Dzisiaj jest środa, 28 Paź 2020
Znajdujesz sie w:     Home 3a
Ogloszenia 2a
Powolne pożegnanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
poniedziałek, 12 września 2016 14:21

Zaczniemy powoli żegnać się z tą stroną, a zaznajamiać z dziennikiem elektronicznym. Informacje, jak z niego korzystać, znajdziecie Państwo w zakładce " dziennik elektroniczny" na stronie szkoły. Jeśli ktoś zaloguje się w Dzienniku, proszę przysłać mi wiadomość W dzienniku oczywiście. Proszę sprawdzić dokładnie plan lekcji, bo dwóch panów nie miało strojów na pływalnię. W poniedziałek pływa cała klasa.

Mamo Kuby, Pani metody skutkują w stołówce. Nie było mowy o zjedzeniu czegokolwiek, ale na wyścigi ze mną, owszem. Musiałam zjeść zupę pomidorową, smaczną zresztą i nie dałam oszukiwać, gdy dziecko chciało "wychłeptać" prosto z talerza. Kuba obiecał ( ale to przy innej okazji), że pokaże mi okulary!!! Siedzi z Nadią i ja bardzo to sobie chwalę. Oni też wyglądają na zadowolonych.

Proszę sprawdzać zawartość piórników. Dzisiaj kilkoro dzieci nie miało ołówków lub miało niezatemperowane. Najlepiej byłoby, gdyby w piórnikach były co najmniej 2 ołówki zatemperowane. A inni nie mieli książek do zajęć komputerowych. Myślę, że to wszystko dość szybko opanujemy.

Jeszcze jedną mam prośbę: niech dzieci noszą coś do picia, najlepiej wodę. Jest upalnie, a w klasie Sahara! Zamówię dzisiaj wodę, może już jutro przywiozą. Skarbnika proszę o gotowość finansową.

Jutro rano będą robione zdjęcia do legitymacji. Proszę o przygotowanie dzieci. Zrobimy to na pierwszej lekcji, kiedy są jeszcze "świeże". Jeśli dziecko ma już zdjęcia, proszę mu powiedzieć, żeby nie robiło dodatkowych.

Nic nie jest zadane do domu, chyba że z religii, ale w to wątpię! Pozdrawiam J.P.

 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 12 września 2016 14:36
 
Jutro zebranie PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
środa, 07 września 2016 15:54

Zadałam pracę domową  w kartach ćwiczeń j.polski s.7 cała. Te kostki odnoszą się do trzech przedmiotów: płot, kot i chyba tam był motyl. Ile głosek, tyle oczek.

Rozdałam dzisiaj Podręczniki, proszę o zabezpieczenia okładek. Są to książki wypożyczone z biblioteki.

Zapraszam  na jutrzejsze zebranie. Godzina 17.00.

Będą wybory, mnóstwo ważnych informacji, będę udzielała odpowiedzi na każde pytanie oraz rozdam ( z pomocą nowo wybranej trójki klasowe) ćwiczenia na cały rok. Wszystkie, bo te, które zamówiłam oddzielnie w wydawnictwie, również przybyły  już do szkoły. Proszę przynieść ze sobą torbę sporych rozmiarów, będzie tego trochę. Proszę również o przygotowanie 54, 60 gr (odliczone - ułatwi to pracę osobie zbierającej pieniądze). Otrzymacie za to: Wyprawkę 2 części na cały rok, zajęcia komputerowe- książkę, ćwiczenia w pisaniu i matematyczne, zeszyciki w dużą kratkę i linie oraz ćwiczenia ortograficzne na 3 lata.

Przekażę również zmiany w planie (niewielkie), korzystne dla dzieci, mam nadzieję. I do tego wszystkiego postaram się zakończyć zebranie jeszcze w czwartek! Pozdrawiam. J.P.

 

 
Witam PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
wtorek, 06 września 2016 17:08

Dzisiaj dzieci otrzymały pierwsze ćwiczenia- te które dostajemy od szkoły. Bardzo proszę o podpisanie ich. Mam już w klasie podręcznik ( podpisałam każdemu dziecku), rozdam jutro. Jest to książka,którą po dwóch miesiącach należy zwrócić do biblioteki szkolnej. W niepogorszonym stanie. W tych książeczkach dzieci nie piszą nie rysują, nie zaginają rogów, nie jedzą na nich śniadania. Najlepiej je oprawić, ale nie jak obraz i powiesić na ścianie, tylko w okładkę, np. plastikową.  Na zebraniu podpiszecie mi Państwo odbiór ćwiczeń.

Proszę, aby dziecko miało w szufladzie lub w piórniku nożyczki, kredki ( Bambino są świetne), plastelinę ( ale tę w szufladzie!!!), klej. Z klejem jest taka dziwna sytuacja. Bo niektóre kleje nie kleją! Lepiej jest kupić trochę droższy z gwarancją, że spełni swoje zadanie, niż stresować dziecko.

Zadałam pracę domową: ćwicz. matematyczne str. 6 i 7 ć. 4 i 5.

Prośba moja osobista: jestem alergiczką. Uczulona jestem na dużo rzeczy, ale z takich spotykanych w klasie na... skórki mandarynek, pomarańczy. Jeśli mogę w trosce o swoje zdrowie prosić o obieranie tych owoców w domu i przynoszenie już "gołych", będę bardzo wdzięczna. I zdrowa.

Na lekcjach zdarzają się "perełki" radosnej , słownej twórczości Waszych dzieci. Z dnia dzisiejszego:

Wika - Ja już mam dużo temperek!

A ja przez całe swoje dzieciństwo, a później dorosłość nie potrafiłam nazwać tego, co zostaje w temperówce po naostrzeniu ołówków i kredek.

Lena - żebym ja się wyciąła! Chciała narysować się i się wyciąć.

Uwielbiam język dzieci.

Jutro pływają dzieci niepływające. Należy dać im: klapki i jeszcze uczulić, żeby nie chodziły boso, czepek, kąpielówki, ręcznik. Jest to zwykły wf, obecność obowiązkowa.

Przypominam, że w czwartek o godzinie 17.00 spotykamy się na zebraniu. Będzie m. inn. wybór tzw. Trójki klasowej, może być i Dwójka, Czwórka. Z tej grupki wybierzemy przedstawiciela naszej klasy do Rady Rodziców szkoły. Proszę zastanowić się nad kandydaturami, może to usprawni wybory.

Chyba wypisałam się już do dna! Spokojnego wieczoru. J.P

 
Dobry wieczór PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
piątek, 02 września 2016 19:42

Doszłam już do siebie i do tego, kto kiedy ma zajęcia na pływalni.

W klasie mamy grupę pływacką i dzieci niepływające. Grupa pływacka ma zajęcia na pływalni w poniedziałki 10.45 - 11.30, niepływające dzieci zaczynają lekcje o godzinie 11.40. Kończą o 16.15, chyba że nie uczęszczają na religię. Wtedy do domu idą już o 15.20. We wtorek dzieci wszystkie zaczynają o 8.00. Niepływające mają 3 lekcje- kończą o 10.35, grupa pływacka idzie na pływalnię. Kończy o 11.30.

W środę na godzinę 8.55 przychodzą dzieci niepływające, chłopcy i dziewczynki. jest to obowiązkowa lekcja w ramach wuefu. Potem wszystkie dzieci mają 4 lekcje do 13.30, a po nich na pływalnię idzie grupa pływacka, która kończy o godzinie 14.25.

Czwartek: lekcje zaczynają się o godzinie 8.00 i trwają do 11.30. Dzieci, które nie uczęszczają na religię zaczynają godzinę później. O 8.55.

W piątek na 10.45 przychodzi grupa pływacka, ale w ramach szkolnego wuefu, potem wszyscy udają się na lekcje do godziny 16.15 niestety.

Trochę to skomplikowane na początku. Ale wszystko się ułoży. Nie wszystkie dzieci wiedzą, czy są w grupie pływackiej, proszę im to uświadomić. Gdy i Państwo tego nie wiecie, posiadam listę, proszę o telefon.

W czwartek 8.09 o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie. Numer sali będzie podany na tablicy ogłoszeń przed szkołą. Wtedy będziemy wyjaśniać wszelkie wątpliwości. Jeśli przed zebraniem się takie pojawią, to jestem w szkole codziennie, no i można zadzwonić.

Do czwartku proponuję notować sobie pytania. W ten sposób usprawnimy przebieg zebrania.

Przypominam, że w Sekretariacie szkoły można zapłacić za ubezpieczenie dziecka ( 34 zł), Radę Rodziców (35zł), ubezpieczenie szatni ( 5zł), xero (10zł), świetlicę (50 zł lub 2x25 zł). Na temat opłat także będziemy rozmawiać na zebraniu.

Zamówiłam dla wszystkich dzieci ćwiczenia dorzuciłam jeszcze po zeszycie do polskiego i matematyki, ale w duże linie i dużą kratkę po 72 gr sztuka.

Sądzę, że te ćwiczenia dotrą na wtorek, w czwartek na zebraniu możecie Państwo uregulować należność.

A teraz na temat dzieciaków. Przeżyliśmy pierwszy dzień w szkole. I dzieci i ja. Przyznaję, że nie udało się zrealizować punktu  p.t. plac zabaw. Ale zwiedziliśmy pół szkoły, myliśmy długo rączki przed obiadem i dłuuugo jedliśmy obiadek. I to jak! Patrzyłam zachwycona jak wszystko znikało z talerzy. Mało kto nie dał rady zjeść całego obiadu. Zuchy!

Wykonaliśmy wizytówki na ławeczki i piękne rysunki z wakacji. Oglądaliśmy skarby z wakacji i rozmawialiśmy o nich, poprawnie budując dłuższe wypowiedzi. Brawo!  Pobawiliśmy się w skojarzenia i tutaj dzieci  bardzo mnie zaskoczyły zasobem słownictwa i wyrażeń. Pozytywnie oczywiście. W czasie zajęć w klasie kilkakrotnie udało mi się usłyszeć ciszę! Mam nadzieję wydłużać każdego dnia to dziwne  zjawisko. Jeśli coś mi wpadnie do głowy w weekend, napiszę. Proszę zajrzeć do komputera w niedzielę wieczorem. Życzę udanego wypoczynku, najlepiej na powietrzu. J.P.

 

 

Poprawiony: piątek, 02 września 2016 20:32
 
Moja wina! PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
piątek, 02 września 2016 10:25

Dzień dobry, oczywiście zrobiłam błąd w planie. We wtorek dzieci pływackie kończą po 4 godzinach, czyli o 11.30, dzieci niepływackie po 3 czyli 10.35. Przepraszam.

Dzieci niepływające mają zajęcia raz w tygodniu, w piątek, dzieci z klasy pływackiej w pozostałe dni. Na wieczór pewnie nazbiera mi się nowych refleksji ( oby nie błędów!), a więc do zobaczenia na stronie.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 69 z 70