Dzisiaj jest sobota, 28 Lis 2020
Znajdujesz sie w:     Home 3a
Ogloszenia 2a
klasyfikacja cd PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
niedziela, 27 stycznia 2019 18:16

Procentowe wyniki przedstawiam w dzienniku w następującej kolejności: wynik ogólny, edukacja polonistyczna, edukacja przyrodniczo-społeczna, edukacja matematyczna. Czyli 4 wartości przedzielone przecinkami. Przenoszę się do dziennika, do czego i Państwa namawiam. J.P.

 
Klasyfikacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
niedziela, 27 stycznia 2019 17:17

Czyli to, co mogłabym przedstawić na zebraniu na temat ocen dzieci za I półrocze, ale szkoda mi czasu Waszego i własnego. Może zacznę od frekwencji. Najwyższa to 100% w wykonaniu Magdy, Nazara i Lenki. Najniższa 78%, niestety spowodowana chorobami. 96 razy moi drodzy uczniowie spóźniali się do szkoły. Rekordzista spóźnił się 17 razy! Na tym niechlubnym podium znaleźli się ci, którzy spóźnili się kolejno 14, 13, 12 razy. Nie będę gnębić tych poniżej 10 spóźnień. Ale chętnie przypomnę, że punktualność jest wyrazem szacunku dla innych. Na tym polu ponoszę klęskę wychowawczą. Choć mam uczniów, którzy spadli w rankingu spóźnień o wiele, wiele miejsc w stosunku do dwóch pierwszych lat nauki.

Tylko pięcioro uczniów nie spóźniło się ani razu. Są to: Mikołaj, Szymek J., Nazar ( tak, ten sam, co nie opuścił ani jednej godziny!), Zuzia i Bartek. Gratuluję dzieciom i Rodzicom.

Przeprowadziłam  analizę sprawdzianu śródrocznego. Prace dostaniecie Państwo do wglądu na zebraniu. Po okrzykach zachwytu, lub okrzykach: jak on (ona) to zrobił! i podpisaniu prac, wracają one do teczek ze sprawdzianami. Tam również wylądują oceny opisowe. Oczywiście po podpisaniu. Dzisiaj w dzienniku ujawnię je, na zebraniu będziecie Państwo już je znali.

Diagnoza śródroczna. Badane były trzy edukacje: polonistyczna, przyrodniczo-społeczna i matematyczna. Wszystkie 3, klasa opanowała w 80%. Polonistyczną w 88%, przyr.-społ. w 65% :-( , matematyczną w 84%. Najwyższy wynik odnotowała Agata 97,9%, jeszcze 6 osób znalazło się  powyżej 90%. W edukacji polonistycznej siedmioro u. napisało na 100%- Magda, Sara, Zosia, Franek, Maciek M, Zuzia i Agatka. I jeszcze trzy osoby ponad 90%. Najsłabiej poszły wiadomości społeczne, niestety. Ale i w tej grupie mamy po 100%: Mikołaj, Zosia i Rafał. I troje ponad 90%. Edukacja matematyczna: Tylko Agatka ma 100%, ale aż 12 osób ( czy osóbek) napisało na ponad 90% . I to sporo ponad.

To, co poszło nam słabo, choć przy tych wynikach mogę mówić słabiej, będziemy ćwiczyć. Zaczniemy może od tego, w jakiej miejscowości mieszkamy!!!

Mam nadzieję, że nikt nie zachorował po harcach na śniegu na boisku. Z przerażeniem jednak patrze na niewielką odporność dzieciaków na śnieg: płacz, bo zimno, płacz, bo ktoś rzucił śnieżką w twarz. Do ferii proszę pakować dzieciom ciepłe spodnie, skarpety, rękawiczki. Może uda nam się jeszcze powtórzyć zabawy na śniegu.

Wzorem poprzednich lat, chętnie wzięłabym dzieci na lodowisko. Dzieci będą chętne ( chyba!), a kto z Rodziców da się namówić? Mam również nadzieję na przełożony kulig. Więc sobota 2 lutego jak najbardziej aktualna. Jeśli będzie zgoda zimy! Życzę więc przyjemnego, owocnego tygodnia i zapraszam jutro na wykład z bankowości  o oszczędzaniu. Wykładowca- mam Szymka G. Do zobaczenia. J.P.

 
Sprawdzian i pieniądze PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
wtorek, 22 stycznia 2019 16:43

Dzień dobry, sprawdzian śródroczny odbędzie się w czwartek najbliższy, a co w nim będzie, z grubsza dzieciom powiedziałam, prosząc, aby notowały sobie. Niektóre nie były zainteresowane notatkami, ich sprawa. Coraz częściej zostawiam im wolną rękę, bo w czwartej klasie mnie nie będzie i nie sądzę, żeby ktoś nadal prowadził ten monolog z Państwem.

Teraz pieniądze. Do końca stycznia zbieramy na Górę grosza. Jeśli u kogoś w workach, słoikach, skarpetach zalegają grosiki, chętnie je zaadoptujemy.

W czwartek dzieci mają zajęcia Uni kids z fizyki. Sama chętnie posłucham, bom z fizyki była cieniutka. Czeka nas jednak II rata do opłacenia i bardzo proszę o wpłatę do pani Ani. Dziękuję. Proszę również wziąć pod uwagę składkę na pomoce do świetlicy. Za to również dziękuję.

Nadal podziękowania. Dziękuję rodzicom, którzy na początku choroby dziecka informują mnie o tym fakcie, a następnie szybko usprawiedliwiają nieobecność.

Proszę o informacje zwrotne dotyczące uwag. Piszę je rzadko, ale nie mam pojęcia, czy Państwo je czytacie i co ważniejsze, reagujecie na nie.

I jeszcze kilka dat. 29 stycznia mamy zebranie półroczne, a 6 lutego zabawę karnawałową. Na zebranie proszę przygotować propozycje wyjść, wycieczek, spotkań, wykładów, warsztatów i czego tam jeszcze, co mogłoby uświetnić nasz pobyt w szkole.

A teraz najważniejsze. Dziękuję pani Monice, mamie Bartka, za przeprowadzenie warsztatów artystycznych, a po ludzku mówiąc za pomysł, przygotowanie i wykonanie wraz z dziećmi pięknych prezentów dla Babć i Dziadków. Odwdzięczymy się na Dzień Mamy!!!

W przyszłym tygodniu zapraszamy mamę Szymka G. z zajęciami o bankowości, czyli jak zbierać, jak wydawać. Pieniądze oczywiście. Rodziców zainteresowanych problemem także zapraszam.

We wtorek gościmy w klasie pszczoły, mam nadzieję, że nie luzem. Za te zajęcia z góry dziękuję pani dyrektor R. K., która nam zaproponowała takie spotkanie.  A z góry dziękuję, bo nie wiem, czy jestem uczulona! :-) J.P.

 

 
Sukces! PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
czwartek, 17 stycznia 2019 09:50

Dzień dobry. Sądzę, że dzieci przekazały Wam informację o przebiegu i wyniku Mikołajek na sportowo. Ja też dołożę nieco. Otóż wygraliśmy już na starcie. O wyznaczonej godzinie w sali gimnastycznej stawiła się nasza 8-osobowa reprezentacja w koszulkach klasowych, z uśmiechem na twarzach gotowa do rywalizacji. Ale drużyna przeciwna wystawiła tylko 5 -osobową reprezentację. Dorzuciliśmy więc Im trzech zawodników i to nie byle jakich! I to już była nasza wygrana. Potem dorzuciliśmy jeszcze jedną reprezentację i tak cała klasa bawiła się świetnie. Dziękuję Państwu za przygotowanie dzieciom koszulek i za słodki bilet. I za to, że dzieci potrafią się bawić, a nawet pomagać przeciwnikom sportowym.

Propozycja konkursowa. Jak co roku dzieci mają możliwość wzięcia udziału w konkursie Świetlik. Koszt 10 zł, proszę do mnie do  do 24 ( czwartek) stycznia. Konkurs odbędzie się 12 marca. Zachęcam.

Przypominam o jutrzejszym dyktandzie. W przyszłym tygodniu dzieci piszą sprawdzian półroczny. O zakresie wymagań poinformuję jeszcze przed weekendem. J.P.

Poprawiony: czwartek, 17 stycznia 2019 10:14
 
Mikołajki PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
środa, 16 stycznia 2019 09:50

Dzień dobry, wiem, że to musztarda po obiedzie, ale jeszcze ma szansę ten, który nie wyszedł do szkoły. Dzisiaj odbywają się na 6 godzinie lekcyjnej Mikołajki. Obowiązuje strój klasowy wszystkich, a zawodników- sportowy. I słodki bilet wstępu.

Proszę zajrzeć do papierowych teczek, są tam sprawdziany do podpisania i poprawienia ew. błędów. Troje rodziców proszę o podpisanie zgody na badanie, o którym wcześniej rozmawiałyśmy telefonicznie. Druki są w teczce.

Prace domowe: kolejny raz proszę, aby wypowiedzi pisemne typu opis, opowiadanie, zaproszenie itd pisane były w brudnopisie i przepisane na czysto do zeszytów. Odnoszę takie wrażenie, jakby część z Państwa nie zaglądała w ogóle do zeszytu dziecka. Niektóre prace wyglądają jak pisane na kolanie podczas powrotu ze szkoły do domu. Od jutra, gdy się to powtórzy, każę przepisać zeszyt. Bez krzty litości.

Pochwaliłam dzieciaki za czytanie i tak im się w główkach przewróciło, że nawet nie zaglądają do Podręcznika, jak coś zadam.

W szkole pojawiły się znowu wszy. Pani pielęgniarka odmówiła przeglądania głów, proszę to czynić we własnym zakresie.

Pisanie ze słuchu, czyt. dyktando. Odbędzie się w piątek i obejmie wyrazy znajdujące się  w Kartach Ćwiczeń do strony 23. Proszę więc utrwalać ich pisownię.

Brawo za tabliczkę mnożenia do 100. Część dzieci radzi sobie bardzo dobrze. Jutro napiszą próbnie 10 przykładów, a ja to ocenię bez wpisywania do dziennika. Prace wkleimy do zeszytów, będziecie mogli Państwo zobaczyć w jakim stopniu tabliczka została opanowana. Czas niestety będzie ograniczony.

Pisząc 10 skojarzyłam od razu, że w zastępstwie pani Marysi, odpytuje z modlitw. W najbliższy poniedziałek każdego zapytam z dwóch niezaliczonych. Książki do religii maja w plecakach. Proszę je stamtąd usunąć, bo są ciężkie i nie ma sensu ich nosić.

Zakończę optymistycznie -Do zobaczenia na kuligu. J.P.

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 70