Dzisiaj jest poniedziałek, 23 Lip 2018
Znajdujesz sie w:     Home Sukcesy sportowe
Mistrzostwa Województwa W Rozgrywkach Kinder +Sport PDF Drukuj Email

3.06.2018 r. w rozegranym turnieju finałowym mini siatkówki o mistrzostwo województwa Kinder+Sport, uczennice naszej szkoły -⁠⁠ klasy profilowanej zdobyły I miejsce i będą reprezentować nasze województwo w mistrzostwach Polski. Dziewczęta rozegrały 6 spotkań, odnosząc 5 zwycięstw:

SP 23 -⁠⁠ MKS III Kraśnik 2:0( 15:5, 15:5)
SP 23 -⁠⁠ START /⁠⁠Tomaszów 2:0 (15:11, 15:11)
SP 23 -⁠⁠ JAGIELLOŃCZYK Biała Podlaska 2:0 (15:11. 16:14)
SP 23 -⁠⁠ MKS I Kraśnik 0:2 (13:15, 13:15)
SP 23 -⁠⁠ SP7 Lublin 2:0 (15:12, 15:12)
SP 23 -⁠⁠ JAGIELLOŃCZYK B. Podlaska 2:1 (15:12, 18:20, 11:9)

Zespól wystąpił w składzie: Kinga Skrzypek kl.6d, Oliwia Kropiewicz kl.5d, Michalina Rybczyńska kl. 4d.

Dziewczęta walczyły o każdą piłkę do końca i w pełni zasłużyły na swój tytuł.
GRATULUJEMY!  Trenerzy: P. Czesław (SALOS-⁠Kalina), Maria Soja i Przemysław Wieczorek

Zdjęcia w GALERII >>>

Mistrzostwa Klas Profilowanych w pływaniu PDF Drukuj Email

Ogromnym sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Lublina pływackich Klas Profilowanych, w których Szkoła Podstawowa nr 23 zajęła PIERWSZE miejsce w klasyfikacji medalowej. Pływacy trenujący w UKS Olimpijczyk 23 zdobyli najwięcej bo aż 11 medali, w tym cztery złote i w pokonanym polu zostawili pozostałe lubelskie kluby. Trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a młodym adeptom pływania samych "życiówek".

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ >>>

Igrzyska dzieci w drużynowym tenisie stołowym PDF Drukuj Email

Igrzyska Dzieci w drużynowym tenisie stołowym – 1 miejsce

W Gimnazjum nr 2 przy ul. Lwowskiej 2 odbył się drużynowy turniej tenisa stołowego w ramach Igrzysk Dzieci miasta Lublin. Bardzo dobrze spisali się uczniowie naszej szkoły, którzy pod opieką Pana Pawła Janowskiego zajęli 1 miejsce uzyskując tym samym awans na Mistrzostwa Województwa.

Szkołę reprezentowali Michał Warda 7b oraz Tomasz Skrzypek 5d.  Wyniki poszczególnych spotkań:

SP 23 – wolny los

SP 3 – SP 23 0:3

Rafałko – Skrzypek 0:2 (9:11, 9:11)

Podsiadło – Warda 0:2 (5:11, 4:11)

Rafałko/Podsiadło – Skrzypek/Warda 0:2 (5:11, 4:11)

Mistrzostwa Województwa - Igrzyska Dzieci PDF Drukuj Email

W ostatni czwartek, tj. 07.12.2017r., na pływalni Aqua Lublin odbył się wielki finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w pływaniu, w którym rywalizowały najlepsze szkoły podstawowe z naszego województwa. Doskonale na tych zawodach spisali się  uczniowie naszej szkoły, którzy pod opieką p. Grzegorza Steca zostali dwukrotnymi v-ce mistrzami województwa w wyścigu sztafet na dystansie 6x25m st. dowolnym. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy swoją postawą zasłużyli na piękne srebrne medale, które zawisły na ich szyjach.
Oprócz sukcesów w pływaniu sztafet dobre wyniki osiągnęliśmy również w konkurencjach indywidualnych. Najlepiej spisał się Piotr Tomaszewski wygrywając wyścig na dystansie 50m st. grzbietowym. Na podium znalazła się również Zuzia Kowalska, trzecia w konkurencji 50m st. klasycznym. Naprawdę niewiele zabrakło Weronice Łuszczew i Igorowi Hiżewskiemu, których od medalu dzieliły ułamki sekund. Pozostali nasi zawodnicy również nie zawiedli bijąc swoje "życiówki". Oby tak dalej.
W punktacji drużynowej, w skład której wchodzą wyniki sztafet oraz najlepsze rezultaty indywidualne, zajęliśmy dwa II Miejsca w Województwie.
Zawodnikom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!! Zapraaszamy do GALERII ZDJĘĆ >>>

Igrzyska Dzieci w pływaniu PDF Drukuj Email

W środę na pływalni H2O w Lublinie odbył się finał Igrzysk Dzieci w pływaniu. Są to zawody, w których swoje reprezentacje wystawiają szkoły podstawowe z całego miasta. Nasi zawodnicy reprezentujący SP23 pokazali się w nich z bardzo dobrej strony wielokrotnie zajmując miejsca na podium. Ale po kolei. Zaczęło się od sztafet na nietypowym dystansie 6x25 st. dowolnym. Na pierwszy ogień poszły dziewczęta i wywalczyły DRUGIE miejsce, po nich wystartowali chłopcy. Spisali się jeszcze lepiej, nie dając szans rywalom bezapelacyjnie wygrywając tę konkurencję. Potem przyszedł czas na wyścigi indywidualne na dystansie 50m. I tu znowu nasi zawodnicy odgrywali jedne z głównych ról. W stylu motylkowym drugie miejsce zajęła Otylia Kościołek. W klasycznym pierwsze miejsca zajmowali: Zuzanna Kowalska i Igor Hiżewski. Styl grzbietowy to wygrana Piotra Tomaszewskiego oraz trzecie miejsca Weroniki Łuszczew i Macieja Śledzia. Wreszcie w st. dowolnym drugie miejsce zajął Stanisław Pranagal, a trzecie Kacper Pałyska. Nie można jednak zapomnieć o pozostałych naszych zawodnikach, którym do podium brakowało naprawdę niewiele. Miłą informacją jest to, że obie nasze sztafety oraz wymienieni wcześniej medaliści wystartują w Finale Województwa, który 7 grudnia odbędzie się na pływalni Aqua w Lublinie.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ >>>

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>