakcją.

Koszty: 18 zł wejściówka od dziecka, 5zł od rodzica. We własnym zakresie trzeba by było zorganizować jedynie kiełbaski, chleb, ketchup jeśli ktoś miałby ochotę.
Dokładna mapka dojazdu umieszczona jest na stronie http://www.wiesdabrowka.pl/kontakt#&gid=1&pid=1
Prosimy o zadeklarowanie swojego uczestnictwa (ilość osób oraz czy byłby jakiś kłopot z dostaniem się na miejsce). Serdecznie zapraszamy!!!

Bardzo popieram! J.P.

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 67 z 70