Dzisiaj jest sobota, 30 Maj 2020
Znajdujesz sie w:     Home Rekrutacja do klas "0"
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych
Informacja PDF Drukuj Email
środa, 06 maja 2020 06:45

Przedłużenie terminu dostarczenia wniosków o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego.

Informacja dla rodziców dzieci biorących udział w rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Informujemy, iż termin dostarczania wniosków o przyjęcie do przedszkola bądź oddziału przedszkolnego w formie papierowej zostaje przedłużony! Dotyczy to rodziców, którzy nie podpisali wniosku dwoma podpisami elektronicznymi.

Prosimy o dostarczenie wniosków wraz z załącznikami do przedszkola lub oddziału przedszkolnego, do którego dziecko zostało przyjęte, osobiście lub drogą pocztową (poczta, kurier – decyduje data nadania) w terminie do dnia 12 czerwca br.

Informacja dotycząca rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 maja 2020 11:06

Informacja dla rodziców dzieci w wieku 3-6 lat, którzy złożyli wniosek o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej na rok szkolny 2020/2021.

Dnia 4 maja 2020 r. o godz. 12.00 zostanie podana do wiadomości informacja o zakwalifikowaniu bądź niezakwalifikowaniu dziecka do placówki. Informacja taka zostanie przesłana do Państwa na adres e-mail podany we wniosku i będzie także widoczna w systemie, po zalogowaniu na swoje konto.

Dla kandydatów zakwalifikowanych, kolejnym krokiem w procesie rekrutacji będzie potwierdzenie przez rodzica woli przyjęcia dziecka do przedszkola. Potwierdzanie woli będzie miało miejsce w dniach 4-8 maja br.

Pełna treść informacji wraz z plikami do pobrania na stronie Urzędu Miasta Lublin.

Informacja PDF Drukuj Email
piątek, 27 marca 2020 12:16

Szanowni Rodzice!

1 kwietnia 2020r. rusza rekrutacja

do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

Postępowanie rekrutacyjne rozpoczyna się na wniosek rodziców, którzy w terminie rekrutacji, tj. od 1 kwietnia do 10 kwietnia wypełnią wniosek znajdujący się na stronie Lubelskiego Portalu Oświatowego. Wniosek dostępny będzie w zakładce: aplikacje dla rodziców/kandydatów i dalej w zakładce: elektroniczna rekrutacja do przedszkoli. Widoczny będzie tam panel programu rekrutacyjnego. Składanie wniosku należy rozpocząć klikając w zakładkę "zgłoś kandydaturę". Następnie, postępując zgodnie ze wskazówkami podanymi w programie należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. Z uwagi na wprowadzony stan epidemii, ze względów bezpieczeństwa, rodzic wypełnia wniosek w formie elektronicznej. W ciągu 7 dni roboczych, począwszy od pierwszego dnia następującego po wznowieniu zajęć w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych, rodzice dostarczą wydrukowany i podpisany wniosek wraz z załącznikami do przedszkola pierwszego wyboru.

Rodzice mają możliwość wyboru maksymalnie 7 placówek wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Miasto Lublin, które we wniosku wskazują w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanej.

O przyjęciu dziecka nie decyduje kolejność zgłoszenia. Rekrutacja prowadzona jest dla kandydatów zamieszkałych na terenie Miasta Lublin.

Postępowanie rekrutacyjne składa się z dwóch etapów:

• W 1. etapie brane są pod uwagę kryteria ustawowe, uwzględniające potrzeby osób mających trudniejszą sytuację rodzinną, zdrowotną;
  • W 2. etapie brane są pod uwagę kryteria gminne, uwzględniające zakres społecznych potrzeb rodziny.

Szczegóły znajdują się na stronie internetowej miasta.

Rekrutacja 2020 PDF Drukuj Email
środa, 26 lutego 2020 00:00

Adres witryny kandydata:

lub kliknij w obrazek obok

Harmonogram rekrutacji elektronicznej do oddziałów przedszkolnych

na rok szkolny 2020/2021

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych odbywa się poprzez rekrutację elektroniczną w związku z tym prosimy Państwa o wypełnianie wniosków elektronicznie.

Przydatne linki z plikami do pobrania:

Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych

Zarządzenie nr 155/1/2020 Prezydenta Miasta Lublin z dnia 31 stycznia 2020 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz terminów składania dokumentów, w roku szkolnym 2020/2021