Dzisiaj jest sobota, 28 Lis 2020
Znajdujesz sie w:     Home 3a
Ogloszenia 2a
Slowo na najblizszy tydzień PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
niedziela, 13 stycznia 2019 19:04

Dobry wieczór, patrzę przez okno, jak nam kulig spływa. Patrze na prognozę pogody, a on tym bardziej  spływa!

W tym tygodniu, już w poniedziałek, piszą dzieciaki sprawdzian grudniowy, sprawdzę również umiejętność mnożenia i dzielenia do 100 oraz zrobimy sobie dyktando. Tematykę podam jutro.

Mam kilka perełek do przekazania, dwie jeszcze z ub. roku, jedna aktualna.

Omawiamy "Dziewczynkę z zapałkami". Tradycyjnie zapisujemy metryczkę lektury. Autor, tytuł, główny bohater, miejsce akcji. Dochodzimy do czasu, kiedy rozgrywa się akcja. Bartek: średniowiecz!

Czytamy notatkę o wildze, a Szymek J. nie może przebrnąć przez tę nazwę: gniazdo wigili, wigli, wiligi!

Opowiadamy historyjkę obrazkową. Dziewczynka sadzi kwiatuszek. Wykopała dołek, wsadziła sadzonkę i stoi nad nią z konewką. Mikołaj: Po godzinie dziewczynka podlała roślinkę. Pytam- dlaczego dopiero po godzinie??? Mikołaj- Bo nie wiedziałem jak zacząć! I jak tu piątki nie postawić! Brawo za początek zdania bez: no i... , potem, dalej i tak dalej.

Od Pani Dyrektor otrzymałam informację o możliwości udziału dzieci w warsztatach poświęconych ... pszczołom. Jeśli dojdą do skutku, bierzemy udział.

A w środę na 6 godzinie lekcyjnej mamy Mikołajki na sportowo. Drużyna była wybrana. To dzieci, które w poprzednich edycjach nie brały udziału. Przypominam o słodkich biletach wstępu, o koszulkach klasowych całej klasy. Zawodnicy oczywiście w koszulkach, spodenkach i butach sportowych, sportowych. Do tego wstajemy  prawą nogą, zabieramy dobry humor i mamy w kieszeni co najmniej drugie miejsce. J.P.

 
Kulig PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
piątek, 11 stycznia 2019 09:40

Dzień dobry, w czasie, gdy ja obijałam się na zwolnieniu, panie Anie pracowały nad kuligiem. Jest to oczywiście propozycja na sympatyczne, rodzinnie spędzenie przyszłej soboty, uzależniona od ilości chętnych. Datę już podałam, godzina 11.00 w Niedrzwicy ( dane GPS podadzą panie Anie), koszt 22 zł od osoby, obojętne małej czy dużej.

Zgłoszenia przyjmuję ja w dzienniku i pani Ania M. osobiście do wtorku. Proszę podać, ile osób z rodziny jedzie.

Teraz transport. Własny jak to w sobotę. Proszę o zgłoszenie, kto nie ma jak się dostać i kto dysponuje w samochodzie wolnymi miejscami. Lub tradycyjnie, dogadać się we własnym zakresie. J.P.

 
Wracam PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
środa, 09 stycznia 2019 15:44

Uprzejmie informuję, że jutro wznawiam działalność zawodową. I od razu zapowiadam sprawdzian grudniowy zaległy ( chyba, że koleżanka M.M. przeprowadziła już),  na poniedziałek. A w nim: sposoby na przetrwanie zimy przez zwierzęta, ż odmienne- co na co, czytanie ze zrozumieniem i pisanie krótkiego opowiadania na podstawie historyjki obrazkowej ( wstęp, rozwinięcie, zakończenie). Tyle język polski. Matematyka: kilogramy, dekagramy, obliczenia kalendarzowe, temperatura i mnożenie w zakresie 100. Może na początek wystarczy. A czy ktoś przeprowadził zwiad terenowy w sprawie kuligu? Do zobaczenia jutro po lekcjach. J.P.

 
Puk, puk, wrócilam PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
poniedziałek, 07 stycznia 2019 13:50

Wpisałam już dane, teraz tylko dodatkowa informacja. Wg autora tego testu, dziecko powinno czytać na koniec roku na poziomie odpowiadającym jego klasie. Czyli, jeśli czyta na poziomie II, to jest to koniec klasy II, jeśli na V to jest to koniec klasy V. Dalej nie odważę się nawet pisać. Czyli teraz zamiast pytać dlaczego tak mało, chwalcie, chwalcie do upadłego. Bo jest za co. J.P.

 
Sprawzdanie z chorobowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
poniedziałek, 07 stycznia 2019 12:30

Dzień dobry, sprawozdanie będzie krótkie. Nudy, inhalacje, nudy. Choinka w ogródku, rodzinka w drodze do domu ( w jej skład wchodzą także dwa brytany) Za cicho, za spokojnie, nic się nie dzieje. Tęsknie za szkołą! Tam przynajmniej uczniowie, czyli Wasze dzieci nie dają mi się nudzić. Jak można nie pracować w szkole!

Z tych nudów zabrałam się za podsumowanie czytania na czas. To te jednominutowki, które dzieci czytają od pierwszej klasy.

Ostatnie wyniki były z maja ub. roku. Te, które dzisiaj podam z przełomu listopada i grudnia 2018. Jako ciekawostkę przytoczę poziomy na których znajdowały się dzieci. Jest ich 7, a ten ostatni to od 108 do 144 słów na minutę. Oj dużo!

Początek klasy pierwszej- 19 dzieci na poziomie I, czworo na II.

Początek klasy drugiej- 8 dzieci na poziomie I, 13 na II, 4 na III.

Koniec klasy drugiej- 1 dziecko na poziomie I, 10 na II, 8 na III, 4 na IV, 1 na V, 1 na VI

Ostatnie badanie - 0 na poziomie I, 4 na II, 8 na III, 4 na IV, 7! na V, 1 na VI, 1 na VII.

Mało ciekawie to wygląda, ale jak się w to zagłębić, robi się ciekawiej.

Wniosek- dzieci czytają bez względu na poziom, bardzo dobrze. Choć niektórzy powinni więcej ćwiczyć.

Indywidualnie w edzienniku podam dwie liczby: dane z maja i ostatnie grudniowe + poziomy obok nich. Sprawdzając tempo czytania eliminowałam od razy wyrazy błędnie odczytane. A było ich bardzo mało!

Żeby łatwiej było porównywać, średnia klasy w maju 57 słów, w grudniu 72 słowa.

Udaję się do dziennika. Do zobaczenia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 70