Dzisiaj jest środa, 07 Gru 2022
Znajdujesz sie w:     Home Oddziały przedszkolne
Oddziały Przedszkolne
Lubelskie Pływające Przedszkolaki PDF Drukuj Email
sobota, 03 grudnia 2022 13:39

W dniu  1 grudnia zainaugurowano tegoroczną edycję programu „Lubelskie Pływające Przedszkolaki”. Dzieci uczestniczące w miejskim projekcie otrzymały z rąk Pana Prezydenta Lublina – Krzysztofa Żuka wyprawki na zajęcia pływackie. Swoją obecnością na inauguracji zaszczycił nas także Pan Mariusz Siembida – olimpijczyk, kilkukrotny medalista w dyscyplinie pływania.  Pierwsze zajęcia już niebawem…a tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia :)

>>>galeria zdjęć<<<

 
„Rozśpiewana i zakodowana jesień” PDF Drukuj Email
czwartek, 24 listopada 2022 20:32

„Rozśpiewana i zakodowana jesień” pod tym tytułem, odbyły się zajęcia otwarte z udziałem dzieci i rodziców z klasy 0 „a”. Dzieci najpierw przedstawiły część artystyczną, udowadniając, że jesień wcale nie musi być smutna…
„...Bo jesień – to roztargniona malarka
Gubi farby po lasach i parkach,
A ja biegam wciąż za nią z ochotą
I znajduję brąz, czerwień i złoto…”
Po przedstawieniu przyszedł czas na wspólną zabawę z rodzicami, oraz poczęstunek.
Występ przygotowały Panie: Hania Manel i Małgosia Bałanda
Fotografie: Pan Krzysztof Basiński

>>>galeria zdjęć<<<

 
Pory roku w zerówce PDF Drukuj Email
środa, 09 lutego 2022 12:18

Tęsknimy za wiosną, a Wy? Zima taka długa, zimna, ciemna...no marudzimy już trochę na tą zimę.
Nasze szkolne zerowiaki mają jednak inne zdanie: WSZYSTKIE pory roku są piękne i potrzebne.
Zobaczcie, co przygotowali z paniami Hanią Manel i Małgosią Bałandą????
https://www.youtube.com/watch?v=yJz6Ebvlwws

 
Dzień Barw Jesieni PDF Drukuj Email
środa, 27 października 2021 00:00

pani jesieńW dniu 21 października w oddziałach 0a i 0b odbył się klasowy dzień barw jesiennych. W związku z tym dzieci ubrały się na kolory, które kojarzą się im z tą porą roku (m. in. na czerwień, brąz, żółty, pomarańczowy). Dzieci wykonały piękne prace plastyczne, malowały jesienne drzewka za pomocą folii bąbelkowej, były także wspólne zabawy do muzyki poznanych jesiennych utworów, oraz improwizacja ruchowa za pomocą kolorowej bibuły i balonów. Każde dziecko mogło zaprezentować swój indywidualny taniec. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w galerii >>>.

 
Codeweek PDF Drukuj Email
wtorek, 26 października 2021 00:00

tabela kodówW dniach 9-24.10.21r dzieci z klasy 0b uczestniczyły w wydarzeniu - CodeWeek2021. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Programowanie rozwija umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, myślenia przyczynowo-skutkowego, przede wszystkim zaś uczy podejmowania i rozwiązywania problemów. Na zdjęciach w galerii można zobaczyć jak dzieci projektowały drogę dla ozobota - wstawiając odpowiednie kody. Zakodowały także jesiennego jeża. Zapraszamy do galerii >>>.

 
Zabawa to poważna sprawa PDF Drukuj Email
piątek, 22 października 2021 00:00

grupa przedszkolnaZabawa pomaga rozwijać ważne umiejętności, takie jak praca zespołowa, podejmowanie ryzyka czy odporność na stres. Jest tak ważna, że Konwencja ONZ o Prawach Dziecka stwierdza, że każde dziecko ma do niej prawo.To podstawowa i spontaniczna forma aktywności, dzięki niej maluch rozwija i udoskonala większość procesów psychicznych, takich jak wrażenia zmysłowe, spostrzegawczość, pamięć, uwagę, wyobraźnię, myślenie, mowę, a także uczucia. Zabawa to doskonałe połączenie przyjemnego z pożytecznym, choć mało rodziców zdaje sobie sprawę, jak wiele może dać naszemu dziecku zabawa klockami. Bawiąc się klockami dziecko rozwija swoją wyobraźnię przestrzenną, zabawa ta wspomaga także naukę matematyki oraz rozpoznawania kształtów czy kolorów. Ponadto dziecko ćwiczy swoją sprawność manualną oraz koordynację wzrokową, a także kreatywność. Zapraszamy do galerii >>>.

 
Jesień w oddziałach przedszkolnych PDF Drukuj Email
piątek, 22 października 2021 00:00

jesienne praceJesień to piękna pora roku, pełna kolorów, skarbów natury…dzieci z zerówek w miesiącu wrześniu i październiku wykonywały przepiękne prace plastyczne z wykorzystaniem „darów jesieni” takich jak: kasztany, żołędzie, liście z różnych gatunków drzew. Poznawaliśmy także grzyby jadalne i trujące, a potem wykonywaliśmy je z plasteliny. Była także tematyka związana z owocami i warzywami, uczyliśmy się ich podziału, a także przynosiliśmy na zajęcia nasze ulubione owoce i warzywa , które przeliczaliśmy i tworzyliśmy zbiory. W obu grupach odbył się także „Dzień barw jesieni”, podczas którego dzieci wykonywały zadania, rozwiązywały zagadki oraz bawiły się przy melodii poznanych jesiennych utworów. Zapraszamy do galerii >>>

 
Wycieczka do Dąbrowy PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 października 2021 00:00

plakatW dniu 13.10.21r. obie klasy 0 były na wycieczce w Dąbrowie. Odbyły się zajęcia edukacyjne z panią leśnik. Dzieci dowiedziały się jak zwierzęta przygotowują się do zimy, poznawały drzewa i krzewy. W grupach rozwiązywały zadania przygotowane przez panią leśnik. Później było  pieczenie kiełbasek przy integracyjnym ognisku (nasze drugie śniadanie) i zabawy w berka. Dzieci przywitały pieska pana leśnika. Na koniec obejrzały punkt edukacyjny. Zapraszamy do galerii 0a >>> i galerii 0b >>>

 
Jesienne liście PDF Drukuj Email
piątek, 15 października 2021 00:00

dzieci i liścieW październiku dzieci z klasa 0b wykonały własne albumy liści. Dzieci zbierały na spacerze różne liście (m.in. dębu, klonu, jarzębu). Podsuszone  wklejały do własnoręcznie ozdobionych albumów. Powstały wspaniałe prace które można podziwiać na zdjęciach w galerii >>>.

 
Jesienny spacer PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 października 2021 00:00

grupa przedszkolakówPrzyszła jesień a z nią bogactwo faktur, kolorów i dźwięków. Jeśli się dokładnie rozejrzymy, zobaczymy wokół mnóstwo liści w przeróżnych barwach, kasztany, żołędzie, patyki itp. Ta pora roku to idealny czas spacerów, dzięki którym dzieci mogą  ruszać się i “dotykać” świata. W październiku klasa 0a i 0b wybrały się na spacer do pobliskiego wąwozu. Dzieci podziwiały otaczającą przyrodę i obserwowały zachodzące zmiany. Nie obyło się także bez świetnej zabawy ze spadającymi liśćmi. Zapraszamy do galerii >>>.

 
Makieta ruchu drogowego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 września 2021 00:00

makieta ruchu drogowegoWe wrześniu dzieci z grupy 0b podczas tygodnia zajęć "Moja droga do przedszkola" tworzyły makietę skrzyżowania. Malowały jezdnie, znaki poziome, projektowały domy. Wykonały pionowe znaki drogowe. Na koniec była wspaniała zabawa połączona z nauką zasad ruchu drogowego i wspólne zdjęcia. Zapraszamy do galerii >>>.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3