Dzisiaj jest sobota, 15 Gru 2018
Znajdujesz sie w:     Home Konkursy
Konkursy
Konkurs Origami PDF Drukuj Email

Sukcesem zakończył się udział naszych uczennic  w III Wojewódzkim Międzyszkolnym Konkursie Origami „Moja przygoda z legendami polskimi”Julia Donica  zajęła  I miejsce w kategorii klas 4, a Amelia Biszczak zajęła I miejsce w kategorii klas 6. Prace zostały wykonane pod opieką  Małgorzaty Jankowskiej i Elżbiety Nakoniecznej. Na konkurs wpłynęło 148 prac z Lublina i województwa lubelskiego. Konkurencja była  duża, a więc sukces tym bardziej cenny.  Dziewczynkom gratulujemy wygranej. Zapraszamy do GALERII >>>

 
Konkursy przedmiotowe 2018/2019 PDF Drukuj Email

KONKURSY PRZEDMIOTOWE ORGANIZOWANE PRZEZ LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

1. Dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej są organizowane następujące konkursy przedmiotowe:

- polonistyczny;

- matematyczny;

- języka angielskiego;

- języka niemieckiego;

- historyczny;

- chemiczny;

- fizyczny;

- geograficzny;

- biologiczny


konkurs tematyczny:

- ortograficzny.


2. Eliminacje konkursowe dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego organizowane są w trzech etapach:

a) etap szkolny,

b) etap drugi (okręgowy),

c) etap trzeci (wojewódzki).

3. Wszystkie konkursy na każdym etapie mają formę pisemną.

4. Uczeń ma prawo przystąpić do każdego wybranego przez siebie konkursu.

5. Uczniowie przystępują do konkursów dobrowolnie i są zobowiązani do przestrzegania regulaminu konkursów oraz terminów poszczególnych eliminacji.

6. W kolejnych etapach konkursów uczestniczą tylko uczniowie zakwalifikowani
w eliminacjach niższego stopnia.

7. W roku szkolnym 2018/2019 zgodnie z wytycznymi MEN, obowiązują następujące progi punktowe:
a) uczestnik eliminacji szkolnych, który zostanie zakwalifikowany do drugiego etapu (okręgowego), musi uzyskać co najmniej 90% punktów możliwych do zdobycia;

b) uczestnik drugiego etapu (okręgowego), który uzyska co najmniej 90% punktów możliwych do zdobycia, zostanie zakwalifikowany do etapu trzeciego (wojewódzkiego);

c) uczestnik trzeciego etapu (wojewódzkiego), który uzyska co najmniej 90% punktów możliwych do zdobycia, otrzyma tytuł laureata;

d) uczestnik trzeciego etapu (wojewódzkiego), który uzyska wynik w przedziale punktowymod 30% do 89%, otrzyma tytuł finalisty.

8. Uczestnik konkursu, przystępując do wszystkich eliminacji, powinien mieć przy sobie aktualną legitymację szkolną i okazać ją komisji.

9. Nie przewiduje się żadnych dodatkowych terminów dla wszystkich etapów konkursów - jeżeli uczeń nie przystąpił do eliminacji w wyznaczonym terminie z powodu choroby, sytuacji losowej, udziału w innych konkursach.

10. Wszystkie rozwiązania zadań konkursowych uczniowie zapisują – nieścieralnym długopisem lub piórem (kolor tuszu, atramentu – czarny lub niebieski).

11. Wymagania edukacyjne, kryteria oceny i czas pracy obowiązujące we wszystkich konkursach, są jednakowe dla każdego uczestnika.

12. Ucznia, uczestniczącego w konkursie, obowiązuje zakaz wnoszenia na salę, w której odbywają się eliminacje, urządzeń elektronicznych oraz zakaz używania słowników, kalkulatora i innych pomocy naukowych. Uczestnik konkursu matematycznego lub fizycznego może posiadać linijkę i cyrkiel.

13. Uczestnik konkursu zostanie zdyskwalifikowany, jeżeli komisja przeprowadzająca eliminacje stwierdzi fakt niesamodzielnej pracy ucznia i korzystania z niedopuszczalnych regulaminem pomocy naukowych lub urządzeń elektronicznych, a także spóźnienia albo naruszenia regulaminu.

14. Czas trwania konkursów szkolnych (po odliczeniu czasu przeznaczonego na czynności organizacyjne) to 60 minut.

15. Eliminacje szkolne rozpoczynają się o godzinie 9.00, a czynności organizacyjne o godz. 8.45..

16.Prace konkursowe są udostępniane na życzenie uczniom i ich opiekunom do wglądu na terenie szkoły przez przewodniczącego komisji oceniającej prace lub członka komisji upoważnionego przez przewodniczącego.

17. Odwołania od decyzji komisji szkolnej należy kierować do dyrektora szkoły w terminie dwóch  dni od daty podania wyników.

 

Terminarz eliminacji konkursów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019 dla uczniów szkół podstawowych.

KONKURS

I ETAP Szkolny

Języka niemieckiego

5.10.2018r

Polonistyczny

8.10.2018r

Języka angielskiego

9.10.2018r

Historyczny

10.10.2018r

Matematyczny

11.10.2018r

Chemiczny

12.10.2018r

Fizyczny

16.10.2018r

Geograficzny

17.10.2018r

Biologiczny

18.10.2018r

 

 
Sympozjum najmłodszych matematyków PDF Drukuj Email

Sympozjum najmłodszych matematyków -⁠ 25.05.2018 r.
Pracownicy akademiccy Instytutu Matematyki UMCS w Lublinie,
nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
wraz z zaprzyjaźnionymi nauczycielami matematyki m. Lublin,
zaprosili uczniów szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych do udziału w

SYMPOZJUM NAJMŁODSZYCH MATEMATYKÓW

Honorowy Patronat objęli:

Lubelski Kurator Oświaty
Prezydent Miasta Lublin
Wojewoda Lubelski
Marszałek Województwa Lubelskiego
Dziekan Wydziału Matematyki Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie
Dyrektor Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Matematycznego

Sympozjum składało się z dwóch części:

I część
to Konkurs dla uczniów, polegający na przygotowaniu, pod kierunkiem nauczyciela, do 5 kwietnia 2018 r., pracy konkursowej na jeden ze wskazanych w Regulaminie Konkursu tematów;

II część
to matematyczna impreza, która odbyła się 25 maja 2018r. (piątek) w Auli Informatyki UMCS w Lublinie, na której zaproszeni goście wygłosili wykłady przeznaczone dla najmłodszych matematyków, a nagrodzeni lub wyróżnieni w Konkursie uczniowie, w krótkich wystąpieniach, zaprezentowali swoje prace.

Uczeń naszej szkoły Kacper Milewski zdobył wyróżnienie za pracę, którą wykonał pod nadzorem p. Ireny Surmacz- nauczyciela matematyki. Gratulujemy!

 
V Ogólnopolski konkurs plastyczny PDF Drukuj Email

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 im. Łesi Ukrainki z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach informuje, iż uczeń Orest Padałko  zdobył tytuł laureata oraz nagrodę grand- prix  w V Ogólnopolskim konkursie plastycznym pn. "Taras Szewczenko - nasz przyjaciel".

Serdecznie gratulujemy :)

 
W maju jak w gaju PDF Drukuj Email

Rozstrzygnięcie IX edycji konkursu plastycznego "W maju jak w gaju".

Na konkurs wpłynęło 39 prac przygotowanych przez 98 uczniów z 12 szkół podstawowych: nr 4, 10, 15, 16, 19, 27, 38, 40, 42, 45, 51, 52 w Lublinie.

Zapraszamy nauczycieli dzieci nagrodzonych i wyróżnionych po odbiór nagród, dyplomów dla dzieci i podziękowań dla nauczycieli do SP nr 23 w Lublinie.

Prosimy o zgłaszanie się do świetlicy klas pierwszych (sala konferencyjna nad basenem) od dnia 13.06.2018 r. w godz. od 7:00 do 16:30.

Protokół z dnia 5.06.2018 r. z obrad Komisji. >>>

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 11