Dzisiaj jest piątek, 02 Cze 2023
Znajdujesz sie w:     Home Świetlica
Świetlica
Wizyta dzieci ze świetlicy w Filharmonii Lubelskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Kwiatkowski   
środa, 31 maja 2023 12:14

"29 maja po raz piąty świetliczaki klasy 1 wzięły udział w audycji muzycznej z cyklu Magia dźwięku. "Lecimy na Księżyc!" - był to koncert z okazji Dnia Dziecka. Wystąpiła fantastyczna orkiestra "Gumi Band" OSM I I II st. K. Lipińskiego w Lublinie. Wybrzmiały utwory: C. Debussy – „ Claire de Lune” , L. van Beethoven – „Sonata księżycowa” a H. Mancini – „Moon River” M. Gumiela – „Mysterious Moonlight” L. Mvula – „Sing to the Moon” L. Moore – „Clinch Mountain Backstep” H. Arlen – „Over the Rainbow” K. Badach – „Chwile” J. Wasson – Latin Gold H. Zimmer – „Interstellar” A.C. Jobim – „Fly me to the Moon” . Gościnnie wystąpili studenci UMCS oraz uczniowie Lubelskiej Szkoły Jazzu. Nasze świetliczaki wsłuchiwały się w piękne utwory. Ale nie tylko. D+zięki wesołym pomysłom pana dyrygenta aktywnie brały udział w audycji śpiewając i tańcząc.....na siedząco. Uwierzcie, że jest to możliwe :)"

Poprawiony: środa, 31 maja 2023 12:26
 
Warsztaty w Studio Kurtyna PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 maja 2023 10:28

Kochani, ponieważ pokochaliśmy scenę, znowu wyruszyliśmy na warsztaty teatralne do Studia Kurtyna. Tematem majowych zajęć był "Teatr ożywionej formy". W teatrze ożywionej formy aktor, zarówno w swym materialnym ciele, jak i poprzez mimikę, gest, ruch czy kostium kreuje nowy byt: postać teatralną, różną od siebie jako od prywatnej osoby. My, odważne scenicznie świetliczaki kreowaliśmy na scenie wymyślone przez nas postacie i przedmioty. Bawiliśmy się przy tym doskonale :) Jak zwykle zapraszamy do galerii.

 
Coś z niczego czyli plastyczne wariacje PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 maja 2023 10:11

Coś z niczego czyli plastyczne wariacje - zobaczcie co świetliczaki kl.1-2 potrafią zrobić z plastikowych butelek. Może Wy też coś fajnego wymyślicie? Butelka, klej, nożyczki ,kolorowy papier, trochę wyobraźni i dzieło gotowe.

>>>galeria zdjęć<<<

 
Świat zawodów na wesoło PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 maja 2023 09:35

25 maja w świetlicy klas 1-2 gościliśmy Joannę Falandysz i Ewelinę Ciszek-Nazar z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej nr1 w Lublinie. Panie przeprowadziły zajęcia pod tytułem "Świat zawodów na wesoło". W czasie zajęć dzieci rozwiązywały zagadki i poznawały ciekawostki na temat różnych zawodów. Uczniowie opowiadali o swoich zainteresowaniach i talentach. Panie również opowiedziały o swoich pasjach. Są szczęściarami gdyż okazało się, że w pracy robią to co najbardziej kochają czyli pomagają dzieciom :)
Wszystkim życzymy aby ich praca była ich pasją

>>>galeria zdjęć<<<

 
Warsztaty teatralne PDF Drukuj Email
piątek, 26 maja 2023 18:05

Halo, tu świetliczaki z klasy 1! Ponownie wzięliśmy udział w warsztatach teatralnych. Tym razem tematem była "Eliminacja nieśmiałości - teatr żywej sceny". Było niesamowicie! Scena, oświetlenie i nasze występy:) To fantastyczne uczucie stać przed widownią i grać. Zapraszamy do galerii

 
26 maja obchodzimy Dzień Matki PDF Drukuj Email
środa, 24 maja 2023 13:35

Jest to szczególny dzień, w którym wszystkie dzieci wyrażają szacunek i wdzięczność dla swoich mam, obdarowując je laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami. To święto ma na celu okazanie mamom miłości jak również podziękowanie im za trud i opiekę włożoną w nasze wychowanie. Dzieci w świetlicy z okazji Dnia Matki wykonały płynący prosto z serca portret mamy.

 
Projekt edukacyjny „Świetliczaki na tropie … kolorów Świata” PDF Drukuj Email
środa, 24 maja 2023 13:07

W maju realizowaliśmy ostatnie zajęcia  z Projektu edukacyjnego „ Świetliczaki na tropie kolorów … Świata”. Tym razem zaprezentowaliśmy dzieciom słynne budowle z całego świata od Statua Wolności w Ameryce po Mur Chiński w Chinach, znajdujących się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Dzieci zafascynowane budowlami stworzyły „miniaturowe” budowle używając niezastąpionych klocków „mini wafli”.