Dzisiaj jest sobota, 28 Lis 2020
Znajdujesz sie w:     Home 3a
Ogloszenia 2a
Szczęśliwego i zdrowego Nowego Roku! PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
piątek, 04 stycznia 2019 13:14

Dzień dobry, Wraz z życzeniami przesyłam podziękowania za życzenia świąteczne i noworoczne, które w różnych formach do mnie dotarły. Gdy docierały, byłam w kuchni najczęściej z upaćkanymi rękami otoczona gośćmi, którzy bez przerwy coś mówili. Nie do przebicia!

Teraz usprawiedliwienie. Astma jak co roku dała mi się przypomnieć, a podejrzanymi alergenami wcale nie były w tym roku psy ( mieszkają piętro wyżej), a początkowo rodzinka ( bez wnuczka oczywiście, bo ten jest poza jakimkolwiek podejrzeniem!) potem jednak padło na choinkę. Dowiedziałam się, że w takiej bestii potrafi żyć około 50 rodzajów pleśni. Nawet nie pytałam jej, czy jest winna. Od razu rozebrałam i wystawiłam do ogródka. A jeśli wasze dzieci intensywniej niż dotąd kaszlą, to pomyślcie, czy warto dłużej trzymać alergena w domu!

Teraz usprawiedliwienie. Nie będzie mnie do środy włącznie. Ale nie próżnuję, obserwuje przez okno pogodę, śledzę prognozy i wychodzi mi, że należy rozejrzeć się za kuligiem. Pani Aniu B. Może Perkoz coś ma? terminem optymalnym byłaby dowolna sobota, bo można powtórzyć rodzinną sannę z pierwszej klasy.

Poinformowałam panią Małgosię, która mnie zastępuje, że weekendy dla nas są święte i nie zadaję dzieciom nic do domu. Obiecała podtrzymać tradycję. Życzę więc, aby  te wolne dni spędzili Państwo rodzinnie korzystając ze śniegu i lekkiego mrozu na powietrzu. J.P.

 
Znowu pierniczki PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
środa, 19 grudnia 2018 20:58

Znowu jedliśmy pierniczki. Tym razem darczyńcami były Zuzia z Mamą. Smakowały bardzo, jakoś tylko te dwa pudła za szybko rozeszły się po klasie! Dziękujemy!

Dziękuję pani Ani M. za przeprowadzone warsztaty. Właściwie, gdybym zachorowała, to może Pani, Pani Aniu mnie zastępować. Radzi sobie Pani z dziećmi świetnie.

I kolejne dobre wieści. Nauczycielka, która zastępowała mnie w poniedziałek pochwaliła dzieci: że grzeczne, mile, pracowite, mądre. Brawa dla dzieci i dla Rodziców.

Przed dniami wolnymi proszę Państwa, aby w ferworze przygotowań świątecznych, w czasie wolnym od zajęć w szkole, nie zapominać o bezpieczeństwie dzieci i własnym. Na drodze, w samochodzie, podczas zabaw na śniegu czy lodzie, w domu. I jeśli czasami dziecko zwróci Wam uwagę na pasy czy prędkość, na to, że za samochodem to żaden kulig, posłuchajcie go. Macie naprawdę mądre dzieciaki. Pozdrawiam ciepło. J.P.

Ps. Jutrzejszy plan zgodny z wcześniejszymi ustaleniami.

 
Sprawozdanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
wtorek, 18 grudnia 2018 10:47

Dzień dobry, tu Wasz sprawozdawca z warsztatów technicznych. W klasie jest cicho, wszyscy nawijają. Sznurek nawijają na styropianową choinkę. Jest to ogromne wyzwanie dla niektórych, bo wymaga cierpliwości i dokładności. Oceny będą odzwierciedlały nie czas tworzenia, ale jakość! Efekty obejrzycie Państwo w domu.

Środa- odwołane są zajęcia klubowe pływackie. Lekcje wychowania fizycznego dla obu grup odbędą się wg planu.

Czwartek- tutaj trochę namieszamy. Dzieci muszą powiesić ubrania w szatni szkolnej! Chodzi oczywiście o dzieci świetlicowe. Ze świetlicy zabiorę dzieciaki ok 10.30, ze szkoły wychodzimy o 10.40 ( to wiadomość dla dzieci, które dotrą bezpośrednio do szkoły). Jedziemy MPK, proszę o legitymacje. Dzieci mogą zabrać mały plecaczek na legitymację, chusteczki do nosa, malutką przekąskę, która będą mogły spożyć dopiero po spektaklu ( nie ma przerwy).

Idziemy do teatru, nie na plac zabaw. Obowiązuje bardziej uroczysty strój niż codzienny. Ale dostosowany do aury.

Wracamy na piechotę, jeśli pogoda będzie nam sprzyjać. A na ogół sprzyja nam każda pogoda. Po spektaklu wracamy do szkoły i kończymy zajęcia. Stąd wniosek dla dzieci. Nie zabieramy plecaków z książkami.

Do szkoły wrócimy koło 15.00. Wtedy też można odbierać dzieci.  Dzieciom samodzielnie wracającym do domu proszę  napisać jednorazowe pozwolenie na powrót tego dnia o godzinie 15.00. Z resztą udam się do świetlicy. Przypominam, że obiady są odwołane, potrzebny więc będzie potrzebny jakiś podwieczorek. Jeśli coś przeoczyłam, proszę o wiadomość.

A teraz wytłumaczę się, dla czego w czasie lekcji piszę. Warsztaty prowadzi p. Ania. A dzieci pracują wspaniale. J.P.

 

 

 
Warsztaty PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
poniedziałek, 17 grudnia 2018 18:41

Dobry wieczór, jutro na lekcjach tworzymy zabawki na choinkę, zajęcia poprowadzi p. Ania M. , która przygotowała wszystkie pomoce. Jeśli ktoś ma wolne ręce, zapraszam do pomocy od godziny 8.50. O wyjściu czwartkowym napiszę jutro. J.P.

 
Wtorek, 8 rano PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
środa, 12 grudnia 2018 08:58

Dzień dobry, ten tytuł jest o spóźnianiu. We wtorek miałam o 8 rano angielski. Przez 15 minut do klasy po dzwonku weszło sześcioro uczniów. Proszę sobie wyobrazić jak to wyglądało.

3 minuty po dzwonku- zaczęłam lekcję- wchodzi dziecko, dzień dobry, przepraszam za spóźnienie, idzie do szufladki wyjmuje książki, siada, pyta co robimy

5 minut po dzwonku, kolejne dziecko- czynności te same

6 minut po dzwonku.... itd

8 minut po.....

15 minut po dzwonku wszedł ostatni spóźnialski.

Za każdym razem odrywamy się od lekcji, dzieci śledzą ruchy spóźnialskich, witają się, są zdekoncentrowane. Język angielski jest 2 razy w tygodniu. Więc wypada półtorej lekcji! A w klasie czwartej, gdy dojdą inne przedmioty, inni nauczyciele, nie bardzo sobie to wyobrażam.  Mamy dzieci, które na koncie nie mają ani jednego spóźnienia od pierwszej klasy. Można?

Szkoła, a szczególnie młodsze klasy to idealne miejsce, żeby nauczyć dziecko punktualności, poczucia obowiązku, szacunku dla innych i szanowania czasu.

Pawie oczko- w dzienniku pojawiły się trójki i czwórki za pracę plastyczną. Wykonanie pawiego oczka zostało dokładnie wyjaśnione. Wzór zawisł na tablicy. Przypomniałam o bezpieczeństwie, kazałam trojgu dzieciom wyjąć nożyczki z buzi lub usunąć z okolic oczu, pokazałam po raz kolejny ( może dziesiąty?) jak korzystać z arkusza papieru kolorowego, żeby nadawał się jeszcze do użytku. Wyjaśniłam za co postawię ocenę: za estetykę, za dokładne wycięcie kółek, za rysowanie linii pomocniczych po lewej stronie kartki i w końcu za właściwe użycie papieru ( może wyjaśnię o co chodzi, choć myślę, że spotkaliście się Państwo z tym fenomenem w domu- arkusz A4 a w nim w centralnej części wycięty otwór wielkości 5 złotówki. I tak przez wszystkie kolory). Stąd właśnie gorsze stopnie. Nadal będę oceniała za wkład pracy, za kreatywność, ale nie za brak myślenia!

Wycieczka

Wyjeżdżamy o godzinie 7.30. Proszę przybyć na zbiórkę 10 minut wcześniej. Dzieci ze świetlicy postaram się odebrać :-)! Proszę o ubiór zgodny z zasadami A. Wajraka i innych rozsądnych ludzi ( w tym Państwa) pamiętając jaką porę roku mamy, o włożeniu do plecaka dobrego humoru, o nieprzekarmianiu słodyczami wycieczkowiczów. Aparaty fotograficzne mile widziane, ale jak zwykle na własną odpowiedzialność. Ostatni punkt programu to obiad o 13.30, potem powrót. Czyli można się nas spodziewać kolo godziny 17. W dobie telefonii komórkowej nie ma to wielkiego znaczenia, bo i tak będziemy się komunikowali satelitarnie. W czasie wycieczki zakaz używania telefonów. Proszę więc nie dzwonić do dzieci, bo jeszcze zdenerwujemy Mikołaja w jego własnej wiosce. J.P.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 70