Dzisiaj jest czwartek, 22 Lut 2018
Znajdujesz sie w:     Home Sukcesy sportowe
Igrzyska dzieci w drużynowym tenisie stołowym PDF Drukuj Email

Igrzyska Dzieci w drużynowym tenisie stołowym – 1 miejsce

W Gimnazjum nr 2 przy ul. Lwowskiej 2 odbył się drużynowy turniej tenisa stołowego w ramach Igrzysk Dzieci miasta Lublin. Bardzo dobrze spisali się uczniowie naszej szkoły, którzy pod opieką Pana Pawła Janowskiego zajęli 1 miejsce uzyskując tym samym awans na Mistrzostwa Województwa.

Szkołę reprezentowali Michał Warda 7b oraz Tomasz Skrzypek 5d.  Wyniki poszczególnych spotkań:

SP 23 – wolny los

SP 3 – SP 23 0:3

Rafałko – Skrzypek 0:2 (9:11, 9:11)

Podsiadło – Warda 0:2 (5:11, 4:11)

Rafałko/Podsiadło – Skrzypek/Warda 0:2 (5:11, 4:11)

Mistrzostwa Województwa - Igrzyska Dzieci PDF Drukuj Email

W ostatni czwartek, tj. 07.12.2017r., na pływalni Aqua Lublin odbył się wielki finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w pływaniu, w którym rywalizowały najlepsze szkoły podstawowe z naszego województwa. Doskonale na tych zawodach spisali się  uczniowie naszej szkoły, którzy pod opieką p. Grzegorza Steca zostali dwukrotnymi v-ce mistrzami województwa w wyścigu sztafet na dystansie 6x25m st. dowolnym. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy swoją postawą zasłużyli na piękne srebrne medale, które zawisły na ich szyjach.
Oprócz sukcesów w pływaniu sztafet dobre wyniki osiągnęliśmy również w konkurencjach indywidualnych. Najlepiej spisał się Piotr Tomaszewski wygrywając wyścig na dystansie 50m st. grzbietowym. Na podium znalazła się również Zuzia Kowalska, trzecia w konkurencji 50m st. klasycznym. Naprawdę niewiele zabrakło Weronice Łuszczew i Igorowi Hiżewskiemu, których od medalu dzieliły ułamki sekund. Pozostali nasi zawodnicy również nie zawiedli bijąc swoje "życiówki". Oby tak dalej.
W punktacji drużynowej, w skład której wchodzą wyniki sztafet oraz najlepsze rezultaty indywidualne, zajęliśmy dwa II Miejsca w Województwie.
Zawodnikom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!! Zapraaszamy do GALERII ZDJĘĆ >>>

Igrzyska Dzieci w pływaniu PDF Drukuj Email

W środę na pływalni H2O w Lublinie odbył się finał Igrzysk Dzieci w pływaniu. Są to zawody, w których swoje reprezentacje wystawiają szkoły podstawowe z całego miasta. Nasi zawodnicy reprezentujący SP23 pokazali się w nich z bardzo dobrej strony wielokrotnie zajmując miejsca na podium. Ale po kolei. Zaczęło się od sztafet na nietypowym dystansie 6x25 st. dowolnym. Na pierwszy ogień poszły dziewczęta i wywalczyły DRUGIE miejsce, po nich wystartowali chłopcy. Spisali się jeszcze lepiej, nie dając szans rywalom bezapelacyjnie wygrywając tę konkurencję. Potem przyszedł czas na wyścigi indywidualne na dystansie 50m. I tu znowu nasi zawodnicy odgrywali jedne z głównych ról. W stylu motylkowym drugie miejsce zajęła Otylia Kościołek. W klasycznym pierwsze miejsca zajmowali: Zuzanna Kowalska i Igor Hiżewski. Styl grzbietowy to wygrana Piotra Tomaszewskiego oraz trzecie miejsca Weroniki Łuszczew i Macieja Śledzia. Wreszcie w st. dowolnym drugie miejsce zajął Stanisław Pranagal, a trzecie Kacper Pałyska. Nie można jednak zapomnieć o pozostałych naszych zawodnikach, którym do podium brakowało naprawdę niewiele. Miłą informacją jest to, że obie nasze sztafety oraz wymienieni wcześniej medaliści wystartują w Finale Województwa, który 7 grudnia odbędzie się na pływalni Aqua w Lublinie.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ >>>

V Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Rugby TAG PDF Drukuj Email

II miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Szkół Podstawowych w Rugby Tag

W lubelskiej hali MOSiR 23 listopada 2017 r. odbyły się V Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Rugby Tag, będące jednocześnie półfinałami Szkolnej Ligi Rugby Tag. W turnieju udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Reprezentowali nas uczniowie klas IV, którzy uzyskali awans z Mistrzostw Lublina.
Reprezentacja szkoły wystąpiła w składzie:
Wiktor Dec, Dawid Adamczyk, Jakub Górny, Martyna Zakrzewska, Weronika Płóciennik, Mikołaj Hanczarek, Mateusz Rybicki, Igor sztorc, (wszyscy uczniowie klasy IVc) oraz Jakub Konieczko IVa.

Wyniki gier:
SP Chrobry Lublin – SP 23 Lublin    6:7
SP Białki Dolne - SP 23 Lublin        3:11
SP Tomaszowice – SP 23 Lublin        3:5
SP 23 Lublin – SP Łuszczów        0:3
Wszystkim gratulujemy dobrej postawy sportowej i walki oraz życzymy sukcesów w dalszych turniejach.
Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ >>>
Opiekun: Paweł Janowski

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego PDF Drukuj Email

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego dzieci 10-⁠11 lat w pływaniu.

Uczniowie naszej szkoły, trenujący w klasach profilowanych, wracają z czterema medalami z Mistrzostw Województwa Dzieci 10-⁠11 lat, które odbyły się w Kraśniku. Ten najcenniejszy wywalczył Przemysław Pietroń w wyścigu na dystansie 50m st. motylkowym. Srebro zdobyła Weronika Łuszczew płynąc 100m st. grzbietowym, dwa brązowe dorzucili: ponownie Weronika (200m zmiennym) oraz Staś Pranagal (100m st. dowolnym).

Gratulacje należą się jednak wszystkim naszym młodym zawodnikom, a szczególnie tym którzy poprawili swoje "życiówki", a tych nie brakowało!!!

Zapraszamy do GALERII >>>

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>