Dzisiaj jest piątek, 02 Cze 2023
Znajdujesz sie w:     Home Innowacje pedagogiczne
Innowacja
Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie. PDF Drukuj Email
czwartek, 11 maja 2023 15:03

Dnia 27.04.23 r. uczniowie kl. 2a i 2b poznawali historię swojej małej Ojczyzny- Lublina. W ramach Innowacji pedagogicznej "Czytamy razem" wyruszyli szlakiem lubelskich legend. Pani przewodniczka zapoznała ich z legendą o pochodzeniu nazwy miasta oraz jego herbu, legendą o Śnie Leszka Czarnego, Czarciej Łapie i o Kamieniu Nieszczęścia. Pod koniec zwiedzania dzieci rozwiązywały quiz związany z poznanymi legendami. Były nagrody! Zmęczeni długim wędrowaniem po Stary Mieście uczniowie odpoczęli w lodziarni na Placu Zamkowym.

>>>galeria zdjęć<<<

 
Innowacja pedagogiczna "Czytamy razem" PDF Drukuj Email
środa, 05 kwietnia 2023 16:57

W ramach innowacji pedagogicznej "Czytamy razem" uczniowie kl.2 a,b,c wzięli udział w międzyklasowym  konkursie plastycznym " Moja ulubiona postać z książki". Nagrody otrzymali z kl. 2a: Martyna Popko, Michał Chorwacki i Leon Woś. Z kl. 2b: Nikola Mocna, Oliwia Romanowska i Emilia Puchalski. Z kl. 2c - Wiktoria Kuleszewicz, Milena Haręziak i Nina Truskowska. Zwycięzcom gratulujemy!

>>>galeria zdjęć<<<

 
Innowacja pedagogiczna „Czytamy razem” – Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej PDF Drukuj Email
środa, 21 grudnia 2022 10:25

Czy w bibliotece tylko wypożycza się książki? Nie! Uczniowie klasy 2b odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną i uczestniczyli w zajęciach, podczas których poznali dawne tradycje i zwyczaje świąt Bożego Narodzenia. Wykonali także piękne choineczki. Po powrocie do szkoły dzieci poznały baśń wigilijną C. Bernos de Gasztold „Mały Opiekun Zapomnianych Zwierząt” i teraz już wiedzą, dlaczego przy betlejemskim żłóbku nie może zabraknąć osiołka.

>>>galeria zdjęć<<<

 
2a i 2b na przedstawieniu "Proszę słonia" PDF Drukuj Email
środa, 30 listopada 2022 16:28

Uczniowie klas 2a i 2b, w ramach Innowacji pedagogicznej "Czytamy razem", wybrali się do teatru Andersena na przedstawienie pt. "Proszę słonia". Dzieci poznały przygody porcelanowego słonia Dominika. Miały okazję porównać książkę L. J. Kerna pt. "Proszę słonia" ze spektaklem o tym samym tytule. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne inspirowane przedstawieniem. Zachęcamy innych do oglądania spektakli wyreżyserowanych na podstawie literatury dziecięcej.

>>>galeria zdjęć<<<

 
Innowacja pedagogiczna "Czytamy razem> PDF Drukuj Email
sobota, 05 listopada 2022 12:50

Uczniowie klas 2a, b, c w ramach Innowacji pedagogicznej "Czytamy razem" uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych w naszej szkole. Poznali historię rejsu Titanica zawartą w książce Zofii Staneckiej p.t. "Historia pewnego statku". Wzbogacili swoje słownictwo związane z budową, nazwami pomieszczeń oraz zawodami ludzi pracującymi na statku. Zajęcia podobały się dzieciom i zachęciły ich do czytania innych książek z serii "Czytam sobie. Fakty".

 

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3